Премини към съдържанието
STABILAR

Windows XP-Нормално ли е това!

Препоръчан отговор

Понеже от както ползвам торенти и мястото все не ми стига се старая да пестя всеки MB.Днес забелязъх, че на C:\ което е 14.9GB има свободни само 5.2GB, а когато дам Properties на всички папки в C: ми изкарва че заетото пространство е 4.15 GB.Спрял съм System Restore и Hibernate.

Някой може ли да обясни каде се губят другите близо 5.5GB

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем е нормално, защото по-този начин не отчита скритите файлове. Измежду тях се намира и pagefile.sys който е доста обемист :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато даваш търсене, давай отметка да търси и в скритите фаилове:speak:

Там е отговора ти.

Tools -> Folders oprtions -> View ->:

Mахни отметката на ->

1.Hide Protected operations sistem ....

2.Show Hiden files....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети първо "Windows FAQ"!!! :speak:

Там Tragedy е написал:

"Изчистете Prefetch папката, за да подобрите производителността на системата си

Това е уникална техника за WinXP. Знаем, че е необходимо периодично да се почистват регистрите и временните файлове за операционните системи Win9X/ME/2000. Prefetch е нова и много полезна техника в Windows XP. Обаче след известно ползване на XP , директорията prefetch може да се напълни с много безполезни и излишни линкове, в Prefetch каталога, което може да забави значително вашия компютър.

За да почистите тези файлове, отворете C(системния дял):/windows/prefetch и изтрийте всички файлове. След това рестартирайте. Препоръчително е да правите това всеки месец............."

Имай предвид,че за не използване на търсачката или не прочитане на стари постове ще бъдеш наказан от модераторите на форума... ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли тази програмка и си разгледай диска с нея. Предполагам, че ще намериш интересни неща в Temporary Internet Files. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен това, което съм писал във FAQ има поне още две теми, които могат да бъдат открити с търсачката с различни ключови думи (например "свободно", "място" и други) или просто да се разгледат темите в този раздел (не отнема повече от 15-на минути). Така хем ще се намери повече информация, хем няма да се трупат множество еднакви теми.

По тези причини затварям темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така ако не правиш Disk Cleanup може да ти се заема място. Може да ти се стори невероятно, но съм виждал до 900 МВ заето пространство от темпови файлове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още една възможност - стартирай от Live CD (Windows или Linux) и провери какво има в директорията на кофата. По принцип Windows никога не показва съдържанието и (дори в cmd), вместо това обработва индексните файлове. Ако те се счупят по някаква причина (рядко, но се случва) ги прави наново, а всичко, което е там "се губи". Случвало ми се е неведнъж да намирам по няголко гигабайта "загубени" файлове и директории там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така ако не правиш Disk Cleanup може да ти се заема място. Може да ти се стори невероятно, но съм виждал до 900 МВ заето пространство от темпови файлове

Момчета, темата е от преди четири годинки, шайгата отдавна е заминала през прозореца поне два пъти wink.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.