Премини към съдържанието
Parsifal

Проблеми след ъпдейт на BIOS

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Вчера си ъпдеитнах биоса НО... нещо се омаза.

Това ми е дъното цък

BIOS версията ми беше 1,3 аз я ъпдеитнах до 3,0.

Сега имам проблем с перфоманса на компа ми.

Спецификациите на компа ми са:

AMD athlon 3200+ x 64 bit

4 Gb ram ddr2 667 Mhz

GF 7300 GT 256 mb...

С windows 7 съм

Всичко това работеше перфектно преди да реша да ъпгреидвам биоса... сега е мазало.

1. Фрамереита ми е много зле все едно гледам отделни кадри от филм и то при отваряне на обикновен прозорец на експлорера.

2. Самият надпис на биоса в самото начало на рестарта на компа зарежда по бавно.

3. Колкото повече време компютъра е включен толкова по бавен става.

4. windows експериенс реитинга на видеото ми е 2 преди ъпдеита на BIOS беше 5+.

Според мен нещо видеото ми се е скапало ( в най лошият случай е от процесора, но мисля че е видеото) всички проблеми които имам май са на тази основа. С тези драивери съм 186.18_desktop_win7_winvista_64bit_english_whql

отделно самият Windows си прави доста добри ъпдеити.

Също така забелязах че това dwm.exe май харчи прекалено много от CPU към 50% винаги харчи от процесора. >>>> Направих настроиките на windows basic загрози се малко ама сега е пушка...

Ами това е ако някой може да се сети с нещо да ми помогне бих бил благодарен.

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При ъпдейт на биоса вероятно всички настройки са върнати към фабричните - на мен така след ъпдейт не ми зареждаше от усб и цд.

Пробвай да влезеш в биоса и да дадеш нещо от сорта на Load optimised default settings или Load optimal settings - Виждал съм такива настройки и при AMI Bios и при Award Bios.

Обикновенно тези настройки се намират още на първия екран след влизане в биоса или както при мен - Press F незнамсиколко for optimal settings

Друго което се сещам е че на едно дъно пак асрок имаше една настройка S.M.A.R.T. for Harddisk като е Enabled компа работеше доста по-бързо

За друго не се сещам сега ако се сетя ще пиша пак но 100% е от настройките на биоса но без да видя не мога да кажа точно кои. Надявам се да съм помогнал.

Edit: Ето какво пише в официалния саит относно АGP и Vista: http://www.asrock.com/mb/note/AM2NF3-VSTA.html и по точно за х64:

B. NVIDIA® AGP Card (Windows® Vista™ 64-bit):

Under Windows® Vista™ 64-bit OS, please follow below steps.

1. Please download the driver from:

http://http.download.nvidia.com/Windows/nF...ternational.exe

2. Install the driver by following steps 2-6 of section "A. NVIDIA® AGP card (Windows® Vista™ 32-bit)".

3. Please also do the following steps on every boot of Windows® Vista™ 64-bit:

a. Press [F8] repeatedly after system passes the BIOS screen until the Windows® Vista™ "Advanced Boot options" shows up.

b. Please select “Disable Driver Signature Enforcement” and then press [Enter].

Не уточняваш Windows 7 x64 или х86 ползваш но по името на драйвера личи че е х64

Редактирано от astankov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих всичко.

Сложих си старият биос версия 1.30 и се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Оправих всичко.

Сложих си старият биос версия 1.30 и се оправи.

Мдааааа.... поредното доказателство че по-новата версия не винаги е по-добра.....

Виж за връщане към старата версия не се сетих по скоро бих направил всичко да разбера защо с новата не работи но както и да е

важно е всияко да е 6......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох някъде, че съвременните ОС-ми можели и без БИОС, но дали е така, не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Четох някъде, че съвременните ОС-ми можели и без БИОС, но дали е така, не знам.

Що е то BIOS и има ли то почва у нас.

Ако след това не си си променил мнението питай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре де значи това не е вярно, така ли ?

Модерните операционни системи не се нуждаят от BIOS, защото сами си управляват хардуерните устройства.

Това писано от някой чел-недочел, превел-недопревел.

Има се в предвид че въпросните модерни операционни системи сами си управляват устройствата и няма нужда биос да ги управлява вместо тях....

///Днеска ми върви да чета глупости angry.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм разбираща, и ще си задам въпроса тук, пък дано някой ми отговори.

Сложих си флопи на новия компютър в резултат на което не ми се стартира Windows-a, стои ми на екран Windows is starting up и това е. Казаха ми че в BIOS трябва да вляза и да оправя някакви настройки,

Ако някой може с по-простички думи да ме упъти какво трябва да направя ще съм много благодарна..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не съм разбираща, и ще си задам въпроса тук, пък дано някой ми отговори.

Сложих си флопи на новия компютър в резултат на което не ми се стартира Windows-a, стои ми на екран Windows is starting up и това е. Казаха ми че в BIOS трябва да вляза и да оправя някакви настройки,

Ако някой може с по-простички думи да ме упъти какво трябва да направя ще съм много благодарна..

Сложи за първо бутващо устройство записвачката,за второ харда,за трето -флопито.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към автора:

Смяна на БИОС се прави само и единственно ако има основателна причина, например смяна на процесор който работи със по-нова версия на Биоса!

Ти вече със сигурност си се убедил че когато всичко работи както трябва, няма нужда от смяна на Биоса, но въри го разправяй на хората които в момента нещо ги човърка от вътре и си викат, "Биоса ми е стара версия, чакай аз да го обновя, пък току виж взел да работи по-бързо компютъра от преди" да, ама не! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми се е случвало да забраня иде контролера на цд-то в биоса но уиндоус си го откри и си работеше (ХР и Виста) затова можеби казват че без биос става

но как ще boot-не компютъра без биос не знам и май не е възможно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Към автора:

Смяна на БИОС се прави само и единственно ако има основателна причина, например смяна на процесор който работи със по-нова версия на Биоса!

Ти вече със сигурност си се убедил че когато всичко работи както трябва, няма нужда от смяна на Биоса, но въри го разправяй на хората които в момента нещо ги човърка от вътре и си викат, "Биоса ми е стара версия, чакай аз да го обновя, пък току виж взел да работи по-бързо компютъра от преди" да, ама не! :huh:

Всичко тръгна от това че ми изчезна DVD-то, това е отвратителен бъг.

Относно това за новите и старите драйвери > имаш пълно право!

Единственото което не харесвам на старите драйвери ( тези с които в краина сметка съм пак сега ) е липсата на около 700 Мб рам. Имам 4 Гб обаче ми отчита към 3300 Мб някъде, докато бях с новият драйвер ми отчиташе всичките 4 Гб.

Обаче като се отчете разликата в бързината.... е и с повече от 700 Мб бих се разделил sad.gif

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ОТГОВОРИТЕ НА ПРОБЛЕМА МИ !

С Windows 7 x 64 bit съм > да доуточня заради някой въпрос тип: "32 bit OS не потдържа толкова рам" !

Редактирано от Parsifal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Всичко тръгна от това че ми изчезна DVD-то, това е отвратителен бъг.

Относно това за новите и старите драйвери > имаш пълно право!

Единственото което не харесвам на старите драйвери ( тези с които в краина сметка съм пак сега ) е липсата на около 700 Мб рам. Имам 4 Гб обаче ми отчита към 3300 Мб някъде, докато бях с новият драйвер ми отчиташе всичките 4 Гб.

Обаче като се отчете разликата в бързината.... е и с повече от 700 Мб бих се разделил sad.gif

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ОТГОВОРИТЕ НА ПРОБЛЕМА МИ !

С Windows 7 x 64 bit съм > да доуточня заради някой въпрос тип: "32 bit OS не потдържа толкова рам" !

Проблема на дъната АСУС и АСРОК е точно това - честа смяна на БИОС-ите, моето дъно го имам от по-малко от година, а вече има 11 версии, при теб видях още повече. Все пак, ако сам решиш, може да пробваш някоя о т версиите с 2.*. Пък може и да изкочи заека.

Дали е правилно да се сменя БИОС-а когато всичко върви перфектно е трудно да се каже. Все пак всеки нов БИОС увеличава подръжката, както на новите процесори, така и на рамта и фиксира някои бъгове. Има вероятност изпробваната версия да има бъг и от там да е проблема, но не може да се слага всичко под общ знаменател. Аз отдавна ползвам дъната на АСУС и съм се убедил, че в заводския вариант обикновено няма подръжка на елементарни неща и това те задължава да си ъпнеш БИОС-а. Това, че опита на колегата не е бил успешен, това е шанс. Нека пробва с друга версия, поне сега знае как да се оправи, ако пак не стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.