Премини към съдържанието
Dark`Elf

Какъв кабел трябва,за да свържа PC c уредба

Препоръчан отговор

Здравейте, имам нужда от помощ. Искам да си свържа уредбата с компютъра, но трябва кабел. Готовите кабели, които се продават в града ми са най-дълги 10 м, а на мен ми трябва малко по-дълъг кабел. Затова и трябва да си направя сама. Чудех се обаче, какъв трябва да е кабела, има ли значение. Предполагам има, защото си взех един, който не ми върши работа, защото след като се свърже уредбата с компа се чуда само шумолене. Предполагам, че е прекалено дебел и съпротивлението е по-голямо и затова се получава така. Ако можете по някакъв начин да помогнете(Значи само искам да добавя, че в уредбата се вкарват 2 jaka).Благодаря предварително...

П.С.Не съм сигурна, че тук е мястото за тази тема, но по моята логика е тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото е по-дебел кабела толкова по добре... Иди в някой музикален магазин например на Петте кюшета има магазин на Ямаха и тама ще ти направят какъфто искаш :)) и колкото искаш дълаг

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти чинчов кабел.

Те се продават двоини, така че вземи си 12 метра или колкото там ти трябва.

Единия кабел ти е за Left другия за Right.

Внимавай че много гадно се запояват (особено ако нямаш малък поялник)- вземи си поне с 1 метър по-дълъг и хубави букси.

Съблюдавай и как ги свързваш за да не излезе накрая че левия канал е станал десен.

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи независимо какъв е кабела и колко е дълъг- звук трябва да излезе

Важно е да видиш тези жакове, както ги наричаш ,дали са чинчове или нещо друго.

Обикновено са чинчове...

В този случай си търсиш кабел ,на който от единия край да имаш стереожак ,а на другия два чинча. Ако не можеш да намериш достатъчно дълъг , трябва някой да ти го направи - не е сложно...

другото което е трябва да видиш дали всичко е свързано както трябва.

Редактирано от ozzy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми аз си взех кабел, и го и запоих и го оправих както трябва да е, ама се получава пращенеsad.gif Дали е възможно да не е споен като хората(Добре де поправям се чинчове), не разбирам много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре си поръчай готов.

И нещо доста важно - виж дали компютъра ти е заземен - най лесно се проверява с фазомер. Това може да създаде не само доста шумове но и да ти изгори входовете на уредбата!

Най - добре се посъветвай с някои които вече го е правил!

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окз, ще се оправя:) Благодаря на всички отново!Доста ми помогнахте:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пръщенето се получава ако има късо съединение провери кабела като си го запоявал да не си оголил жичките някъде и да се докосват двата канала може от това да е. Друг момент е и ако компа ти е близо до контакт или друг приемник или предавател например телевизор. При мен беше така и мраднах малко компа и се оправи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само още нещо- препоръчва се техниката да е свързана в един контакт/разклонител. Доколкото това е възможно е друг въпрос. Поне да са свързани на една фаза. Брума може да е предизвикан от други ел.уреди намиращи се близо до трасето на кабела. Отделно препатих с фабрчини кабели- трябваха ми 15м. чинчов, взех 2 парчета наставих ги с букси (чинчови- женски и от двата края- продават се), но и двата кабела се оказаха дефектни sad.gif затова вземи си направи, както се казва ако искаш едан работа да се свърши добре- свърши си я сама! Може да ползваш и екраниран кабел FTP CAT.5 :) 8 жила- ехе.. какво ти съпротивление. Свързваш и екранировката към "земя" пък нека си продават готови кабелаци.

Успех!!! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдам това с ФТП-то е много идейно 100% няма да имаш проблеми с БРУМ екрана си върши работата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ми аз си взех кабел, и го и запоих и го оправих както трябва да е, ама се получава пращенеsad.gif Дали е възможно да не е споен като хората(Добре де поправям се чинчове), не разбирам много.

<{POST_SNAPBACK}>

Ива, най-вероятно бученето се получава от окъсяване на кабела или може би си го пъхнала в грешната дупка на компютъра.

Ето един съвет - върви в магазина до Второ основно (на ъгъла с уличката от автогарата) или в другият магазин, който е на улицата от центъра до болницата и се намира на завоя преди гимназията и си купи аудио кабел с дължина, която ти е нужна. Дебелината няма особено значение, макар че ако е много дебел ще ти е трудно запояването. После си купи един стерео вход (мъжки), който ще пъхнеш в аудио картата и два чинча за уредбата. Помоли в магазина да ти ги запоят, защото те ще могат да тестват и кабела и си готова. Или другият вариант е да изчакаш до събота, когато се прибирам в БГ и ще ти помогна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, почти нищо не зависи от чистотата на медтта.

Всичко опира до хубавата екранировка (оплетка на кабела) и неговото реактивно съпротивление.

А иначе тези чинчови кабели които сега се продават по магазините са образец за всеки капиталист китаец. Чесно казано се чудя дали няма да се получи по-добър ефект ако изплзват за изолация тоалтна хартия.

Все пак се съмнявам че в конкретния случай пращи от кабела.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хм, почти нищо не зависи от чистотата на медтта.

Всичко опира до хубавата екранировка (оплетка на кабела) и неговото реактивно съпротивление.

<{POST_SNAPBACK}>

A би ли ми казал,защо има и златни кабели и чинчове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти па от къде знаеш че нищо не зависело от чистотата на медта ???

Така пише по книгите.

Естествено че хубавите кабели се правят с хубави материали.

Това допринася и за по лесното им запояване понеже не се окисляват.

А и изглеждат по-добре.

Все пак по-добрия звук произтича от по-добрата геометрия на проводника, мисля аз,не от това колко е чист.

Фактически чистотата оказва пряко влияние на съпротивлението.

Сама каза че то се пренебрегва в случая.

Другото са обяснения за американци.

Нали не искаш продавачите да ги депресират с разни сложни термини?

Не ми казвай че на два абсолютно еднакви кабела ще познаеш кой е мед и кой е сребро само по звука на уредбата!

За мен това е абсолютно недолувимо за простосмъртен!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен за диелектрика.

За гладката повърхонст също може да оказва влияние.

Но за чистотата и вида ми се вижда невъзможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив бях прелюбопитен на какво слушаш.

Досетих се че ще да е нещо специално.

Иначе и с кристално кълбо нямаше да ги уловиш тия 1 % изкривявания при положение че широкоразпространените усилватели сега ти вкарват над 15 % .

Както и да е това е неприложимо /безпредметно за музика тип mp3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора,тия кабели,за които говорите не допринасят с нищо за по-качествено възпроизвеждане!Не се заблуждавайте!Това излезе преди известно време,поради простата причина,че Hi-Fi устройствата достигнаха почти до предела на усъвършенстването си и трябваше да се измисли нов мит,за да има печалби!!!Това,за кабелите е мит,измислен за печалба!Медта си е мед,независимо дали е назъбена,прищипната или гладка!Ефекта е един и същ,само печалбите от неразбиращите се увеличават!

Ако не вярвате,потърсете в нета и ще се уверите!Това е поредната измишльотина,предимно на китайски фирми (и приета присърце от някои западни такива) и няма никакво обяснение от гледна точка на физиката!Точно обратното - експертите го опровергават!Сега се мъчат да печелят от прескъпи (в същото време обикновени) кабели,след като това се изчерпи,може би ще се мъчат да печелят от букси и т.н....Просто не остава друго,а печалба трябва да има на всяка цена.Който се хване,добре е дошъл с парите си...

Ако е така,то дайте да купуваме скъпи кабели,а усилвателите да са каквито и да е...Качествения звук идва от качествен източник,усилен след това от качествен усилвател и възпроизведен от качествени озвучителни тела,а не от свързващите проводници!!!За тях изискването е да са тончестотни,т.е. екранирани,за да не прониква мрежовия брум.Изискването за материала,от който е направена изолацията на централното жило,възниква за честоти след ~50 MHz,т.е. за такива,които са 2500 пъти по-високи от горната граница на звуковия диапазон!!!

Не се заблуждавайте!Потърсете инфо в нета и ще се уверите!Хората по света отдавна тръбят за заблудата и се мъчат да предпазят тези,които не разбират...

Редактирано от pland (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо против, това което се тиражира по мрежата доста често е свалено от радио или просто си личи че е гола вода.При това положение няма защо да сме скъпи на триците и евтини на брашното. Тоест скъп кабел и уредба едва ли са приоритет.

Кажи моля те каква ти е саундкартата? Саунбластер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш включен телевизор към уредбата го изключи при мен проблема се оказа в това и аз какво ли не пробвах :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вярно е че по-голямата част от това което се сваля от Интернет е гола вода, но вината не е в МР3 компресията а в това че хората не знаят с коя програма да правят МР3-ките когато имат на разположение оригинално CD. Но и това е в страни от темата.

На ентусиаста "pland",

ще му кажа че греши.

Няма как да докажа тука на чата за кабелите, но пък мога да предложа на хората имащи добре развит и чувствителен слух да си направят следния опит:

1. Сваляте си и инсталирате програмата pulver.Communicator от сайта

http://www.freeworlddialup.com/ и я настройвате да работи на G.723.1

2. Сваляте си Gizmo от сайта  www.sipphone.com

3. Провеждате разговори с човек който има инсталирани и двете програми и ми казвате после ЩО ТАКА ЗВУЧИ РАЗЛИЧНО  като си е все същия компютър и същата звукова карта. Нали звука ще минава все по същото трасе между двата компютъра.

Ние "просветените" Hi-Fi запалянковци говориме за "звукова естетика" и представете си правиме разлика между звука на два различни кабела, така както музикантите правят разлика между звука на  две цигулки.

<{POST_SNAPBACK}>

Уважаема "Магда",

Най-малкото което съм,е "ентусиаст".След като не ме познаваш,нямаш никакво право да ме квалифицираш по този начин,защото не можеш да прецениш кой и какъв съм.Така,че смятам,че ми дължиш извинение.Не,че държа на това,но смятам,че трябва да се запази коректен тон.А ти го нарушаваш.Аз не съм те определял като някаква по никакъв начин,въпреки,че друг на мое място може би би го направил.

След като смяташ,че вкуса на една круша,например,се дължи на дръжката и,а не на самия плод,то това си е твое приемане на нещата.Не заблуждавай хората с по-малко познания обаче,освен ако не си представител на тези,за които писах по-горе.Дори и като такава,мисля,че пак нямаш право на това тук.

Ако държиш на това,което твърдиш,то очаквам да ми дадеш официално признати доказателства за това.В противен случай,всички твои твърдения ще станат меко казано неистинни...

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я каква дискусийка се оформила тук. Май модераторите трябва да разделят темата на 2.

По темата: Откъде си за да те посъветвам?

По кабелите. Разлика във звученето се получава от различния капацитет на кабела. Обикновено некачествените имат 2 - 10 nF /m. Хубавите (дебели) 200pF - 1nF /m. Смятайте сега на 10 - 20 метра какъв капацитивен товар има, особено при високоомен източник и какво става с високите честоти при такъв филтър. Нискоомен източник обикновено е маломощно крайно стъпало за слушалки заедно със всичките му допълнителни шумове.

За покритията на куплунзите: Доброто (злато) гарантира минимално контактно съпротивление. Ако на мъжкия и женския са от различни метали (покритие), се получава галванично напрежение, което се наслагва към сигнала и вкарва допълнителен "шум". Същото важи и за контактната част на RAM модулите.

За сведение евтините масово продавани китайски "кабели" въобще не са запоени на края, а са пресовани в пластмасата, неразглобяеми са и имат високо контактно съпротивление. Нерядко се срещат зле контактуващи с 10 - 50 ома.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Я каква дискусийка се оформила тук. Май модераторите трябва да разделят темата на 2.

По темата: Откъде си за да те посъветвам?

По кабелите. Разлика във звученето се получава от различния капацитет на кабела. Обикновено некачествените имат 2 - 10 nF /m. Хубавите (дебели) 200pF - 1nF /m. Смятайте сега на 10 - 20 метра какъв капацитивен товар има, особено при високоомен източник и какво става с високите честоти при такъв филтър. Нискоомен източник обикновено е маломощно крайно стъпало за слушалки заедно със всичките му допълнителни шумове.

За покритията на куплунзите: Доброто (злато) гарантира минимално контактно съпротивление. Ако на мъжкия и женския са от различни метали (покритие), се получава галванично напрежение, което се наслагва към сигнала и вкарва допълнителен "шум". Същото важи и за контактната част на RAM модулите.

За сведение евтините масово продавани китайски "кабели" въобще не са запоени на края, а са пресовани в пластмасата, неразглобяеми са и имат високо контактно съпротивление. Нерядко се срещат зле контактуващи с 10 - 50 ома.

<{POST_SNAPBACK}>

Ето,това е отговор.Напълно съм съгласен.Професионалистът си е професионалист!!! :)

Въпреки,че разликата в звученето може да го хване само тренирано ухо,по мое мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Магде, пиле, що се палиш, ва?

Разбираш ги тез работи /и Филипов, и Филипов/.

Ми тоя сблъсък теория - практика го има откакто сме слезли от клоните и сме се изправили.

Тя практиката исторически дори е възникнала преди теорията. После нещата са се обърнали.

Няма нужда от емоции. Фактите са достатъчни. Сухи.

То момичето инициатор на темата стана професионалист - само трябва диплом да и напишете biggrin.gif

Ти в голямото село ли работиш? Че тука си озвучих колата с Pioneer и JBL, ама няма кой да опъне кабелите и да ми настрои капацитивните товари cool.gif Сериозно!

П.П. Тука ми отворихте очите, пък аз се мислех за меломан :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми да дойда аз да ти опъна кабелите, а? :shake_puter:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.