Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какъв кабел трябва,за да свържа PC c уредба

Препоръчан отговор

Ми да дойда аз да ти опъна кабелите, а? :shake_puter:

<{POST_SNAPBACK}>

cool.gif Възможно е да има и други желаещи, но от това ще настъпят допълнителни усложнения.

:) Обобщение, в което имам предвид написаното не само в тази тема, а и в много-много други:

Учудваща е способността ни да превръщаме една полезна и безобидна тема в нещо многопосочно и "внушително". Идва момент, в който търсенето на зрънцата истина в такава тема отнема твърде много време и човек често се отказва.

Неусвоеното знание след време се отразява на продуктивността ни.

Тя пък се отразява на тази на цялата нация.

В един момент се оказва, че много бла-бла-бла тотално съсипва живота ни. Вероятно си го заслужаваме...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изкушавам се пак да изкажа мнение.

Като обърнеш само кабела от усилвателя до колоните, значи края който е бил закачен на колоните го закачваш към усилвателя и другия край който е бил преди закачен към усилвателя го закачиш на колоните и в продължение на няколко часа колоните звучат "по-мътно". А за тя магия да си чувал ?
За тая магия не съм чувал и засега ще си остана песимист. Поне докато не го чуя с ушите си и не се уверя с очите си!

И вярно да е,то си има съответното просто обяснение.

Освен това , вслучай че някой още не го знае - теорията и практиката вървят заедно.

Готино е когато не схващаш нещо да си подметнеш "и кво от това - практиката е желязна".Проблема е че някой път се налага да познаеш какво ще стане при еди какви си условия.Тогава метода на пробата и грешката не върви.И тогава на помощ ти идват разните науки. Освен това колкото и невероятно да изглежда теорията може да изпревари практиката. Вземете Айнщайн за пример. Кой щеше да се сети да измерва времето с ядрен часовник в самолет и после да го сверява с този останал на земята?

Аз правя разлика между звученето на оригинално CD купено от магазина и неговото копие правено на компютър или купено на площад Славейков. И при оригиналното и при копието имаме поредица от 0 и 1 , ама не звучат еднакво.

Що така бе ???

Ква е тая "мистерия" ???

Естествено - от собствен опит знам че при копиране на CD се получават грешки!

И не само това самия софтуер понякога може да бъде излъган от изгъзиците на музикалните компании.

Така че грубо казано единиците и нулите ама хич не са еднакви.

Всяко явление има своето разумно обяснение.

Като например това че въпросните кабели си имат капацитет и индуктивност , и при преминаване на сигнал с различна честота той изпитва различно съпротивление и се изменя.

Търсенето на идеален звук силно ми прилича на смешките които чета из компютърните форуми относно overcloking-a.

- Купих си медно-алуминиев кулер за CPU-то! Сега държи на максимум 55.

Преди беше 60!!

-Пасти да ядеш! Аз отдавна си имам меден и е максимум 53!!

Моята гледна точка е:

Задоволете се някакво достатъчно високо качество.

Ако не можете да различите хубава уредба от веф - няма смисъл да се пънете за каквото и да е.

Ако имате развит слух и не ви харесва как ви звучи техниката - почнете от озвучителните тела, усилвателя и източника.

За какво ви е кристален звук - да се дразните и най-дребните дефекти ли?

Кабелите оказват най-малък ефект повярвайте ми !!

Има индивиди дето не признават друго освен плочите.Останалото в това число и CD -не струвало. Сами се замислете това докъде би ви докарало.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако на такава уредба може да различиш два най-висококачествени кабела - Браво! ;)

До този момент незнаех че е възможно,но това съвсем незначи че не ти вярвам.

По въпроса за моя кабел ;) мога само да се смея. Не мисля че мога да го нарека качествен , а и имам достатъчно много косвени доказателства че не е , дори без да ми се налага да го слушам. За щастие саундбластера ми го компенсира предобре - поне за сегашните ми изисквания.

Тези уреди по линковете има да ги гледам през крив макарон.

Все пак ,ако някой ден се сдобия с такива - няма да ги слушам със същия кабел cool.gif

Що се отнася до това че не пиша по темата, то е защото в седми пост DaSufferer каза че ще се оправи и оттогава нищо не е писала.При това положение защо да не дискутираме това което ни е по-интересно? Още повече че все пак е свързано с въпроса.

Поздрави!

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
После помоли продавача да сложи твоите кабели с които си свързал сега в къщи твоите колони, и пак слушай.

Чакай ние за кои кабели говорим всъщност?

За тези които свързват колоните с уредбата/усилвателя или тези които свързват саундкартата(примерно) с усилвателя?

Аз досега си мислех че за втория вид си говорим.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;) Изразеното от мен по-горе недоволство е към тези, които освен бла-бла-бла друго не казват. Не виждам защо трябва да се засягат хора, които все пак казват и по нещо съществено. Повтарям, че недоволството ми не е породено само от тази тема, а от следенето и на много други. Просто тук ми изби. Съжалявам, ако някой се е почувствал визиран.

;) Живеем в свободна страна и можем да говорим каквото пожелаем, стига то да от полза и естествено не в ущърб на останалите.

Излизам от неуместното място за тази дискусия с надеждата, че няма отегчени и пренебрегнати. :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се искаше да се намесвам, ама не се стърпях. Тука се заговори за качество на аудиото идващо от кабелите и за хубава и скъпа техника и т.н. Ама никой ли не се сети, че то отдавна е измислено. Вие за цифров аудио интерфейс не сте ли чували. Така се прави и отдавна го има. Другото е ...колело със самолетен двигател.

и наистина много се отдалечихте от темата, ама много. А то момичето получи някокло отговора на въпроса си.

Така че, айде със здраве.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Един невероятен Hi-Fi съвет от мен.

От кабела зависи как ще ти звучи уредбата.

Значи обикаляш по Hi-Fi магазините и си избираш коаксиален кабел който е направен с голяма чистота на медта, значи колкото по-малко примеси има толкова по-сигурно е че е правен за Hi-Fi уредби.

Един добър кабел може да ти "съживи" стара уредба и да й промени звука така че да не си я познаеш и ти самата. Получава се по "чист" звук при който се чува по-отчетливо какво пее някой уж на английски. Ударните инструменти се чуват по по-реалистичен начин. При оркестър се долавя по-лесно разположението на отделните инструменти на сцената. Гласът на любимият ти изпълнител ще звучи по-естествено.

Ролята на музиката е да предава емоции, а за това колкото е по-добро звуковото качеството толкова по-лесно минава емоционалния заряд.

На Запад се продават списания за Hi-Fi в които има от време на време тестове на кабели. И ти обясняват кой кабел как звучи. Все едно че ти говорят за цигулки.

Аз лично имам голям опит и различавам два различни кабела само като  слушам едно и също парче първо с единия и после с другия.

Същото се отнася и за кабелите за колоните.

Ако машнеш заводските крачета на уредбата ти и на тяхно място сложиш три конуса от графит ( или даже и от бронзова сплав )  които да стъпят на една дебела гранитна плоча, направо ще ти ПАДНЕ ХАПКАТА от изненада, ще има да се чудиш кво става, и що така твоита уредба е била могла да свири толкова добре. Същото важи и за колоните.

Хайде стига толкова с Hi-Fi съветите че ще се равикат модераторите че е извън темата.

:angry:

<{POST_SNAPBACK}>

Невероятен offtopic

Значи все пак вселената имала лимит....

Аз не съм учил на запад.Аз съм московски инженер.Ама при съществуването на такива чудесии ми идва да се върна на поправителен.Още повече работя в фирма занимаваща се с военно оборудване и екипировка от рода на Maoz helicopter, Elisra Aircraft, Intel Australia, ITT и други.

От така прочетеното се съмнявам, че се слуша музика в формат mp3 pro, wma pro, flac .Toнколони Jamo, Marshall, B&O са за бедняци.Оптичните влакна са приумици в Hi Fi уредбите и те са за ВиК.

Признавам, че вечерям пред компата и ми падна залъка от устата при невероятния слух дето имат някои хора.Моцарт, Бетовен-лека им пръс.Откривателят на медта е живял преди новата ера.Фурние с неговите хармоници, Фуко с неговите токове и всички дали принос в развитието на радиотехниката могат да спят спокойно.Проф. Атанас Шишков да ходи да продава портокали на Ситняково.Златен шанс е проспал и създателя на Panasonic Хатамото Матсушита като не е привлякъл този екстраординарен слух.

За да не се отваря нова пуническа война, аз немея.Писано е на майчиния ми език, ама това:"Получава се по "чист" звук при който се чува по-отчетливо какво пее някой уж на английски." никак не мога да го схвана.Не е тайна, че от 2006 година само военните ще могат да калайдисват градивните елементи по платките си.Всички останали са задължени да го правят със златен припой.Тогава лимита на вселената пада.

А бе те и Кирил и Методий били братя близнаци, ама единият бил кръгъл сирак.

Тургам капак на невероятния offtopic

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...

Здравеите искам да ми кажете какво то4но да прая до сега не си бях цварзвал с уредба кам РС и ако мойе да ми кайете все пак затва е този форум laugh.gif

10х предварително !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравеите искам да ми кажете какво то4но да прая до сега не си бях цварзвал с уредба кам РС и ако мойе да ми кайете все пак затва е този форум laugh.gif

10х предварително !

Вземи си 50(омов)коксиален кабел,ще ти свърши добра работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10х предварително !

Кабел, кото се продава в магазините - чинчове към стерео жак 3.5 мм

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам въпрос.

Имам проблем със свързването на DVD-то. Знам, че всички изходи и входове си работят. При стандартно свързване със скарт кабел (скарт към скарт) няма проблем. Неприятностите идват когато използвам само видео изхода на DVD-то и със стандартен RCA кабел го свързвам с видео входа на TV-то. Образ излиза, но е ужасен - през повечето време има вертикално въртене на картината. Като ползвам S-video изхода на TV-то резултата е същия.

Единствено във видео изходите на DVD-то не съм на 100% сигурен, защото сега ги ползвам за пръв път, но като не съм ги ползвал не би могло да стане проблем.

Какво да правя?

П.П. не е много по темата, но реших да се вмъкна, тъй като доста се подхвана въпроса за кабелите...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Много ще съм благодарен ако някой ми каже какво трябва да имам, за да си свържа от 1 кабел за нет в къщи и лаптопа и компютъра (от един кабел да направя 2 за да мога единя да го ръгна в компа другия в лаптопа) :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 8 месеца по-късно...

Много ще съм благодарен ако някой ми каже какво трябва да имам, за да си свържа от 1 кабел за нет в къщи и лаптопа и компютъра (от един кабел да направя 2 за да мога единя да го ръгна в компа другия в лаптопа) Пич за тази работа се копува рутер лесно се намират но не са и много ефтини аз имам рутер с който сам сварзал 3 компа и понеже има и антени да предава на лаерлес сварзвам лаптопа ми

Редактирано от sp_kenny (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване