Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да разбера кога е правена снимка?

Препоръчан отговор

Има ли начин да се разбере кога е правена една снимка,която е свалена от Импулс?

И как по точно става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли начин да се разбере кога е правена една снимка,която е свалена от Импулс?

И как по точно става.

Ако снимката не е обработвана, може да се видят данните като в Explorer се отворят Properties - Summary - Advanced

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсалирах си тази програма Exif,но не ми дава информация.Нали цъкам с десен бутон и давам "View image exif data".

Пише че няма информация и то не само за една а за всяка снимка на която пробвах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсалирах си тази програма Exif,но не ми дава информация.Нали цъкам с десен бутон и давам "View image exif data".

Пише че няма информация и то не само за една а за всяка снимка на която пробвах.

Това означава, че информацията е изтрита умишлено от този, който е качил снимката или , че съвърът я скрива - пак нарочно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снимките които разглеждам са Jpg,Jpeg.

На някой снимки от нета ми показва информация,но на снимка снимана с телефон или фотоапарат не ми показва нищо.Няма ли някакъв др начин да се научи кога е правена снимка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

EXIF е стандарт за мета данни измислен от японци и се прилага от 2002г насам, Бог знае от коя година са твоите снимки. Това е част от информация с размер 20кВ и тя се прикрепя към Jpg/Jpeg файла.

Много обществени безплатни сървъри за споделяне на снимки умишлено изтриват EXIF, за да пазят уеб-диск. Втори вариант е до възможности на снимаччката и трети самия споделящ, да ги е затрил умишлено. По-мощен от "EXIF Viewer за firefox" за момента няма.

След като няма EXIF - начините са: запитване към лабораториите на Моссад, ЦРУ, ексрасенси или мятане на боб в домашни условия.

приятен и спорен ден

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако младежът разглежда .gif или .png - какво правим?

biggrin.gif Баси въпроса - ами правим следното :

.... запитване към лабораториите на Моссад, ЦРУ, ексрасенси или мятане на боб в домашни условия.

Exchangeable image file format (official abbreviation Exif, not EXIF[1]) is a specification for the image file format used by digital cameras. The specification uses the existing JPEG, TIFF Rev. 6.0, and RIFF WAVE file formats, with the addition of specific metadata tags. It is not supported in JPEG 2000, PNG, or GIF.

Радвам се, че се включи в темата.

Аз съм аматьор.

Прегледай другите теми - има няколко въпроса лично към теб.

обърни внимание на темата "каква санунерка да си избера"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И как по точно става.

Ами явно няма начин да го направиш, без да се допиташ до собственика на снимката. cool.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Щом правиш мениджмънт на фотоси ползвай за по лесно Faststone Image Viewer, има си и вграден Exif viewer, а и куп други полезни функции за новаци и pro-фита фотографи ... а и не е Photoshp ... не стува и цент! cool.gif

...А за другото - по-горе Ken, Trichocephalus и Profruit са ти написали ... да не разводнявам темата;)

Редактирано от rizex (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване