Премини към съдържанието
Fifa

България 18-та в ранглистата на UEFA

Препоръчан отговор

България излезе на 18-то място в клубната ранглиста на УЕФА за европейските клубни турнири. Това стана след победата на ЦСКА с 2:0 над норвежкия Викинг в група А на УЕФА. Активът на страната за последните пет години вече е 21.290 точки. Само за този сезон е 5.750, което е рекордно висок коефициент за България.

Литекс вече си осигури класиране за следващата фаза на турнира за Купата на УЕФА, което означава минимум още два мача за "оранжавите" в Европа, освен този с Мидълзбро.

Левски и ЦСКА пък също имат шансове да прескочат групите си, което ще даде възможност на България да изпревари Израел (21,541) и Швейцария (22,375) в ранглистата.

Източник: ТопСпорт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:wub::clap: БРАВО ЛЕВСКИ :clap::clap: Аз съм цесекар,обаче искрено поздравявам всички левскари ;);)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз също ги поздравявам отсърце,защото напърво място съм българин ;);):wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

супер за моя любим отбор :baby: остава само и ЦСКА да се класират ...

и коефициента още ще се покачи ... а някой знае ли дали има вероятност от догодина да сме с 2 отбор в предварителната фаза на Шампионската лига ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С победата на Левски България се изкачи на 9-о място по коефициент в европейските клубни турнири за сезона. Нашите отбори събраха 6,250 точки. Освен това вече сме на 17-о място в класацията за последните пет сезона. Ако успеем да се изкачим с още едно място, ще имаме отбор, който се класира директно в групите на УЕФА. При стигане на 15-а позиция пък ще вкараме още един тим в шампионската лига.

Стискам палци да се доберем до 15-тото място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дано дано откога се надяваме на това :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.