Премини към съдържанието
eXRuLeZz

Странен проблем с нета, отваря ми сайтовете бавно

Препоръчан отговор

Здравейте,

дали някой може да ми помогне с един доста странен (според мен) проблем. Ето го и него:

Когато отварям някой сайт (независимо дали е БГ или международен), с Макстон или Огнената лисица, дадения сайт ми се зарежда много бавно. Под бавно разбирайте около 15 секунди. Например сайта www.kaldata.com ми се зарежда за 17-18 сек. Странното за мен е това, че свалям с около 400kb/s от БГ и 20-40kb/s от международни сайтове. Използвам NOD32 и Sygate Firewall. На защитната стена не съм правил кой знае какви настройки, но на НОД-а съм 'пипал' доста неща. Дали според вас проблема може да идва от антивируса ? Ето и линк към сайта, от който съм гледал настройките за НОД-а.

Много ще се радвам ако някой успее да ми помогне или да даде някой и друг съвет. cool.gif

Благодаря! :stop:

EDIT://

Дори днес идва един от техниците на интернет доставчика ми, за да смени слича и на него му направи впечатление, че много бавно ми отваря страниците. Каза, че може да е от НОД-а, но знам ли...

Редактирано от eXRuLeZz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро един приятел, който е на ADSL, ми се оплака, че след инсталиране на Sygate, скоростта му е паднала с около 10 КВ/сек.Когато я заменил с друг файъруол, всичко се оправило.Да не би и при теб, Sygate да прави проблеми (ако изобщо ги прави де)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Скоро един приятел, който е на ADSL, ми се оплака, че след инсталиране на Sygate, скоростта му е паднала с около 10 КВ/сек.Когато я заменил с друг файъруол, всичко се оправило.Да не би и при теб, Sygate да прави проблеми (ако изобщо ги прави де)?

<{POST_SNAPBACK}>

Аз съм на LAN и преди не съм забелязал да имам този проблем. Винаги съм позлвал тази комбинация от защитна стена и антивирус. Sygate не ми гълта трафик и с него нямам проблеми(поне на пръв поглед). И с него и без него пак е така, което ме води на мисълта, че или нещо НОД-а се 'бъзика' или аз нещо не съм направил както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи някакви опити,например изключи всичко,НОД - ове,Огнени стени и тн.Също

провери дали с IЕ,страниците се зареждат по-бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Направи някакви опити,например изключи всичко,НОД - ове,Огнени стени и тн.Също 

провери дали с IЕ,страниците се зареждат по-бързо.

<{POST_SNAPBACK}>

И с IE-то е същото...

EDIT://

Оказа се че е от НОД-а.

Благодаря на всички за оказаното внимание и помощ. ;)

Редактирано от eXRuLeZz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.