Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Не мога да инсталирам MS SQL Server Express 2005

Препоръчан отговор

По време на инсталацията на MS SQL Server Express 2005 всичко изглежда нормално до момента в който започне да конфигурира WebService и/или SQL. Появява се син екран със съобщение "Fatal Error" и трябва да рестартирам компютъра. Дали проблема не е в това, че изпозвам tweaker-и за оптимизиране на системата и те за изключили някои опции / services и кои такива използва SQL Server да ги включа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По време на инсталацията на MS SQL Server Express 2005 всичко изглежда нормално до момента в който започне да конфигурира WebService и/или SQL. Появява се син екран със съобщение "Fatal Error" и трябва да рестартирам компютъра. Дали проблема не е в това, че изпозвам tweaker-и за оптимизиране на системата и те за изключили някои опции / services и кои такива използва SQL Server да ги включа.

В Event Viewer има ли по-точна информация за проблема?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нямам това приложение инсталирано.

Извини ме не уточних. Event Viewer е административен инструмент за MS Windows. Но ти не спомена коя операционна система имаш. Ако е Windows - виж в Контролния Панел -> Административни Инструменти -> Event Viewer. Tам има лог на събитията за операционната система и приложенията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Открих в "Event Viewer" това:

Faulting application explorer.exe, version 6.0.2900.2180, faulting module unknown, version 0.0.0.0, fault address 0x01bea410.

Също това: The application, C:\WINDOWS\Explorer.EXE, generated an application error The error occurred on 06/23/2009 @ 00:35:53.492 The exception generated was c0000005 at address 01BEA410 (<nosymbols>)

The shell stopped unexpectedly and Explorer.exe was restarted.

Грешките са точно от времето, през което се опитвах да инсталирам MS SQL Server Express 2005.

Редактирано от tindrum (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1. ъпдейт на системата до последно

2.проверка завируси

3.каква е операционната ти система?

Точки 1 и 2 са изпълнени предварително. Операционната ми система е WinXP SP2. Инсталирал съм и .NET Framework.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Точки 1 и 2 са изпълнени предварително. Операционната ми система е WinXP SP2. Инсталирал съм и .NET Framework.

SP2 означаваче не си ъпдейтнал системата, текущия е SP3 и някои ъпдейти са върху него

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
SP2 означаваче не си ъпдейтнал системата, текущия е SP3 и някои ъпдейти са върху него

В изискванията на SQL Server 2005 към системата пише, че SP2 е достатъчно. Не мисля, че проблема е от там.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В изискванията на SQL Server 2005 към системата пише, че SP2 е достатъчно. Не мисля, че проблема е от там.

Има и други изисквания за инсталацията на SQL Server 2005. Например се изисква повече от 1.6 GB свободно място на системния диск. По принцип при инсталацията на SQL Server 2005 може да има доста проблеми, затова погледни все пак това: Installing SQL Server [email protected]. А това, което си пуснал като грешки от Event Viewer не изглежда добре, но ще се опитам да намеря някакво решение.

Редактирано от nologo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване