Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте.Тъй като от следващата година започвам обучение за ИТ ще ви помоля,някой да ме вкара малко в програмирането.Нито съм хакер,нито някакъв голям разбирач.Не мисля обаче,че съм напълно начинаещ,но за пръв път тръгвам да се занимавам в програмиране.Какви програми използвате за програмиране?Вчера си свалих Dev-C++ и започнах първите си проекти.Та...дайте малко информация насам,колкото да мога да започна.Дали Dev-C++ е добро начало,или бъркам?Дайте някаква проста задачка,да си блъскам главата.Благодаря ви предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмирането е дисциплина, чрез която хората (програмистите) разработват, тестват, редактират и т.н. даден изходен (source) код. Съдържанието на сорс кода на дадено програмче зависи предимно от езика за програмиране, като основно езиците за програмиране се делят на две нива: езици от високо ниво /high-level programming languages/ - при тези езици се срещат повече елементи от разговорните езици, което ги прави предимно по-лесни за писане и за пренасяне на различни платформи. Другия вид са т.нар. езици от ниско ниво /low-level programming languages/ - при тях има най-малко изградени абстракции между програмиста и хардуера, тези езици са по-близо до хардуерните компоненти на една КС. Езиците C/C++ са от високо ниво, което далеч не означава, че са лесни, дори напротив. Езикът който си избрал (C++) е разширена версия на C, като при C++ се набляга предимно на обектно-ориентираното програмиране, което представлява набор от обекти, взаимодействащи помежду си.

За да напишеш и подкараш някакъв код са ти нужни: текстов редактор, компилатор и за писането на по-големи програми линкер и дебъгер. Може би сам се сещаш, че е неодобно всички тези приложения да се използват независими едно от друго, за това за улеснение на програмистите някои умни глави са измислили т.нар. среди за разработка (IDE), които включват всички тези неща, в повечето случаи и много повече инструменти. Dev-C++ е точно една от многото среди за разработки, като благодарение на user-friendly дизайна на програмата я прави и една от най-предпочитаната от начинаещите програмисти.

Dev-C++ не е просто програма

Dev-C++ не е компилатор

Dev-C++ е среда за разработка

Запомни това!

А за научаването на езика, не се надявай да го научиш от училището, програмирането не е дисциплина на която могат да те научат в училище, било то в университет. Трябва да ти се отдава, да ти е приятно да го правиш, като овладяването на езика става с четене и писане на код. Купуваш си някаква книжка, за начинаещи в която е описано всичко от това какво аджеба означава думата програмиране до това как да създадем проста програма с GUI.

Задачи в интернет с лопата да ги ринеш, има изключително много. Като за начало ще ти предложа: http://www.coding-bg.net/bg/index.php, където има доста интересни задачи от такива за напълно начинаещи до такива за напреднали програмисти, на някои задачи има и решения. Ще ти е от полза, сигурен съм!

Good luck, dude!

Редактирано от krisku (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодарско!Аз не се и надявам да науча всичко от училището,всичко което съм научил до момента съм го научил сам.Програмирането обаче е нещо съвсем ново за мен и за това реших да се обърна към някой от този форум.Та...аз попаднах на един линк ,който може би също би ми бил от помощ след време.Благодаря много за изчерпателния отговор!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз пак да си пробутам сайта хахахаха

http://brigante.sytes.net

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оф..пак да си го пробутам..незнам как не са те баннали досега...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност не виждам какъв е проблема от разпространението на сайта след като е свързан с темата малко или не. Програмирането (както и повечето дисциплини изискващи някакво напрягане на мозъка) се учи с четене и практика!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване