Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

събрал съм си тука малко зелено и искав да си взема ноутбукче. но все още се колебая за марката, и тъ като с лаптопите нещата стоят малко по различно от настолните бих искал някой ако има мнение да каже свои впечатление за някои марки, да даде акъл кое е хубаво и кое лошо. Просто съм размножен много (/*размножен - аналогичното на раздвоен) и така. аз в началото се бях спрял на някаква тошиба, ама много хора се извикаха че е боклук, после се спрях на acer също отрицателни емоции. а като споменах за hp бях замерян с един пепелник :love:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм с ДЕЛ ИНСПИРОН 6000 и съм доста доволен. Случи ми се нещастието да ми се прецака записвачката на 2-рия месец , но ми я смениха веднага!!! Доволен съм от обслужването! Ина4е вси4ко друго по машинката си е ок!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Fujitsu Siemens Amilo Pro. Доволен съм много от него. Не съм имал проблеми до този момент нито с хардуер, нито със софтуер и поддръжка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво да те посъветвам, освен да гледаш за по-голяма гаранция, тъй като тези машинки са скъпи при купуването и още по-скъпи при поддръжката след като изтече гаранцията. В последно време производителите се изхитриха и масово свалиха гаранциите на машините в долния, и средния клас. С по-големи гаранции останаха само лаптопите на Fujitsu Siemens и тези на LG, които са с по 2 години. Всичко останали: HP, Acer, IBM, Toshiba, NEC, Sony и т.н., са с по 1 година гаранция, особено когато стойността им е под 2500-3000 лв.

Друго нещо, което трябва да гледаш при избора на такава машина е, какви интерфейси предлага тя, колко памет и какъв хард диск, и оптично стройство има. Процесорът не е най-важното нещо, но ако можеш да съчетаеш добри параметри на машината като цяло, с бърз процесор, толкова по-добре. Тъй като при тия машини, почти всичко се свързва чрез USB, гледай да има повече от 2 USB интерфейса, освен ако не смяташ да мъкнеш в чантата и хъб. Видеото - ако не си запален маниак на тема игри, можеш да минеш и с интегрирано видео, което ползва от системната памет, но ако имаш по-високи изиквания откъм бързата графика, обезателно търси машина с отделна видео карта, която има собствена памет.

Като избираш такъв продукт е важно, да седнеш предварително и да си направиш ясна равносметка, какво ще очакваш в следващите 3-4 години от тая машина. Освен ако не те бие парата, компромисите тук ще ти излязат доста солени, защото както ще можеш да се убедиш по-късно, всеки ъпгрейд ще ти струва едно малко състояние. Ако това няма да ти е основния компютър, а ще разчиташ на настолната си машина през по-голямата част от времето, то не е нужно да се изхвърляш твърде много.

Що се отнася до личния опит с такива машини, работил съм с Toshiba Satellite, Sony VAIO и Fujitsu Siemens от серията AMILO. За Toshiba-та мога да кажа, че е много надежден ноутбук, обикновено с достатъчно екстри за нормален бизнес потребител, но скъп от гледна точка на предлаганите възмоности. Sony е връх на кристалния образ, но иначе нямам кой знае какви впечатления от него (може би защото не се задържа тнърде много при мен). Много скъп и май определящо и при него, и при Toshiba е марката.

Личната ми машина е Fujitsu Siemens AMILO A1650G - купих си я преди няколко дни, с ясното съзнание, че купувам добра машина, с много екстри, 2 год. гаранция и на добра цена (1979 лв. в Техномаркет). Засега съм във възторг от нея и сравнявайки я с Toshiba-та, която имам в офиса, мога да кажа, че в някои отношения, Toshiba е много по-назад от FSC.

edit: ето ги и параметрите на моята машина:

Fujitsu Siemens AMILO A1650G

Процесор:  Mobile AMD Turion64 ML 32-1.8GHz

Памет:  512MB

Диск:  80GB

Оптично устройство:  DVD±RW±R DL

Дисплей:  15.4" TFT WXGA 1280x800 Glare

Видео карта:  ATI MOBILITY Radeon Xpress 200-up to 128MB

Детайли:  1 x IEEE 1394, 4 USB 2.0 ports, 1 x S-Video,1 x memory card slot for MMC/SD/MS,1 x type I/II PC Card slot (32 bit CardBus support),1 x modem, 1 x LAN, 1 x CRT,1 x microphone in, 1 x line-in, 1 x headphone out (incl. S/PDIF support)/Wireless LAN module 802.11b/g

Операционна система:  Windows XP Home

Размери:  359x39x273 mm

Тегло:  3.2

Гаранция:  2 years warranty

Последно, хубаво е да погледнеш този сайт: http://www.computer.bg. Там има доста машини от различни марки, с пълно описание на възможностите им, както и с цена.

Това е от мен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето разбери, кои лаптопи имат добър сервиз и вземи такъв с повечко гаранция. Иначе съвременните лаптопи са с изравнени характеристики и цена. Все пак ако имаш достатъчно пари не е лошо да разгледаш Sony Vaio...наистина добри лаптопи, но не знам как им е поддръжката в нашата мила Родина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето някой,който ми предоставиха когато исках да си купя лаптоп,но в крайна сметка инвестирах парите в друго.

MiTAC 8640SC

Цена:1564.70 лв.

Цена с ДДС:1877.63 лв.

Celeron 2.4 GHz, 128 KB L2 cache/ 256 MB (DDR), max 1024MB/ 15.4” TFT/ 40GB/ DVD-CDRW / Video SiS M650 16/32/64MB VRAM, AGP4X/ TouchPad/ 56Kbps, V.90 / 10/100 LAN / 1x PS/2 /TV-out/ Parallel/ 4 x USB 2.0/ 1x PCMCIA/ No Infrared, No IEEE1394/ Bulid-in Mic/ Line-in (SPDIF)/ Li-Ion battery 2.5h/ Panda Antivirus Titanium w/ 1year license, WinDVD, WIndows drivers CD/ No OS/ WHQL - certified for Windows XP/ 2 години гаранция/ 3.49 kg

Notebook PRESTIGIO Nobile 157 15"TFT Intel Pentium-M 1.6GHz 512MB 40.0GB CD-RW/DVD F/M LAN (PN57B645 WYN)

Цена:2284.21 лв.

Цена с ДДС:2741.05 лв.

CPU

Процесор: Intel Pentium-M 1.6GHz

Цокъл: Socket 478

Тактова честота на шината: 400 MHz

Чипсет: Intel 855PM

Системна памет

Технология: DDR SDRAM

Форм-фактор: SODIMM 200-pin

Инсталиран капацитет: 512 MB

Максимален инсталируем капацитет: 1024 мегабайт

Общ брой слотове за памет: 2 бр.

Флопи дисково устройство

Тип флопи устройство: няма (опция USB флппи)

Твърд диск

Капацитет: 40 GB

Скорост на въртене: 5400 об./мин

Оптично устройство

Тип дисково устройство: CD-RW/DVD-ROM (комбо)

Разположение: вградено

Интерфейс: ATAPI

Контроли върху панела: Eject бутон

Дисплей

Диагонал: 15"

Технология на дисплея: TFT Active Matrix

Максимална резолюция: 1400x1050

Аудио

Аудио данни: 16-bit

Аудио изход режим: Stereo

Съвместими аудио стандарти: AC'97

Видео

Видео чипсет: ATI Mobility Radeon 9600

Тип видеопамет: Video Controller Memory

Максимално инсталируем: 64 MB

Модем

Тип модем: Fax/Modem

Форм-фактор: вграден

Максимална скорост (данни): 56000 bps

Протокол на аналогова модулация: V.92

Мрежa

Тип: Network Adapter

Форм-фактор: вграден

Поддържани протоколи: IEEE 802.11b/IEEE 802.11g/Fast Ethernet/Ethernet

Слотове

Стандартен разширителен слот: CardBus Type II

Брой разширителни слотове: 1 бр.

MiniPCI слотове: 1 бр.

Интерфейси

Модемни входове: 1 бр.

Паралелни интерфейси: 1 бр.

USB2.0 интерефейси: 3 бр.

VGA интерфейси: 1 бр.

Аудио вход: 1 бр.

Аудиоизход: 1 бр.

LAN интерфейси: 1 бр.

IEEE-1394 интерфейси: 1 бр.

S-видео изходни интерфейси: 1 бр.

Система

Вградени устройства: Клавиатура

Стерео високоговорители: 2 бр.

Flash Card Reader

Поддържани флаш памети: Memory Stick, MMC, SD

Софтуер

Захранване

Разположение: адаптер

Честота на входа: 50/60 Hz

Макс. изходна мощност: 70 W

Батерия

Клетъчна технология: Lithium Ion

Мин. очакван живот на батерията в работен режим: 6 часa

Брой инсталирани батерии: 1 бр.

Очаквано макс. време за презареждане при работа: 4 часа

Време за презареждане в неработен режим: 1.5 часа

Габарити и тегло

Височина: 3.2 cm

Ширина: 32.6 cm

Дължина: 27 cm

Номинално тегло: 2.77 kg

FSC AMILO Pro V 2030 8A3ZA

Основна информация:

* процесор: c Intel® Celeron® M Processor 360 1.4GHz 1MB SLC

* памет: 256MB DDR

* твърд диск: 40GB

* оптично устройство:DVD-CDRW

* звукова карта: интегрирана

* модем: интегриран 56K факс-модем

* мрежова карта : 10/100 Ethernet controller, Wireless LAN 802.11b/g

* видео карта: VIA VN800 with UniChrome Pro 3D/2D up to 64MB

* екран: 15" TFT XGA с 1024 x 768 разделителна способност

* детайли: 1 x type II for PC Card, 1 x IEEE1394, 4 x USB 2.0 ports, 1 x modem, RJ-11, 1 x LAN RJ-45, 1 x headphone out, 1 x microphone in, 1 x VGA, 1 x DC-in

* операционна система: Linux Eval - документация, драйвери, упътване

* батерия: литиево-йонна

* тегло: 2.6 кг

Една година гаранция!

Цена: 1259 лв с включен ДДС или 65.52 лв за 24 месеца

TOSHIBA Satellite Pro L10-184

Основна информация:

* процесор: Intel® Celeron®M Processor 380 1.60Ghz, 1 MB L2 cache

* памет: 256MB DDRAM

* твърд диск: 40GB, 5400 об/мин

* оптични устройства: DVD-CDRW

* мрежова карта: интегриранa 10/100 Ethernet

* видео карта: Intel 852GME с 64MB споделена памет

* дисплей: 15.0" TFT XGA с 1024x768 разделителна способност

* детайли: 56 К факс-модем, 3 x USB 2.0, Microphone/ line- in jack, 1 x Headphone/ Speaker/ line out, 1 x DC-in jack

* операционна система: Windows XP Pro, Microsft Office OneNote 2003, Works - документация, драйвери, упътване.

* батерия: литиево-йонна 2:30 часа

* тегло: 2.67 кг

Eдна година международна гаранция!

Цена: 1426 лв с включен ДДС или 74.21 лв за 24 месеца

ACER Aspire 3003NLMi

Основна информация:

* процесор: Mobile AMD Sempron™ processor 3000+

* памет: 256 MB DDRAM

* твърд диск: 40GB

* оптично устройство:DVD-RW Dual DL

* видео карта: SiSM760GX Graphics, 64MB споделена памет

* дисплей: 15" TFT XGA с 1026 x 768 разделителна способност

* детайли: 10/100 Ethernet controller, Wireless Lan 802.11g, 56K факс-модем, 3 x USB 2.0, RJ-11, RJ-45, 1 x External VGA, 1 x Type III PC-Card or 2 x Type II (PCMCIA), 1 x Microphone/ line- in jack, 1 x Headphone/ Speaker/ line out, 1 x DC-in jack

* операционна система: Linux - документация, драйвери, упътване

* батерия: 4 cell литиево-йонна 1:30 часа

* тегло: 2.76 кг.

Една година гаранция!

Цена: 1319 лв с включен ДДС или 24 месеца x 68.64 лв

HP Compaq nx6110 PT600AA

Основна информация:

* процесор: Intel® Celeron®M Processor 360 1.4 GHz, 1MB L2 cache, FSB 400Mhz

* памет: 256MB DDRAM

* твърд диск: 40 GB 5400rpm

* оптични устройства: DVD/CD-RW

* модем: интегриран 56 К

* видео карта: Intel Media Graphics Accelerator 900 UMA 128MB

* екран: 15-инча TFT XGA с 1024 x 768 разделителна способност

* детайли: 2 USB 2.0, VGA, Mic-In, Line out, IEEE 1394, Travel Battery connector, Power Connector, RJ-45/RJ-11, Lock , 6-cell Li-Ion battery, 1 Type I/II/III PC card slot

* операционна система: Windows XP Pro-документация, драйвери, упътване.

* батерия: литиево-йонна

* размери: 328.6x30.3x2672мм

* тегло: 2.7кг.

Една година гаранция!

Цена : 1619 лв с включен ДДС или 84.25лв за 24 месеца

Sony Vaio B3XP

Основна информация:

* процесор: Intel Pentium® M processor 745, 1.80 GHz, 2MB L2, FSB400 MHz

* памет: 512MB DDRAM

* твърд диск: 80GB 4200rpm

* оптични устройства: DVD+/-R/RW Dual Layer

* модем: интегриран 56 К

* видео карта: Intel Extreme Graphics up to 64MB

* дисплей: 14.1" TFT SXGA+ с 1400x1050 разделителна способност

* детайли: 2 x USB 2.0, Wireless LAN, 1 x IEEE1394, VGA, 1 x Microphone/ line- in jack, PCMCIA, VGA (D-Sub); RJ-11; RJ-45, 1 x Headphone/ Speaker/ line out, 1 x DC-in jack

* операционна система: Windows XP Pro - документация, драйвери, упътване.

* батерия: литиево-йонна до 5:00 часа

* тегло: 2.19 кг

Една година гаранция!

Цена: 3545 лв с включен ДДС

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

Може да прочетеш много и най-различни включително и много противоречиви мнения тук.Ето и моето:

Ползвам Acer TravelMate 4601 WLMi; с думи прости - ПентиумМ730 (1,6) 15.4WXGA, ATI MOBILITY RADEON X600, PCI Express, 60GB, DVD-Dual ,512 MB DDR, 802.11 b/g.

Купих машината март месец. Много бях и съм доволен от нея. Като начало инсталацията на целия софтуер отнема доста по-малко време, има си специализиран софтуер(включително и това дали вентилатора да работи нон-стоп или само при нужда), дисплея е матов, изобщо доста добре се представя машинката, като имаш предвид че всеки ден от тогава работи почти нон-стоп.

Относно Fujitsu - категорично не съм доволен. Може би на мен се случи така или незнам но когато купихме едно Fujitsu на приятел още на 2 седмица му изгоря някаква платка(доколкото разбрах свързана с подсветката на екрана). Първо му го дадоха с уин на испански, после се инсталира около час и нещо, а като софтуер в общи линии само неро-то ми допадна. Та на този приятел му бавиха машината 2 седмици...

А относно Аcer - виж коя марка е най-продавана в европа за миналата година.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fujitsu Siemens Amilo L1300:

1680.00 лв с ДДС( http://www.digiteq.com/product_info.php/cP...c4b5eca0eaede4)

Процесор

Intel Celeron M 360 (1.5 GHz, 1MB L2)

Памет 2x256 MB DDR

HDD 60GB

Видео карта Intel 852GM UMA up to 64MB DVMT; 2D/3D graphics engine

Диагонал на екрана 15.4” TFT WXGA, 1280x800 pixel

Мрежова карта Built-in 56K, V.90 fax modem and 10/100 Mbps LAN, integrated Wireless LAN g

I/O Ports 3 USB 2.0 ports, 1 x CRT, 1 x SPDIF, 1 x S-video out, 1 x modem, 1 x LAN, 1 x type I/II PC Card slot (32 bit CardBus support), 1 x microphone in, 1 x line in, 1 x headphone out

Операционна система Windows XP Home

Оптично устройство DVD±RW±R DL

Батерия Li-Ion batt

Тегло 3 кг.

Гаранция 2 години

AMILO_L1300_1.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично ползвам satellite M65-S809 на TOSHIBA.

Microsoft® Windows® XP Home, Intel® Pentium® M Processor 740, 512MB DDR2,

100GB (5400 RPM) PATA, 8x DVD SuperMulti (+/-R Double Layer), 17” Widescreen

TruBrite™ WXGA,TV-Out, Intel® Graphics Media Accelerator 900, Intel® PRO/Wireless

CD control buttons, Sunlight Copper, 5-in-1 Bridge Media Adapter,

ExpressCard™, harmon/kardon®,

Ами доволен съм.От три месеца го ползвам.За сега нямам забелешки.Това е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм с Compaq Presario 2500, но според мен най - добрата марка е Fujitsu Siemens (като марка изобщо). Имал съм и да ти кажа железни са както и да го гледаш.

Един съвет от мен : Не си купувай лаптоп чиято марка започва с "А". Това далеч не е само мое мнение.

Иначе ако трябва да сме откровенни кое е най - доброто в момента (макар и това да е друга тема) мисля , че това пълни окото, нали?

hollywood_mobile64_base.jpg

Hollywood - виж данните и седни преди да четеш , защото може да ти се подкосят краката. :angry::)

Редактирано от Castigado Pantockrator (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента има IBM на много добра цена 1500-1700 лева.

При това с ДВД записвачка и безжична мрежа.

Освен това батерията му кара по 5 часа препоръчвам ти го горещо.

Виж ги в computer.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей,

Може да прочетеш много и най-различни включително и много противоречиви мнения тук.Ето и моето:

Ползвам Acer TravelMate 4601 WLMi; с думи прости - ПентиумМ730 (1,6) 15.4WXGA, ATI MOBILITY RADEON X600, PCI Express, 60GB, DVD-Dual ,512 MB DDR, 802.11 b/g.

<{POST_SNAPBACK}>

спрял съм се на същата машина, но незнам защо ми е предлагат с диспелей 15",256 МБ Рам и вградената интелска карта! въпроса ми е, дали това зависи от фирмата как ще го конфигурира и ако примерно сега си зема тоя с интелската карта дали мога после да си сложа друга, демек ъпгрейд! другото което ме интересува е цената и от къде е взет!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TM4601WLMi_ATI, Intel® Centrino™/Intel® Pentium® 730 (1.6GHz/2M/FSB533), Intel® 915 Express chipset, DDR II 512MB (2x256), 15.4"WXGA, 60GB, DVD SuperMulti DL, LAN 10/100/1000, 802.11g, 64MB ATI MOBILITY™ RADEON™ X700, 3x USB 2.0 ports, IEEE 1394 port, Gigabit Ethernet, Modem (RJ-11) port, External display (VGA) port, S-video/TV-out port, Infrared (FIR) port, PC Card slot (one Type II), 4-in-1 card reader, DC-in jack for AC adaptor, 124-pin Acer ezDock connector, 4-hour battery life, 2.91 kg, WXPPro, 1 year international warranty

Цена: 1161 Евро без ДДС -> В Контракс

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих ти препоръчал лаптоп от нисък клас, на който и да е производител, особено от HP.

Acer е най-продаваната марка Notebook в Европа и едва ли е случайно :clap:

Аз ползвам Acer Aspire 1692WLMi (15.4'' WXGA Acer CrystalBrite, 1280 x 800 pixel resol./ Pentium® M 740 (1.73GHz/2MB/533MHz FSB) DDR II 512MB (2x256)/ 80GB /DVD-RW Dual DL (slot)/no FDD/Li/56K, Intel® 915P Express chipset, 64MB ATI MOBILITY™ RADEON® X700 supporting ATI POWERPLAY™ 5.0, Microsoft® DirectX® 9.0, PCI Express™ and DualView™, 3xUSB 2.0 ports; 4-in-1 card reader (SD/MMC/MS/MS PRO); PC Card slot (one Type II); IEEE 1394 port; Fast infrared (FIR) port; External display (VGA) port; S-video/TV-out (NTSC/PAL) port; Headphones/speaker/line-out port with S/PDIF support; Microphone/line-in jack; Ethernet (RJ-45) port; Modem (RJ-11) port; DC-in jack for AC adapter, 8-cell LiIon - 4.5-hour battery life, 2.92kg)

Работи безупречно и леко с всякакви приложения :clap:

В момента цената му е към 2370 лв с ДДС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблема е че не разполагам с ресурс за повече от 1600 лева! определено искам да е със Центрино, по възможност да е с АТИ Х300 и 512 рам но за толкова пари това мисля е невъзможно!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че искам да започвам флeйм, но преди да се затичате да си давате парите за Centrino, може би ще е добре да се поинтерeсувате и за алтернативите. Например защото в момента, като цялостна производителност и като възвращаемост, спрямо вложението, AMD Turion64 е по-добрият процесор. Който не го мързи да чете, ето сравнение на Dothan и Turion64.

Но това го казвам само в случай, че нямате някаква необяснима привързаност към процесорите на Интел, които за щастие вече не са лидер на този пазар (мобилния).

:bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
проблема е че не разполагам с ресурс за повече от 1600 лева! определено искам да е със Центрино, по възможност да е с АТИ Х300 и 512 рам но за толкова пари това мисля е невъзможно!

<{POST_SNAPBACK}>

Хммм винаги може да се измисли нещо При мен се продават IBM,Acer,Fujitsu,NEC i Toshiba ето ти няколко за тия пари :)

Satellite L20-182

Celeron® M processor 380 (1.6GHz, 1MB L2 cache)/256MB (DDR2)/ 40BG(5400rpm)/ 15.0"XGA TFT/ DVD Super Multi DL/ ATI Radeon Xpress 200M up to 128MB (UMA)/ 56K/ LAN/ TV-out/ 3x USB 2.0/ Battery life 2.49h/ Win XP Home, Microsoft® Office OneNote™2003,Toshiba ConfigFree™, Connectivity Doctor / 1 година международна гаранция / 2.67kg

Acer

TM2413NLM, Intel® Celeron® M 370 (1.5GHz/1M/FSB400), DDR II 256MB, 15" XGA TFT, 40GB, DVD+R Dual, Intel® 910GML Express chipset, Intel® Graphics Media Accelerator 900 and up to 128 MB of VRAM, supporting Microsoft® DirectX® 9.0, 4 x USB 2.0 ports, Ethernet (RJ-45) port, Modem (RJ-11) port, External display (VGA) port, Microphone/ line-in jack, Headphones/ speaker/line-out port , Type II PC Card slot, DC-in jack for AC adaptor/LiIon 2.1-hour battery life Li-ion battery pack 4-cell/2.75 kg/ LINUX bootable / 1 year warranty

Fujitsu-Siemens

AMILO L 7300G Celeron M 360 (Dothan 1.4 GHz, 1 MB SLC)/VIA PN800/ 2x256 MB DDR333/15” TFT XGA CrystalView/60GB/DVD burner DL/4 USB 2.0 ports/ 1 x CRT/1 x modem/ 1 x LAN/1 x type I/II PC Card slot/1 x SPDIF/integrated Wireless LAN (IEEE 802.11b,g)/Windows XP Home/1 year warranty/2.9 kg

Всичките се вартят около 1600 лв. :whist:)))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря на всички, а колкото до центриното и туриона, чел съм тестове още миналия месец, на някои места води интел на други амд, има си разлика, но не може да се каже че светлинни години по добро cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
а колкото до центриното и туриона, чел съм тестове още миналия месец, на някои места води интел на други амд, има си разлика, но не може да се каже че светлинни години по добро  cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Така е, разликата между Turion64 и Pentium-M не е колосална, нито пък може да се говори за тотален превес на единия или другия процесор, но мисълта ми беше, че за същите пари, които би дал за Celeron-M (например), получаваш процесор от класа на Pentium-M, и в много отношения той ще е по-добър от интелския еквивалент. От друга страна, за същите пари ще получиш и много повече други екстри, като повече памет, дисково пространство и т.н., все неща, за които ще трябва да се прежалиш с още 400-500 лв. минимум, ако заложиш на Dothan, при който положителният ефект от този избор ще бъде съмнителен, от гледна точка на цялостната производителност на системата. Да не забравяме също, че Turion64 e процесор, който поддържа и 64-битови инструкции, т.е. ще можеш да си инсталираш и съответните операционни системи (например 64-битовата Vista).

Но това донякъде е и въпрос на предпочитания, а също и на определено естество на работата, за която ще се ползва машината, така че спирам до тук.

Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря пак за съветите, по принцип аз харесвам само интелските процесори но мисля че вече е време за край на предразсъдъците, и да поразгледам по детайлно и амд че да мога да си зема добър комп за тия пари cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване