Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какво мислите за изборния ден и как оценявате резултатите?

haqsko281
 Сподели

Препоръчан отговор

След 4 години половината ви "електорат" ще е умрял от старост.

Good point!

Естествено, че има и млади социалисти,но колко са те? Ако махнеш гласовете на хората над 60 години, БСП няма да могат да минат и 4 процентната бариера... И е нормално младите да не харесват БСП - прдължават да налагат и да държат на отговорни постове все същите стари муцуни, които до болка са втръснали на всички... И същите стари кримки дърпаха конците и на Станишев, както сториха навремето и с Жан Виденов. Все пак не може да не се признае, че Серго беше малко по-симпатичен от Жан, който имаше очарованието на умряла риба... biggrin.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 355
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Защо простия български народ постоянно търси някоя ЛИЧНОСТ да го "оправи"? до кога? В цяла Европа, в цял свят се управлява коалиционно и това е бъдещето! Смея да твърдя, че това е последното абсолютно мнозинство в българския парламент!

Ти не си се отказал от навика си да обиждаш хората с различно от твоя милост мислене. И понеже половината от избирателите гласуваха за ГЕРБ - народа е прост (ми той за губещите винаги е прост, а когато спечелят - виж колко мъдър бил!).

Иначе за "оправянето" - ами те от БСП набиват това в главите на хората. Ще вдигнеМ заплатите, ще вдигнеМ пенсиите, ще ви лекуваМЕ, ще ви дадеМ образование... А преди 20 години Буш-старши каза простичко "Американецо, знай, трябва да произведеш и да продадеш, за да ядеш". Мисля, че всеки схваща разликата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И е нормално младите да не харесват БСП - прдължават да налагат и да държат на отговорни постове все същите стари муцуни, които до болка са втръснали на всички... И същите стари кримки дърпаха конците и на Станишев, както сториха навремето и с Жан Виденов. Все пак не може да не се признае, че Серго беше малко по-симпатичен от Жан, който имаше очарованието на умряла риба... biggrin.gif

Съгласен съм напълно! Аз също не харесвам определена час от обкръжението на Сергей! Дано има куража да подмлади партията!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След Станишев се наблюдава как хората си броят стотинките по улиците и се лишават от стоките от 1-ва необходимост като цените на мобилните оператори са ни най-високи в ЕВРОПА и цените на хранителните стоки са по-високи от страни като Англия (където заплатата е около 1500 евро) Гласувах за ГЕРБ но като гледам че тези хора 18% които стигнаха дъното на бедността за тези 4 години и сега ПАК гласуват за БСП ме изумява и се чудя какво ли би станало ако АТАКА беше използвала по кротка агитация(явно по-агресивната отблъсква) и би влязла сериозно в властта дали би приела съветът ми и да се направят конц лагери където да се напъхат тези 18% малоумници и да копаят и носят релси за влакове по цял ден и да видим дали ще им се проясни изтритият мозък от прекомерна употреба на ракия.

Когато в някои град се преселят хора от село става голям батак и се разваля всичко и става нито град нито село.

Така е и сега 18 % пречат на другите които мислят трезво и модерно.Тодор Живков не позволяваше да има глупаци и лежаха по затворите и си живяхме добре и имахме повече пари от колкото можехме да похарчим,единствено трябваше да не поглеждаме на запад а само към Русия и нейните стоки но такава е цената за помощта за освобождението ни от турско робство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Грешно разсъждаваш! Защо мислиш, че няма млади хора с ляво социално мислене? А тези баби и дядовци не мислиш ли, че имат синове и внуци?

Именно защото българина не отдава голямо значение на европейските избори, то на тях става сблъсък на твърдите ядра, а аз точно за тях ти говоря! като в случая ГЕРБ няма твърдо ядро. Виж сега, не мога да разбера, защо си заравяте главата в пясъка. Същите приказки, същите тия проценти, същата тая еуфория беше 2001г. Знаем какво се случи....Защо простия български народ постоянно търси някоя ЛИЧНОСТ да го "оправи"? до кога? В цяла Европа, в цял свят се управлява коалиционно и това е бъдещето! Смея да твърдя, че това е последното абсолютно мнозинство в българския парламент!

Е аз като имам все още жива баба (която не пропуска никога избори и за първи път не гласува за БСП), да не съм гласувал за БСП? Това няма значение в случая. А помислял ли си, че евентуално има шанс някой да учи от грешките на предшествениците си? След като евроизборите показват "твърдото ядро", значи сте видели и това на ГЕРБ. Айде стига вече сме разтягали празни приказки какво щяло да стане след 4 или 40 години. Доган вчера каза, че това е много време и той самият няма виждания за след 4 години. Нека видим какво ще стане, пък ще си говорим пак. И да, наистина "простия" народ е в безизходица вече и се хваща за всяка сламка, но до тази безизходица е докаран от БСП и ДПС. Така че свийте малко перките и спрете да подливате вода на останалите, само защото сте загубили!

...и се чудя какво ли би станало ако АТАКА беше използвала по кротка агитация(явно по-агресивната отблъсква) и би влязла сериозно в властта дали би приела съветът ми и да се направят конц лагери където да се напъхат тези 18% малоумници и да копаят и носят релси за влакове по цял ден и да видим дали ще им се проясни изтритият мозък от прекомерна употреба на ракия...

Какви релси ще носят хора, дето не могат да се изпикаят без помощ? По-скоро някой старчески дом трябва.

Май не разбираш какво искам да кажа. "Прост" е защото повтаря същото през определен период от време! Умният човек се учи от грешките и не ги повтаря, а след като българският народ вече 3-и път дава абсолютно "месианско" мнозинство в парламента, дали е "умен"?

Замисли се тогава коя част от народа е най-"проста". И коя "през определено време повтаря една и съща грешка".

Моето участие в темата приключи! Присъствието ми тук продължава само от гледна точка на модератор. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти не си се отказал от навика си да обиждаш хората с различно от твоя милост мислене. И понеже половината от избирателите гласуваха за ГЕРБ - народа е прост (ми той за губещите винаги е прост, а когато спечелят - виж колко мъдър бил!).

Май не разбираш какво искам да кажа. "Прост" е защото повтаря същото през определен период от време! Умният човек се учи от грешките и не ги повтаря, а след като българският народ вече 3-и път дава абсолютно "месианско" мнозинство в парламента, дали е "умен"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво искаш да кажеш ? Щом не е умен е прост и глупав. Аз това разбирам.

А не се ли замисляш, че причината да дава мнозинство, може да са периодите на управление на БСП между тези "грешки" на народа ?

Редактирано от Ken (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво искаш да кажеш ? Щом не е умен е прост и глупав. Аз това разбирам.

А не се ли замисляш, че причината да дава мнозинство, може да са периодите на управление на БСП между тези "грешки" на народа ?

Интересно, защо ли пък се е стигнало до тези "междинни" управления на БСП, ако предшестващите го "велики" управления са били добри! cool.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, по-добре не можеше да стане :huh: . Браво, ГЕРБ! Поздравления! :speak:

Хм, а какво ви е мнението за пребоядисалите се Божидар Димитров/бивше БСП/ и Вежди Рашидов /бивше ДПС/, с тях ли Бойко ще строи новото бъдеще ?

Редактирано от crazyfrog (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, защо ли пък се е стигнало до тези "междинни" управления на БСП, ако предшестващите го "велики" управления са били добри! cool.gif

Не съм и очаквал да отговориш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За пет пълни (или почти пълни) мнозинства се сещам - на БСП при изборите за ВНС (90-та), на Жан Виденов (94-та), на Иван Костов (97-ма), за Симеон (2001-ва) и сегашното. Демек по твоята логика е "прост", когато е гласувал за нещо различно от БСП.

ЗА "месианско" мнозинство признавам само това през 2001-ва, просто хората тогава се бяха разочаровали от синьо-червената мъгла, а най-вече и от това, че и сините ги бяха предали. И дойде "царот" с неговите 800 дни.

Смея ли да припомня как на власт дойде СДС през 97-ма - след една невниждана инфлация, която оглозга финансите на държавата, а хората останаха с по 5-6 долара заплати, след улични протести във всички градове на страната. И всички тия прекрасни работи бяха дело на правителството на БСП.

Към дата днешна пришки ми излязоха на пръстите да пиша, че вота беше протестен срещу хайдутлука и откровената наглост на триглавата ламя (част от която е пак БСП). Демек това беше вот ПРОТИВ, а не ЗА рицаря на бял кон.

Ако простия български народ гласуваше винаги за месии, то победители в изборите щяха да бъдат и Жорж Ганчев, и Волен Сидеров. А ето че това не се случи.

Така че свийте си малко високомерието и вместо да казвате на тоя и оня да се учи от грешките си, поучете се вие. И най-малкото не допускайте некадърници и дупедавци, а най-вече крадци начело на партията си.

По цял свят управленията в повечето случаи се редуват, независимо доколко успешно е било предишното. Просто в обикновените хора винаги има някакво разочарование и неоправдаване на надеждите. И никой не прави трагедии от това. Само тук БСП-симпатизантите са склонни да хвърлят кал по народа ако не ги преизбере да управляват за n!-ти път.

Хм, а какво ви е мнението за пребоядисалите се Божидар Димитров/бивше БСП/ и Вежди Рашидов /бивше ДПС/, с тях ли Бойко ще строи новото бъдеще ?

Поправете ме ако греша, но имам спомен, че преди време ВЕжди Рашидов с гръм и трясък (разбирай скандал) се махна от ДПС. Няма как да бъде пак с тях. А за БОжидар Димитров сте прави - някак много тихо преди изборите се изсухли от БСП. НЕ обичам фурнаджийските лопати. Особено такива, които залагат на печелившата карта.

Редактирано от Sessily (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да не вземе и бате Бойко да "прегори" както преди 8 години направи Симеон.

Тогава пак имаше радост и надежди, ама на края какво стана...пак най-зле в Европа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм Твърдо против тази МАФИОТСКА партия - ГЕРБ , но като се замислим остана ли партия която да не е мафиотска и най-вече да не краде - НЯМА ТАКАВА. Всички крадат яко и ги свалят ,така ще стане и с "Бат ви Бойко" Ако трябва да определя партията която най-много заслужава да е във Власта - просто няма такава.

Впечетленията ми от изборите - е просто 1 провал и какво ... с нищо няма да променим вота на народа... също видяхте ли по "ТВ БНТ" колко от избирателите на ГЕРБ са с Висше ,а и не само на ГЕРБ а всички останали - да не говорим за РЗС. С 1 изречение дали може да се опишат мафиотските избори , подкупените гласове. Забелязвате ли че все 1 и същи хора са във Власта - това е 1 мръсна ПОЛИТИКА. Който може да краде - да краде ... но и кражбата се заплаща :speak:

Аз съм член на ПП ГЕРБ и се гордея с това, но в никакъв случай не е мафиотска партия или просто пишеш глупости и се радваш сам на тях!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На Бойко Борисов да му имате само Устата... нищо друго. Правителството няма опит от там и бъдеще - КРИЗА е. Нека да видим какво ще направят :speak:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би техните лидери са ги прецакали..., но дали не са нещо като агенти. :speak:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За пет пълни (или почти пълни) мнозинства се сещам - на БСП при изборите за ВНС (90-та), на Жан Виденов (94-та), на Иван Костов (97-ма), за Симеон (2001-ва) и сегашното. Демек по твоята логика е "прост", когато е гласувал за нещо различно от БСП.

ЗА "месианско" мнозинство признавам само това през 2001-ва, просто хората тогава се бяха разочаровали от синьо-червената мъгла, а най-вече и от това, че и сините ги бяха предали. И дойде "царот" с неговите 800 дни.

Смея ли да припомня как на власт дойде СДС през 97-ма - след една невниждана инфлация, която оглозга финансите на държавата, а хората останаха с по 5-6 долара заплати, след улични протести във всички градове на страната. И всички тия прекрасни работи бяха дело на правителството на БСП.

Към дата днешна пришки ми излязоха на пръстите да пиша, че вота беше протестен срещу хайдутлука и откровената наглост на триглавата ламя (част от която е пак БСП). Демек това беше вот ПРОТИВ, а не ЗА рицаря на бял кон.

Ако простия български народ гласуваше винаги за месии, то победители в изборите щяха да бъдат и Жорж Ганчев, и Волен Сидеров. А ето че това не се случи.

Така че свийте си малко високомерието и вместо да казвате на тоя и оня да се учи от грешките си, поучете се вие. И най-малкото не допускайте некадърници и дупедавци, а най-вече крадци начело на партията си.

По цял свят управленията в повечето случаи се редуват, независимо доколко успешно е било предишното. Просто в обикновените хора винаги има някакво разочарование и неоправдаване на надеждите. И никой не прави трагедии от това. Само тук БСП-симпатизантите са склонни да хвърлят кал по народа ако не ги преизбере да управляват за n!-ти път.

Малка корекция - 97-ма на власт не дойде СДС, а ОДС, част от които беше и оплюваният от Костов Доган и огромната част от гласовете за ОДС бяха от електората на ДПС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малка корекция - 97-ма на власт не дойде СДС, а ОДС, част от които беше и оплюваният от Костов Доган и огромната част от гласовете за ОДС бяха от електората на ДПС.

1997-2001 г- Коалиционно правителство на СДС, БЗНС-НС и Демократическа партия, начело с Иван Костов. В началото на мандата си завършва преговорите за валутен борд и го въвежда. Прави деноминация на лева. Води активни преговори с ЕС и практически прави държавата кандидат-член за влизане в общността. Въвежда силови мерки за трансформиране и легализиране на бизнеса на мутренските групировки, с което напълно прекратява практиката на "силово застраховане" и рекет. Прави реформи във всички сфери на политиката. Започва масовата приватизация на губещи държавни предприятия, съпътствана с невиждана корупция, а това хвърля негативен отенък върху управлението.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ДОган не беше част от ОДС. Разпърдяха се с Костов още преди изборите (не можаха да се разберат за министерските кресла подир туй). ОДС включваше СДС, Демократическата партия (на Стефан Савов, ама той май вече не беше между живите) и БЗНС на Мозер.

Хъм, виждам, че Ken e писал същото една идея преди мен. Точно приватизацията с прословутите "10%" му изядоха главата на КОстов. Тъй, че неговия вой срещу корупцията сега малко прилича на "крадеца вика дръжте крадеца"

Редактирано от Sessily (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, понеже на Костов се приписва подписването за затваряне на АЕЦ Козлодуй (в никакъв случай не казвам, че Костов е белоснежно агънце) :

Любен Беров 1992-1994 - правителство на ДПС, подкрепено от БСП. Подписва договор за затварянето на АЕЦ Козлодуй. В края на мандата настъпва тежка икономическа криза. Процъфтяват т.нар. "мутри" и бизнеса със "силово застраховане". Създават се голямо количество престъпни групировки, които "вършеят" на най-ниско социално ниво.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не можа да ме разбереш! Не се ядосвам, че Батман спечели, това се очакваше! Не мога да приема, че хората пак се хващат за една конкретна личност...и така това се повтаря вече три пъти. Вчера в коментарите казаха, че сме уникални и с това, че сме единствената страна в света, в която за втори път извънпарламентарна сила печели абсолютно мнозинство! Такова "чудо" няма никъде! Това за мен говори за незрялост и несподобност на обществото за по-трезва и балансирана преценка!

Що говорим пак след година и половина, максимум 2!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Отношенията със СДС се”затоплиха” през 1996-1997г.,когато бе формирано така нареченото реформаторско мнозинство в подкрепа на основните приоритети,предложени от правителството на Иван Костов.Много скоро след това обаче настъпи нов период на влошаване и противопоставяне между двете партии.След 1998г. СДС си постави за цел да “стесни” позициите на ДПС начело с лидера Ахмед Доган и да създаде лоялна на СДС нова политическа сила.Тези опити доведоха до разрив помежду им и до остро противопоставяне между двете ръководства." Източник тук Грешката е моя , ДПС бяха част от "реформаторското мнозинство", което се разпадна впоследствие по известни на всички нам причини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли, колега инженере, ако БСП не беше правила това, което успешно прави от две години насам и което води до печални резултати сигурно нямаше да водим тоя безсмислен спор. Просто защото Борисов също нямаше да бъде това, което е. Така че стига кал върху тези на които им ПИСНА да се гаврят с труда им, да не кажа с живота им. Просто си дайте реална сметка защо БСП загуби. МЕжду другото в същото освиркано положение е и НДСВ. Само ДОган се хили като ряпа и доволно потрива ръце. Ама то отдавна ви се говори, че трябва да го наритате. Да сте слушали!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не можа да ме разбереш! Не се ядосвам, че Батман спечели, това се очакваше! Не мога да приема, че хората пак се хващат за една конкретна личност...и така това се повтаря вече три пъти. Вчера в коментарите казаха, че сме уникални и с това, че сме единствената страна в света, в която за втори път извънпарламентарна сила печели абсолютно мнозинство! Такова "чудо" няма никъде! Това за мен говори за незрялост и несподобност на обществото за по-трезва и балансирана преценка!

Що говорим пак след година и половина, максимум 2!

Няма го никъде, защото никъде няма такива като БСП, ДПС, НДСВ и т.н. накуп. Няма такава нагла политика, при която хората са нещо, за което се сещат на 4 години. Но това е проблем не само на сега управляващите. Той си е перманентен проблем. Ако Бойко загърби хората и те ще го загърбят. Все си мисля, че ако Доган си беше мирно седял, сега Бойко нямаше да има това мнозинство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво да мисля за изборите ли? Ами мисля, че виждам същия отчаян народ като този в Германия през 1933г. Мисля, че махането на Министерството на извънредните ситуации е голяма грешка. Мисля, че бързо забравихте наводненията от 2005 и 2006 и как ревахте колко неадекватни били службите, колко неорганизирани. А сега ще бъдат пък съвсем организирани. Вината за следващото природно бедствие ше я лепнат на Станишев.

Мисля си, че проблемите на хората не се решават със строежи на магистрали и метро, нито с двуличие.

Мисля си, че всички гласувахте за крайно неблагодарен човек - канто дете е имал достъп до безплатно образование и безплатни здравни грижи.

Това си мисля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване