Премини към съдържанието
nologo

Link: AntiVirus Tester 1.0

Препоръчан отговор

AntiVirus Tester 1.0

Програмата проверява нивото на сигурност на Windows 98/2000/XP и дава резултат в проценти. Работи на ниски нива и е интересен инструмент.

infoicon.gifЛиценз: Freeware

view.gifОфициална страница: Sergey Antonov

software.gifDownload: AntiVirus Tester 1.0 (135 КБ) 29.11.2005

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно как работи. Доколкото видях пише някви неща по регистрите (тези на процесора) от които нищо не разбирам. За няколко секунди ми съобщи че нивото на сигурност е 84%, без антивируса ми да е пищял за каквото и да е. С Kaspersky съм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Интересно как работи. Доколкото видях пише някви неща по регистрите (тези на процесора) от които нищо не разбирам. За няколко секунди ми съобщи че нивото на сигурност е 84%, без антивируса ми да е пищял за каквото и да е. С Kaspersky съм

<{POST_SNAPBACK}>

И на мен ми е интересно. С или без антивирус на един мощен десктоп компютър с ОС Windows XP Pro SP2 (5.1 2600) показва 80%, на друг: лаптоп с ОС Windows XP Home SP2 (фабрично модифициран, пригоден за лаптопа) с или без антивирус изкара 86%.

Edit: Май си прав, показва качествата на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И на мен ми е интересно. С или без антивирус на един мощен десктоп компютър с ОС Windows XP Pro SP2 (5.1 2600) показва 80%, на друг: лаптоп с ОС Windows XP Home SP2 (фабрично модифициран, пригоден за лаптопа) с или без антивирус изкара 86%. Нямам засега обяснение.

<{POST_SNAPBACK}>

Пробвах да изключа антивирус и защитна стена - остана си на 84%. Ако питаш мен - нищо не проверява :baby:

П.С. Тествам с Windows XP Pro SP2 с всички ъпдейти

Редактирано от poisk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен проверява. Само за пример:

Процесорите AMD имат " Built-in anti-virus security advantages with Enhanced Virus Protection* and Windows® XP SP2":

Инфо: http://www.amd.com/spotlight/comparison

Програмата май показва степента на защита, ама тръгва от процесора. При мен Intel е с 6% по-защитен от AMD (32 битови). Интересно ми е ако някой тества с 64 битов процесор колко ще покаже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте :baby:

AMD 3000+ Winchester работи по default

Windows XP + SP2 + all updates + SafeXP

NOD32 2.51.8 + Kaspersky Anti-Hacker v1.8.180

зор даже влизам като направя локална мрежа от друг компютър

.... 84%, със изключени антивирусна и стена пак 84%

това е измама нещо или трябва да си платя $5, че да даде някакви точни резултати

това от мен чао :)

Редактирано от dimitar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, ето още един резултат: 80% за AMD

Kaртинка

Дали е измама или не, нямам представа.

Добавено: Не съм написал по-горе никъде, че тества антивирусната програма, а нивото на сигурност на Windows. Самото име малко заблуждава. Антивирусната програма според мен не повишава значително нивото на сигурност и защитеност на ОС, погледнато комплексно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nologo прав си малко е объркано името, скоро мисля да преинсталирвам у нас и без ъпдейти ще видя какво ще изкара

на работа го тествах на едно 98 с всички ъпдейти УЖ :) без антивирусна и ми изкара 40% със следните препоръки :offtopic_s:

Recommendations:

- Install Win 2000 SP4 or WinXP

- Install AntiVir programms and upgrade it in time

- Safety level - low

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах възможност да тествам на по-стар процесор Pentium III-E 600Mhz

AV: NO

Firewall: Built-in

pentiumiii7vu.th.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.