Премини към съдържанието
dimd

Проблем със виртуалната памет

Препоръчан отговор

Здравейте !

Наскоро си сложих 512/400 памет,която добавих към 256/400-т.е. станаха 768 МВ !

Въпреки това ми излиза гадният жълт триъгълник,който ми съобщава че виртуалната памет е недостатъчна !

Ще Ви бъда благодарен,ако ми кажете ,какъв може да е проблема,и евентуално, къде греша ?

Благодаря Ви !

Поздрави.

P.S. Направих това,което е описано ТУК,и по-точно поста на Tragedy !

Редактирано от dimd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали съм разбрал правилно, но тези 768 МБ са физическа, а не виртуална памет! Разбира се че ще ти пише така, след като виртуалната ти памет трябва да бъде поне 1,5 пъти по голяма от физическата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,настройките са както е казано тук:

"Как да променим размера на swap (page) файла и неговото местоположение:

Щракнете с десен бутон върху My Computer, после следвайте следните стъпки: Properties -> Advanced -> бутона Settings в полето Performance -> Advanced -> бутона Change в полето Virtual Memory. После в полетата Initial size (MB) и Maximum size (MB) задайте размера на swap файла. Препоръчвам ви размера да е един и същ и да бъде 1,5 пъти размера на RAM паметта ви (например 784 МВ при 512 МВ RAM). В същия прозорец можете да зададете на кое устройство да се намира този файл. След като зададете размера и местоположението на swap файла задължително натиснете бутона Set и после ОК."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен даже трябва да забраниш виртуалната памет.Ти имаш достатъчно физическа 768МВ,а виртуалната само бави стартирането и рестартирането на компютъра.Забранява се от същото място където ти посочи ,има отметка

no paging file.

Според мен така трябва да направиш.Аз съм с 512МВ,но имах възможност 2 седмици да ползвам още 512МВ и така с 1GB памет бях забранил виртуалната памет.Много по-добре беше без нея.

Редактирано от chezet (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според мен даже трябва да забраниш виртуалната памет.Ти имаш достатъчно физическа 768МВ,а виртуалната само бави стартирането и рестартирането на компютъра.Забранява се от същото място където ти посочи  ,има отметка

no paging file.

Според мен така трябва да направиш.Аз съм с 512МВ,но имах възможност 2 седмици да ползвам още 512МВ и така с 1GB памет бях забранил виртуалната памет.Много по-добре беше без нея.

<{POST_SNAPBACK}>

а опитвал ли си да работиш на фотошоп или друга графична програма без виртуална памет cool.gif

ако го ползваш само за игри, сигурно може, но иначе, направи я направо два пъти размера. и без това 768Мб не са чак толкова много, според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи няма да има проблем,ако я направя 1536 МВ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно няма проблем... важно е да не повече от 2 пъти, защото тогава пс-о започва да я ползва прекалено много и се затормозява или поне така съм чел... аз с 1GB и съм си настроил ХР-о да си я управлява самичко... в 98% от случаите в държи на 1.5GB. Не съм го гледал особено често какво прави... само веднъж я беше качило до 1.8.. и после пак си я върна на 1.5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според мен даже трябва да забраниш виртуалната памет.Ти имаш достатъчно физическа 768МВ,а виртуалната само бави стартирането и рестартирането на компютъра.Забранява се от същото място където ти посочи  ,има отметка

no paging file.

<{POST_SNAPBACK}>

Значи имаше тема по тоя въпрос, но проблема беше, че виртуалната памет не можеше да се забрани, дори след рестарт, Windows XP SP2 отново връща старите настройки. Аз също съм с 1 GB RAM , но не мога да забраня виртуалната памет! А и мненията са различни по тоя въпрос. Един добър хард диск и проблемите остават на заден план :love_puter:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В никакъв случай не забранвай и премахвай виртуалната памет !

За да постигнеш бързодействие с тази памет:

- направи фиксиран размер (например при теб ще е добре 800МБ (въпреки че Майкрософт препоръчват физическата памет х 1.5 = виртуална памет)

- сложи pagefile.sys (файла на виртуалната памет) на друг диск (НЕ друг дял, а друг физически диск)

- забрави да постигнеш голямо бързодейстивие ако сложиш pagefile.sys на дял където е инсталирана ОС-а, или на друг дял на този физически диск - трябва ти поне малко мислъл да се сетиш че плочите и главите на един диск четат навсякъде, и когато са заети с pagefile.sys няма да могат да изпълняват друго, докато при друг физически диск вече АТА/САТА контролера си казва думата и действа успоредно)

Това е... С няколко думи:

- не спирай pagefile.sys

- направи го с фиксиран размер от 800МБ

- сложи го на друг физически диск, ако нямаш тази възможност - сложи го на друг логически дял !

Успехи....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи няма да има проблем,ако я направя 1536 МВ ?

<{POST_SNAPBACK}>

Не, няма проблем, това зависи само от размера на свободното ти пространство.

- забрави да постигнеш голямо бързодейстивие ако сложиш pagefile.sys на дял където е инсталирана ОС-а, или на друг дял на този физически диск - трябва ти поне малко мислъл да се сетиш че плочите и главите на един диск четат навсякъде, и когато са заети с pagefile.sys няма да могат да изпълняват друго, докато при друг физически диск вече АТА/САТА контролера си казва думата и действа успоредно)

<{POST_SNAPBACK}>

Чудесен съвет и много добре обяснен. Ето и начина, по който става това:

Стартирайте Run от Start бутона. В прозорчето, което ще ви се появи напишете regedit. След това намерете следният ключ: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management. Там ще откриете един ключ, който е с име "PagingFiles". Срещу него стойността е нещо от сорта на "C:\pagefile.sys 1024 1024". Първата част на този низ се отнася до пътя до файла, втората част е минималния размер, а третата е максималния. В случая можеш да зададете свои стойности на тези три части, само спазвайте последователността им и разстоянието между тях (един интервал).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да не съм прав, но по лични наблюдения, мисля, че съм. Става въпрос за мястото, където на диска да е виртуалната памет. Според мен, пейдж файла трябва да е там, където са инсталирани програмите, които имат нужда от нея. Ако не е така, то поне се отнася за мястото, където са темп файловете... или пък за самия файл.... Преди ден се сблъсках с подобен проблем, с програма, която няма да назова, но на мощен комп ми изписка за недостиг на виртуална памет... и то защото едно момче, което нещо поддържа уж компотите, едва ли не се похвали, че ми е освободил място на ц: и е преместил виртуалната памет на другите дялове... а аз никак не обичам някой да бърника, където аз съм пипал, ама карай...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може и да не съм прав, но по лични наблюдения, мисля, че съм. Става въпрос за мястото, където на диска да е виртуалната памет. Според мен, пейдж файла трябва да е там, където са инсталирани програмите, които имат нужда от нея. Ако не е така, то поне се отнася за мястото, където са темп файловете... или пък за самия файл.... Преди ден се сблъсках с подобен проблем, с програма, която няма да назова, но на мощен комп ми изписка за недостиг на виртуална памет... и то защото едно момче, което нещо поддържа уж компотите, едва ли не се похвали, че ми е освободил място на ц: и е преместил виртуалната памет на другите дялове... а аз никак не обичам някой да бърника, където аз съм пипал, ама карай...

<{POST_SNAPBACK}>

Не съм особено съгласен. Както обясниха по-горе, разполагането на този файл на отделен физически хард диск означава, че постоянната му употреба няма да включва използването на дисковите глави на първият и основен хард диск. Т.е. ако операционната ти система е разположена на диск 1, то почти през цялото време главите на диска ще изпълняват задачи, а като разположиш Page файла на другият диск, то ще облегчиш работата на първият диск.

Ето и един цитат от Microsoft:

If you have multiple hard disks, splitting up the paging file is a good idea, as it will speed up the access time. If you have two hard disks, and you split the paging file, both hard disks can be accessing information simultaneously, greatly increasing the throughput. However, if you have two hard disks, and one hard disk is faster than the other, it may be more effective to store the paging file on only the faster hard disk. Some experimentation may be necessary to arrive at the best configuration for your system.

Note: There is no point in splitting up the paging file between multiple partitions as it does not increase the ability of the hard disk to access the paging file. This may be a good idea, however, if your logical drives aren't large enough for the entire paging file.

Източник - http://support.microsoft.com/default.aspx?...=kb;en-us;99768

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.