Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да си сваля видеозаписите от видеокамера

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам камера Самсунг vp-d 351i..Разполагам с кабел и платка компа разпознава камерата без проблеми..Свалих в AVI формат с DVIO.EXE. Качеството като пусна файла през плеяра на компа е по добро от досегашните ми опити с други кепчъри но след като файла го орежа със Дъба и му дам да се компресира в x vid формат много пада качеството.За това ви моля ако някой да пише какви настройки да използвам на кодеците в дъба нека го направи.Между другото не ми е необходим софт за кой знае какви режисури трябва ми само да мога сваленото да гледам на ДВД плеяр от диск а не да ръчкам камерата напред-назад в телевизора с кабелите.Чета във форума за колеги които говорят за перфектно качество и нека ако имат желание да споделят с нас лаиците как го постигат.Виждам че е голяма краста и откакто се захванах ми е идвало да изхвърля или компа или камерата през прозореца но на следващия ден пак сядам и започвам от начало с опитите.Ще чакам някой да пише

здравейте - че е краста си е краста

готов съм да споделя скромния си опит - за качество на филма може да говорим само ако си във формат ДВД - всяка компресия ще ти окастри качеството

относно софта - има доста писано и всеки е доволен от нещо което ползва - разбира се всяка програма си има своите предимства и недостатъци или по скоро възможностти

аз ползвам ULEAD MEDIA STUDIO - кепчваш в DV формат без компресия - а по отношение на режисурите - апетитът идва с яденето когато видиш как лесно се прави преливане ще се запалиш

може да ползваш и PINACLE, ADOBE PREMIER, SONI VEGAS ....... и много други програми

и за да получиш наистина качество - просто ще ти трябва да си имаш двд записвачка дисковете двд вече са приблизително на цената на сд

ENJOY

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 261
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Дръпни си cyberlink power direktor - сваляш си видеото през него, после си го обработваш пак с него, и си записваш диска с него - перфектен е ! Прави си видеото на variable bitrate 7000 ili 8000 ! Вид

доста цветущи сравнения за упоритост - при инсталирането проблема може да е само от софта ти ! а конфигурацията на компа каква е - особенно конвертирането иска ресурс - ако е бавен компа ще се получи накъсване - така нареченото изяждане на кадри

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Пиша 2-3 реда да съм съпричастен- аз съм един вид професионалист- изкарвам пари с компютър и камера ;) . Най - добрата комбинация за един потребител с начални познания и желание за развитие са:

ЗА дигитални камери/DV/

Контролер 1394 - FIREWIRE - от 10 до 70 лева - всякакви модели/най-често с чипове VIA/, можете да ползвате контролера и за връзка с хард диск и още доста други работи. Новите HDV камери - са съвместими.

Някои камери разполагат с USB интерфейс, които по много прецини не препоръчвам. Разбира се, някои модели разполагат само с такъв/базирани на флаш памет/.

1394 има своята по нова модификация firewire 800, която за сега не се налага и не е съвместима с нашите задачи.

HDMI - това е един нов стандарт за свързване, свързан с новите HI-Definition платворми. Новите телевизори вече разполагат с този конектор, но при камерите все още не е застъпен и ще очаквам развитието на този стандарт следващите няколко години. За сега контролерите за него са доста скъпи.

SDI и Компонентни входове - за професионална работа - няма да задълбавам за тях.

Аналогово видео / VHS, SVHS, HI 8. Video 8, Digital 8** и други/

Ще трябва да се снабдите с Аналогови входове. има хиляди устроиства с които можете да вкарате сигнала в компютъра. Най-често се използват тунерни платки- външни или вътрешни. Препоръчвам продуктите на AVERMEDIA. Имаите предвид, че повечето от системите, значително разчитат на процесора/дигитализиране на сигнала/. Минимума за нормална работа е Р4 2гигахерца!!!!!

Ако разполагате с дигитална камера е възможно/зашиси от модела/ да използвате вграденият в нея - цифрово/аналогов преубразовател. В тоя случай, не се налага да купувате hardware с аналогови входове !!!!!!!!!!

Софтуер

Има много програми, които работят добре, но ако трчбва да препоръчам само една :

Vegas 6 !!!!!!!!!!!!!!

Малка, Изключително бърза, Много ефекти и възможности, Изключително стабилна /което не може да се каже за Премиера/, интуитивен интерфейс. Лидера в полупрофесионалните програми!!!!!!

Програмата е прекрасен конвертор.

Аз лично съм с версия 7.0 и не мисля, че има предимства, за сметка на това е значително по-тежка.

DVD Maker

Програми много - всяка със своите предимства и недостатаци. Няма да задълбавам. Наскоро си сложих VISTA! Там вградена е Windows DVD Maker -улегофренично проста и ефекна програмка за правене на ДВДита с анимирани менюта и доста опции - тествайте я - един от малкото готини Майкрософтски продукти!!

Hardware

При видео оработката степенушането на комнентите по важност е:

1. Процесор - колкото по-добре - по-добре!

2. Рам - положението е същото.

3. Хард диск - Всеки нов технологиюно диск е ОК!! / за 25мегабитовия трансфер на любителските камери/

Все пак гледайте диска да е на 7200 оборота и сериал ата, ще спести време. Ако сте маниаци, купете 2 диска и направете райд0.

4. Видео карта - почти без значение!!

П.П.

При правилно премината процедура и готово ДВД, ще забележите, че техническото качество е по-кофти от някои рип в аренабг. Не се притеснчвайте!!!! Проблема не е във вас - в камерата е ! - не защото е кофти модел или серия, а прост щото е любителска и не струва 100 000 евро ;)

Редактирано от LB. (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох всеки един ред до тук.Разбрах ,че ми трябва контролер 1394 и кабела с него.Единственото ,което още не ми е ясно е ,когато включвам камерата към кабела нужно ли е тя да е изключена и като я изключвам от кабела също или трябва да е изключена?Благодаря много!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре:)

е тук явно темата е гореща много се изписа по нея само на някой да му се чете но както виждам все още има хора на който има неща който не съм им ясни че случайно попаднах на това:

http://209.85.129.104/search?q=cache:YW9Tx...&lr=lang_bg

това е една книжка която може да ви е във помощ, само дето цената й не е малка но си мисля че тез дето искат да си правят филмчета било то домашни или не ,разбират че филмчета без пари не стават :nono: не съм рекламно лице на книжката но мисля че там ще намерите отговори на много въпроси и още искам да добавя защото макар че е написано доста тук и то от доста вещи хора в бранша на любителския видео-монтаж искам да допълня когато си купувате видеокамера не си вземайте буклуци почетете поразпитайте и тогава се харчете, ЛИЧНО МОЕТО мнение за мъничките камери с които снимат повечето са следните

SONY -на първо място защото е с оптика на карл цайс-дори и най-евтиното сони е добро.

panasonica- за тези камери е много трудно да се кажи еднозначно мнение тази фирма прави добри камери но ако искате добър панасоник

погледнете дали оптиката е на лайка декамар ако е така то вашия панасоник е върха! също така панасоника е единствената камера която прави любителски камери с три чипа отплеснах се- та панасоника също е добра камера ,но по-скъпите модели.

ами с това май се изчерпаха хубавите камери, който не създават пробелми Публикувано изображение:) е сега тез дето имат CANON и JVC ще ме упрекнат но канон си вземете фотоапарат и няма да сгрешите, а за тез от JVC абе те се излагат кат кифладжий, старите им професионални камери са мноого добри, но в любителския клас ,камера с много екстри и накрая буклук!

а това от фирмата SAMSUNG - мани, мани,нали все пак говорим за камери не за печки? на тях само това им се отдава да правят:)

и накрая купете си каквато си искате камера , но не забравяйте че оптиката на една камера ви гарантира 50 процента от качеството на записа.

Редактирано от orakk (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е тук явно темата е гореща много се изписа по нея само на някой да му се чете но както виждам все още има хора на който има неща който не съм им ясни че случайно попаднах на това:

http://209.85.129.104/search?q=cache:YW9Tx...&lr=lang_bg

това е една книжка която може да ви е във помощ, само дето цената й не е малка но си мисля че тез дето искат да си правят филмчета било то домашни или не ,разбират че филмчета без пари не стават :nono: не съм рекламно лице на книжката но мисля че там ще намерите отговори на много въпроси и още искам да добавя защото макар че е написано доста тук и то от доста вещи хора в бранша на любителския видео-монтаж искам да допълня когато си купувате видеокамера не си вземайте буклуци почетете поразпитайте и тогава се харчете, ЛИЧНО МОЕТО мнение за мъничките камери с които снимат повечето са следните

SONY -на първо място защото е с оптика на карл цайс-дори и най-евтиното сони е добро.

panasonica- за тези камери е много трудно да се кажи еднозначно мнение тази фирма прави добри камери но ако искате добър панасоник

погледнете дали оптиката е на лайка декамар ако е така то вашия панасоник е върха! също така панасоника е единствената камера която прави любителски камери с три чипа отплеснах се- та панасоника също е добра камера ,но по-скъпите модели.

ами с това май се изчерпаха хубавите камери, който не създават пробелми Публикувано изображение:) е сега тез дето имат CANON и JVC ще ме упрекнат но канон си вземете фотоапарат и няма да сгрешите, а за тез от JVC абе те се излагат кат кифладжий, старите им професионални камери са мноого добри, но в любителския клас ,камера с много екстри и накрая буклук!

а това от фирмата SAMSUNG - мани, мани,нали все пак говорим за камери не за печки? на тях само това им се отдава да правят:)

и накрая купете си каквато си искате камера , но не забравяйте че оптиката на една камера ви гарантира 50 процента от качеството на записа.

подкрепям те напълно - имам DV сони 17 Е базовия вариант - супер е за домашни условия - ползвам Ulead Media Stidio 8 - напълно достатъчно за сносна домашна двд колекция от незабравими моменти

книгата на Софт Прес я имам и препоръчвам дори на напредналите "видео разбирачи " да прелистят на бързо - все нещо ще е полезно - просто книгата трябва да я продават в комплекта на камерата - хаха - 25 лв са нищо разход в стравнение с ежедневните ни харчлъци

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравеите,имам проблем имам дигитална камера JVC GR-DVL 9500 и се опитах да сваля записа на лаптопа сй с програмата Ulead VideoStudio 7 Trial програмата управлйажа камерата пуская преварта касетата но на екрана на програмата не излиза образ какво мойе да е ще сам благодарен ако ми помогнете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Някой от вас има ли мнение за Panasonic NV-GS180? Знам, че не е тука мястото, но не ми се създаваше нова тема. Иначе щях да питам има ли разлика в качеството на свалените материали през USB и Fireware, но вече разбрах за което много благодаря :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Аз имам всичко което ми трябва и мога да работя с сони вегас 7.Имам само едно проблемче което ме дразни.Когат свалям клип от камерата през сонито ми разделя филма на много малко файлчета.Гледах в настройките няколко пъти и никъде не са приети настройки да разделя файловете а то въпреки това ги разделя.Ето защо свалям филма с windows movie maker и след тов си го обработвам със сонито.Ако някой ми каже защо се получав така.Разделя ги на файлчета от по средно 190 мб.На НТФС дял съм и имам много място.Знам че трябва да е от настройките ама съм го сложил да не ги дели...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има 3 варянта, това е единия. В пропартис-кепчер-енейбал сциин детекшон се маха една чавка - доколкото си спомням. При теб може и да си дал максимален файл размер - пак от там можеш да го смениш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента не съм на компютъра но до колкото си спомням няма отметка за максимален размер на файла-Просто не искам да има такъв.Ако ще и 50 ГБ да е.Да ама не.Програмката си е решила да си ги дели.Мисля че това стана когато си сложих последния билд на програмата преди 1-2 месеца.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз имах този проблем сьс стария пц при мен се оказа че пц е слаб а улеад студио е доста тешка програма по добре пробваи с др програма да правиш форматите например двд лабпро и маинконцепт мн добре се справят това е моито мнение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи имам голямо питане ..

имам следната кмера http://www.dcam.ru/JVC-GR-D73E.html

когато си я купих имаше драйвер за пс-то ми ама не тръгваше и не можеше да се инсталира

та един приятел имаше подобен модел и ми даде ноговият диск да си инстаирам драйвера ама вече няма как да ми го даде по много причини

...

та имам въпрос дали мога да си намеря драйвер за тази камера от интернет и дали е универсален софтуера за всички камери на JVC .. а ако някой може да ми го намери ще го позлатя !!!

Благодаря предварително !!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, доста изчетох, но не намерих никъде нищо за проблема: 25 и 50 кадъра. Искам да попитам хората с повече знания от мен: "КАК ПРАВИТЕ КЕПЧЪР ОТ miniDV КАСЕТА ПРЕЗ IEEE1394 ДИРЕКТНО С ДЕЙНТЕРЛЕЙС ФИЛТЪР И С КАКЪВ СОФТ, ЗАЩОТО ИНАЧЕ ТРЯБВА ДОСТА СВОБОДНО ПРОСТРАНСТВО НА ДИСКА?" Аз го правя така: Свалям в суров DV формат 1ч=12GB с Windows Movie Maker, но е интерлейснато (с черти при движенията), после, режа, добавям и т.н. и слагам филтъра деинтерлейс с Virtual Dub - с divX6 мачкам с около 1300 битрейт и компресирам звука с Mpeg 3. Получава се доста приличен филм 1ч=700 MB с 720х576, но искам да правя DVD директно от avi-то, но за целта не мога да го сваля деинтерлейснато.

Редактирано от maldini75 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравеите, преди няколко дена си купих камера и ме интересува как мога да сваля снимките и няколкосекундни клип4ета. Не ми трябва някакво перфектно ка4ество за момента - просто искам да видя 4е работи. Разбрах 4е ми трябва иеее1394 но за момента нямам и може да мине малко време преди да се сдобия с такава платка така 4е моля ви кажете как става номера през usb ЕДИТ ок, явно не знаете/неискате/неможете да помогнете по въпроса по горе, тогава искам да питам ако си купя карта памет( MS, MCC, SD) и записвам на нея после 6те мога ли да си прехвърлям клип4етата на компютъра без да се вло6ава ка4еството?

Редактирано от Time Master (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

значи за да си свалиш снимите от камерата на компа не ти трбе 1394. имаш два варианта : единия е през USB portдиректно от камерата с нейния си софт другия е ако имаш картрайдер четец на крати )- сваляш картата от камерата и после в четеца и си готов

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравеите,

преди няколко дена си купих камера и ме интересува как мога да сваля снимките и няколкосекундни клип4ета. Не ми трябва някакво перфектно ка4ество за момента - просто искам да видя 4е работи.

Разбрах 4е ми трябва иеее1394 но за момента нямам и може да мине малко време преди да се сдобия с такава платка така 4е моля ви кажете как става номера през usb

ЕДИТ

ок, явно не знаете/неискате/неможете да помогнете по въпроса по горе, тогава искам да питам ако си купя карта памет( MS, MCC, SD) и записвам на нея после 6те мога ли да си прехвърлям клип4етата на компютъра без да се вло6ава ка4еството?

че кажи каква е камерата - имали слот за карта , дигитална ли е или аналогова ние не можем да гадаем и да помагаме
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми като ви трябва още информация питайте бе. Така като гледате че сам с едно саобщение сигурно сам нов и не знам какво трябва да ви кажа. И мерси много 4е се сетихте да ми отговорите 2 седмици след като сам писал - от голяма помощ ми бяхте!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми като ви трябва още информация питайте бе. Така като гледате че сам с едно саобщение сигурно сам нов и не знам какво трябва да ви кажа. И мерси много 4е се сетихте да ми отговорите 2 седмици след като сам писал - от голяма помощ ми бяхте!!!

нещо се дразниш - ако можем ще ти помогнем - защо този тон от теб- имаш ли още проблем или вече е решен

видеообработването не е прост процес - все има нещо да се научи човек а и възможните софтуери са доста и видео форматите са доста

успех

Редактирано от bogomilZ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нека не превръщаме темата в дискусия относно възмущението ми от скоростта на отговорите ви. Извинявам се за малко по - острия тон, последвал в отговор на твоето мнение. Ами камерата ми е модел SAMSUNG VP-D364W, сравнително сам доволен като се има впредвид от какъв клас е. Понеже ми трябваше спешно и нямах IEEE1394 си купих 1ГБ SD карта памет, но в последно време ми изкарва 4е картата не е форматирана. Опитах се да я форматирам (дясно коп4е -> Format) но ефект няма6е. О4аквам ва6ите отговори и мнения тази седмица ако ви е възможно. Ако се нуждаете от пове4е информация моля попитайте у4тиво и с удоволствие 6е ви я предоставя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нека не превръщаме темата в дискусия относно възмущението ми от скоростта на отговорите ви. Извинявам се за малко по - острия тон, последвал в отговор на твоето мнение. Ами камерата ми е модел SAMSUNG VP-D364W, сравнително сам доволен като се има впредвид от какъв клас е. Понеже ми трябваше спешно и нямах IEEE1394 си купих 1ГБ SD карта памет, но в последно време ми изкарва 4е картата не е форматирана. Опитах се да я форматирам (дясно коп4е -> Format) но ефект няма6е. О4аквам ва6ите отговори и мнения тази седмица ако ви е възможно. Ако се нуждаете от пове4е информация моля попитайте у4тиво и с удоволствие 6е ви я предоставя.

пробва ли с друга карта - ако не си вземи от приятел и пробвай

какво значи нямаш 1394 - нямаш на компа порт или камерата няма такъв изход

преточване на клипове през друго освен 1394 са с резултат ниско качество или по скоро нищожно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, доста изчетох, но не намерих никъде нищо за проблема: 25 и 50 кадъра. Искам да попитам хората с повече знания от мен: "КАК ПРАВИТЕ КЕПЧЪР ОТ miniDV КАСЕТА ПРЕЗ IEEE1394 ДИРЕКТНО С ДЕЙНТЕРЛЕЙС ФИЛТЪР И С КАКЪВ СОФТ, ЗАЩОТО ИНАЧЕ ТРЯБВА ДОСТА СВОБОДНО ПРОСТРАНСТВО НА ДИСКА?"

Аз го правя така: Свалям в суров DV формат 1ч=12GB с Windows Movie Maker, но е интерлейснато (с черти при движенията), после, режа, добавям и т.н. и слагам филтъра деинтерлейс с Virtual Dub - с divX6 мачкам с около 1300 битрейт и компресирам звука с Mpeg 3. Получава се доста приличен филм 1ч=700 MB с 720х576, но искам да правя DVD директно от avi-то, но за целта не мога да го сваля деинтерлейснато.

аз ползвам Ulead Media Studio 8.0 лесна програма от кепчване , обработка , ефекти , меню на двд , писане на двд

ако искаш питай нещо конкретно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване