Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

На 5 юли ми съставиха акт за превишена скорост. Това ми е първи акт, та въпроса ми е, кога ще бъде изпратен в КАТ, за да мога да го платя? Ходих днес и оная пача (след като чаках над 1 час) ми каза, че "не чета внимателно, там пише, че чак след месец мога да го платя" и да ида след 5 август, а на акта пише, че ми замества талона ЗА 1 МЕСЕЦ, не повече... Какво да правя сега? Кога пак да ходя до КАТ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наказателното постановление се издава в рамките на един месец след съставянето на акта.Отиваш малко преди да изтече този срок, ако наказателното постановление не е излязло акта ще бъде удълължен за определен срок обикновенно още за месец, но това се случва рядко.Ако обаче си превишил скороста с много над забраната се подготви да си оставиш и свидетелството там.

Глоби за превишена скорост в населено място:

• с 10 км/ч – 10 лв.

• от 11 до 20 км/ч – 30 лв.

• от 21 до 30 км/ч – 100 лв.

• от 31 до 40 км/ч – 150 лв. + един месец лишаване от правоуправление

• от 41 до 50 км/ч – 200 лв. + два месеца лишаване от правоуправление

• над 51 км/ч – 250 лв. + три месеца лишаване от правоуправление

Редактирано от saz (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Наказателното постановление се издава в рамките на един месец след съставянето на акта.Отиваш малко преди да изтече този срок, ако наказателното постановление не е излязло акта ще бъде удълължен за определен срок обикновенно още за месец, но това се случва рядко.Ако обаче си превишил скороста с много над забраната се подготви да си оставиш и свидетелството там.

Глоби за превишена скорост в населено място:

• с 10 км/ч – 10 лв.

• от 11 до 20 км/ч – 30 лв.

• от 21 до 30 км/ч – 100 лв.

• от 31 до 40 км/ч – 150 лв. + един месец лишаване от правоуправление

• от 41 до 50 км/ч – 200 лв. + два месеца лишаване от правоуправление

• над 51 км/ч – 250 лв. + три месеца лишаване от правоуправление

29км/ч sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко преди да изтече едномесечният срок,трябва да отидеш.Ако е излязло постановлението-плащаш,ако не-заверяват този талон за още един месец.И така може да отиде 6-7 месеца,зависи колко им се работи(а и сега е отпускарско време).

P.S.Това за пачата съм съгласен,защото и парите ти не могат да вземат,при положение че им ги носиш на крака.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи за малко спасяваш свидетелството, поне.Акта ще ти излезне 100 лв. по всяка вероятност.

Предполагам, че е там някъде. Аз направих грубата грешка да не видя радара... Ама това ми е първи акт. А как се процедира, смисъл как могат да докажат, че това е твоята скорост, а не на този пред теб? И например, ако някой се движи с 80 км/ч и ти си кажи речи плътно зад него, могат ли да ви спрът и двамата? Радара има ли тази възможност да засече и двама ви?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Предполагам, че е там някъде. Аз направих грубата грешка да не видя радара... Ама това ми е първи акт. А как се процедира, смисъл как могат да докажат, че това е твоята скорост, а не на този пред теб? И например, ако някой се движи с 80 км/ч и ти си кажи речи плътно зад него, могат ли да ви спрът и двамата? Радара има ли тази възможност да засече и двама ви?

Ако имаш възражения по съсътавения акт имаш право да обжалваш в три дневен срок от съставяне на акта (работни) пред наказващия орган демек КАТ и в седем дневен срок наказателното постановление в съда.Всички радари имат памет, и се записват определени параметри зависи от радара.Да могат да записават и повече от едно МПС зависи обаче пак от радара.

И нещо извън темата което би било полезно във връзка с камерите в София.

Записите с камери, с които са установени нарушения са доказателства при административнонаказателен процес.При маловажни нарушения, установени с камера и за които е предвидена глоба до 50 лв, на собственника на автомобила се изпраща покана да се яви в съответната служба за контрол в срок от 1 месец. При неявяване в определения срок или при непосочване писменно на лицето, на което е било предоставено управлението на автомобила на собственника се издава фиш в негово отсъствие, който се счита за връчен от датата на издаването му.

Наказателни постановления, с които се налагат санкции до 50 лв, не подлежат на обжалване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз направих грубата грешка да не видя радара...

Не гледай къде е радара а си спазвай знаците и ограниченията и проблем няма да имаш cool.gif

Редактирано от Хитреца Одисей (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още нещо важно, което може да добавим към темата.

Талонът вече ще се връща само след като се плати глобата. За плащането ще има срок от 1 месец след влизането в сила на наказателното постановление. Ако санкцията се плати още при връчването на постановлението, талонът се връща веднага. Книжката се отнема до плащане на глобата, ако тя не е платена в указания едномесечен срок след връчване на наказателното постановление.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече има нови радари, които засичат по 3коли едновременно, така че се пази. И не само ти, но и всички останали. :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не гледай къде е радара а си спазвай знаците и ограниченията и проблем няма да имаш cool.gif

Имах предвид, че след като ми написаха акта, не видях дали наистина съм карал със 79 км/ч :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност МВР казва че няма пари,а бави нещата по плащането на актове и глоби.

Ето в случаят един човек,който не оспорва нарушението си и желае да си го плати,а Държавата,в лицето на КАТ,ще го размотава сумата и време.

Мисълта ми е,че е вярна приказката на един чужденец,който заявява,че парите на Държавата са "по земята",а тя просто нехае за да си ги прибере !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Всъщност МВР казва че няма пари,а бави нещата по плащането на актове и глоби.

Ето в случаят един човек,който не оспорва нарушението си и желае да си го плати,а Държавата,в лицето на КАТ,ще го размотава сумата и време.

Мисълта ми е,че е вярна приказката на един чужденец,който заявява,че парите на Държавата са "по земята",а тя просто нехае за да си ги прибере !

Мене ме е най - яд, че само си губя времето в глупости... Сега трябва да загубя още 1 ден в ходене до КАТ, като не е сигурно, че ще мога да си платя глобата отново...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да нямаш подобни проблеми и друг път просто си купи антирадар,но пасивен само да те предупреждава 4-5 км по рано и ще си спестиш доста главоболия.Вече не са толкова скъпи ако не на 1-вото то поне на 2-рото спасяване си е избил вече цената. :shake_puter:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че идеята на Хитреца Одисей е по-сполучлива !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оффф,

ама и вие сте едни как може да се дадете да ви пишат акт за превишена скорост, като почти всички радари са от старите, демек няма снимка, пишеш че това е била колата пред теб, за казаното от теб може да потвърди този до теб/нали си бил с някои/ и приключва те няма как да докажат че това е била твоята скорост дори и да си бил първа кола, пари що не си им дал? Не забравяйте къде живеете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

един познат го спрели катаджии и казват:

-ти май нещо бързаш? не си ли гледаш скоростомера?

- еми бързам... не съм го гледал...

- дай си документите...

взели документите и отили при колата си да пишат акт. ама не извикали познатия ми... и на него му се сторило много странно... излязал той от колата и отива при тях... - гледа ми то няма радар, а те таман умували каква скорост да му пишат на акта... и нарая - аиде бягай...

така че гледайте има ли радар... освен това той може и да показва скоростта от предна кола... ohmy.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
оффф,

ама и вие сте едни как може да се дадете да ви пишат акт за превишена скорост, като почти всички радари са от старите, демек няма снимка, пишеш че това е била колата пред теб, за казаното от теб може да потвърди този до теб/нали си бил с някои/ и приключва те няма как да докажат че това е била твоята скорост дори и да си бил първа кола, пари що не си им дал? Не забравяйте къде живеете.

Ми това ми е третото спиране ;) А и като им кажа така, веднага могат да кажат, че съм без колан и всякакви такива.... Ходи оспорвай после, че си бил със и си се движил с 50 км/ч. На ушевия ли 'ше вярват или на теб... Все пак и той има свидетел - другата кука

един познат го спрели катаджии и казват:

-ти май нещо бързаш? не си ли гледаш скоростомера?

- еми бързам... не съм го гледал...

- дай си документите...

взели документите и отили при колата си да пишат акт. ама не извикали познатия ми... и на него му се сторило много странно... излязал той от колата и отива при тях... - гледа ми то няма радар, а те таман умували каква скорост да му пишат на акта... и нарая - аиде бягай...

така че гледайте има ли радар... освен това той може и да показва скоростта от предна кола... ohmy.gif

Мене въпроса ми е как ще докажеш, че това е скоростта на предната кола?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...
Ако имаш възражения по съсътавения акт имаш право да обжалваш в три дневен срок от съставяне на акта (работни) пред наказващия орган Наказателни постановления, с които се налагат санкции до 50 лв, не подлежат на обжалване.

1. Това за работните дни не е вярно. Както в Закона за административните нарушения и наказания, така и във всички други нормативни актове, включая ГПК, НПК, АПК и т.н. никъде не се говори за работни дни, а просто за определен срок. Принципа е, че сроковете започват да текат от деня следващ деня на събитието. С две думи, ако акта ти е съставен на 1-ви, срока започва да тече от 2-ри и след като е тридневен /за писмените възражения по акта/ изтича на 4-ти. Ако обаче последния ден в който срока изтича, е неприсъствен /празник, събота и неделя/, то срокът изтича в първия следващ присъствен ден. Пример: ако акта ти е съставен на 1-ви и се пада четвъртък, срока започва да тече от 2-ри петък, но тъй като третия последен ден за възражението е 4-ти и е неделя, срока ще ти изтече на следващия присъствен ден, т.е. на 5-ти. Ако пък да кажем има празници от няколко дена и последния ден за възражение, жалба и т.н. се пада в почивен ден, то можеш да подадеш там каквото е на първия присъствен ден след празниците.

2. По отношение необжалваемостта на наложените глоби до 50 лв. включително, съм пускал следните жалби, които аргументи съдът до сега все е приемал и според мен правилно. Като казвам все е приемал, то имайте предвид над 20 такива жалби..............разбира се не по издадени срещу мен наказателни постановления.

Жалбата в тази й част, е следната:

НП подлежи на обжалване, тъй като с него освен наложено наказание глоба, са отнети и ..... контролни точки. Видно от чл. 189, ал. 5 от Закона за движението по пътищата /ЗДвП/, не подлежат на обжалване наказателни постановления, с които е наложена глоба до 50 лв. включително. Тази норма е публичноправна и не подлежи на разширително тълкуване, поради което кръгът на необжалваемите НП се свежда само до тези, с които се налага единствено и само наказанието глоба до 50 лв. включително, но не и отнемането на контролни точки. Друг е въпроса, дали НП може да се обжалва само в частта, касаеща отнетите контролни точки или в неговата цялост. Би било неприемливо НП да бъде отменено, а въпреки неговата установена и провъзгласена от съда незаконосъобразност, глобата да бъде приведена в изпълнение. В тази връзка може да се каже, че НП с които се отнемат и контролни точки, при всички случаи подлежат на обжалване. Считам, че подлежат на обжалване в тяхната цялост и НП, с които се налага наказание глоба до 50 лв. включително, но с които също така се налага някаква мярка или наказание извън глобата, т.е. в случая отнетите контролни точки.

Редактирано от dydotm (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ми това ми е третото спиране :) А и като им кажа така, веднага могат да кажат, че съм без колан и всякакви такива.... Ходи оспорвай после, че си бил със и си се движил с 50 км/ч. На ушевия ли 'ше вярват или на теб... Все пак и той има свидетел - другата кука

Мене въпроса ми е как ще докажеш, че това е скоростта на предната кола?

гледаш часовника на таблото като ти махнат с палката. пишеш в акта: спряха ме в .... ч. на радара показва... ч.

другото важно нещо е че имаш право да искаш да ти покажат лепенките от агенцията по кантарите и теглилките за последното замерване на радара. също така и сертификата на радара. като те видят, че си отстояваш правата ти ясно нататък развитието..

също така имаш право да заснемеш мястото, времето, ситуацията. ако има интензивен трафик и го заснемеш след това можеш да оспориш акта в съда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване