Премини към съдържанието
celsi

Проблем с настройки на Windows

Препоръчан отговор

Имам следният проблем с езиковите настройки на Windows. Защо когато някоя програма е преведена на БГ менютата и ми излизат на БГ а подменютата с някакви йероглифи? Например Everest: http://img232.imageshack.us/my.php?image=untitled7fo.jpg

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само на Everest ли е такова положението или и на други програми,защото това май си е проблем само на Everest и на други места съм го срещал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само на Everest. Също и на Winamp, ako заглавието на песента е написано на БГ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Start>Settings>Control Panel>Regional....>Advanced(tab)>Select language to match.....nonUnicode....-bulgarian.

ако не е такова направи го.

Причината според мен е, че менютата са unicode, а другото не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Start>Settings>Control Panel>Regional....>Advanced(tab)>Select language to match.....nonUnicode....-bulgarian.

ако не е такова направи го.

Причината според мен е, че менютата са unicode, а другото не.

<{POST_SNAPBACK}>

Такова си беше. Все пак ти благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че проблемите ти ги създава Flex Type,но за съжаление не мога да ти препоръчам нищо смислено,освен преинсталация на Уина...Някогя и аз имах подобни проблеми,но откакто се оттървах от горната програма и те изчезнаха.

Все пак разгледай темата за кирилизация на Windows.Там може и да намериш ценен съвет....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако текста (преводи на програми или друг текст) е писан с Флекс тЪп после вероятността да не се чете на друг компютър е голяма .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля,че проблемите ти ги създава Flex Type

<{POST_SNAPBACK}>

И аз мисля, че е от FlexType. Ето тук има едни файлчета, които решават проблема под Win98. Не мога да кажа със сигурност, че с WinXP няма да има проблем, но ако ти се рискува, моля...

В архива има 2 файла, които трябва да се копират в \Windows\System (ако си с Win98/ME) или \Windows\System32 (ако си с Win2000/XP/20003).

После рестартираш компютъра и проверяваш за ефект.

Ако във въпросните директории има вече файлове с това име, можеш да ги копираш на сигурно място, за да ги възстановиш от там, в случай на нужда.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.