Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

AVsP

Коя е предпочитаната от Вас антивирусна програма

Коя антивирусна програма предпочитатe?  

678 гласували потребители

1. 1. Коя антивирусна програма предпочитатe?

• Avast
      145
    • AVG
      43
    • Bit Defender
      15
    • F-Secure
      8
    • Avira
      75
    • Kaspersky
      122
    • NOD32
      122
    • Symantec
      38
    • Comodo
      26
    • Друга
      68
  2. 2. Как бихте предпочитали да реагира Вашата антивирусна програма

• Да открива по-висок процент зарази, за сметка на по-висок процент фалшиви сработвания
      348
    • Да открива по-нисък процент зарази, за сметка на по-нисък процент фалшиви сработвания
      49
    • Нещо средно
      211
    • Нямам мнение
      54

Препоръчан отговор

Здравейте,

искам да попитам по-компетентните от мен :down: да кажат какъв Антивирус и Firewall използват, Антивирус пакет или каквото там използват с борбата с ДОСАДНИТЕ ВИРУСИ, ЧЕРВЕЙ и т.н.

Аз лично ползвах NOD32 + Sygate Firewall , но още на 2-рия ден NOD32 "изпищя" че открил някакъв троянец, но не можа да го истрие Публикувано изображение

Пробвал съм F-Prot + Sygate Firewall но отново не вършат работата си Публикувано изображение

Дори минах на Panda Platinum 7.07 ... кажете какво мислите

Дали F-Secure Internet Security 2004 или 2005 ще помогнат и дали това е добро решение за PC-то ми от гледна точка на сигурност, ако - НЕ кажете какво може да ми помогне.

Искам само да каже че дори с настоен SP2 Windwows-а "изплезва език" пред вирусите Публикувано изображение

Благодаря Ви за помоща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

искам да попитам по-компетентните от мен :down: да кажат какъв Антивирус и Firewall използват, Антивирус пакет или каквото там използват с борбата с ДОСАДНИТЕ ВИРУСИ, ЧЕРВЕЙ и т.н.

Аз лично ползвах NOD32 + Sygate Firewall , но още на 2-рия ден NOD32 "изпищя" че открил някакъв троянец, но не можа да го истрие Публикувано изображение

Пробвал съм F-Prot + Sygate Firewall но отново не вършат работата си Публикувано изображение

Дори минах на Panda Platinum 7.07 ... кажете какво мислите

Дали F-Secure Internet Security 2004 или 2005 ще помогнат и дали това е добро решение за PC-то ми от гледна точка на сигурност, ако -  НЕ кажете какво може да ми помогне.

Искам само да каже че дори с настоен SP2 Windwows-а "изплезва език" пред вирусите Публикувано изображение

Благодаря Ви за помоща

<{POST_SNAPBACK}>

Нещо не ми се вярва NOD32 да не се е справил :nono Когато се появи съобщение, че има вирус или троянец се пуска фулл-скан на PC-то и като го хване къде се намира се натиска "Clean" и тогава в зависимост от настройката те пита, дали да го сложи под карантина или да го изтрие! Може и да проследиш пътя и да го изтриеш "ръчно". Сигурен съм, че ще се справи!!! А относно първоначалния ти избор, то той си е бил правилен. Това е възможно най-добрия вариант (NOD32 + Sygate). И най-лекия! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЗдрастиНе че не са ме морили вируси ,ама чак пък да сменям през ден антивирусна.Аз лично от 2002 година съм на NTFS .Използвам F-Prot kaто лек антивирус и с годините го обновявам .Сега съм с 3.15 а версия.За огнена стена ползвам самоZoneAlarm Pro 3.70.Редовно обновяване на дефинициите и кърпене на XP-то го правят да работи безупречно 24/24 .Рестартирам веднъж на два дни .Преинсталирам веднъж в годината.Намирам се в много голяма корпоративна мрежа ,където си е океан от вируси.Ползвам само firefox.Шпионски програми чистя с XoftSpy и GIANT AntiSpyware.Веднъж седмично чистя излишни регистри с Work With Registry и RegCleaner.Като са ти проблем вирусите сърфирай с Knoppix.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускам тази тема, понеже не всяка антивирусна програма върви с тази ОС, а аз лично не мога да привикна към NOD32.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз в подписа ми съм показал коя антивирусна програма предпочитам, но линка ми е към безплатната версия. Ако искаш провай сървърната версия на програмата. Ето и малко инфо за нея:

Integration with the Operating System

avast! 4 Server Edition has been fully tested with all editions of Windows Servers (starting with NT 4.0 and up to Windows Server 2003, including Windows Storage Server 2003 and Windows Datacenter Server 2003). It is fully optimized to take advantage of multiple CPUs and has been stress-tested even on machines with a large number of processors to verify exceptional robustness and scalability of its technology.

Special care has been taken to ensure 100% compatibility with advanced server components such as the VSS (volume shadow copy) and FRS (file replication services), guaranteeing that your server will run flawlessly under all circumstances.

Надявам се да останеш доволен и ако ти хареса - да я ползваш безвирусно :bye:

Редактирано от netvampire (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бил съм само с NOD32 обаче оплакване няма в момента съм с 2003 ентърпрайз със стрииминг медиа сървър HTTP mail server MySQL с BlackIce SP и всичкото това на 750 кутлон с 400 рам и почти не ми сече филма :ph34r: а да, ползвам го и за gateway

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еи миля кажете някоя лека антивирусна програма добра и лека за моят компютър 400мгх 160рам 8 видео знам :wors: че е хабен и ще го сменям ама сега не се издържа с тия вируси дайте ХЕЛП

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Препоръчвам ти eTrust EZ Antivirus. По-лека е от гореспоменатите, а е и може би най-леката която съм ползвал изобщо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тази антивирусна F-Secure съм от 8 месеца и досега проблеми не съм видял.Все пак най-добре е сам да се убедиш коя програма ще ти подхожда най-много,тъй като всеки си хвали своята антивирусна. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

F-prot+Kasp.antihacker+Firefox e добра комбинация за тази машинка. Поне при мен работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По спецификация от сайта на производителя на антивирусната програма Аваст Хоум/Про изискванията са 64 Рам и 50 мегабайта дисково пространство.Лично аз я ползвам на 450 мегахерцов компютър.Ф-прот и Dr.Web също биха свършили работа,Symantec corporate също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еи миля кажете някоя лека антивирусна програма добра и лека за моят компютър

400мгх

160рам

8 видео

знам :)  че е хабен и ще го сменям ама сега не се издържа с тия вируси дайте ХЕЛП

<{POST_SNAPBACK}>

Избери си от тук http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=18087

Препоръчвам ти AVG, F-Prot или avast! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АнтиВир 5 е много е тъпа за слаб компютър е Нод32

<{POST_SNAPBACK}>

Уважамеми потребители. Искам да ви помоля да се въздържате от определяне на дадена програма като "тъпа" или "остра". Също така мисля, че е напълно безполезно да изброяваме програми в теми като тази. Целта на потребителя е да намери най-подходящата програма за него, така че моля посочвайте причините, поради които той да си инсталира програмата, която му препоръчвате. Надявам се да не се стига дотам, че да трия постове от сорта на

AntiVir 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей niki_dmx! Аз не съм голям капацитет,но като гледам препоръките се въртят около 3 програми AVG, F-Prot или avast. За AVG не знам,не съм я ползвала. Ползвала съм avast F-prot.По мои наблюдения и двете програми са леки и не товарят компа.Доволна съм и от двете.Освен това и двете са и еднакво леки за работа.Мисля,че F-prot обаче се ъпдейтва всеки ден/в момента е така и 7 месеца назад/,а avast съм ползвала преди година и половина за около 7 месеца и тогава се ъпдейтваше на 2-3-4 дни,като програмата ми известяваше кога са готови ъпдейтите.Аз това намирам като разлика между двете,макар че може информацията за avast да ми е стара.Незнам как е сега. И още нещо/само скромно мнение на препатил човек/-не слагай две антивирусни програми.Аз стигнах до преинстал от това.Ползвах едновременно NOD 32 avast.Направо стана катастрофа-те от Nod 32си предупреждават хората,ама аз тогава не ги чух.Особено когато програмите правят стартов сканинг е опасно-бъркали се.Аз го изпитах на гърба си и от тогава си карам с по една. А NOD 32 е според мен доста мощна програма.Доста време я чаках,за да ми се стартира уйна. Желая ти успешен избор. :bye: !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еи миля кажете някоя лека антивирусна програма добра и лека за моят компютър

400мгх

160рам

8 видео

знам :wors:  че е хабен и ще го сменям ама сега не се издържа с тия вируси дайте ХЕЛП

<{POST_SNAPBACK}>

Kaspersky не е много лека но аз я ползвам на единия ми комп с 192рам и на другия с 512, но на този с 192 си върви бързо каквото и да говорят всички, че е тежка. Освен това kaspersky има най-добрия( от личен опит и от опит на приатели) анти-вирусен модул!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На машина на 500 Мхц със 128 РАМ Касперски си бачка на 6, опитай, ако не ти харесва как работи ползвай някоя друга. Освен това не пишеш за какво ще ползваш компа (какво друго мислиш да слагаш на него), така че всичко е относително - просто трябва да опиташ.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тези параметри си прасни един F-Prot и луната спи.На моето изтрадало лаптопче 233 MHZ и 64 RAM Windows 98 съм си я шъкнал.Даже сканирам под DOS и вече втора година нямам проблеми. В краен случай един Nod32.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

F-prot+Kasp.antihacker+Firefox e добра комбинация за тази машинка. Поне при мен работи.

<{POST_SNAPBACK}>

Firefox върви зле на бавни комютри!!!

с NOD32 съм, но последно време започва да товари повече от обичайното!И в мен започват да възникват съмнения.

Редактирано от pavl0v (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми антивирус, но да е много "лек" , за да не товари компютъра. И без туй е с параметри 96 RAM, 500 Mh/z процесор, 6 Gb. HDD, OS Windows XP SP2. Какво бихте предложили. На диска в момента има свободни едва 2 GB. и не исма да ги запълвам. Компютъра се ползва за интерент оснoвно. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NOD32 (има много добър интернет монитор), Dr. Web, F-Prot (малко й липсва многопластова защита, но си остава все пак много добра антивирусна).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...