Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

AVsP

Коя е предпочитаната от Вас антивирусна програма

Коя антивирусна програма предпочитатe?  

678 гласували потребители

1. 1. Коя антивирусна програма предпочитатe?

• Avast
      145
    • AVG
      43
    • Bit Defender
      15
    • F-Secure
      8
    • Avira
      75
    • Kaspersky
      122
    • NOD32
      122
    • Symantec
      38
    • Comodo
      26
    • Друга
      68
  2. 2. Как бихте предпочитали да реагира Вашата антивирусна програма

• Да открива по-висок процент зарази, за сметка на по-висок процент фалшиви сработвания
      348
    • Да открива по-нисък процент зарази, за сметка на по-нисък процент фалшиви сработвания
      49
    • Нещо средно
      211
    • Нямам мнение
      54

Препоръчан отговор

Иска ми се да създадат програма обединяваща възможностите на 32-те програми от http://www.virustotal.com/ ! И понеже е невъзможно - през определено време сменям програмите - заради многовариантните вредоносни кодирания ! Който е без защита следва да е наясно - без да усети могат да му копират и отмъкнат всички файлове и папки , които си харесат ! И не само това - чрез отдалечено управление могат да ползват чужд компютър за извършване на различни кражби и престъпления! Ако съм незащитен - не бих ползвал Интернет !!! Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Иска ми се да създадат програма обединяваща възможностите на 32-те програми от http://www.virustotal.com/ ! И понеже е невъзможно - през определено време сменям програмите - заради многовариантните вредоносни кодирания ! Който е без защита следва да е наясно - без да усети могат да му копират и отмъкнат всички файлове и папки , които си харесат ! И не само това - чрез отдалечено управление могат да ползват чужд компютър за извършване на различни кражби и престъпления! Ако съм незащитен - не бих ползвал Интернет !!! Поздрави

Страхотно.Аз също се удивлявам на увеличаването на хората ползващи интернет без никаква защита от вредители :angry:Дори и племенника ми така прави... Публикувано изображение После преинстал и пак месец - два.Ами харда за него никой не мисли,че после ще се наложи да се сменя ама нали някой друг дава паричките Публикувано изображение червеите си папкат на воля...

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Обновете Windows-а си, тъй като никоя анвирусна не поправя експлойтите, а само пази.

2. Ако проблема, продължава, може би това не е "червей" както се изразихте, а някакъв adware или spyware. Инсталирайте си 30-дневна версия на AVG Internet Security и си решете проблема.

Вижте, изборът на антивирусна се прави от личен опит. След сменени 5 антивирусни съм се спрял на КИС 6 + Spy Sweeper от година и съм доволен. Сега Юни ми изтича лиценза и пак ще бъда с КИС 7.Всички казват AVG защото е безплатна и NOD защото в България само това се рекламира.При малко повече труд из нета можете да си намерите работещ ключ за КИС, аз така си намерих за моя вече една година съм с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте, изборът на антивирусна се прави от личен опит. След сменени 5 антивирусни съм се спрял на КИС 6 + Spy Sweeper от година и съм доволен. Сега Юни ми изтича лиценза и пак ще бъда с КИС 7.Всички казват AVG защото е безплатна и NOD защото в България само това се рекламира.При малко повече труд из нета можете да си намерите работещ ключ за КИС, аз така си намерих за моя вече една година съм с него.

Абсолютно си прав :) ,изборът се прави от личен опит,а що се отнася до КИС 7 аз ползвам версия 7.0.0.125 и съм много доволен и не мисля да я сменям за каквото и да е било,просто прекалено много свикнах с нея и нямам проблеми за сега. ;)

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля прочетете правилата във форума ...Иначе подкрепям колегата напълно Кис 7 ме пази вече година и нямам проблем ама никакъв Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля прочетете правилата във форума ...Иначе подкрепям колегата напълно Кис 7 ме пази вече година и нямам проблем ама никакъв Публикувано изображение

То е практика за разните му ключета и илачи, какво да чете правила...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека сме малко по-либерални ! Ползвам всички програми и валидните им ключове изобщо не са ми проблем ...Hо най ми харесват и допадат и трите версии на Авира за домашни компютри - нормално е хората да са с различни предпочитания ! Незаконното ползване на софтуер е невъзможно да бъде спряно - защото хакери и кракери са много напред в материала...Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека сме малко по-либерални ! Ползвам всички програми и валидните им ключове изобщо не са ми проблем ...Hо най ми харесват и допадат и трите версии на Авира за домашни компютри - нормално е хората да са с различни предпочитания ! Незаконното ползване на софтуер е невъзможно да бъде спряно - защото хакери и кракери са много напред в материала...Поздрави

Крака,ръце уши бол Публикувано изображение Шпиони също :) Либерално?Не и в този форум Публикувано изображение

Поздрави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам спомен в машината ми да е влизал вирус и така години наред.Машината е защитена с Kaspersky.Преинсталирвам само поради остаряване на уина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста новоразработени вредоносни програми са невидими за всички антивируси - те са шпиони от различен тип и проникват по всички възможни начини - на практика не може да се избегне ..... И какво от това - с блокиращи програми на ниво Kernel / от типа на ProSecurity или ProcessGuard / , плюс качествена защитна стена могат да се обезсмислят "успешните им прониквания".... Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм с avast!4.6 home+windows firewall :speak:

Avast 4.7.1098 + Comodo Firewall Pro - пак безплатни - но с доста по -добро ниво на защитеност ! Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Avast 4.7.1098 + Comodo Firewall Pro - пак безплатни - но с доста по -добро ниво на защитеност ! Поздрави

Кой Avast? Professional или Home? Разликата в полза на Pro не е нещо кой-знае какво, но не е за изпускане: PUSH updates, Enhanced User Interface, Script blocker и Command-line scanner. :shy11:

Антивирусните програми се развиват. Хехе, avast e изпусната от анкетата. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И АВИРА липсва - но това не и пречи да надделява все по-убедително в тестовете ! Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И АВИРА липсва - но това не и пречи да надделява все по-убедително в тестовете ! Поздрави

Дам. Няма я и нея. Тези дни например хакнаха сайта на Trend Micro. Не е лоша програмата, но този факт ме смущава доста. Виждам, че Trend Micro PC-Cillin е в тази анкета с четири гласа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам. Няма я и нея. Тези дни например хакнаха сайта на Trend Micro. Не е лоша програмата, но този факт ме смущава доста. Виждам, че Trend Micro PC-Cillin е в тази анкета с четири гласа.

За Американо-японския защитен продукт работят изключителни програмисти - изобщо не се съмнявам- ще стъжнят живота на експериментиращите - вече може и да са го свършили... Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква Anti-Virus-на да си взема ? Колебая се между ESET Smart Security,NOD32 и Kaspersky. Искам да е лека, но и да съм добре защитен. Ако може след като ме упътите коя да си взема :wors: да ми кажете с какво да я комбинирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква Anti-Virus-на да си взема ? Колебая се между ESET Smart Security,NOD32 и Kaspersky. Искам да е лека, но и да съм добре защитен.

Ако може след като ме упътите коя да си взема :wors: да ми кажете с какво да я комбинирам.

ESET Smart Security или NOD32+Malwarebytes-Antymalware

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си сложиш Нод32 бъди сигурен че няма да си защитен на ниво по добре си сложи Авира/Аваст

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да попитам кои програми не се правят на много умни и сами да правят каквото си искат (изтриване)? Бих желал да ме питат за всичко, преди да го изтрият и да мога ръчно да задам че даден файл е безопасен, а не програмата да си знае нейното. И настройката да се запази и следващия път да не ме пита. Освен стандартните "лекарства", "аспирини" и прочее добавки ползвам и разни програми за разкодиране на битови електроники и антивирусните не ги понасят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква Anti-Virus-на да си взема ? Колебая се между ESET Smart Security,NOD32 и Kaspersky. Искам да е лека, но и да съм добре защитен.

Ако може след като ме упътите коя да си взема :cant believe: да ми кажете с какво да я комбинирам.

Ако ще си даваш парите, си вземи последната версия на Kaspersky! Лека е и много надеждна! За мен най-добрия антивирус!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-доброто в момента е Avira Suite, ползвам го без Firewall. Windows Vista Firewall е доста добър. Malwarebytes Anti-Malware, за доста време не ми е хванал нищо което Avira, да не хванала и именно за това не го ползвам като on-demand scanner. Mamutu е излишно. SUPERAntiSpyware Professional, също е безполезен и не ми е намерил нищо което авирата да не е, и за това ми седи просто като алтернативен сканер. Но за сметка на това имам доста програми с които да проверявам дали съм заразен с нещо или не и дори и без защитен софтуер, веднага разбирам дали съм се заразил. Proactive защита, каквато има Kaspersky & Outpost, не ми е необходима, Avira, засича всичко. Отделно че, това тежи доста, отваря ми доста работа и е напълно и 100% излишно. Освен това, защитата на Kaspersky, правеше невъзможна работата на някой програми. Както казах имам достатъчно опит, че да знам кога се заразявам с нещо и да анализирам файла дали е вирус или не с друг софтуер. Най-важното е компютъра да работи леко и бързо и да е добре защитен.

Редактирано от raketata2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще си даваш парите, си вземи последната версия на Kaspersky! Лека е и много надеждна! За мен най-добрия антивирус!

Преди като бях на нея ми беше много тежка. И сега мисля да си сложа ESET Smart Security.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си сложиш Нод32 бъди сигурен че няма да си защитен на ниво по добре си сложи Авира/Аваст

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди като бях на нея ми беше много тежка. И сега мисля да си сложа ESET Smart Security.

Пробвай повечето версии на програмите-имат пробен тестов период преди да я купиш.Прочети във форумите им за това как са преминали тестовите изпитания...по възможност участвай и ти в тези тестове.Така ще разбереш най добре коя ще ти пасва.От писаниците ...всеки ти препоръчва някоя но ЛИЧНОТО мнение е водещо.

Коя препоръчвам аз?Kaspersky Internet Security 2009

Защо ? Интегрирано решение доказало се през изминалите години на компа ми,като през него са минали неведнъж програмите които всички ти препоръчаха.Новата версия не бави нета,не е тежка и същевременно надежна.Всички приказки за това колко тежък е Касперски ...все питам защо при мене не е така.

Каквото и да решиш желая ти успешно бразуване и не забравяй да споделиш мнението си за програмите които си ползвал.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...