Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Първо искам да благодаря на всички, които ме подкрепиха в търсенето на дънната ми платка!

Открих я и я закупих от Мултирама. В момента обаче имам ново затруднение.

Не успях да открия къде продават вентилатори за кутия Cooler Master HAF-922.

(Cooler Master MegaFlow 200)

Намирам се в Монтана, но контактувам с всички фирми в България.

Ще Ви бъда безкрайно благодарен ако ми препоръчате място, където могат да бъдат намерени.

Благодаря предварително на всички отзовали се или поне прочели темата!

Редактирано от KillerBG (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте, приятели!

Знам, че малко от вас ме познават, но аз ви чувствам като такива, защото чета постовете ви всеки ден.

Не се справих сам, затова реших да се обърна към вас за помощ.

Търся спешно да закупя нова дънна платка Gigabyte EP45-UD3R (алтернативно EP45-UD3P),

но така и не открих място в България където да го имат в наличност.

Намирам се в Монтана, но разговарях с всички фирми в България, които се сетих, и никъде не разполагат с него.

Ще би бъда безкрайно благодарен ако ми препоръчате място, където все още може да бъде намерено.

Готов съм да се договоря и с някой от вас за посредник с разумна комисионна ако фирмата не работи с куриери.

Благодаря предварително на всички отзовали се или поне прочели темата!

Интересно ми е да науча защо търсиш точно този вид платка, обикновено любопитство?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и смешно да звучи, дънната платка е последният компонент, който остана да набавя за новата си система.

От хилядите статии и ревюта, които прочетох, за овърклок с висока шина на 45nm четириядрен процесор,

тя се оказва най-подходящ избор за цената си, особено като се имат в предвид съмнителните преимущества

на доста по-скъпите алтернативни модели. Също така като цяло изключително харесвам замисъла на UD3 серията.

Разбира се, не бих се разсърдил и на други предложения, но от сега мога да кажа, че ще отхвърля по ред причини,

които вече съм обмислил, много от другите възможни варианти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност я има в мултирама,тук,,видях я лично днес.От скай също можеш да си я поръчаш-те ще я вземат и ще ти я доставят.Гаранцията на скай е за предпочитане,а и двете фирми продават онлайн.

P.S.С интерес ще чуя "редът причини",имам дъното което харесваш и две други,на неговата цена,а по-добри за клок.Не ги продавам,ако някой си мисли,че рекламирам.

Редактирано от мики маус (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Sky питах вчера и ми казаха, че я нама в наличност и не очакват доставки, тъй като дистрибуторите не внасят.

С Мултирама ще се свържа още на сутринта!!

Много благодаря за съвета! Ще се радвам и ако споделиш твоя съвет за дънна платка.

Уточнявам - става дума за процесор Q9550.

Целта ми е 450MHz шина, но абсолютно стабилна и безопасна за продължителна работа денонощно поне 3-4 години.

Аз като алтернативи обмислях: DFI DK P45-T2RS, Asus P5Q Deluxe, Gigabyte EP45-DS4.

Те обаче не ми допадат като изработка или поведение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В Sky питах вчера и ми казаха, че я нама в наличност и не очакват доставки, тъй като дистрибуторите не внасят.

С Мултирама ще се свържа още на сутринта!!

Много благодаря за съвета! Ще се радвам и ако споделиш твоя съвет за дънна платка.

Уточнявам - става дума за процесор Q9550.

Целта ми е 450MHz шина, но абсолютно стабилна и безопасна за продължителна работа денонощно поне 3-4 години.

Аз като алтернативи обмислях: DFI DK P45-T2RS, Asus P5Q Deluxe, Gigabyte EP45-DS4.

Те обаче не ми допадат като изработка или поведение.

ДК-то ще издържи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Много благодаря на всички за помощта с дънната платка!

А за вентилаторите никой ли няма представа?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този модел на кутията се продава с два вентилатора,твоята да не би да е някой си hand.Два вентилатора от 120 мм. трябва да вършат работа-примерно от Dekada.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В действителност е чисто нова, но ми трябва или трети такъв или ще се наложи да обмисля като вариант няколко 120мм перки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв вентилатор е почти невъзможно да намериш. Може би ако поръчаш отвън, но ще трябва да платиш и доставка. Като цяло българските търговци на хардуер не внасят 200мм и нагоре вентилатори...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Такъв вентилатор е почти невъзможно да намериш. Може би ако поръчаш отвън, но ще трябва да платиш и доставка. Като цяло българските търговци на хардуер не внасят 200мм и нагоре вентилатори...
Всъщност има вариант...Солитрон продават страничен капак за point of view turbine с такъв вентилатор.Капака с вента струва двайсетина лева.Имаше ги в JMT преди,сега нямат в наличност,но все някъде трябва да го има в магазините,продаващи пойнт ъф вю-просто трябва да се потърси.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.jmt.bg/images/db/32888_large.jpg -Това е един вариан на монтаж на вентилатори на страничният капак,но дали ще свърши работа-не знам.Определено 200 мм. вентилатори не можах да открия по фирмите за хардуер.Може да провериш за доставка с поръчка при тези,от който е закупена кутията но това е само на теория.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

KillerBG,я премери точно от дупка до дупка колко е разстоянието и самата перка-диаметъра и.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А къде са ти 3-те вентилатора с които кутията е оборудвана фабрично и по принцип са ти напълно достатъчни за охлаждане ?cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За жалост третият 200мм е опционален и не се включва в комплект с кутията от фирмата, която използвах за покупка.

Веднага щом се прибера вкъщи ще проверя разстоянията. До колкото знам трябва да са същият размер като при HAF-932 и Cosmos S, въпреки различните фабрични вентилатори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За жалост третият 200мм е опционален и не се включва в комплект с кутията от фирмата, която използвах за покупка.

Веднага щом се прибера вкъщи ще проверя разстоянията. До колкото знам трябва да са същият размер като при HAF-932 и Cosmos S, въпреки различните фабрични вентилатори.

Само дето ми донесоха страничен капак от пойнт ъф вю с големия вент,а не хаф или космос... biggrin.gif Ако размера съвпадне-уреден си.

P.S.Можеш да не мериш вече-прибраха си го.Съжалявам,но помолих за размери преди повече от 24 часа... :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване