Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте !

Искам да си купувам нов компютър. biggrin.gifОтидох до близкия компютърен магазин и им казах горе-долу какво искам и ми направиха конфигурация. :wors:Сега ще ви дам информация за компа:

Procesor: 4QUAD 2.2 GHz

RAM: 4GB 2x2 GB KINGSTON

Video Card: INNO3D9800GT 1GB

HDD: 1TB Seagate 7200/Sata2/32MB

Monitor: ASUS 22"

=1160 лв :cheers:

Ако може да предложите нещо по-добро,например видеокарта, моля ви пишете. ;)

Редактирано от vixata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи аджеба за к'во ще го ползваш и колко кинта имаш? Т'ва дет си го напраил с близкия магазин не е много разумно!Нито дъното разбрах к'во е, нит процесора (4QUAD 2.2Ghz не ми говори нищо!) , нит захранването..рамтта е зле,видеото може по-добро за същите пари ( 1 гб видео памет хич не ти трябва ), а харда..може и него да смениш с някой по-малък и по-бърз!

OFF-Пише се кУпувам!

Редактирано от Windseeker (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте !

Искам да си копувам нов компютър. biggrin.gifОтидох до близкия компютърен магазин и им казах горе-долу какво искам и ми направиха конфигурация. :clap:Сега ще ви дам информация за компа:

Procesor: 4QUAD 2.2 GHz

RAM: 4GB 2x2 GB KINGSTON

Video Card: INNO3D9800GT 1GB

HDD: 1TB Seagate 7200/Sata2/32MB

Monitor: ASUS 22"

=1160 лв :speak:

Ако може да предложите нещо по-добро,например видеокарта, моля ви пишете. :clap:

Да комбинираш Core 2 Quad с 9800 гт,трябва да си бая зле.Тази видеокарта я свързвам по-скоро с E7300,E5*** или нещо от тоя род,В ценовия клас на тази карта има видеокарти,който са класи над 9800 гт,пък и това е замаскирана 8800 ГТ,на която вече и е минало времето.Малко по-късно,ще ти побликувм коментар с конфигурация,ако Lydmil или kokomil или някой друг не са го направили преди мене.

Редактирано от ivan_252 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали пък просто не се опитват да си продадат застоялите бройки Феном І и този куад 2,2 ГХц не е просто Феном І 9550?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE MA770-UD3, AMD 770, DDR II 1200/1066/800, SATA II, 1394, GLAN, AM2+

AMD Phenom II Quad Core 920, 2.8GHz, 8MB, BOX, AM2+

ADATA 2 x 2GB DDR II 800+

SAMSUNG 750GB SpinPoint F1 7200rpm 32MB cache SATAII

PALIT 1024M HD4850 DDR III PCI-E

BENQ 20" G2010WA, 5ms, 1000;1, 300cd/m2

COOLER MASTER ELITE 334 BLACK NO/PSU

FORTRON FSP450-60APN, 450W

Можеш да вземеш ето това за 1225лв .Много по добро от предложеното от тебе

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Първоначално тоя ми предложи Процесор: AMD ATHLON 64x2 7850 2.8GHz SKT AM2+

И той така ми направи конфигурацията ама ми предложи да сложиме 4 Ядрен по 2.2GHz.Разликата м/у Тоя AMD и оня четриядрения е около 50$.И аз направо ви казах с 4 Ядрен.На листа на който процесора е AMD ATHLON 64x2 7850 2.8GHz SKT AM2+ е с дънна платка ASUS M3A78-CM CPUAMD Socket AM2+/AM и тука е изрязано..

Ето ви направо скрийн от конфигурацията:

a382cb5948ba69fa.jpg

На мен баща ми ще ми го купува,казал ми е какъвто аз искам ;) обаче аз не искам мн да го охарчвам и около 1600 - Комп + ЛСД ;):gift:

:P Ето и списъка ми с игри:

1]Wanted: Weapons of Fate (2009)

2]...

3] X-Men Origins: Wolverine (2009)

4] Kane & Lynch: Dead Men (2007)

5] Far Cry 2 (2008)

6] Saints Row 2 (2009)

7] Mirror's Edge (2009)

8] Shaun White Snowboarding (2008)

9] Prince of Persia (2008)

10] Grand Theft Auto 4 (2008)

11] Need for Speed: Undercover (2008)

12] Assassin's Creed (2008)

13] Stranglehold (2007)

14] Burnout : Paradise (2009)

15] Classic Car Racing (2009)

16] Fuel (2009)

17] Need for Speed Shift E3 (2009)

18] Street Fighter IV (2009)

19] Transformers: Revenge of the Fallen - The Game (2009)

20] Terminator Salvation: The Videogame (2009)

21] PROTOTYPE (2009)

22] Call of Juarez: Bound in Blood (2009) :baby:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом можеш да си позволиш цена до 1600лв, погледни следната конфигурация:

Процесор: AMD Phenom II X2 550 Dual Core (3.1GHz, 1MB L2/6MB L3, 80W, AM3) Black Edition

Дънна платка: ASUS - M4A79 Deluxe, AMD 790FX, AM2+/AM3, DDR1066, 4xPCI-E(CF), SB7.1, Lan1000, SATA RAID

Видео карта: Sapphire VAPOR-X HD4870 1GB GDDR5 PCI-E HDMI/DVI-I/TVO,Dual Slot VCT Cooler; 16M x 32 GDDR5 256-bit; 750MHz / 900MHz(3600MHz)

Памет: Kingston HyperX 2х2GB KIT 800MHz DDR2 Non-ECC CL5 (5-5-5-15) DIMM KHX6400D2/2G

Монитор: Philips 22" 220SW9FB, Wide TFT monitor, 5ms, 0.282 mm, Brightness: 300 cd/m2, Contrast ratio: 10000:1, Smart Ciontrast 10000:1, TCO'03

Твърд диск: Western Digital - WD WD6401AALS 640GB SATAII Caviar Black 7200rpm 32MB cache

DVD-RW: ASUS - ASUS-20B1ST, DL, SATA, Black

Захранване: Chieftec - Chieftec GPS-550AB-A 550W

Цена: 1597лв

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

pc1200lvgamers.th.jpg + този монитор + random кутия по избор

Другия вариант е същата конфигурация, но АМД базирана с това дъно(не съм убеден дали е най-удачния избор) и процесор

ПП.Може би все пак АМД е по-добре в случая...само колегите да препоръчат удачно дъно.

Редактирано от mrik (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
pc1200lvgamers.th.jpg + този монитор + random кутия по избор

Другия вариант е същата конфигурация, но АМД базирана с това дъно(не съм убеден дали е най-удачния избор) и процесор

ПП.Може би все пак АМД е по-добре в случая...само колегите да препоръчат удачно дъно.

харда бих те посъветвал да не е green power,a black серята или компромисната синя.Не ме разбирайте погрешно,Грийн серята е чудесно storage решение,но предвид посочената конфигурация,нека да бъде с по-бърз хард.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък бих препоръчал друго:

Phenom2 X3 720

Gigabyte MA790XT- UD4P

4x1GB DDR3 1600 C7 Corsair (няма модули 2 ГБ С7)

Нещата заспиват. Паметта тръгва на 1333 (което позволява безпроблемен клок), ниски тайминги (което повишава малко производителността). Дъното е АМ3 сокет, с преспективната ДДР3 памет.

Показаните продукти са от примерна фирма. При по-старателно търсене ще намериш същите неща на по-ниски цени.

Останалите неща са същите, както в машината на netvampire. Мисля, че цената ще е подобна (+ - някои лев)...

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята представа за геймърски компютър:

5d608217f74e7613.png

Достатъчно бърз процесор, подсигурен със прилично охлаждане в случай на овърклок(и приличен шанс да се окаже, че може да му се отключат останалите две ядра), голям хард, че новите игри почнаха да ги правят по амнайсет GB, хубав монитор с Full HD резолюция и цифров вход, и най-важното - видеокарта която може да се справи с тази резолюция във всички съвременни игри(Crysismark не го броя :whist: ).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хора, надявам се, че на конфигурациите които сглобихте ще тръгват игри с PS2 EMULATOR :angry:

Да,разбира се!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз пък бих препоръчал друго:

Phenom2 X3 720

Gigabyte MA790XT- UD4P

4x1GB DDR3 1600 C7 Corsair (няма модули 2 ГБ С7)

Нещата заспиват. Паметта тръгва на 1333 (което позволява безпроблемен клок), ниски тайминги (което повишава малко производителността). Дъното е АМ3 сокет, с преспективната ДДР3 памет.

Показаните продукти са от примерна фирма. При по-старателно търсене ще намериш същите неща на по-ниски цени.

Останалите неща са същите, както в машината на netvampire. Мисля, че цената ще е подобна (+ - някои лев)...

Не знам доколко е вярно, но съм чувал, че AMD с 4 модула памет не се клоква.

А като видях офертата ми стана малко смешно, че охладител "BOX" се купува. Аз си мислех, че е към процесора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам доколко е вярно, но съм чувал, че AMD с 4 модула памет не се клоква.

А като видях офертата ми стана малко смешно, че охладител "BOX" се купува. Аз си мислех, че е към процесора.

Не е смешно - жалко е. То бива да те работят, ама така на дребно за 10-15лв. ще ме извините за израза, ама е влашка/циганска работа.

vixata, не знам до колко си наясно, ама такова нещо като PS2 емулатор няма. Има някакви опити да се направи, ама реално тръгват 2-3 игри които вървят ужасно. Ако искаш игри за PS - вземаш си истински PS(2,3) и един евтин комп да си "купуваш" игри от тракерите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не е смешно - жалко е. То бива да те работят, ама така на дребно за 10-15лв. ще ме извините за израза, ама е влашка/циганска работа.

vixata, не знам до колко си наясно, ама такова нещо като PS2 емулатор няма. Има някакви опити да се направи, ама реално тръгват 2-3 игри които вървят ужасно. Ако искаш игри за PS - вземаш си истински PS(2,3) и един евтин комп да си "купуваш" игри от тракерите.

Eми поне циганина краде,ама не ти се лицемери,а българина те гледа в очите и пак те крадне.

Впрпчем какво ди избра,vixata.

Кофти е ако трябва да си с 4 модула по-един гигабайт,защото не ти остава място да си добавиш по-късно,да найстина това може прибавянето на още гигабаити може и да се окаже излишно,но ако ползва компютъра в по-дълъг период от време,бби се оказало,че трябва да махне два модула.

http://www.eniscomputers.com/promo/index1.html - Сайта не великата фирма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си купя компютър,защото имам PSP и не съм много доволен от него.А компютъра ми трябва за игрите и Photoshop-а. Като купя новата машина ще ви кажа каква е.За сега съм се спрял на конфигурацията на Lyudmil :) .Направих един списък с конфигурациите и ще кажа на фирмата да ми направят някоя от тях и ще видя дали има голяма разлика в цените.Ако там е по-скъпо ще си купя компа от Sky Company ;).А исках само да питам дали ще тръгне PS2 игра с емулатор,защото съм си харесал 2-3 игри и исках да ги поиграя ;). Може и да пробвам с емулатора .. ей тука има емулатор с настройките:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
публикувано (редактирано)

Колеги минах и до магазина на JAR :)

Казах им да ми направят някаква геймърска конфигурация и сглобиха това:

HDD: 750GB Seagate, Sata2, 7200rpm, 32MB

Processor: Phenom II X2 550 Dual Core (3.1GHz, 1MB L2/6MB L3, 80W, AM3) Black Edition

Motherboard: Asus M3N78-EM, GeForce 8300, AM2 + (up to 140W), DDR1066, VGA+PCI-E, HDMI & DVI, SB7.1, Lan1000, SATA RAID, uATX

VideoCard: ATi HD4830, 1GB, Sapphire, PCI-E, DDR3, 256bit, 2xDVI, TV Out

Case and Power: Захранване 400W Fortron ATX-400PNF, Passive PFC, Silent, 120mm вентилатор

Monitor: 22" (~56 см) BenQ, 5ms, 1000:1 300cd/m2, колонки

Ram: 2x2GB DDR2 1066MHZ A-Data

Speakers: 5+ 1 Creative Inspire A500, Black

Когато се пирибрах вкъщи забелязах че тази конфигурация от JAR е горе-долу като тази на Lyudmil ;)

Цената на конфигурацията от JarComputers е 1 308.26 лв с ДДС :)

Според мен конфигурацията си заслужава и мисля че тя ще е "Избраната"! biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Колеги минах и до магазина на JAR :angel19:

Казах им да ми направят някаква геймърска конфигурация и сглобиха това:

HDD: 750GB Seagate, Sata2, 7200rpm, 32MB

Processor: Phenom II X2 550 Dual Core (3.1GHz, 1MB L2/6MB L3, 80W, AM3) Black Edition

Motherboard: Asus M3N78-EM, GeForce 8300, AM2 + (up to 140W), DDR1066, VGA+PCI-E, HDMI & DVI, SB7.1, Lan1000, SATA RAID, uATX

VideoCard: ATi HD4830, 1GB, Sapphire, PCI-E, DDR3, 256bit, 2xDVI, TV Out

Case and Power: Захранване 400W Fortron ATX-400PNF, Passive PFC, Silent, 120mm вентилатор

Monitor: 22" (~56 см) BenQ, 5ms, 1000:1 300cd/m2, колонки

Ram: 2x2GB DDR2 1066MHZ A-Data

Speakers: 5+ 1 Creative Inspire A500, Black

Когато се пирибрах вкъщи забелязах че тази конфигурация от JAR е горе-долу като тази на Lyudmil :lol6:

Цената на конфигурацията от JarComputers е 1 308.26 лв с ДДС :lol6:

Според мен конфигурацията си заслужава и мисля че тя ще е "Избраната"! biggrin.gif

Разликата в картата при тази конфиг и на Lyudmil е ОГРОМНА така че взимай неговата

Редактирано от sotkata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Поръчах компютъра.. сега чакам да ми го сглобят.

Финалното ми решение бе:

Твърди дискове и кутии: 750GB Seagate SATA2, 7200rpm, 32MB

Дънни платки: Asus M4A785TD-V EVO, AMD 785G, AM3, DDR3, VGA (HDMI & DVI) +PCI-E, SB7.1, LAN1000, SATA RAID 0,1,10,eSATA, 2x1394, mATX

Процесори: Phenom II X2 550 Dual Core (3.1Ghz, 1MB L2/6MB L3,80W, AM3) Black Edition

Кутии и захранвания: Захранване 500W Fortron Blue Storm II, Activ PFC, 120mm вентилатор

Монитори: 22" (~56см) BenQ G2220HDA, FULL HD (1920 x 1080 pix), 5ms, 40000:1 300cd/m2, черен, TCO'03

Памет: 2x2GB DDR2 1066MHZ A-Data

Колонки: 5+1 Luxeon C5.1, 15W+5x5W, черни

Видеокарти: ATi HD4870 x2, 2GB, Sapphire, PCI-E, DDR5, 2x256 bit,2xDVI, TV Out

Безжични мрежи: Sweex LW904 54Mbps Wireless Router + Wireless USB Adapter

И всичко това за 1934.91 лв :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчах компютъра.. сега чакам да ми го сглобят.

Финалното ми решение бе:

Не разбирам защо не взе под взимание конфигурацията на Людмил ? Неудачен избор на компоненти с изключение на тв.диск и процесора... Нашето мнение явно няма значение за теб и искаш да се похвалиш или какво ? И каква е тази ДДР2 памет на дъно с ДДР3 ? Дъно с вградено видео, кутията неизвестна, монитора... Лош избор направи с машината sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване