Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпроси от начинаещ, помощ за контактна форма

enico
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте :P

Значи, аз от няколко месеца се занимавам по-сериозно с уеб програмиране, смисъл на 14 съм и програмирането е нещо, което правя наистина с удоволствие. Започнах с HTML, може да се каже, че научих езика, дори направих 1-2 сайта, написани от мен без да гледам от никъде :P

Така, но сега идва това прословуто "НО"

Искам още от сега да правя сайтвоете както трябва, за да може да добивам опит за по-нататашното си развитие като програмист..

Искам страниците ми освен с динамичен дизайн (доста ме бива с Photoshop-a) да са и функционални..

Едно от най-важните неща според мен е Contact us формата.. Четох много теми, форуми и статии, но безуспешно. Значи ако има някой, който е склонен да ме "светне" ще съм му адски благодарен. Ако може да ми дадете готов скрипт (да го изпозлвам, докато навляза в PHP-то) да ми обясните какво точно трябва да направя, какви страници да създам и т.н... Наистиана ще съм ви много, много благодарен!

Позддрави, enico

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Уж напраих нещо, а нищо не стана :)

Наистина ако може да ми го обясните като на noob.. да ми дадете готов скрипт, и да ми кажете какво трябва да създам..

Моля ви.. ше съм Ви адски благодарен :help::question::brick wall:

Редактирано от enico (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ли мислиш, че формата за контакти е най-важното нещо от един сайт? Ако е така, по-добре се насочи към друга професия, примерно пощальон или започни да се занимаваш с HR (човешки ресурси) на дадена фирма. Сега сериозно. Преди всичко трябва да разбереш, че създаването на един сайт не се свежда до PHP, HTML, CSS и Photoshop. За да изградиш даден сайт на първо място трябва да си наясно какво всъщност искаш да постигнеш като краен резултат. Професионалистите си скицират дизайна, създават го с необходимия софтуер (но това далеч не означава Photoshop, повечето хора използват Adobe InDesign, във комплект със още куп програми и инструменти, помагащи им в хода на работа). След като дизайнът е готов идва и трудната част - кодирането му. Преди да започнеш да учиш PHP, трябва да имаш една стабилна основа на HTML, защото те са тясно свързани.

PHP е скриптов език за програмиране, който се използва за създаване на уеб-страници със динамично съдържание, но и той като останалите high-level езици за програмиране (C, C++, Python и др.) е изключително мощен и дава изключително много възможности на този, който го овладее. Но научаването му не става за ден-два, трябва сериозно четене и писане на код. Език за програмиране се учи с четене и практика, запомни го! Вместо да се хвърляш към създаването на разни форми, купи си една книжка и научи основите на езика, защото по този начин всъщност не учиш нищо. Съгласи се с мен, може ли да можеш да напишеш (примерно) контактна форма, а да не можеш да направиш една проста страница, която да ти извежда някакво съобщение на екрана (чрез PHP). Ако започнеш да четеш кодове и да се опитваш да ги разбереш, повярвай ми шансът да стигнеш до някъде е нищожен, ще го назубриш и ще си поредния псевдо-хакер, който всъщност, дори само, ако се погледне в огледалото ще разбере колко е смешен. Ако наистина те влече и имаш желание, седни научи езика, уверявам те, че ако го направиш, дори да напишеш някакъв съвсем прост код, ще изпиташ уникално удоволствие, ако той проработи. Това при положение, че си си го писал сам. А след като научиш основите, нямаш никакви проблеми да разгледаш примерни кодове, нали знаеш - "Занаят не се учи, занаят се краде". Интернет ти(ни) дава уникална възможност да видим как професионалистите правят всъщност нещата и да се учим от това, а при положение, че знаеш основните концепции на съответния език ще ти е лесно да разбираш и осмисляш кода и след това при необходимост ще прилагаш прочетеното. Книгите нито са скъпи, нито е необходимо да ги купува, защото в интернет има ужасно много уроци, дори книги (включително на български), подходящи за начинаещи потребители. А документацията на PHP е може би една от най-обширните документации създавани някога за даден език, можеш да метнеш едно око на php.net

И все пак, ако си решил да учиш по твоя си метод, достатъчно е в Google като ключова дума да зададеш нещо от рода на: "php mail form source code" и сам ще се учудиш колко резултати ще излязат.

Късно е, спи ми се, може да съм написал нещо, което да няма особен смисъл, ако има нещо - питай смело!

Редактирано от krisku (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уж напраих нещо, а нищо не стана :rolleyes:

Наистина ако може да ми го обясните като на noob.. да ми дадете готов скрипт, и да ми кажете какво трябва да създам..

Моля ви.. ше съм Ви адски благодарен :help:;):bye1:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...p;#entry1031781

http://www.kaldata.com/forums/index.php?s=...t&p=1435009

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

keisku ами благодаря!

Само, че не си ме разбрал/а правилно. Аз ИМАМ книга за PHP, която чета. Исках формата, за да я използвам докато овладея PHP-то.

И за нещо си много прав/а. Когато сам си написал код/форма/ в моя случай сайт, и видиш, че всичко работи и е станало чудесно, се чувстваш прекрасно.. Аз все още усъваршенствам HTML-то, защото искам поне един език да го знам перфектно. Искам да правя сайтовете напълно сам, и да ги пише, без WYSIWYG редактори.. Вече няколко сайта ги написах сам, и съм много доволен. Но когато някой ми поръча/ме помоли да му напиша сайт, аз се съгласявам веднага, защото трябва и практика, нали? Но обаче те често искат contact us форма, а и аз я прдпочитам, вместо да пиша mailto: и емайла им... Затова исках да ми дадете готова форма, която да изпозлвам, докато се науча..

Ken благодаря ти и на теб

П.С: Не смятам, че contact us е най-важното, но определено е необходимо..

Айде, както и да е, ще се оправя някак си.. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се в такъв случай. Просто продължавай да четеш книгата и с времето ще ти се изяснят някой неща, дори да не разбираш нещо в този момент, не се отчайвай - продължавай да четеш и с времето и натрупания опит ще разбереш и тези неща, които преди време са ти били неясни, казвам го от личен опит. Хубаво е, че се занимаваш с правенето, наистина това всичко е практика, но се старай да изграждаш сайтовете по различен начин за да може да упражняваш и нови неща, а не само да тъпчеш върху едно. И винаги се старай да спазваш стандартите на съответния език, винаги - това, ако не друго до голяма степен ще ти гарантира добра визуализация на страницата под различните браузъри.

http://www.w3.org/Interaction/

А, да, само да спомена, момче съм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

здравейте приятели!! :computer8:

и аз имам проблем с една контактна форма и ви моля за помощ. не съм я писал аз, изтеглих я от нета (нямам си хабер от php).

все пак проблемът ми е следния:

имам тази контактна форма http://www.fileva.com/bg/contact.php след като изпратя нещо на кирилица, го получавам с йероглифи. защо така става???

благодаря предварително на всеки, който помогне!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

здравейте приятели!! :computer8:

и аз имам проблем с една контактна форма и ви моля за помощ. не съм я писал аз, изтеглих я от нета (нямам си хабер от php).

все пак проблемът ми е следния:

имам тази контактна форма http://www.fileva.com/bg/contact.php след като изпратя нещо на кирилица, го получавам с йероглифи. защо така става???

благодаря предварително на всеки, който помогне!!

Покажи как изглежда едно писмо, защото вероятно скрипта, който изпраща пощата подменя кодирането

Имаш проблеми с encoding-a, използвай Windows-1251.

Постове ли трупаш или си нямаш работа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване