Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 20 часа, Мойра написа:

Но малко се осмеляват да споделят за това - да не ги изкарат куку.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, haidukpikaso написа:

Но малко се осмеляват да споделят за това - да не ги изкарат куку.

Интелигентен човек никога не би си позволил да изкара куку някого само защото не е преживял това, за което пишем в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.07.2019 г. в 12:17, Мойра написа:

Интелигентен човек никога не би си позволил да изкара куку някого само защото не е преживял това, за което пишем в темата.

Така е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.07.2019 г. в 12:17, Мойра написа:

Интелигентен човек

Няколко въпросителни и вметнати изречения:

Вие, двете пишещи си, коментирайки за "интелигентните" - интелигентни ли сте? - въпросът е обикновен и директен... С "да", или "не"

Дали интелигентните хора абсолютизират изживяванията си, само защото ги преживяват?

преживяване има всеки човек още преди да се е родил.

Нито едно преживяване не е показателно за това, което се случва отвъд него. Защо ли - защото преживявания има всеки човек, дори и по време на сънищата си - без никакво участие на взаимодействието му с реален контекст около него.

Преживяванията са начин мозъкът да конструира сбор от паметови сигнали от сетивния свят, на основата на което той да симулира съставен емоционално-чувствен отговор, придружен от сетивен микс. Това е част от системата за поддържане на психостаза.

Преживяванията няма как да се изразят - от един на друг човек. няма как да се опишат подробно и точно... Няма как да се опишат стимулите, защото  са сложно-съставни . А хората които живеят в свят на преживявания са напълно глухи и слепи за това какво става извън същия свят и заради вкопчеността и фиксацията в преживяванията си, стават неадекватни към обективната среда около тях, и в тях.

В цялата работа на конкретиката на темата се въртят не точно преживяванията, а непрекъснатият упор на това, че смъртта е вид врата нанякъде си. И наивността да се използват преживявания някакви си, само защото това би дало на някого покой срещу страха му от умиране.

Да си говориш за преживяванията около умирането означава всичко друго, но не и че си преживял смъртта. В случая на темата се въртят едни и същи повторителни фантазии от народната митология и съпътстващия я задължителен антураж от митове и повторенията им.

Интелигентния подход спрямо смъртта е съвсем елементарен и практично насочен - съвсем ясно е, че със или без преживявания, с едни или други, си умираме. Твърде много хора не могат да понесат връщането сред нищото... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ,гледах в петък по ,,Дъ вoрлд(the world)-ако имате интерактивна телевизия и вие може да го гледате(последното предаване от 19.07.19"-последното предаване за хора преживели ,,ПБС"-,,преживяване близко до смъртта" или ,,преживявания близки до смъртта",та там трима нарекоха Господ - ,,онова същество" 😀 и повечето са се върнали тук ,на сила ,защото не им била свършила житейската мисия.Общото между всичките е ,че са усетили ,че от другата страна е много по-хубаво-та каква е житейската мисия на един преживял ПБС?- в основни линии да свидетелсва ,че сме вечни и ,че има Висш Разум.Първите свидетелства за ,,тунела на смъртта"-(Висшия разум като светлина,и отстрани тъмно или ако погледнете през комин по пладне и при чисто небе,и вие общувате с Този Висш разум ,понякога се виждат и  други светове ,понякога и  починали близки- но това е най-общото изображение,то изглежда като тунел ,но си е тъмнина и посредата Господ или висшия Разум създал всичко) Ð ÐµÐ·ÑлÑÐ°Ñ Ñ Ð¸Ð·Ð¾Ð±Ñажение за ÑÑнела на ÑмÑÑÑÑаса от 1500 година(нарисуван от венециански художник имал ПБС).

То и аз имах ПБС ,но светлината беше повече и просто бях там пред Господ без да имам някаква форма -просто чувствах,осезавах ,усещах,и общувах със светлината-(Господ-Бог-Аллах-Вусшия разум-Създателя и т.н.т.).Отначало след ПБС просто свидетелствах ,че има Господ,и вечност,но след това се случиха някои работи и се стигна ,че си има собствена религия(подробности тук :  https://www.kaldata.com/forums/topic/288076-анжелизъм-нова-религия/?tab=comments#comment-4287064 ) .

Та мисълта ми ,че хората имали ПБС ,основната им мисия е да свидетелстват ,че има Господ,и че има вечност след смътртта и че след смъртта е по-хубаво(за мен е по-сложно щото се случиха някои работи,които ми вдигнаха задълженията).Но това в общи линии за хората преживели ПБС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.07.2019 г. в 7:26, Anjel Dimitrov написа:

Честит Рожден Ден, приятелю !

Бог с теб !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, haidukpikaso написа:

Честит Рожден Ден, приятелю !

Бог с теб !

Благодаря много :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай ти - чак сега мяркам тази тема, ти що не обаждаш бре хайдучке, ааааа шта обада аз на господа накрая.

Та щом за това идело реч, да те питам нещо тогава - ако разбереш как да преживееш същото, което си разказала в първия ти пост в темата, ако имаш възможност да го повториш, пак ли ще поддържаш същите убеждения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, insec написа:

Гледай ти - чак сега мяркам тази тема, ти що не обаждаш бре хайдучке, ааааа шта обада аз на господа накрая.

Та щом за това идело реч, да те питам нещо тогава - ако разбереш как да преживееш същото, което си разказала в първия ти пост в темата, ако имаш възможност да го повториш, пак ли ще поддържаш същите убеждения?

То е в теб, то не се разбира. Когато настъпи този момент ти просто знаеш - какво ти предстои.

Знаеш го - защото си го минавал много пъти с многото си животи. Душата ти го помни. Аз също го знаех. И не - не се страхувах от там - от там от Дома не, от завръщането се страхувах. И беше точно така. Учех се отново да ходя, да се движа...

А на втория въпрос дали бих останала ли - да, пак бих останала, сега. Но ако съм прекалено стара, болна и в тежест на близките си - тогава бих си тръгнала през Вратата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, haidukpikaso написа:

...

Да ти кажа, не такъв ми беше въпроса  ........... обаче отговора ти е много добър и все пак съответстващ на питането ми, така че ще го приема, за мое съжаление с надеждата, че не си го прочела някъде. Ако позволиш още нещо да те питам - не допускаш ли, че някъде, нещо из заключенията, които правиш все пак има грешка/ объркване или да кажем пропускаш нещо? В тази яснота и подредения начин, по който си обясняваш случилото се, не изпитваш ли и някакво съмнение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, insec написа:

Да ти кажа, не такъв ми беше въпроса  ........... обаче отговора ти е много добър и все пак съответстващ на питането ми, така че ще го приема, за мое съжаление с надеждата, че не си го прочела някъде. Ако позволиш още нещо да те питам - не допускаш ли, че някъде, нещо из заключенията, които правиш все пак има грешка/ объркване или да кажем пропускаш нещо? В тази яснота и подредения начин, по който си обясняваш случилото се, не изпитваш ли и някакво съмнение?

Нямам съмнение. Онова наше, което е горе, знае и помни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...