Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 2 часа, ДиоиД написа:

Да бате.

Аз съм дърт, нещастен, болен, беден циганин. Имам изкарани три инсулта. Инвалид съм. Троля тук и се изкарвам щастлив и богат, за да прикрия социалната мизерия в която живея и адже ба управниците да мъ забележат и проявят своята милостиня било то с кебапчета или малко парички, но по предпочитам пари, че има бая гърла около меня. :) 

След като си в Мрежата , не си нито беден , нито нещастен .....даже и да не го знаеш ! :)

....Бедни и нещастни са децата в Сомалия примерно....:nono:

Разбирам иронията , но на такива не помага - нужно е разбиране , което там отсъства обяснимо....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено ми приличате на ментор на ИИ-чета.

Напълно разбирам Вашата неспособност да се

Определено сте духовен мазохист

една купчина лъжи, които дори вече написахте и предишните пъти. "определеностите" са гола вода, дори се и повтаряте... бая сценарии станаха, бая изхвърляния и ... повторения. От друга страна - толкова, и това, си можете.

преди 14 минути, by_chechi написа:

След като си в Мрежата , не си нито беден , нито нещастен .....даже и да не го знаеш !

а това е отново поредният удар в класацията на тъпомерите сред форума. Така - денят започва с рекорди и веселба. Благодаря, за което. Още съм просълзен от смях, като гледах клипчето  "къде са кайсиите", с "експертния си превод от хинди. И се сетих за форумния, дето паднал от кайсията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, by_chechi написа:

но на такива не помага - нужно е разбиране

:offtopic_s:

:)

Това им е проблема - Искат да разберат. За някои неща не се иска разбиране обаче.

Такива са си такива: Те знаят само едно - Да изразяват своето възмущение. Това е кризата след "средната", т.е. "кризата на старческата възраст". Да се възмущават от нихилизма в младите. Младите ги вълнуват други неща. Беседват, смятат за сериозно други неща и обръщат внимание или пък привличат внимание към неща които за тях са сериозни, а не други. Подхождат несериозно към теми, които са сериозни и прочие, и прочие ... 

Определено неговото желание е да е ментор и да има свои адепти. Нормално е това. Но, уви ... тук той не намира такива и се концентрира върху своето недоволство от това, че определени хора бълват халтура.

Наздраве! :cheers: Пейней си ънъ ръкия и не го взимай присърце ... ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, ДиоиД написа:

:)

Това им е проблема - Искат да разберат. За някои неща не се иска разбиране обаче.

Такива са си такива: Те знаят само едно - Да изразяват своето възмущение. Това е кризата след "средната", т.е. "кризата на старческата възраст".

Това е същностен конфликт в цивилизационното  развитие на Съзнанието  , ясно отразен примерно в древногръцката литература - Конфликтът между Одисей и Терсит ....

....Терситовци само бой ги оправя - единствена ефективна от хилядолетия насам историческа практика....колкото и да сме демократични...! :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, by_chechi написа:

....Терситовци само бой ги оправя

А, някой издържат на бой ... :) Дори смъртта не ги пооправя ... ;) Както още от едно време, то виждам, че и историята не е в състояние да ги оправи ... а в днешно време виждам как се видоизменя историята с нова насока ... ;) Някой си играе още на фараони и роби ... :) и счита себе си за цивилизован, а де факто е един обикновен цивилен, все за нещо цвили ... все се оплаква и възмущава ... мда ... под достойнството ми е да го ... прочие ... а той това иска ... казах Им ... просто са духовни мазохисти, които освен да бълват нихилизъм друго не знаят.

:beer:

п.п. Прекалихме с off ту пи кака ни ци ците ... ;) в тая тема ... но от друга страна му направихме густу ... :) Та ... какво бе, лошо за един - хубаво за друг ... ;) 

Неговата цел е постигната! Трябва да е доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ДиоиД написа:

страна му направихме густу

Простащината никога не ми е била източник на нещо друго, освен отвращение.

Двамцата сте си набори и отлично се редувате да редите взаимни глупости. Ставате само за маса, и то далеч след определено насищане на градусите в кръвта.

Отгоре на всичкото - типична гледка са два монолога, всеки си говори за неговото си и дори не се четете и писанията нямат нищо общо, а формата е уж диалогова.

Толкова надувки и при двамата - нема толкова светнати, толкова велики, толкова мъдри и само как "казах им"...

Въобще - кръчмарски залитания, допълнени тук-там с наздравици. Въобще - народно-матричен апогей на комплексарщина и възрастови синдроми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _ramus_ написа:

Простащината никога не ми е била източник на нещо друго, освен отвращение.

Да разбирам ли, че Ви отвращава това, че сме живи мъртъвци, които след своята преживяна смърт все пак могат да говорят, а и да споделят определени просташки свои възгледи, а?!

Цитат

Тежко, тежко! Вино дайте!

Пиян дано аз забравя

туй, що, глупци, вий не знайте

позор ли е или слава!

И може би смятате, че Ботев е идиот, а?!

Възможно е да сме чели различни книги, но определено смятате, че въпросните наши книги са халтура спрямо Вашата "култура".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли

не се напрягайте да декларирате "разбиране" - не ви е по възможностите. Вече поредните си изхвърляния и игри. Простащината е изписана и се чете. А вие за пореден път сте изписали глупости. Отгоре на всичкото намесихте и Ботев...

Възможно е да сме чели различни книги,

вие дори коментарите по форума не можете да четете - все едно е какви книги сте с идеята че сте чели. А и да сте чели - това не променя изхвърлянията в просташки посоки - които са налице.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.09.2019 г. в 8:36, _ramus_ написа:

процеса на УМИРАНЕ

В тази тема самият Процес на "Умиране " е Изфабрикуван от книжки на тротоарна книжарница , както и постните стъкмистики на създателката на това "умотворение ".

Драми , "факти" , театри , чудеса -  Бълнувания на един Абдикирал от себе си човек !

Унизяваш ги заради "сламките " / преживяванията , за които са се хванали ли ? 

"АИ" - Алтернативната Истина е Програма , която се Включва за да Съхрани Съзнанието им !

Така щото иначе е Тежко и Непоносимо и Светът изглежда Безнадежден !

Не бъди краен , бъди Благороден .

" пет пари не давам ...." го знам ...

По Пътят със "опитът" по-Труден е Онзи , във който Даваш.

Ако не го Умееш израства веднага "конфликтът на интереси' и сочи липсата на заявената "опитност".

За "Опитът"  - преживяванията , приказките и театрите са стандартен механизъм на Съзнанието и "опитът " само ги Регистрира , без да взема Отношение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само да отбележа че... вече си почнала и да заимстваш от думичките, които ползвам в изказа си.  Някои от тях са типични за мен и ги повтарям преднамерено. Веднага се намира подходящият изразител, който да ги ползва в копирани формички на изказ . Да давам ли примерите или ти сама ще си откриеш :)

От друга страна - заимстваш ги, но вкараш свой си пълнеж. И като пляскаш готовите заемки, твоите им пълнежи объркват общата картинка от пУетичния микс.

Това го вметвам по вектора на непрекъснатите твои повторения в посочването кой от какво и кое бил копирал... докато умело събираш порцийки от готови изкази, с които украсяваш постничният иначе на смисъл, коментар. Поетиката, вероятно е чудесна залъгалка. Пък и изглежда шик - върви да се плискат фантазни мъгли, с мъгляви и многосмислени думички, шаблони и клишета...

Едно от тях е "даването"... Ти... въобще имаш ли идея какво точно е това, в какъв смисъл се ползва по отношение на духовността, какво се има предвид и каква е основната идея в него? Или и с него си посъбра матрял в общата мешавица?

Работата е там, че идеята за "ДАВАНЕТО" не е никакво даване... а е в съвсем друг смисъл, посока и широта. В матричния социум това е привнесено защото кореспондира с някои типични социални послания, с които социалните личности формират социалния си идент. В религиозните идеологии - пак е така и е свързано. Но нещата съвсем не са както са  тия послания, съставени и формирани за общонародно ползване.

Я да видим - "какво говорят звездите, вселенските учители и ДНК-то" по въпроса, като напираш да декларираш "гоуемо уетене"...

И така - цял съм в концентрат(!) какво ще "мине" по разваленият телефон, щото за да е чист, се искат някои основни и базови положения, които според всички "надписи" не са налице. Обаче - знае ли човек - винаги е възможно да съм в грешка и да ме изненадаш... Представяш ли си - още се надявам на чудеса! :)

преди 3 часа, _sirena_ написа:

Не бъди краен , бъди Благороден .

тц. "аз съм дървено човеееече,..(от текст на детска песничка, която едно време пускаха в предаането "лека нощ деца" ) .

Какво друго съм - можеш да си припомниш многобройните етикети и описания, които си ми редила ти самата докато си литкаш на метлите. Така, че си видяла лесно в сърцето и душата ми - че аз съм грубиянин, малоценник и ям добри деца за закуска, като се гавря с тях, злобея и им се подигравам... Това е толкова вече консолидиран образ на който децата лесно се хващат, защото това първо им резонира и става чудесно като обяснение за тях.

Обаче и така написано от теб, в горния цитат - като съвет, като наставка и припомняне от "по-опитната и мъдрата" - е много добро. По принцип, ти ме познаваш тоооооолкова добре, толкова пъти си ме обрисувала по всякакви нива - та от фантазните ти, чак до вселенските взорове... щото ДНК-то е всевиждащо вселенско око на истините и от него нема бегане. И тва е - не става да си скрия злобата и лошотията... и липсата на благородство.

Има и друг проблем - краен съм си - главно защото работата на умереността на Средния път, вече е заета сред форума. Има си друг неин експерт вече и аз съм достатъчен егоист (както  вече достатъчно много си го писала и ти) за да не понасям двама на един пиедестал. Така... че не ми остава друго, освен да възседна матричния скучен кон на "крайностите" докато други се разкарвате с еднорози по вселената, висшата отдаденост и екзистенциалното "добро".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.09.2019 г. в 17:51, _ramus_ написа:

И това да е без каквато и да е връзка с обективния реал

А ти виждал ли си го обективния реал ?

Пророк ли си, че отсъждаш с лека ръка, кое има връзка с обективния реал, да се свети името му, нине присно и вовеки веков, и кое няма връзка ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

А ти виждал

а ти се научи да четеш, щото вече за пореден път имаш разлики в прочита си, с думи, които цитираш.

В думите ми пише следното  ВРЪЗКА С ОБЕКТИВНИЯ РЕАЛ. Връзка - взаимодействие.

Ти си играеш на  въпросителна форма, с "а ти ВИЖДАЛ ли си". Намираш ли разлики или всичко вече ти е еднакво, понеже си имаш рецитация и няколко мантри сред форума и само се дебне за подходящ контекст, да се плеснат? Някак си да заявиш че вече си просветлен, щото така си го преживял... Преживял - ама наужким. Което е без значение защото наужким за един, е "истина " за друг.

Вероятно изживяването е извора на "средния път" за завършилите Морската Академия. При това - учили психология два зачота. Вероятно - са и учили за смъртта и даже вече са я преживели - поне няколко зачота и задължително с пълно отличие.

Идеята ми е - да се напише петиция до Далай Лама, в която да се измоли за статут на  специално учебно заведение - МА, в което да се учат поне 2 зачота будизъм и философия, езотерика и мистицизъм (барабар и с антикомунизма).

Дори нещо повече - на дълги курсове на корабите, капитаните задължително да организират курсове по йога и будизъм на моряците. Щото - средния път, Санчо... има значение. И най-вече - просветлението, като за отличници от МА. Но и на практика - при определянето на курсовете на корабите - винаги приоритетът да е "на средния път".

И така - корабите в морето - нямат нищо общо с "обективния реал", всички моряци, заедно с капитана, редят молитви от всякакви религиозни идеологии - който каквато знае. И най-важното - океана, да се свети името му... - "амин".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И Той го вметна по вектора... И каза че било добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, _ramus_ написа:

В думите ми пише следното  ВРЪЗКА С ОБЕКТИВНИЯ РЕАЛ. Връзка - взаимодействие.

Тъй де. Как оценяваш така уверено, кое има връзка с Обективния Реал, да се свети името Му ? Че да си позволяваш да правиш психоанализи на потребителите, да ги обиждаш и да съдиш кой крив и кой прав в област, в която никой от нас, включително и ти, нищо не знае. Малко скромност няма да ти навреди. Чисто психологически.

Пророк ли си, Бог ли си, звездите ли ти го говорят ? Господ Бог ли ти нашепна, че ПБС нямат връзка с Обективния Реал, или ако няма Господ, самия Обективен Реал ли ти даде нишан ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Реджеп Иведик написа:

да правиш психоанализи на потребителите, да ги обиждаш и да съдиш кой крив и кой прав

нали беше учил два зачота "психология" с отличие? Но не е имало време да  научиш за психоанализата. И психологията е толкова... но както и да е.

Та... затова говориш за психоанализата като за някаква "обективна реалност" и й светиш името, щото от нея не разбираш дори какво значи. Това е елементарен въпрос - не съдя никого, защото не съм нито съдия, нито прокурор, нито темите са съдебен процес. потребителите преживяват че ги съди някой - те могат да преживяват каквото си поискат и точно това правят. Но могат да преживяват без да искат каквото и да е от преживяното. И дори да искат другп - пак да преживяват онова, което нещо друго в тях определя. Те преживяват и че "умират", че се отделят от телата си. Те преживяват и че са обидени, осъдени, наранени и нещастни... и още стотици хиляди непрекъснато променящи се магийки.

Толкова плюнки в тая тема, но заглавието е съвсем точно - трябва да се погледне само от неговата буквална страна - ПРЕЖИВЯХ СМЪРТТА - като ПРЕЖИВЯХ ОЖИВЯВАНЕТО.

Преживях че умирам - съвсем точно. Преживях и че съм просветлен, че съм праведен будист, Преживях че разбирам от философия и психология, щот съм я учил два зачота... Преживях че разбирам от живота... Преживявам си че съм герой, че съм мъдрец, воин, дракон и владетел на вселената.

Преживявам и че съм воин на доброто, че слабите са слаби, заради нуждата да ги защитавам. Преживявам ... как гласове в главата ми ми говорят мъдростите и истините за вселената. Преживявам си... каквото нещо отвътре ми щтракат чекмаците...

Така е и с "ПРЕЖИВЯХ че умирам". това е темата за преживяването на смъртта. Други теми си говорят че преживяват че "бог им говори", че им обяснява, че ги пази и спасява... " И са готови да умрат за преживяното от тяхм, защото само с това те асоциират ЖИВОТА (си)

В целият този раздел, списващите го си говорят какво преживяват, а не какво е положението. За тях, светът им, и онова, което наричат "живот", е низ от преживявания.

Заради това други хора обясняват на преживяващите хора, че преживяването е илюзорно, че всичко преживяно не е истинско и че съществуват механизми и принципни положения, с които да се излезне от магията на преживяването. Защото тази магия се развива до степен на това, че поглъща целият отражателен свят на който и да е човек.

Защо преживяното и онова, което е зад него имат разлика - това никой преживяващ не може да каже, докато не се научи ДА СПРЕ ДА ПРЕЖИВЯВА. А това е сложна и трудна задача... и цел, която никак няма как да се харесва на ПРЕЖИВЯВАЩИТЕ, защото целият им идент е основан на преживяванията - или накратко формулата е - АЗ - съм това, което преживявам. Не зная и не се интересувам че го преживявам, дори напротив - сигурен съм че преживяното е истина, защото ако не беше и моят АЗ не е истински (защото е основан на магичните ми илюзии от преживявания). И отвътре ми се задействат всички съпротивирелни сили, възможности и механизми... само и само да не спра да изживявам. Спра ли - всичко дето съм АЗ ще го няма. А това също е изживяване, защото се оказа невярно. но пък - се преживява.

Та... заради това аз пледирам че обидените дето четат рамус, само преживяват прочита си от тия думички. Преживяват своите илюзии и именно тях наричат "истина". Рамус не може да се обиди, нито нарани, въпреки че се състезават в това и са написали хиляди обидни прилагателни и съществителни. Защото в живота на рамус, всичко зависи от него самият, а не от това, дето някой пише за него. И рамус може да си позволи да управлява прочита си, възприятието си, и така да разбира какво другите пишат. Рамус си позволява всичко това, само защото си е позволил да се усъмни в своите илюзии, реализирани и родени от неговите изживявания. И е намерил свой начин да ги спира и да поглежда отвъд тях. 

Рамус е разбрал че това не е никакво просветление и че като видиш два свята - на преживяното и без него - можеш да се научиш да ги разпознаваш и един през друг - да ги опознаваш и двата... И т.н.

Та - ако настояваш че си интелигентен човек, дето е пълен отличник от академия, с някакъв си профил... И заявяваш че си илюзорно просветлен - първо се научи да четеш без да преживяваш задължителните си лични истини. Защото те не са такива. Отгоре на всичкото - точно това са ти посоките на думичките, и става огромно фундаментално разделяне между говорещия и говореното.

Всичко - само заради едно явление, което се поражда сред всеки ОТРАЗИТЕЛ НА ЖИВОТА и ВСЕЛЕНАТА и което му дава възможност да прави свои вселени... А после да изживява че някой друг му ги е направил и той е нещастен, огорчен и наранен... в своята лична версия. А извън цялата магия няма нито наранени, нито осъдени, нито Обиждащи или Зли. но го няма и него самият - това, дето той си няма понятие че е съставено само и единствено в собствената му неуправляема магия. Не че е идеята Е да се научи и да я управлява, защото това също е посока, в която са се изгубили много, много хора. Само заради компромиса - да не  загубят вече съставената магийка, като я направят още по-удобна, повече приятна, повече защитена, на всяка цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, _ramus_ написа:

Толкова плюнки в тая тема

Ами спри да плюеш и няма да има плюнки. Крадеца вика дръжте крадеца. Що за наглост !

Темата е за да си разказват хората, които имат ПБС преживяванията. А ние, които нямаме такива преживявания да ги четем. 

Не е за нарциси, като тебе, дето са на всяко гърне мерудия, да четем как ги обиждаш и им се подиграваш.

Къде се намираш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Реджеп Иведик написа:

Темата е за да си разказват хората, които имат ПБС преживяванията.

темата е за всички хора. Форумът - също. Има някой - дето имат изживявания, има и такива - дето нямат. На едните това пречи. И били обидени на рамус. И?

И спри да се заяждаш, защото не ти отива на просветлеността, особено като не можеш да четеш. 

току-що, Реджеп Иведик написа:

Къде се намираш ?

намирам се на виртуално публично място, отвъд главата на всеки четящ, а не в главата му.  И темата не е детска градина. И в нея не пише - че е за деца в детска градина. И тия, дето пишат - хич не се изживяват като да са в детска градина. Но пишат като че ли са в нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Реджеп Иведик написа:

Ами спри да плюеш и няма да има плюнки. Крадеца вика дръжте крадеца. Що за наглост !

Темата е за да си разказват хората, които имат ПБС преживяванията. А ние, които нямаме такива преживявания да ги четем. 

Не е за нарциси, като тебе, дето са на всяко гърне мерудия, да четем как ги обиждаш и им се подиграваш.

Къде се намираш ?

Има една точка в правилата, с която не е лошо да се запознаете:

Цитат

2.9 Не е желателно публикуването на коментари, в които се критикуват други потребители за неспазване на правилата, както и за техния правопис. За тази цел ползвайте бутона "Докладвай", намиращ се под всеки един пост. Използвайте тази функция САМО, за да докладвате за съдържанието на дадено съобщение, което според Вас трябва да бъде модерирано, а не като средство за комуникация с модератор с други цели. Постове, излизащи извън рамките на изискването, ще бъдат трити или редактирани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ,пак спам ,но да напиша нещо по темата накратко,включително и моето е вече спам ,защото ще се повтарям ,но този път като заключение,защото се уморих от това да правя неща ,които не ми носят полза.

Щото имах и предложения да се появя по телевизията,но като ги питах ,,Колко пари ще ми дадат ?"-те ми казаха ,,,,че съм щял да си направя реклама""".Но аз тайни обществено за без пари не издавам. Иначе по ПБС ,и аз бях атеист докато не ми се случи ПБС,и се почна една и станах вярващ,но вече окултист- от тайнствен.То имаше какво още много да напиша ,но хората имат един огромен проблем спрямо Господ,и за него щях да напиша ,но повече от 95 процента от обществото не сте достойни да узнаете за проблема и да го елиминирате този проблем и да ви потръгне във всички сфери от живота.Аз знам за този проблем отпреди повече от 25 години ,но решението си го пазя в тайна,защото както казах повече от 95 % от обществото са недостойни да узнаят за това тайнство.

И по между другото доста хора след смърта си ще бъдат архивирани ,като непотребни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Anjel Dimitrov написа:

И по между другото доста хора след смърта си ще бъдат архивирани ,като непотребни.

:eek:

какво ще рече това - няма да се прераждат повече ли

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Anjel Dimitrov написа:

и се почна една и станах вярващ,но вече окултист- от тайнствен

Не знам такова учение. Има такива, на които им се вика тайни, но не са тайни. Явни са. Истината се казва, но хора, които не са получили просветление не могат да я разберат. ПБС не е просветление. Може да предизвика просветление, а може и да не предизвика.

"Истината сама се пази"

Хермес Трисмегист

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, haidukpikaso написа:

:eek:

какво ще рече това - няма да се прераждат повече ли

Не ,ще си останат в жалкото си съществуване,даже ще станат още по -жалки,и така цяла вечност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Anjel Dimitrov написа:

Не ,ще си останат в жалкото си съществуване,даже ще станат още по -жалки,и така цяла вечност.

е точно - за низшите души говорим, те не се прераждат защото не искат Бог и Светлината

и си се въртят у техния си свят долу и после пак такива идват - низши

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преживяване близко до смъртта, евентуално имат хора, които поне за секунди са били в клинична смърт. Всичко останало са бабини деветини. Та ще замоля "преживелите смъртта", да представят болничен документ, удостоверяващ клинична смърт. Документа се нарича епикриза и ако пациента е бил в клинична смърт, това изрично се упоменава. С подписи, печати и всички салтанати. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...