Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с компютър

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с компютъра ми.. когато вляза в някоя игра без значение коя около 30-40 мин си играя нормално след което започва голям спек и всичко е на картинки. След преинсталация на Windows не се оправи, след форматиране на целия хард и слагане на Windows пак не се оправи. Някакви идей ??

Windows : XP Service Pack 2

Video Card : Geforce 7100 GS (512 mb)

RAM : (512+1gb) 1.5 gb

Processor: Intel Caleron® D CPU 3.33 GHz

игри като Counter Strike 1.6, Colin Mcree 04, MU, Heroes 3, GTA San Andreas, GTA Vice City, които трябва да пеят забиват.. само при картите няма проблем ;)

Всички драйвери, Dirext X са си наред, вируси не може да има след форматиране на харда... от какво се получава не знам.. ако някой има предпожение нека отговори. Благодаря предварително.

Редактирано от w1n3r (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)
Най-вероятно се е спекъл охладителя на видеокартата.

Как да разбера дали е ? И ако е какво да правя ? Сам ще мога ли да го оправя или ? .. може ли малко повечко информация. Благодаря..

Edit: след отварянето на компютъра установих, че даже няма винтилатор на видео картата.. не е това значи, но имам чувстово, че ако сложа две яйца от горе на кутията ще се опекат толкова е горещ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как да разбера дали е ? И ако е какво да правя ? Сам ще мога ли да го оправя или ? .. може ли малко повечко информация. Благодаря..

Edit: след отварянето на компютъра установих, че даже няма винтилатор на видео картата.. не е това значи, но имам чувстово, че ако сложа две яйца от горе на кутията ще се опекат толкова е горещ.

В пърженето на яйца явно си много добър ,но пък в ремонта на компютрите хич те няма и като те няма би следвало да отидеш в сервиза!Със съвети се оправят само тези,които най-малкото поне са запознати с компонентите на компа и какво би трябвало да е състоянието им,за да протича нормалния процес на работа на едно PC!

П.П.За всички,които даже незнаят къде са болтчетата на кутията им,разберете,че със съвети от тук не става,то ако ставаше толкова лесно,нямаше да учат хората за комп специалисти!Рискувате си живота да ви хакне тока или най-малкото да си изгорите и друг здрав компонент,докато се опитвате да поправяте разваления!!!!

Редактирано от meryta (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледни какви са ти темппературите.Какво ти е захранването , а дъното????

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет !

... използвай прог. - EVEREST , за да получиш подробна инф. за конфигурацията и най-вече за темп. на отделните компоненти

П.П> почиствал ли си скоро машината от прах :P

Успех !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, но мисля, че се оправи всичко, обясних на брат ми къде е проблема и той ми каза, че може би дъното не подържа толкова РАМ колкото съм добавил. Махнах платката 512 която беше при закупуването на компютъра и оставих само 1 гб, вчера около 2ч нямаше проблеми, дано се е оправило. Бих ви дал информация за видовете на работите които сте поискали, но това ще стане следобяд като се прибера. Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, но мисля, че се оправи всичко, обясних на брат ми къде е проблема и той ми каза, че може би дъното не подържа толкова РАМ колкото съм добавил. Махнах платката 512 която беше при закупуването на компютъра и оставих само 1 гб, вчера около 2ч нямаше проблеми, дано се е оправило. Бих ви дал информация за видовете на работите които сте поискали, но това ще стане следобяд като се прибера. Благодаря.

Логично е, щом работи с един гигабайт на единия слот, да няма проблем с добавянето и на 512 Мб. Но вероятно или не са на една и съща честота, което понякога е проблем или просто трябва да пробваш да им разместиш местата.

Редактирано от pataran (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

пробвах с смяната на местата, но пак почна да забива.

за дънната платка пише Biostar P4M890-M7 PCI-E, другите работи не знам от къде да ги видя, но захранването го сменях самостоятелно, защото единствено за 2 години само то изгоря, сложих някакво старо което измъкнах ис под кашоните под леглото което беше 400 ватово, а сторото което изгоря 350 вата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Video Card : Geforce 7100 GS :speak: на тази видео карта игрите трябва да пеят ???

А ти как мислиш след като видиш изброените от него игри не трябва ли ? Повечето и на MX440 ще вървят без проблем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може без да искаш да си открил проблема...Само че не защото не поддържа толкова памет,а защото най-вероятно платката рам,която си свалил е дефектирала нещо...Пробвай с друга плочка,ако не можеш дай я да ти я тестват в някой сервиз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може без да искаш да си открил проблема...Само че не защото не поддържа толкова памет,а защото най-вероятно платката рам,която си свалил е дефектирала нещо...Пробвай с друга плочка,ако не можеш дай я да ти я тестват в някой сервиз.

платката която свалих я сложих на друг компютър и варви без проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

платката която свалих я сложих на друг компютър и варви без проблем.

Явно едната платка(512) не се разбира с другата(1GB)...Я дай инфо за паметите - марка,честота и т.н.

Има вариант и слота за памет на дъното ти да е прецакан,пробвай с една платка и двата слота на дъното за да разбереш дали прави проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно едната платка(512) не се разбира с другата(1GB)...Я дай инфо за паметите - марка,честота и т.н.

Има вариант и слота за памет на дъното ти да е прецакан,пробвай с една платка и двата слота на дъното за да разбереш дали прави проблем.

2yy7c61.jpg

ето ги двете платки, някой знае ли дали са съвместими ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

още едно въпросче .. нормално ли е 77 градуса на "диод на графичния процесор" ?

edit: вече е 86.. не е ли много при положение, че даже и кутията ми е отворена в момента ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

edit: вече е 86.. не е ли много при положение, че даже и кутията ми е отворена в момента ?

И да,и не,зависи какво правиш на компютъра...и от самата карта,разбира се...ти оправили проблема с слота за памет...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземи ги тия две "дървета" (паметите) занеси ги в магазина на MultiElectronics на ул.Раковски.132 и ги замени (с малко доплащане) за една двойка Transcend Kit 2x1GB-800MHz и нещата ще ти заспят ... но трябва да помислиш и за по-добро охлаждане на видео-картата - пасивното не е достатъчно (особено в жегите и по-продлжително джиткане в някоя по-тежка игра cool.gif

Сложи входящ и изходящ вентилатори на кутията и не сваляй капаците ... cool.gif !!! температурите са ненормални !!! :)

Можеш да добавиш и един вентилатор на пасивното охлаждане на видео-картата, а на кутията са задължителни! - трябва да става течение вътре...

Редактирано от rizex (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
Video Card : Geforce 7100 GS :speak: на тази видео карта игрите трябва да пеят ???

ами и аз съм така само че съм с Geforce 8500 GT и игрите като Mirror's edge или Assassin's creed ги играя кам 1 час и забиват :angry: трябва да ги играя или на 800x600 или 1024x768 и ако нямам касмет забиват и трябва да рескам компа ;)

Редактирано от SchiN00b (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване