Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте ,моля някой да ми помогне за следния проблем.

Когато копувах компютара ми разделиха твьрдия диск на три части по 10G./C,D,Е/ .Операционата система е на "С". Сега когато започнах да си свалям разни програми ,се оказва че тези 10G не са достатачни.

Как мога да обединя "С" с "D",или да сьбера всички заедно.

Благодаря ви,Боби

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОС трябва да ти е на отделен дял, просто си слагаи програмите в другите дялове, особенно игрите е добре да са по настрани от други неща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ОС трябва да ти е на отделен дял, просто си слагаи програмите в другите дялове, особенно игрите е добре да са по настрани от други неща.

Това е единия отговор.

Другия е, че има програми за обединяване на дялове и други опецарии. Най-известната е Partition Magic

Очаквам тука да се включи G-YON, така че ще оставя момчето също да те посъветва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина Партишън Магик ще ти свърши работа. АЗ съм я ползвал и съм много доволен от нея. Аз обаче бих си разпределял информацията на съществуващите дискова, защото иначе могат да се получат гадни обърквания...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен няма смисъл да си обединяваш C и D защото примерно аз имам само С и ако си преинстална Win-а ми се губи сичката информация ако си го преинсталнеш само С ти се губи там е Win-а System32 и други такива аз лично ти препоръчвам като напълниш D слагай в Е и така ако евентуално ти се наложи да преинсталнеш Win ти се запазва информацията в D е ако знаеш как cool.gif:ph34r:

Редактирано от Tragedy (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска не случайно се разделя на няколко партиции. Това се прави с цел по добро сортиране на данните. Ако аз имах три дяла по 10 ГБ бих слагал на първия Уин + Инсталираните програми, на втория Игри + Филми, а на третия Инсталации + Документи или нещо подобно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стикси, евала, точно това е варианта.

Само че пича нещо не пише и не знам дали чете и какво прави. Интересно ми е с какво е напълнил основния си дял. Съмнява ме също, че не е изключил System Restore и харда му се пълни. Ще изчакам да видя какво ще пише момчето, че да видим какъв точно му е проблема.

Между другото оптималния размер за един хард е 8 ГБ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Стикси, евала, точно това е варианта.

Само че пича нещо не пише и не знам дали чете и какво прави. Интересно ми е с какво е напълнил основния си дял. Съмнява ме също, че не е изключил System Restore и харда му се пълни. Ще изчакам да видя какво ще пише момчето, че да видим какъв точно му е проблема.

Между другото оптималния размер за един хард е 8 ГБ.

Това между другото е доста интересно и искам да кажа няколко думи по въпроса. Предполагам, че го определи заради клъстерите. 8 ГБ са 8192 МБ. Затова е по-добре диска да се направи 8190 МБ, защото ако се направи 8195 да речем клъстерите стават по-големи и следователно малките файлчета заемат повече място...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това между другото е доста интересно и искам да кажа няколко думи по въпроса. Предполагам, че го определи заради клъстерите. 8 ГБ са 8192 МБ. Затова е по-добре диска да се направи 8190 МБ, защото ако се направи 8195 да речем клъстерите стават по-големи и следователно малките файлчета заемат повече място...

Ще се сетиш :yanim:

Затова всичко над 8 ГБ е едно и също, важна е тази граница.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от файловата система

Прав си, ама дай линкове за инфо, че вече съм забравил и говоря малко наизуст.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това мисля, че е достатъчно ясно и изчерпателно:

http://comexgroup.com/storage/hdd_data_structure.htm

http://comexgroup.com/storage/file_system_ntfs.htm

Дарки, никъде не видях да пише за това, колко е оптималния размер на един дял и при двете файлови системи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте всички

Благодаря ви че се откликнахте на моя проблем.

В "С" са инсталирани всички програми необходими за работа в интернет,ICQ,Emule,Windows,няколко медиа плеара и др.

В сьщото време "D" и "Е " бездействат.

Как да изчистя хард диска си и да прехвьрлям информация така че да подобря работата на моя компютар.

Благодаря,Боби

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да призная че аз не сьм голям спец по компютрите.Обяснете ми ако Интернет Еесплорера е в "С"другите части от диска ще работят в интернет.

И мога ли да свалям филми в "Д"или "Е".

Как мога вече сьществуващите програми да ги прехвьрля на друга част от диска.

благодаря,Боби

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей. До Интернет има достъп целия компютър, независимо как са ти разделени дисковете. Така че няма значение къде е Internet Explorer. Прехвърлянето на програми е малко по-сложно, тъй като при инсталацията им Windows си записва къде са и ако ги преместиш може да не работят както трябва. System Mechanic 5 май имаше инструмент за преместване на програми, като оправя и записите на Windows. Само с програми ли си запълнила диска?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И мога ли да свалям филми в "Д"или "Е".

Привет.

Когато видиш линк към някой филм, чукваш с десен бутон върху него и избираш Save target as... и след това от появилия се прозорец в полето Save in чукваш върху стрелката надолу и от списъка си избираш устройството и папката, където искаш да запишеш филма (или който и да е файл).

Според мен не ти трябва да се занимаваш да местиш програмите си, защото от тези които си изброил не видах нищо голямо. Дарки е прав - всичко на С устройство ли ти е пълно с програми или имаш някакви други големи файлове.

П.П. Извинявай за въпроса, но ти момче или момиче си, защото не мога да разбера от ника. (това е за да знаем как да се обръщаме към теб)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Кажете ми моля, колко МГ има в Windows XP.Не мога да разбера с какво ми се е запьлнило "С". Защото от 9,33ГБ имам само 4,50 свободни.

Как да прехвьрля Emule в друг дял на ХД. Сигурно така ще облекча работата на "С".

За какво ми служи Jawa,защото тя заема около 130МГ.

Искам пак да ви благодаря за помоща която ми оказвате.защото тук кьдето се намирам няма други бьлгари и няма с кой да се посьветвам.

Поздрави, Боби

P.S. На вьпроса -Боби идва от Борислав !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдаммм, виждам че няма да ми отговориш на ICQ-то, така че ще ти обяснявам тука.

Стандартната инсталация на Уиндоус ХР е около 1,1 гигабайта (папка Windows) и отделно имаш не-повече от 200 мегабайта в папка Program Files (в зависимост от това какво си сложил от Уиндоуса. Трудно ще прехвърлиш програма на друг дял, без преди това да я деинсталираш и после инсталираш (мисля, че някъде във форума беше споменато за програма, която може да мести инсталирани програми). За Java ще оставя другите да ти обяснят, че сега имам работа, но като гледам дори и да е 130 мегабайта, това не е огромно пространство.

Кажи ни все пак какво друго голямо имаш по С дяла на харддиска си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Не знаех кой ми пише и явно имам някакав проблем с ICQ защото не разбрах нищо от това което пише.

В "С" имам още word и още други по малки програми.Не мога да разбера кьде е цялата памет.

Привет ,Боби

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди около 4 месеца ми влезе хакер в компютара и се наложи да ми инсталират всичко от начало.Не сьм сигурен дали го направиха както трябва.Защото когато ми сложиха Windows като чели се получи че се застьпиха новия и стария.Вьзможно ли е да се получи така?

Привет ,Боби

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей отново Боби. Явно като съм ти писал в айсикюто са ти излезнали само питанки. Там в Израел явно нямаш инсталирана кирилица. Може да пробвам да ти пиша на латиница, но много зор пиша така.

Та ето отговори на твоите въпроси:

1. Би ли ни казал какви папки имаш на С дяла и колко им е обема. Обема можеш да го провериш като маркираш папката в Internet Explorer (трябва да стане синя с пунктиран правоъгълник около името) и след това от клавиатурата чукнеш Alt+Enter или другия вариант е да чукнеш десен бутон с мишката върху съответната папка и да избереш Properties. И в двата варианта ще ти се отвори прозорец и там ще ти пише Size: ...... и вместо точките ще ти пише някакъв обем в Мегабайти (обикновено или може и гигабайти).

2. Възможно е някой "гений" като ти е преинсталирал Уиндоуса да ти е сложил новото копие върху старото, а така стават доста мизерии. По този начин старите програми си остават заедно със старите папки на харда ти и всичко се записва отгоре и доста често се получава "мазало". Правилния вариант при инсталиране е да се слага на чист дял за да си нямаш проблеми. Въпроса е сега какво да се прави.

Значи кажи ми това по точка 1. и ще видим какво можем да ти помогнем.

Поздрави: Милен a.k.a Tragedy

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново

Tragedy искам да ти изкажа специални благодарности,за това което направи за мен.Сега се чуствам много по спокоен,и се надявам че няма да ви досадя ако попитам за още нещо.Както вече писах преди няколко месеца ми инсталираха Windows на ново.И от тогава имам проблеми с шрифта на компютара.Случва се когато отварям страница в интернет да ми излизат страни знаци,на кратко нищо не се разбира.Същото се получава и в ICQ,E-mail.На компютара ми би трябвало да има кирилица,латиница и еврит.Когато пиша и на трите нямам никакви проблеми.Как мога да оправя тази бъркотия?

Поздрави , Боби

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля Боби, нали затова сме тука - за да си помагаме.

Преди да ти пиша, моля те кажи ни каква е операционната ти система.

Иначе проблема ти е стандартен и ще ти помогнем да го решиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване