Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как се слага RAM памет.

Препоръчан отговор

Ако може някои да ме светне как се слага RAM памет ще е много добре. cool.gif

Интересно, че никой не обяснява, че не се щраква просто ей така. Има си посока всяко рамче. На слота има указани цифрички, същите ги има указани и на рамчето. Т.е. там където пише 1, трябва да се постави и страната на рамчето, на която пише 1. Иначе се получава приятен мирис на изгорял пъдпъдък...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи мога да си я купя и да си я сложа сам така ли? cool.gif

Естествено... слагаш и си готов ... Само внимавай как я слагаш щото както казва pataran може да ти подмирише на изгоряло

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да внимаваш каква точно е рамта - ДДР, ДДР2, ДДР3 - това зависи от дъното ти, защото слотовете малко се различават :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1) Внимаваш каква памет вземаш, четеш в спецификациите на дъното каква памет поддържа и каква е максималната й честота на работа. Ако дъното ти поддържа само DDR, не се надявай DDR2 да пасне, защото DDR2/DDR3 са физически и електрически несъвместими!

2) Като поставяш паметта, не натискай прекалено много модула, защото можеш да спукаш дънната платка, сещаш се какво става.

3) RAM паметта е едно от нещата, което е адски чувствително към статично електричество, за това преди да преминеш към самата инсталация на паметта, докосни някой заземен обект (тръбите на парното, корпуса на комютъра).

4) Колко налична памет имаш в момента и какво всъщност искаш да ти купиш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Споко рам паметта е доста "идиото" :rolleyes: устойчива .Гледай само да е от правилният вид и ако не ползваш чук или не си някакъв супер-дупер "мускул" няма как да я набучиш грешно cool.gif

Редактирано от [email protected] (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1) Внимаваш каква памет вземаш, четеш в спецификациите на дъното каква памет поддържа и каква е максималната й честота на работа. Ако дъното ти поддържа само DDR, не се надявай DDR2 да пасне, защото DDR2/DDR3 са физически и електрически несъвместими!

2) Като поставяш паметта, не натискай прекалено много модула, защото можеш да спукаш дънната платка, сещаш се какво става.

3) RAM паметта е едно от нещата, което е адски чувствително към статично електричество, за това преди да преминеш към самата инсталация на паметта, докосни някой заземен обект (тръбите на парното, корпуса на комютъра).

4) Колко налична памет имаш в момента и какво всъщност искаш да ти купиш?

Ами в момента имам 1GB DDR2 800Mhz а искам да си взема още 2 GB. cool.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Споко рам паметта е доста "идиото" :) устойчива .Гледай само да е от правилният вид и ако не ползваш чук или не си някакъв супер-дупер "мускул" няма как да я набучиш грешно cool.gif

Модулът сам по себе си - да, но замислял ли си се дали слота също (съответно дъното) също е устойчиво, защото мога да се хвана на бас, че и без наличието на "супер сила" е възможно да се спука дъно.

Ами в момента имам 1GB DDR2 800Mhz а искам да си взема още 2 GB. cool.gif

Ясно, поне се радвай, че цените на DDR2 модулите на са някакви извънземни.

Редактирано от krisku (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Споко рам паметта е доста "идиото" :) устойчива .Гледай само да е от правилният вид и ако не ползваш чук или не си някакъв супер-дупер "мускул" няма как да я набучиш грешно cool.gif

Ти ше кажеш! Питай ме как съм ръгал DDR на мястото на SDR... не че после нещо е можело да се слага в този слот де.

biggrin.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и 95% дъното ти позволява да се сложат 2 Гб но има 5%,

на по стари дъна на слот макс се разпознава до 1 гб

Редактирано от martab (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"95% дъното ти позволява да се сложат 2 Гб но има 5%,

на по стари дъна на слот макс се разпознава до 1 гб"

]Явно тези 5% са Memory Support List и Specifications>Memory на дъното.Голям купон сте си заформили от обяснения-чак аз започнах да се досещам как се поставя RAM. :speak:

Ти ше кажеш! Питай ме как съм ръгал DDR на мястото на SDR... не че после нещо е можело да се слага в този слот де.

biggrin.gif

ohmy.gif ...Какъв чук използва?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

biggrin.gif

Дънна платка Gigabyte GA-M61PM-S2

Тип шина AMD Hammer

Реална честота 200 MHz

Ефективна честота 200 MHz

Тип шина DDR2 SDRAM

Ширина на шината 64 bit

Съотношение памет:Шина CPU/6

Реална честота 352 MHz (DDR)

Ефективна честота 703 MHz

RAM слотове 4 DDR2 DIMM

Това са ми параметрите на дънната платка.Искарах ги от програмата Everest. Ако може ми препоръчаите няква RAM(Дайте линк)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дънна платка Gigabyte GA-M61PM-S2

Тип шина AMD Hammer

Реална честота 200 MHz

Ефективна честота 200 MHz

Тип шина DDR2 SDRAM

Ширина на шината 64 bit

Съотношение памет:Шина CPU/6

Реална честота 352 MHz (DDR)

Ефективна честота 703 MHz

RAM слотове 4 DDR2 DIMM

Това са ми параметрите на дънната платка.Искарах ги от програмата Everest. Ако може ми препоръчаите няква RAM(Дайте линк)

o.O пич, не пробвай това, което съм описал.

От личен опит ти казвал - DDR в SDR слот няма да тръгне... biggrin.gif

Нито пък обратното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

o.O пич, не пробвай това, което съм описал.

От личен опит ти казвал - DDR в SDR слот няма да тръгне... biggrin.gif

Нито пък обратното.

Паметта която му трябва e DDR 2. Просто няма как AM2 дъно да е с SDRAM. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
Паметта която му трябва e DDR 2. Просто няма как AM2 дъно да е с SDRAM. ;)

Абе моля ви даите някъв линк неска ши си земам РАМ . Ае малко съдеиствие даите някъв линк МНОГО ВИ МОЛЯ :) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Паметта която му трябва e DDR 2. Просто няма как AM2 дъно да е с SDRAM. :)

Въпрос на това колко пълно е изписването! Не ги мъчи хората да се чудят дали е ДДР2 или PC133, която пак си е SDRAM, но не е това!

Абе моля ви даите някъв линк неска ши си земам РАМ . Ае малко съдеиствие даите някъв линк МНОГО ВИ МОЛЯ :P;)

Цък, ако имаш кинти гепи това и продай твоята плочка! Провери и на други сайтове за по-добри цени!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на това колко пълно е изписването! Не ги мъчи хората да се чудят дали е ДДР2 или PC133, която пак си е SDRAM, но не е това!

Цък, ако имаш кинти гепи това и продай твоята плочка! Провери и на други сайтове за по-добри цени!

http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529806 а тази ще стане ли? cool.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529806 а тази ще стане ли? cool.gif

Куча марка? На теория да, обаче с мизерни резултати и за късо време!

Ето едно по-евтино предложение! Работи като ДДР2 800 на латенция 4-4-4-12-2Т (С малко бъзик!)

Аз съм с такъв кит и съм предоволен!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Куча марка? На теория да, обаче с мизерни резултати и за късо време!

Ето едно по-евтино предложение! Работи като ДДР2 800 на латенция 4-4-4-12-2Т (С малко бъзик!)

Аз съм с такъв кит и съм предоволен!

Мерси много брат . Да живееш още дълго biggrin.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много брат . Да живееш още дълго biggrin.gif

ПЛС помощ пак!!! Като пъхна Рамта всичко щтраква както трябва обаче кат се опитам да пусна компа и не ще .Чакам го1-2 пак не ще. Кажете нещо повече тряя да чакам ли кво. Рамта е 2GB DDR2 800 A-Data.

PC с дъно Gigabyte GA-M61PM-S2. Ае ся Помогнете ми!!! :speak:

П.С: Като махна новата Рам и остана само с старата всичко си е ОК!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ПЛС помощ пак!!! Като пъхна Рамта всичко щтраква както трябва обаче кат се опитам да пусна компа и не ще .Чакам го1-2 пак не ще. Кажете нещо повече тряя да чакам ли кво. Рамта е 2GB DDR2 800 A-Data.

PC с дъно Gigabyte GA-M61PM-S2. Ае ся Помогнете ми!!! :speak:

П.С: Като махна новата Рам и остана само с старата всичко си е ОК!!!

Само да питам че не ми се чете цялата тема каква ти беше старата? И старата и новата ли слагаш заедно? Влезе ли в биоса да му дадеш Default settings?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване