Премини към съдържанието
Ralna

Предстоящи и нови заглавия на книжния пазар

Препоръчан отговор

И при рускините книгите на Кинли Макгрегър са разделени на две поредици. Идеята на Тиара да ги обедини е малко объркваща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при рускините книгите на Кинли Макгрегър са разделени на две поредици. Идеята на Тиара да ги обедини е малко объркваща.

А мен ме обърква, защо се прескача първата книга от поредицата за братството. То не е първа ми някаква половинка, но щом са я сложили на първоя място, значи е важна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно рускините знаят по-добре от авторката -> http://www.sherrilynkenyon.com/wp-content/uploads/2014/09/1-1-smallreadinglist.pdf(стр. 4)

Но като знам как превеждат (с пропуски и въобръжение там където не се справят) не са ми особен капацитет.

А за новелата.... като цяло новелите са съпътстващи разкази към основната история, но не от голямо значение за нея. Иначе нямаше да е новела, а цяла книга. Аз лично съм пробвала да чета новелите към няколко поредици и... ами можех да си спестя изгубеното време.

Редактирано от desito13 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си призная честно, аз рускините не ги подценявам. Първо, че при тях книгите са разделени с много повече логика, а и доколкото видях самата авторка ги е отделила в две поредици. Освен това на няколко пъти съм се сблъсквала с осакатен на български превод, а не на руски. Но това е въпрос на мнение. Иначе книгите на Кинли Макрегър са много приятни и си струва човек да ги прочете. Въпреки, че ги изчетох на руски, сега си ги събирам като поредичка и на български. Между другото до момента нямам критика за руския превод, на базата на това, което съм прочела на български :)

И докато съм на тема рускини, някой може ли да ми каже дали поредицата на Марлис Мелтън за тюлените я има на руски, че не я откривам, а ми се ще да я прочета цялата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си призная честно, аз рускините не ги подценявам. Първо, че при тях книгите са разделени с много повече логика, а и доколкото видях самата авторка ги е отделила в две поредици. Освен това на няколко пъти съм се сблъсквала с осакатен на български превод, а не на руски. Но това е въпрос на мнение. Иначе книгите на Кинли Макрегър са много приятни и си струва човек да ги прочете. Въпреки, че ги изчетох на руски, сега си ги събирам като поредичка и на български. Между другото до момента нямам критика за руския превод, на базата на това, което съм прочела на български :)

И докато съм на тема рускини, някой може ли да ми каже дали поредицата на Марлис Мелтън за тюлените я има на руски, че не я откривам, а ми се ще да я прочета цялата.

Аз по принцип съм си фен на руския и руските форуми, дори преди да почна да чета на английски, четях основно на руски, каквото го нямаше на български, обаче трябва да се съглася, че руските преводи страдат от известни липси в текста. В началото, когато започнах да чета на английски, поглеждах в руски превод на съответната книга щом нещо ме затруднеше в оригинал, за да си помогна, така попаднах неведнъж на липсващи изречения и цели, не толкова важни за сюжета, сцени. 

На Мелтън поредицата не съм я срещала на руски.

Относно поредицата на Кинли Макгрегър, в момента дочитам "Мрачният рицар", за да се стигне до действието в последната книга за Локлан се минава през двата романа за Братството на меча, така че не виждам нищо объркващо в логиката на издаване. 

А мен ме обърква, защо се прескача първата книга от поредицата за братството. То не е първа ми някаква половинка, но щом са я сложили на първоя място, значи е важна.

Новелка си е, в оригинал е издадена в общ сборник с новелата от Блайдън поредицата на Джулия Куин и от издателството бяха коментирали, че ще ги издават заедно, но след като новелата на Джулия Куин цъфна в нета като фен превод, се отказаха. Имаше дискусия по темата във форума на Тиара Букс.

За да не съм съвсем офтопик, от издателство Ибис обявиха нови дати за:

Негодник по неволя на Сара Маклейн - 17.03

Избрах теб на Сюзън Елизабет Фирипс - 24.03

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новелка си е, в оригинал е издадена в общ сборник с новелата от Блайдън поредицата на Джулия Куин и от издателството бяха коментирали, че ще ги издават заедно, но след като новелата на Джулия Куин цъфна в нета като фен превод, се отказаха. Имаше дискусия по темата във форума на Тиара Букс.

За да не съм съвсем офтопик, от издателство Ибис обявиха нови дати за:

Негодник по неволя на Сара Маклейн - 17.03

Избрах теб на Сюзън Елизабет Фирипс - 24.03

Е кога това, че нещо го има в нета ни е спирало да го купим? Този който иска книгата ще я купи без значение чел ли я е или не. А онези, които не искат да дават пари, все ще намерят къде да я прочетат безплатно, било то фен превод, скан, от библиотека или от приятел. все едно да се забранят романите в библиотеките, този който чете в библиотеката пак може да не я купи, щото я е чел. Ох сори, болна тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

uyazvim_hrm.jpg

ISBN: 9789542613947

Наличност: Предстоящи заглавия - 19.03.2015г.
Страници: 368 стр.
Размер: 13х21
Тегло: 0.3000 кг.
Корица: мека
Цветност: черно/бяла
Език: български

Цена: 14,95 лв

Животът на Ландън се дели на две половини: преди и след.

Преди – когато се е наслаждавал на семейно щастие и е изпитвал първите любовни трепети. Когато е смятал, че животът е хубав, а бъдещето – многообещаващо. Преди да стане свидетел на жестокото изнасилване и убийство на майка му, докато баща му е в командировка. След преживения ужас Ландън вече не е същият. Пиърсингът на устната и множеството татуировки по тялото му са доброволно издигната бариера, която държи останалите настрани. Ландън се отчуждава от приятелите си и се впуска в безразборни връзки. Злоупотребява с наркотици и алкохол. От порочния кръг го измъква семейният приятел Чарлз Хелър.

Осем години по-късно Ландън променя името си на Лукас и започва работа като стажант-преподавател. Останал без мечти и стремежи, той иска единствено да загърби миналото. Докато не се появява Джаки.

Пожелава я в мига, в който я вижда, и е готов на всичко, за да я има. Изоставена от приятеля си, Джаки не устоява на чара на лошото момче. Лукас й помага да се освободи от задръжките си и да се превърне в господарка на собственото си тяло. За да останат заедно обаче, той трябва да й разкрие колко уязвим е всъщност...

Нямам търпение за тази книга  :inlove1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1622244_675272292583763_4817436147707586

Очаквайте новата ни книга "Морето на спокойствието" от Катя Милей. Романът е дебютен за авторката и е сред номинациите на Goodreads за най-добър тийн роман на 2012-та година. Книгата печели две литературни награди – за най-добра книга на 2013-та година на School Library Journal и награда ALA Alex Award за 2014-та. Отличена като най-добра книга за 2013-та според редакторите на Амазон, преведена на повече от петнадесет езика, "Морето на спокойствието" се превръща в един от литературните шедьоври на 2013-та година.
Героите в дебютния роман на Милей са изключително многопластови, ще разбият сърцето ви, ще ви изпълнят с надежда и ще ви накарат да се смеете, а понякога всичко това наведнъж. Част от причината да ги усещаме толкова комплексни (и следователно истински) е невероятно детайлното описание на характерите по време на цялата книга. Настя е бивша пианистка, която се е затворила в себе си след трагедията, довела до прекратяването на музикалната й кариера, а Джош е сирак, който иска да се съсредоточи в изработването на дървени мебели. Това, което ги свързва е желанието им да останат невидими, но любовта, която пламва между тях ще им помогне да превъзмогнат страховете си.
"Морето на спокойствието" е красиво написана, дълбока, затрогваща драма за двама опустошени тинейджъри, които оцеляват след непоправими трагедии и съкрушителна мъка, болка и рани, научават се да се справят с тях, приемат ги и междувременно успяват да намерят изцеление, сигурност и накрая дори щастие и любов в лицето на другия.
Очаквайте нашето издание на романа в края на месец май.

Редактирано от BlackRose (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

192609_b.jpg

Очаквайте на 30.03.2015 г.

Издател: Калпазанов
Година на издаване: 2015
Брой на страници: 320
Корици: меки
Цена: 14.00 лв.
Размери: 13x20

Втората книга от чувствената поредица на Сабрина Джефрис „Хората на херцога“.

На Виктор Кейл и през ум не му е минавало, че Изабела, нежната му свенлива съпруга, ще използва дарбата си да създава имитационни бижута, за да извърши престъпление. Но ето че Иза изчезва безследно… а с нея и великолепните бижута на холандското кралско семейство, заменени с изкусно изработени фалшификати.
Десет години по-късно, все още наранен от предателството на съпругата си и от факта, че Иза така умело е прикрила истинската си същност, Виктор е изпратен от детективска агенция „Хората на херцога” в Единбург да разследва тайнственото минало на бъдещата годеница на един богат барон. Той съвсем не очаква, че тази годеница ще се окаже собствената му съпруга – коренно променена, все така съблазнителна, представяща се за вдовица и… убедена, че Виктор е този, който е откраднал диамантите и я е изоставил! Сега двамата трябва да открият истината за това, което се е случило някога, да изправят истинските виновници пред правосъдието и да започнат живота си отново. Но дали неугасналата страст помежду им е достатъчно силна, за да заличи десет години недоверие?

8001450U.jpg

Силите му са нечовешки, а страстта му – отвъд смъртта…

ПРОКЪЛНАТА НОЩ, книга първа в поредицата "Повелители на нощта", излиза на 4 април! 

Все още няма допълнителна инфомация относно цената и обема на книгата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

11013458_971572049534362_350114625819780

Книга: Твърда решимост – книга втора от поредицата Хард Инк

Автор: Лора Кей

Обем: 448 стр.

Формат: 13x20

ISBN: 978-954-2969-45-7

Цена: 13.99 лв.

Очаквайте на: 31-03-2015

Петима опозорени войници... Бивши военни от Специалните части... Една последна мисия... 
Това са мъжете от Хард Инк.
В продължение на четири дълги години Кристъл Дийн се бори да оцелее в един опасен свят,  да защити по-малката си сестра и да изплати огромните дългове, завещани от баща ѝ. Краят на ужасния ѝ живот е близо – остават  само осем месеца до плануваното ѝ бягство и до свободата. Но всичко се променя, когато съдбата ѝ се пресича с тази на Шейн МакКалън – мъж с много таланти, който може да разкрие тайните ѝ.
Шейн е по следите на хората, отговорни за провалената му военна кариера и засадата в Афганистан, която отнема живота на приятелите му. В търсене на истината, той получава помощ от необикновен съюзник – красивата Кристъл. Шейн не може да избяга от нея и от усещането, че жената, към която изпитва все по-силно привличане, е в смъртна опасност. Той е мъжът, от когото тя се нуждае, за да предпази сестра си и да защити живота си. Единственото, в което трябва да я убеди, е, че когато някой превземе сърцето ти, трябва да си твърдо решен да го задържиш и никога да не го пуснеш.
Редактирано от Solenkata88 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

momicheto_s_kafiavite_ochi_hrm.jpg

ISBN: 9786191650361
Наличност: Предстоящи заглавия
Година: 2015г.
Размер: 13х20
Цена: 14,00 лв

Като опитен организатор на сватби, Ейвъри Крослин смята, че е подготвена за всякакви извънредни ситуации, свързани с щастливото събитие. Обаче… в разгара на предсватбената суета почти едновременната поява на един скорпион и на един мъж с опасно нехаен чар определено са изненада за нея. Това, че едната заплаха бързо и ловко отстранява другата, съвсем не прави нещата по-лесни за Ейвъри. Неочаквано за себе си тя е очарована от добре изглеждащия непознат, а моменталното магнитно привличане помежду им е факт, който не иска да признае – точно в този момент от живота ѝ подобни усложнения са последното, което ѝ трябва…

Принудена да напусне работата си в Ню Йорк и зарязана от гаджето си в деня на сватбата, Ейвъри толкова се страхува да не бъде наранена отново, че предпочита сама да сложи край на всяка възможна връзка, преди изобщо да е започнала. Независима, решителна и устремена да развие новата си фирма, тя решава, че няма време да се занимава с този мъж. Нито с който и да било друг, защото кой ли пък би могъл да се сравнява с него… И без това той е от милиардерския клан и сигурно е просто ловец на жени. Толкова по-изумена е да чуе, как Джо Травис ѝ се сопва: „Слушай, кафявооко момиче, ето какво ще стане. Ще ми вдигаш телефона, когато ти звъня! Ще ми позволиш да излизам с теб и ще си говорим. Толкова много неща не знаем един за друг… А после всичко зависи от теб“.

10345741_683301035114222_554817463399188

Книга: Тайният живот на един Казанова – книга шеста от поредицата Рискована любов

Автор: Керелин Спаркс

Обем: 400 стр.

Формат: 13x20

ISBN: 978-954-2969-47-1 

Цена: 13.99 лв.

Очаквайте на: 31-03-2015

Резюме:

Типичното ергенско парти включва бира и жени. Едно вампирско ергенско парти не е по-различно, с изключение че мъжете пият Криски (уиски, с аромат на синтетична кръв). Никой не може да организира по-добро парти от Джак – незаконния син на легендарния Казанова. Но когато партито излиза извън контрол и се появява полицията, Джак трябва да даде някои обяснения... но е напълно безмълвен пред красотата на офицер Лара Боучър.

Лара е убедена, че се е натъкнала на нещо повече от ергенско парти. Какво крие Джак? И защо е толкова заинтересуван от скорошното изчезване на млади жени из целия град. Разследването ѝ разкрива повече, отколкото е готова да научи, особено що се отнася до съвременния Казанова. Но ако иска някога да бъде детектив, трябва да разкрие всичките му тайни... само сърцето ѝ да не бе заложено на карта...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, дали ИБИС ще издадат цялата поредица на Сара Маклейн или да я подхващам на руски? :eek:

Стискам палци да продължат да издават една от най-любимите ми авторки! c4993e31cf749afb121e1f1728c48255.gif А на руски от поредицата освен първата- Rogue By Any Other Name  и третата-No Good Duke Goes Unpunished  има ли някъде качена и втората - One Good Earl Deserves a Lover ? Преди месец излезе на руски, но все още не съм я открила качена в нета... Ако си я намерила, моля те, пиши ми на Л.С.7bd345e0b2c769084330c3d5b9399fb0.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стискам палци да продължат да издават една от най-любимите ми авторки! c4993e31cf749afb121e1f1728c48255.gif А на руски от поредицата освен първата- Rogue By Any Other Name  и третата-No Good Duke Goes Unpunished  има ли някъде качена и втората - One Good Earl Deserves a Lover ? Преди месец излезе на руски, но все още не съм я открила качена в нета... Ако си я намерила, моля те, пиши ми на Л.С.7bd345e0b2c769084330c3d5b9399fb0.gif

Ох, извинявай , че дадох напразни надежди :( ! В "Дамский клуб" видях обложката и резюмето и избързах да се зарадвам. Книгата е излязла скоро (поне аз така разбрах -17.02.2015) което дава надежда , че скоро ще я има за сваляне при тях :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

22526_367185786800312_787188784259574563

Очаквайте на 11.04 от издателство Егмонт, книгата е първа от поредицата Стражите на Шотландия, за момента серията се състои от девет книги, през тази и следващата година предстои издаането в оригинал на още три. Все още не е публикувана информация за цената и обема на романа.

Редактирано от Solenkata88 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

22526_367185786800312_787188784259574563

Очаквайте на 11.04 от издателство Егмонт, книгата е първа от поредицата Стражите на Шотландия, за момента серията се състои от девет книги, през тази и следващата година предстои издаането в оригинал на още три. Все още не е публикувана информация за цената и обема на романа.

Оооооо това е якоооооооо :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8038525H.jpg

Време е Найл Стела, братът на Макс, да разкрие своята КРАСИВА ТАЙНА...

Очаквайте романа от 25 април от Егмонт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

11205536_1137550389605302_33452291252410

Очаквайте на 19 май: "Неутолимо желание" от Кресли Коул.

Потопете се в света на лора – обединение на безсмъртни създания, съществуващи в тайна от човечеството. Oт векове вампирите, ликаните и валкириите поддържат крехък съюз помежду си. С настъпването на Въздигането обаче удря часът митичните раси да се изправят една срещу друга
и да поставят началото на нова ера.

Кралят на ликаните, Лаклен Макрийв, е воин, носещ у себе си неукротимия дух на вълка. След векове на изтезания в парижките катакомби, Лаклен най-сетне е свободен и търси своята партньорка – онази, която съдбата е предопределила да му бъде спътничка в безсмъртието и да му донесе утеха. Яростта му обаче се пробужда с нова сила, когато разбира, че любимата му е отчасти вампир, потомка на онези, които са подлагали тялото и душата му на неописуеми мъчения...

Крехката Емалин Трой, наследничка на две могъщи раси, е прекарала целия си живот под закрилата на своите лели валкирии, но сега най-после се заема да открие истината за покойните си родители. Но нежната красавица не е наследила нито студената логика на своя баща вампир, нито безстрашието на войнствената си майка валкирия. Докато търси истината за произхода си из улиците на Париж, Ема е пленена от обезумял ликан, който я обявява за предопределената си партньорка и я заставя да замине с него за наследствения му замък в Шотландия...

Напрегнато действие, страстна еротика и пленителни герои. Кресли Коул въвежда читателя в омайваща и оригинално замис­лена алтернативна вселена… Наистина горещо четиво!
РоманТик Таймс

Кресли Коул е едно от най-обичаните имена в света на любовните романи, а книгата ѝ „Неутолимо желание“ е носител на наградата „РИТА“ и е преведена на 20 езика. Творчеството на Кресли Коул я издига до върховете на паранормалната романтика и я нарежда сред автори като Дж. Р. Уорд и Шерилин Кениън.

--------------------------------------------

Звучи страхотно, корицата е убийствена, но се чудя, какво правят Ибис? Захванаха 1000 поредици и като гледам, май нямат намерение да ги довършат. По тази причина виждайки нова авторка се радвам, но се и ядосвам. Защото както са тръгнали, и тази няма да бъде довършена. Сега гледам новите им книги, все нови и нови автори, а старите висят. На Джанин Фрост примерно. Натиснаха хората, които правеха фен преводите, спряха се, и вместо спокойно да си издадат книгите, те ги зарязаха. Издадоха вече издавани книги, няма лошо, аз си ги взех и много им се радвам, ама защо продължават да дъбалят и да пускат нови и нови автори, зарязвайки започнатите. Не ми допада тази тяхна тактика.

От  Тиара чакаме Джулия Куин, тръпна от нетърпение. Чакаме и още две книжки, нови автори, "Нашите скрити лица" от Ейми Хармън и "Морето на спокойствоето" от Катя Милей, и по това, което видях, ще се тийн четива, което мен не ме развълнува особено и ще пропусна. :(

Редактирано от Ralna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звучи страхотно, корицата е убийствена, но се чудя, какво правят Ибис? Захванаха 1000 поредици и като гледам, май нямат намерение да ги довършат. По тази причина виждайки нова авторка се радвам, но се и ядосвам. Защото както са тръгнали, и тази няма да бъде довършена. Сега гледам новите им книги, все нови и нови автори, а старите висят. На Джанин Фрост примерно. Натиснаха хората, които правеха фен преводите, спряха се, и вместо спокойно да си издадат книгите, те ги зарязаха. Издадоха вече издавани книги, няма лошо, аз си ги взех и много им се радвам, ама защо продължават да дъбалят и да пускат нови и нови автори, зарязвайки започнатите. Не ми допада тази тяхна тактика.

От  Тиара чакаме Джулия Куин, тръпна от нетърпение. Чакаме и още две книжки, нови автори, "Нашите скрити лица" от Ейми Хармън и "Морето на спокойствоето" от Катя Милей, и по това, което видях, ще се тийн четива, което мен не ме развълнува особено и ще пропусна. :(

На Кресли Коул е готина книгата, четох я преди няколко години, обаче предвид размерите на поредицата и отношението на издателството към поредиците като цяло съм малкооо скептична, че ще видим и други книги от авторката на български.

Двете самостоятелни книги на Тиара не са тийн, new adult-а са и са страхотни, ако искаш мога на лично да ти кажа една-две думи за тях.

Нещо и от Ергон за Панаира, третата книга от поредицата на Кристина Дод:

11110858_955150027849527_44680834969957511165331_955150067849523_742391347546848

Нещо и от Егмонт, Опитомени излиза на 23.05, а След щастливия край на 30.05, ето и кориците:

11264870_380306755488215_31136513694412611223968_380266355492255_151002142347535

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси пете, драсни ми 2-3 реда да кажеш за какво иде реч. Под 2-3 реда имам предвид, преразкажи ми ги :D Да знам дали да ги купя, че се дразня, ако купя книга, която се оказва, че не ми харесва, вместо да взема някоя, която харесвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 8 юни от Бард:

Нора Робъртс - Да ухажваш Катрин, поредица Сестрите Калхун #1

http://www.bard.bg/book/?id=1943

1943_pic_1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали ще е с нов превод или ще преиздадат просто арлекинското издание?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, това е единствената налична информация. Писах им съобщение с доста въпроси и когато отговорят, ще дам повече информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бард ми отговориха на съобщението, но не казаха дали преводът е нов. Казаха само, че ще издадат и петте книги от поредицата и че замислят и някои от другите поредици, но засега нямат конкретни планове. Стар или нов превод, книгите ще влязат в колекцията ми :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.