Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Предстоящи и нови заглавия на книжния пазар

Препоръчан отговор

Мерси, напоследък нямам време да чета, но пък винаги си заслужава да имаш някоя нова книжка, която да те почака малко:)

Ох, познато. Лошо става когато книгите, които чакат се натрупат...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 991
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

ИМА ЛИ ПОСЛЕДНА ВОЛЯ... Когато преди десет години младата Дилейни Шоу напуска дома си, оставя зад себе си неспирни клюки и скандал, които унищожават репутацията й. Но сега Дилейни се завръща в Трули

КРИСТИНА ДОД, автор на бестселъри със запазено място във върха на класациите на Ню Йорк Таймс, поднася една гореща история за мъж, който не е това, което изглежда, и жена, която е самото бедствие… К

Оххх Слава Богу, че се върнаха към старите корици, много, много съм доволна. Нова авторка, сууупер и забележете книгата е първа от поредица...може и да си преразгледам отношението към Ирис, че в после

Публикувани изображения

"Скитница" няма нищо общо с темата на "Здрач", много е различна. Прочетох я още преди месеци в любителски превод. Докато "Дневниците на вампира" наистина много напомня Тwilight-сагата. В момента гледам сериала, и страшно ми харесва. Освен това главната героиня се изпълнява от българка - Нина Добрев(родена е в София и живее в Канада). Сериалът е много добър, сигурно и романът ще си го бива. За съжаление любителският му превод беше ужасен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, напомня на Здрач, а защо кн.2?

Има близки моменти. Като си чела Здрач, без да искаш правиш сравнение. Първата книга я има в торентите и може да си я свалиш. А вече има и сериал - мисля, че излязоха около 6 серии. В главната роля е Нина Добрев - с български произход. Интересен е и като го загледаш, се зарибяваш.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ИК ГЕПАРД-2178 започва издаването на едни от любимите ни поредици - от автора на “Седем невести” ЛЕЙ ГРИЙНУД

Cheetah

За тази новина не всички знаят. Копирах само най-основното и се надявам и тук да ни споделяте кога излиза поредната книжка. Не се сещам често да влизам във форума на account-co.net, а и тук си имаме специална теза за новите заглавия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

АКАДЕМИЯ ЗА ВАМПИРИ

Ришел Мийд

ISBN: ---------------

формат: 14,5х21 см

страници: 300

мека корица

цена: 11,90 лв

(ОЧАКВАЙТЕ НА 20.11.2009)

Академията „Св. Владимир” не е училище като всяко друго. Скрита дълбоко в горите на щата Монтана, в нея се обучават млади вампири и техните бъдещи пазители - дампирите.

Две раси вампири населяват нашия свят. Едните, мороите, са смъртни и владеят магиите със земни елементи. Другите, стригоите, са неживи и зли – хранещи се с невинни жертви. Дампирите – полувампири, полухора, са посветили живота си на мороите като техни пазители.

Лиса Драгомир е моройска принцеса. Тя е смъртен вампир с рядка дарба и неразрушима връзка със земните магии. Лиса трябва да бъде защитавана на всяка цена от стригоите: най-опасните и всяващи страх вампири – тези, които никога не умират.

Роуз Хатауей е дампир и най-добра приятелка на Лиса, обучаваща се да бъде неин персонален пазител.

Страхът е принудил двете най-добри приятелки да избягат от „Св. Владимир. И сега, след две години на свобода, те са заловени и върнати обратно в академията. Роуз трябва да продължи своето обучение за пазител, а Лиса да се завърне към социалния живот на кралските фамилии на морите. Но зад тежките железни врати на академията техният живот е дори в по-голяма опасност отколкото навън, защото стригоите са винаги наблизо...

В сайта на издателството има откъс от книгата http://www.ibis-press.eu/va-1.php

Редактирано от djeni_993 (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Обсебена" - Карън Робърдс

Вече на пазара.

Корична цена: 12лв

Публикувано изображение

Катрин Лоурънс няма представа кой я е ударил. Нападението й се стоварва като гръм от ясно небе. Само преди няколко часа се е наслаждавала на уикенд по женски с приятелка от колежа. Сега лежи на кухненския под, вързана и със запушена уста, гледа приятелката си Лиза с изпълнени с ужас очи, докато двама маскирани претърсват къщата.

Но какво търсят?

Тя не знае. Знае само, че ако не избяга, каквото и да търсят мъжете, те двете с Лиза ще бъдат убити...

Бестселър №1 на "Ню Йорк Таймс"!

Редактирано от Ralna (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каубоите

"Бък" - Лей Грийнуд

Публикувано изображение

Издателска къща "Гепард - 2178"

Дата на издаване: 12.2009 г.

Корична цена: -

От автора на "Седем невести" Лей Грийнуд

"Свободата на прерията, ревът на говедата, самотните безсънни часове под необятното звездно небе - всичко това превзема съзнанието на мъжа, докато той не осъзнае, че няма нищо по-хубаво от това да бъдеш каубой ... освен любовта на една истинска жена.

Хана

Със златисто руси коси и сини очи, тя е достатъчно красива, за да накара един мъж да забрави миналото си. Всеки друг, но не и Бък Хобсън. И въпреки, че Хана се е превърнала в красавицата, която той някога бе видял в четиринадесетгодишно момиче, Бък винаги ще се връща назад във времето, когато бе онова беззащитно и малтретирано момче, върху което баща й изливаше гнева на камшика си.

Е, той вече не е безпомощен и сега ще получи своето отмъщение, като отнеме ранчото на стареца и го направи свое. Единственото, което не предвижда, е любовта му към Хана, чиято доброта може да излекува опустошеното му сърце. Но само ако той й позволи."

Редактирано от hol_back_girl (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супеееееееееееер. ;);):)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега вече стана голяма дилема! Дали да идва декември по-бързо, за да излезе книжката или да се точи, че следващите две седмици имам контролни, а никакво желание за учене... май клоня към книгата все пак... ;) Честитка на новото издателство!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз я чакам с нетърпение тази книжка, ама малко съм разочарована от корицата. Очаквах да е нещо по-цветно.

Редактирано от an8 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз я чакам с нетърпение тази книжка, ама малко съм разочарована от корицата. Очаквах да е нещо по-цветно.

Недей да се разочароваш. Сънчо каза, че това е Бък. Сигурна съм, че като прочетеш книгата, ще видиш, че корицата й пасва като ръкавица по мярка :rolleyes:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение Сериала отдавна върви по НВО,а по-нетърпеливите могат да си свалят всички серии от Мастерс-True blood

Първа книга от серията ИСТИНСКА КРЪВ

Суки Стакхаус е млада привлекателна жена, която живее в провинциално градче и работи като сервитьорка в местния бар. Това, което я отличава от другите хора, е дарбата й да „чува" чуждите мисли. Тази способност е нейното проклятие. Съгражданите й я смятат за смахната, а любовният й живот е в пълен застой.

Тогава се появява привлекателният и загадъчен Бил Комптън. Суки не може да прочете мислите му, но усеща, че той е мъжът на мечтите й. Но Бил също носи своето проклятие – той е вампир. Въпреки че се опитва да заживее сред хората, той не може напълно да промени навиците си. Любовта им е обречена, но Суки решава да послуша гласа на сърцето.

Скоро обаче тя разбира, че не е лесно да обичаш някого, който е мъртъв преди мрак. Когато в градчето са извършени серия убийства, местните хора започват да подозират вампирите. Суки предчувства, че тя ще бъде следващата жертва на мистериозния убиец.

Редактирано от Тор (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехеее, какво е това - чуване на мислите+вампирите, странно познато. Въпреки, че съм невероятен фен(ама много голям фен) на Здрач - поредицата, започвам да разбирам защо Стефани Майер е съдена за плагиатство откук-оттам :) Книгата ми прикова вниманието. Някой може ли да каже една-две думи за сериала :cool: Мерси предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехеее, какво е това - чуване на мислите+вампирите, странно познато. Въпреки, че съм невероятен фен(ама много голям фен) на Здрач - поредицата, започвам да разбирам защо Стефани Майер е съдена за плагиатство откук-оттам :wors: Книгата ми прикова вниманието.

Някой може ли да каже една-две думи за сериала :clap: Мерси предварително.

Гледах първи сезон и ми хареса.В ролята на Суки(името е странно и за американците) е Ана Пакуин.Действието се развива в южната част на САЩ и съответно всички плямпат с южняшки акцент.Аз не съм голям фен на южняшките приказки,но това бе първото,което ме "хвана" към сериала.Който е гледал ще ме разбере.

Иначе Суки е сираче.Родителите и са мъртви,но има брат(страшен женкар) и живее при баба си,която е много готина. Работи като сервитьорка в бар "Мерло",чиито собственик си пада по нея,но по-големия му проблем,е че е шейпшифтър и се превръща в куче от време на време.Публикувано изображение

Една вечер в бара влиза Бил.Той е вампир,но въздържател.Оказва се,че вампири е имало винаги,но са се крили от хората.Така един ден учени изобретяват изкуствена кръв(True blood) и проблма с храненето на вампирите е решен.И те излизат "на светло".Проблема ,е че голяма част от тях продължават да се хранят по стрия начин.

Бил обаче е различен,а Суки подобно на Бела го харесва от раз без да слуша познати и приятели.

По същото време се случват няколко убийства на жени,за които се оказва,че са спали с вампири.

Братът на Суки е основен заподозрян.Мога още да плямпам,но по-добре гледай филма.Интересно е направен-на моменти е приятен и сладък,на моменти смешен,а друг път странен и страшен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оууу,честито на всички,най накрая нещо ново и малко свежа кръв в редиците но тази корица на Бък откъде я изкопаха нямаше ли нещо по така :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Корицата е огледало на съдържанието, по точно на героя, така че в случая е абсолютно точна - едно към едно със самия Бък. На мен ми харесва, обичам като погледна книгата да се сещам веднага за съдържанието.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно да си кажа в първия момент корицата не ме грабна - свикнали сме нашите книжки да са по-цветни, по-наситени с романтика, някак по-различни от останалите. Ако не знаех, че е от любовните романи бих я сметнала за книга на П.Коелю - това беше първото ми впечатление. Не съм много веща в рекламата и представянето на дадена книга на пазара, но определено бих казала, че първото нещо което "продава" дадена книга е корицата, а след това анонса на гърба й. За автора не говорим изобщо. Но след като художникът - оформител е предложил тази корица - надявам се,че се е съобразил със съдържанието и духа на книгата. Успех и се надявам през Коледните почивни дни да й се насладя!

Редактирано от debilgates (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Венецианският лъв - Дебора Джоунс

Вече на пазара

Издателство: "Ирис"

Корична цена: 8,80 лв

Публикувано изображение

"Ние сме френски рицари.

Ако небето тръгне да пада,

ще го подпрем с върховете

на копията си..."

Сир Филип дьо Мезиер,

1396 г.

Дал обет да защитава Венеция от страшния й враг, кондотиерът Оливие Дучи Монталдо не може да пренебрегне зова за помощ от страна на Франция в свещената война срещу султан Баязид. Още повече, че пратеникът, натоварен с молбата, е не някой друг, а лейди Джулиана Мадригал - детето, което преди шест години организира бягството му от султана. И защото сега Джулиана е привлекателна жена, която настоява Оливие да спази обещанията си към нея.

Джулиана е дъщеря на жена, за която мълвата твърди, че е могъща вещица. Самата тя има дар на лечителка и това я ужасява. Още повече я тревожи обаче страстната й обвързаност с Оливие - обвързаност, обречена на гибел от собствените й тайни и от годежа на Оливие за богата венецианска вдовица.

Но когато градът започва да се подготвя за кръстоносен поход, а Оливие - да стяга флотата си за Никопол, Джулиана взема отчаяно решение, което завинаги ще промени съдбата й. Както и тази на Оливие...

За авторката:

Дебора Джоунс, известна още като Дебора Джонсън, е едно от младите лица на съвременната дамска проза. Баща й е афро-американски лекар. Освен, че пише, Дебора работи за голямо издание в Колумбъс, Мисисипи, както и за местна фондация, на която е изпълнителен директор. Преди да се установи в Колумбъс, Дебора е живяла осемнадесет години в Италия.

Информация за нея ще намерите на:

http://www.mswritersandmusicians.com/writers/deborah-johnson.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Откуп" - Даниел Стийл

Дата на издаване: 07.12.2009 г.

Издателство: "Бард"

Корична цена: 11.99лв

Публикувано изображение

Жестоко престъпление преплита четири живота в шейсетия поред бестселър на Даниел Стийл.

Питър Морган е освободен след четиригодишна присъда и се е зарекъл да поправи грешките си спрямо невръстните си дъщери, които е изоставил. В същия момент Карл Уотърс, осъден за убийство, поема заедно с него по пътя на свободата. Триста мили пò на юг в Сан Франциско, детективът Тед Лий се прибира в смълчаната си къща - от двайсет и девет години той живее заради работата си и бавно се отчуждава от жена си. На другия край на града в скъпия Пасифик Хайтс една майка се мъчи да предпази трите си деца от паниката, която я обзема - след смъртта на съпруга си Фернанда Барнс е изправена пред планина от дългове.

След броени седмици съдбите на тези четирима души ще се сблъскат по начин, който никой от тях не би могъл да предвиди.

„Откуп” е едновременно приковаваща вниманието картина на необяснимите съдбовни поврати в живота и доказателство за човешката воля за оцеляване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване