Премини към съдържанието
Ralna

Предстоящи и нови заглавия на книжния пазар

Препоръчан отговор

Положението става сериозно след като и Бард се намесиха при вампирите:blink:

Макар че "малко" са изплагиатствали от корицата на "Нощна сянка". Иначе резюмето изглежда добре

Публикувано изображение

излиза на 14.03.2011 г.

Хипнотичен роман - вампир на хиляда години, омагьосана вещица и закодиран ръкопис, който ги събира.

ОМАГЬОСАНИЯТ РЪКОПИС

Дълбоко в сърцето на Оксфордската Бодлианска библиотека Даяна Бишъп попада на омагьосан алхимичен ръкопис като част от своята научна работа. Даяна произхожда от видно вещерско семейство, но не иска да има нищо общо със свръхестественото. Затова след като хвърля един повърхностен поглед на книгата и си записва няколко неща, тя я връща обратно. Но нейното откритие предизвиква суматоха и скоро към библиотеката се втурват орди от вещици, демони и вампири. Даяна се е натъкнала на желано от всички богатство, изгубено от векове, а тя е единственото същество, което може да развали магията му.

Дебора Харкнес създава изключително изобретателно четиво, в което се преплитат история и магия, романтика и съспенс. Даяна е дръзка героиня, която среща своя равностоен партньор в лицето на вампира експерт по генетика Матю Клермон. Тя постепенно му се доверява, докато накрая връзката им се превръща в интимност, която прекрачва непоклатими табута. Този интелигентен и сложен сюжет проследява усилията им да разгадаят тайната на ръкописа, чиито страници ги примамват към тайнствено минало и несигурно бъдеще.

„Аз, вещицата" се превърна в международна сензация в повече от трийсет страни по света!

Мерси за информацията от удавна не бях чела интересно резюме на бард дано книгата да е хуваба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено и двете книги ще се чакат с интерес.Тази за вампира и вещицата звучи много интригуващо.Привлече ми вниманието:rolleyes:

Редактирано от plop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз съм на същото мнение като останалите. Резюмет на книгата е доста интересно и се чудя дали книжката ще си заслужава. Дано да оправдае очакванията ми когато я прочета (ала преди това трябва да си я закупя ;д). Корицата е почти цялостно плагиатствана от тази на "Нощна сянка", ама какво да се прави. Според мен от "Бард" можеха да измислят нещо по-добро и подхощащо на резюмето на книгата (като например за фон поставен ръкопис в топли цветове, но на места с размазано мастило. След това може да бъде показано лицето на жената и тялото на главния или някакъв знак за това, че е вампир. Също така можеше да се примеси нещо между генетика и магия.). Тц, има толкова много вариации, които можехада използват от издателството, а вместо това са решили да отбият номера. Е, какво да се прави... Каквото такова! ;д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страхотно! :) Ще броя дните до 11 март!!! Мно-о-о-го я обичам тая поредица Сейнт Килда! А резюмето на Бард за Вещицата наистина е много интригуващо! Досега не съм купувала книжки за вампири, ама на вещици просто не мога да устоя :eek: - тая ще се купува!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди малко видях,че Бард са свалили от страницата си "Аз,вещицата".Някой нещо да знае?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди малко видях,че Бард са свалили от страницата си "Аз,вещицата".Някой нещо да знае?

Не е точно свалена, махната е от началната страница.

Може би ще сменят корицата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е точно свалена, махната е от началната страница.

Може би ще сменят корицата

Е , аз там погледнах.Ако са решили да сменят корицата,сигурно са прочели коментари те Ви за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е , аз там погледнах.Ако са решили да сменят корицата,сигурно са прочели коментари те Ви за нея.

http://www.bard.bg/f...ng/?BookID=1386

Още си стой ,просто няма линк към нея от Очаквани.

А хората са си писали под нея, какво им е мнението за корицата. А има вероятност и Ибис да са се обадили, защото сигурно си държат правата за корицата.

Лошото е, че човек нямам как да се свърже с Бард, дори ако им напишеш нещо п някоя книга или във фейсбука, не отговарят. :dancing18:

Аз лично бих си я купила и с такава корица, но е тъпо

Редактирано от savagejo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дръзка съдба-Линда Хауърд

Публикувано изображение

Романтична, предизвикателна, мистериозна...

- Дали те искам! – възкликна той. – Грейс, исках те месеци, преди най-накрая да дойдеш при мен. Копнеех за теб. Как да се предпазя от жена, която е по-скоро видение? И ако питаш за онези думи – да, обичам те. Съмняваш ли се? След като те намерих при съкровището, вместо да убия теб, какъвто бе дългът ми, щях себе си да убия, заради това че те обичам.

Една трагедия преобръща наопаки подредения живот на Грейс Сейнт Джон, специалистка по древни езици. Съпругът й и брат й са убити пред очите й заради ръкописите, върху които работи тя. Набедена за смъртта им, Грейс е принудена да бяга, да живее под чужда самоличност и същевременно да търси начин за разгадаване на старините документи. По петите й е безмилостната и могъща Фондация, но Грейс упорито преодолява невъзможните предизвикателства... докато ръкописите я насочват към легендарното съкровище на рицарите тамплиери и неговия пазител – Черния Нийл. Открива, че може да преодолее оковите на времето и да бъде с Нийл, с когото общува в сънищата си. А когато двамата се срещат, мъжествеността му я покорява и тя му отдава сърцето си. Каква ще е съдбата на тези двама души, дръзнали да прекрачат границите на времето в името на любовта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Кой ли не издава сега книги за върколаци.Аз попаднах на това и като че е обещаващо. Не мога да лепна корицата,но не е много впечатляваща-напомпя на тая от "Аз,вещицата",дето пък е копие на ... Лунен ловец (предстоящо издание) ISBN: 9789543302642 Автор: Кати Кламп, С. Т. Адамс Издател: Унискорп Размери: 12.50x20.00 Брой страници: 376 Корица: Мекa Език: Български Цена: 15.00 лв. Нова Е-цена 12.75 лв. Вижте книги с подобно съдържание и в следните категории: Художествена литература, Преводна литература, Романи, Фантастика, фентъзи Заяви "Лунен ловец" предлага пълноценни герои, много динамика, романтика, чувство за хумор, невероятна фантазия и свръхестествени приключения в света на върколаците. Добре дошли в реалността на сази - върколаците, подвластни на Луната. Те живеят в стройна организация, на големи общности с шефове и дори нещо като правителства. За да се предпазват от човешкото население и да оцеляват, прилагат всевъзможни тактики. Наемният убиец Тони обитава именно този свят. В света на човеците пък живее Сю. Тя е дълбоко нещастна, защото от години нейното семейство, особено майка й, жестоко я експлоатира и налага тотален контрол. Положението се влошава още повече, когато тя печели 200 милиона долара от тотото. Доведена до пълно отчаяние, Сю решава да сложи край на живота си, но няма сили да се самоубие и иска да си наеме убиец. Така се среща с Тони. Необяснимата връзка между Тони и Сю е много силна, в дадени моменти дори четат мислите си. Най-големият грях във върколашкото общество обаче е да се чифтосаш с човек, а Тони го прави и последствията са неизбежни…

Редактирано от Plqsak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А,те от Бард са направили корекция на корицата,ама е почти незабележима-скрили са лицето с косата.

Промяна има в датата на издаване-от 14.03 на 28.03.Има пуснат откъс и книгата е писана в първо лице.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лунен ловец ми изглежда интересно, но разбрах че в Америка рейтинга на поредицата( която е от 8 книги) е 2.5 - 3. Така че малко не ми вдъхва доверие, може да я попрегледам на английски. :/

Ето я и корицата

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пак от Бард Пепел от рози Мийчам, Лийла Сага излиза на 14.03.2011 г Роман с размаха на „Отнесени от вихъра”. Епична сага за власт, борби и забранени страсти... ЕПОС ЗА ЧЕТИРИ ПОКОЛЕНИЯ „Пепел от рози” обхваща целия двайсети век и проследява историята на влиятелните семейства, създали своя малка империя в Тексас. Мери Толивър, забогатяла от производството на памук, и Пърси Уоруик, голям производител на дървен материал, се влюбват. Но силните характери на двамата правят брака невъзможен. Години наред те трябва да се борят с измамите, тайните и трагедиите, които са извършили и преживели, с болезнената загуба на всичко, което са могли да имат. „Пепел от рози” притежава размаха на „Отнесени от вихъра”. Това е епос за четири поколения – трогателна любовна история на борба и саможертва. Зареден с носталгия по време, когато честта и добрите маниери са били закон, съдбата на „Пепел от рози” е да бъде четен отново и отново

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Колеги, две бивши съпруги и любовници познават Додж Хенли като частен детектив, който не понася правила – нито в професионалния, нито в личния си живот. Дали ще разбие нечие сърце, или ще погази закона за да спипа престъпник, той го прави без никакво колебание или извинение.

Една нощ неочаквано звъни телефонът и някогашната любов на живота му - милионерката Керълайн Кинг, която дори след 30 г. раздяла продължава да го преследва в сънищата – моли за помощ. Додж има цял кош оправдания, за да отхвърли поканата на Керълайн, и една непреодолима причина да изостави всичко и да отлети към Тексас: вината.

Съзнанието му може и да е замъглено от мъчителни спомени и лоши решения, но разбрал, че опасен преследвач се опитва да убие дъщеря им Бери… дъщерята, която Додж не познава, той пристига в Хюстън. Додж се присъединява към местния помощник-шериф Скай Ниланд, но тревожната ситуация се влошава още повече, когато преследвачът започва да оставя зловещи следи по смъртоносната си пътека към Бери. Чувствайки приближаването на убиеца, Додж, който е устоял на толкова престъпници и на собствените си саморазрушителни импулси, този път осъзнава, че това ще е битката на живота му.

Чудя се къде е ловсториту?Между дъщерята и шерифа лии?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ловсторито е между дъщерята и шерифа,а и м/у мама и тате припламват старите искри.Таткото е помощника на Дерек Мичъл от "Зад кадър".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото за пръв път резюме на Сандра ми хваща окото, това изглежда адски интересно. Тази книга нова ли е или я преиздават? И ако е второто, някой ако я е чел би ли споделил едно мнение. Благодаря предварително :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Книгата ще излезе от печат през месец април. Очаквана цена 13 лв.

Джослин е жена, разкъсвана между два свята. Майка й се ползва от привилегиите на богатството, докато се омъжва за човек от простолюдието. След смъртта й мъжът й взима за съпруга жена от своята прослойка и петгодишната Джоси се превръща в аутсайдер.

Съдбата й се променя след смъртта на мис Еди, която й завещава цялото си имущество включително старинната си къща... и писмо, водещо към разбулването на мистерия отпреди много години. В писмото мис Еди споменава, че е намерила идеалния съпруг за Джослин – красив млад адвокат. Още по-странно е, че ключът към загадката се крие в градче във Виржиния, за което старицата никога не е говорила.

Следващата стъпка на Джослин е да отиде в градчето, където я очакват шокиращи изненади, свързани с историята на семейството й и със собственото й бъдеще, и където тя среща мъж със загадъчно минало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано тази книга да е хубава, защото последните, които си бях харесала на Джуд Деверо (Погледни ме и Искам те), не ми допаднаха много. Ето и корицата на Огледален образ на Сандра Браун:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О,да „Искам те“ бе малко слаба.Имаше идеи,ама почти никва либоф.Имах чуството,че е като някакъв предговор,а не цяла книга. А на Сандра книжката е налична за купуване,макар за мен да е новичка.Наистина изглежда интересна. „Зад кадър“ не съм я чела обаче. Бих си взела новата на Кристина Дод,въпреки че не се очертава нещо велико.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох,ако новата на Сандра е като Зад кадър,сигурно няма да си я купя!Толкова скучна книга - даже не съм я препрочитала.Доскоро се чудих на кой да я продам даже...Май ще изчакам да чуя мнения на прочелите я и после ще се престраша :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Колеги, две бивши съпруги и любовници познават Додж Хенли като частен детектив, който не понася правила – нито в професионалния, нито в личния си живот. Дали ще разбие нечие сърце, или ще погази закона за да спипа престъпник, той го прави без никакво колебание или извинение.

Една нощ неочаквано звъни телефонът и някогашната любов на живота му - милионерката Керълайн Кинг, която дори след 30 г. раздяла продължава да го преследва в сънищата – моли за помощ. Додж има цял кош оправдания, за да отхвърли поканата на Керълайн, и една непреодолима причина да изостави всичко и да отлети към Тексас: вината.

Съзнанието му може и да е замъглено от мъчителни спомени и лоши решения, но разбрал, че опасен преследвач се опитва да убие дъщеря им Бери… дъщерята, която Додж не познава, той пристига в Хюстън. Додж се присъединява към местния помощник-шериф Скай Ниланд, но тревожната ситуация се влошава още повече, когато преследвачът започва да оставя зловещи следи по смъртоносната си пътека към Бери. Чувствайки приближаването на убиеца, Додж, който е устоял на толкова престъпници и на собствените си саморазрушителни импулси, този път осъзнава, че това ще е битката на живота му.

Чудя се къде е ловсториту?Между дъщерята и шерифа лии?

Аз лично не съм очарована от тази книга. Сандра има много по-добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последната книга на Сандра изобщо не ме впечатли, "Зад кадър" беше много по-добре написана.Колкото до "Огледален образ" една от най-добрите книги на авторката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Очаквайте на 18.03.2011 г.!

Януари, 1908 г. Възседнала пищно украсен слон, 17-годишната Анита Делгадо влиза тържествено в Капуртхала, Северна Индия. Целият град се е стекъл, за да посрещне белоликата чужденка, която ще се омъжи за местния махараджа и ще се превърне в принцеса на Капуртхала.

Индийската принцеса проследява истинската любовна история на андалуската танцьорка Анита Делгадо и Джагатджит Сингх - един от най-богатите и влиятелни индийски владетели. Бракът им предизвиква огромен скандал в колониална Индия. Свободомислеща и интелигентна, напълно различна от повечето индийки, Анита попада в свят, който, макар разкошен и примамлив, й е напълно чужд. Ще трябва да се бори не само с предразсъдъците и завистта на висшето общество, за да получи полагащия й се статут на махарани, но и срещу интригите и ревността на жените от харема. Ще успее ли красивата испанка да задържи сърцето на своя принц, или сблъсъкът между техните два толкова различни свята ще се окаже пагубен за връзката им?

Една почти приказна история за любов, страсти и интриги на фона на екзотична Индия от началото на XX век.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Tопмодeлът и любимкaтa нa цялa Англия – Eйнджъл, изглeждa, e нa върхa нa щacтиeто. Oмъжeнa e зa голямaтa cи любов – футболиcтa Кaл, и e родилa от нeго прeкрacнa дъщeря. Eйнджъл имa вcичко, зa коeто eднa жeнa можe дa мeчтae. Под повърхноcттa обaчe млaдaтa мaйкa ce бори c объркaнитe cи чувcтвa, породeни от дълбокa cлeдродилнa дeпрecия.

Tрaнcфeрът нa Кaл в „Mилaн” уcложнявa отношeниятa мeжду cъпрузитe. Когaто зaминaвa дa живee в Итaлия, Eйнджъл откaзвa дa ce вмecти в лъcкaвия обрaз нa облeчeнa по поcлeднa модa футболнa cъпругa, чиято eдинcтвeнa роля e дa крacи мъжa до ceбe cи. Tруднaтa aдaптaция към новaтa cрeдa cтaвa причинa тя и Кaл дa ce отчуждят ощe повeчe.

Когaто футболиcтът cрeщa cвоя бившa приятeлкa, ce окaзвa, чe тръпкaтa мeжду тях нe e угacнaлa. Eйнджъл ce бори дa cпacи брaкa cи, но в животa й ce появявa друг мъж, готов дa й дaдe вcичко, от коeто тя ce нуждae. B кaквa поcокa щe ce нaклонят вeзнитe зa изборa нa Eйнджъл?

Може би не на всеки е известен факта, че зад псевдонима Кейти Прайс се крие не друг, а именно фотомоделът Джоран, по-известна с това, че беше женена за вокалиста на динамичното шведско ( ако се не лъжа ) дуо "Modern Talking" - Питър Андре. Оказа се излъгала съм се , че и вас покрай мен, то оня бил Томас Андерс, та нищо общо нямат, но карай :whist:

А и щом опре до футболният клуб Милан, вече съм спечелена, само заради това бих си закупила книжката. Сега остава само въпросът, дали наистина освен пред камерата, бившата г-жа Андре се изявява толкова добре и над печетарската машина .

Редактирано от Vera_Pamil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото за пръв път резюме на Сандра ми хваща окото, това изглежда адски интересно. Тази книга нова ли е или я преиздават? И ако е второто, някой ако я е чел би ли споделил едно мнение. Благодаря предварително :wors:

Пете, ще се самоцитирам (в темата за съвременните съм го писала това):

Публикувано 19 януари 2011 - 23:57

Сега се сетих да напиша няколко думи за последния роман на Сандра Браун - "Превратности".

Прочетох го в дните между Коледа и Нова година, и вече ми е малко отлежал, ама по-добре късно, отколкото никога... Като цяло, романа е нещо средно между трилър и криминале. С щипка любов, колкото да не умрем от яд, ама на мен ми дойде малко! Има чувства между майката и стария детектив, описана е любовната им история от миналото, ама някак схематично, непълноценно. А тръпката между дъщерята и младия полицай-детектив се превърна в любов (той в началото се дърпаше, тя беше разконцентрирана от случващите и се неприятности, ама все пак успяха да завъртят една-две страстни сцени ), и според мен тя трябваше да е центъра на историята, за да стане хубав любовен роман - но авторката е решила друго... Все пак, за да не ме разберете погрешно, романа си е много хубав! - просто ми е трудно изцяло да го причисля към любовните романи, по-скоро е стъпил с единия си крак само...

За сравнение: предния ѝ роман - "Зад кадър" е върха! Пак има елементи на трилър и криминале, ама любовната история е завладяваща, има тръпка - изобщо - чете се на един дъх! Направо е експлозивен! Препоръчвам Ви го с две ръце и два крака !

А, щях да забравя - прочетох и "Лятна буря" - тя не е съвсем съвременна, описва събития, случили се преди средата на миналия век. Носталгична, тъжна, малко нагарчаща, малко романтична, но много истинска! Пак не е точно любовен роман (поне по съвременните критерии), но неочаквано много ми хареса! Препоръчвам!

Ох,ако новата на Сандра е като Зад кадър,сигурно няма да си я купя!Толкова скучна книга - даже не съм я препрочитала.Доскоро се чудих на кой да я продам даже...Май ще изчакам да чуя мнения на прочелите я и после ще се престраша :yanim:

Това мнение ме хвърли в трибуните направо! :clap::) А според мен "Зад кадър" е направо експлозивна, толкова "гореща", че чак ми пареше, докато четях! :)

Ами... явно, че сме много различни във възприятията и вкусовете си, нямам друго обяснение...

Довечера може да изровя книгата и да метна един цитат от нея, за да обоснова мнението си... :wors:

О,да „Искам те“ бе малко слаба.Имаше идеи,ама почти никва либоф.Имах чуството,че е като някакъв предговор,а не цяла книга.

А на Сандра книжката е налична за купуване,макар за мен да е новичка.Наистина изглежда интересна.

„Зад кадър“ не съм я чела обаче.

Бих си взела новата на Кристина Дод,въпреки че не се очертава нещо велико.

Пепи, новата на Дод доста прилича на чиклит, имай го в предвид. Според мен „Зад кадър“ е по-хубава от нея. А и новата на Аманда Куик е по-хубава в сравнение с тая на Дод... Е, все пак ти може по-различно да ги възприемеш...

"Огледален образ" също е много хубава, ама не е нова - преиздават я за n-ти пореден път...

Редактирано от IvaIgnatova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване