Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ralna

Предстоящи и нови заглавия на книжния пазар

Препоръчан отговор

Чудесна новина. Аз съм върла фенка на Норчето и ще се надявам да ме изненада с поредното си бижу. Надявах се на нещо ново от ... в смъртта, но и това е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеЗаглавие Сега и завинаги Автор Робъртс, Нора Националност американска Обем 368 стр. Подвързия мека Цветност черно-бяла ISBN 978-954-26-1121-9 Интернет цена 9.56 лв. Корична цена 11.95 лв. Вие печелите 2.39 лв. Забележки Публикувано изображение

Анотация

Старият хотел в центъра на Буунсборо е свидетел на ужаса на Гражданската война, раждане и смърт, любов и омраза. Превърнала се в символ на града , сградата процъфтява в добри времена и устоява на лошите. Когато тримата братя Монтгомъри – Райдър, Оуен и Бекет, начело с ексцентричната си майка Джъстин, се заемат с обновлението на хотела, целият град ги следи със затаен дъх.

В семейството Бекет е архитектът, чийто живот минава в работа и хапване на пица с бутилка бира след изморителен ден. Райдър е началникът на строителите, а от организационните умения на Оуен зависи гладкото протичане на работния процес.

От петнайсетгодишен Бекет е лудо влюбен в красивата Клеър, но не смее да й признае чувствата си. Клеър се омъжва за съученика им Клинт и напуска града.

След години съпругът на Клеър загива при военна мисия в Ирак и я оставя с три малки момчета. Уплашена, че няма да се справи сама, Клеър се завръща в родния си град. Там тя сбъдва мечтата си и отваря книжарница с подкрепата на най-добрите си приятелки Ейвъри и Хоуп.

Макар графикът на Клеър да е запълнен, любопитството й надделява и тя посещава строежа. Подпомогнати от дружелюбния призрак Лизи, който обитава хотела, Бекет и Клеър се влюбват.

Ще се окаже ли връзката им мимолетно увлечение, или ще прерасне в истинска любов?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Съвсем случайно попаднах на ново заглавие в каталога на "Бард". Надявам се, че ще е интересно за всички. Филмът, който се снима по романа, е с година 2012, но не намерих точната дата на премиерата.

Актьорският състав обещава наистина нещо стойностно.

Мат Бомър, Мат Деймън... Alexis Bledel

Публикувано изображение

ТЕКСТЪТ НЕ Е ПОДХОДЯЩ ЗА ЛИЦА ПОД 18 ГОДИНИ!

Книгата, която прелъсти целия свят!

Защо жените харесват толкова „ПЕТДЕСЕТ НЮАНСА СИВО”?

Защото е написана с думите, които мъжете забравят да казват,

а жените искат да чуват.

Когато студентката по литература Анастeйжа Стийл отива да вземе интервю от успелия предприемач Крисчън Грей, тя е силно привлечена – този мъж, този поглед! - но и смутена от властното му присъствие. Неопитната Ана е стъписана, когато осъзнава, че желае точно този мъж. А предупреждението му да стои далече от него я кара да го желае още по-силно.

Когато обаче разбира за ексцентричните му еротични предпочитания, тя се колебае – независимо от успеха и чара си, Грей е мъж, измъчван от собствени демони и всепоглъщаща нужда от контрол. Безсилни да устоят на привличането, двамата се впускат в страстна и дръзка афера. Ана ще навлезе в неизследваната територия на собствените си желания, но ще може ли да се подчини на фантазиите на Грей? И ако го направи, ще продължи ли да обича онова, което ще открие?

Освобождаваща и пристрастяваща, трилогията „ПЕТДЕСЕТ НЮАНСА” ще ви обсеби, ще ви притежава и ще остане с вас завинаги!

Гардиън

http://www.youtube.c...Uh32D4#![/media]

Редактирано от debilgates (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем случайно попаднах на ново заглавие в каталога на "Бард". Надявам се, че ще е интересно за всички.

Актьорският състав обещава наистина нещо стойностно.

Мат Бомър, Мат Деймън... Alexis Bledel

Публикувано изображение

ТЕКСТЪТ НЕ Е ПОДХОДЯЩ ЗА ЛИЦА ПОД 18 ГОДИНИ!

Книгата, която прелъсти целия свят!

Защо жените харесват толкова „ПЕТДЕСЕТ НЮАНСА СИВО”?

Защото е написана с думите, които мъжете забравят да казват,

а жените искат да чуват.

Когато студентката по литература Анастeйжа Стийл отива да вземе интервю от успелия предприемач Крисчън Грей, тя е силно привлечена – този мъж, този поглед! - но и смутена от властното му присъствие. Неопитната Ана е стъписана, когато осъзнава, че желае точно този мъж. А предупреждението му да стои далече от него я кара да го желае още по-силно.

Когато обаче разбира за ексцентричните му еротични предпочитания, тя се колебае – независимо от успеха и чара си, Грей е мъж, измъчван от собствени демони и всепоглъщаща нужда от контрол. Безсилни да устоят на привличането, двамата се впускат в страстна и дръзка афера. Ана ще навлезе в неизследваната територия на собствените си желания, но ще може ли да се подчини на фантазиите на Грей? И ако го направи, ще продължи ли да обича онова, което ще открие?

Освобождаваща и пристрастяваща, трилогията „ПЕТДЕСЕТ НЮАНСА” ще ви обсеби, ще ви притежава и ще остане с вас завинаги!

Гардиън

http://www.youtube.c...Uh32D4#![/media]

За тази книга слушам от февруари (добро и лошо), но тъй като не знаех английски, исках не исках трябваше да почакам. Много благодаря за инфото, много, много, много....

И да питам...тъй като го няма в инфото...има ли я вече на пазара?!?

Редактирано от dindi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ура. :) Най сетне излиза и на български. Книгата и доста провокативна, но на мен ми хареса много.

Излиза на 23.07. 2012.

496 страници

мека корица, цена 16.99 лв

Редактирано от galileo414 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добре ми звучи. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно интересно ново четиво, което препоръчвам на дамската аудитория :)

Публикувано изображение

Клуб "Мерил Стрийп" - Мия Марч

Мия Марч завладява литератуната сцена още с дебютния си роман – история за три жени, открили щастието, където най-малко очакват, а за вдъхновение им служат филмите на Мерил Стрийп.

Две сестри и братовчедка им се събират в малкия семеен хотел на брега на Мейн, където ги очаква разтърсваща новина. Всяка от героините има своя сложна съдба, отразена в различните героини на Мерил: съпругът на Изабел има извънбрачна връзка, а тя е обвързана със споразумение, което й пречи да има онова, за което копнее… Джун е обещала на седемгодишния си син, че ще открие баща му, когото той не познава…, а Кет се колебае дали да приеме предложението за женитба от най-добрия си приятел, с когото се знаят от съвсем малки. В добро и лошо Лоли е била винаги до тях, а сега Изабел, Джун и Кет – и Мерил – трябва да са до нея. Трябва да намерят себе си. Да се преоткрият една друга. Да стигнат до щастливата развръзка.

Не само дългът, който са поели да изпълнят, а и вечерите с Мерил и нейните филмови героини, от които те черпят сили, ги сближават по-силно откогато и да било преди.

Дебютният роман на Марч е една вълнуваща история за себеоткриването и силата на семейството. - Booklist

Този роман сгрява сърцето и повдига духа. Удоволствие за любителите на киното и добрата литература. - Kircus Review

Мъжът, който стоеше до етажерката с четива, разказващи за Мейн, и държеше "Извън отъпканата пътека: Крайбрежието на Мейн", така приличаше на Джон Смит, че когато го видя, Джун ахна. Чак след като сърцето й отброи един удар, разбра, че не е той. Висок, със същата разрошена, тъмна и права коса, контрастираща с бледата му кожа, нямаше повече от двайсет и една.

Което подсказа на Джун до каква степен живее в миналото.

Млада жена с две книги с твърди корици, взети от масата с нови романи, се приближи към него, и сърцето на Джун така я заболя, че й се наложи да седне на стола си зад бюрото с касата и да си поеме дъх.

Липсваше й любов. Липсваха й ръце, които да я прегръщат. Липсваше й сексът. Трябваше да си признае, че Джон Смит няма да влезе през вратите на "Букс Брадърс", няма да се появи на калдъръмената пътечка към "Тримата капитани", нямаше да я намери след седем години и да каже, че не е спирал да мисли за нея.

Той беше спрял да мисли за нея. След две нощи. Трябваше да го остави да си отиде, въпреки че го търсеше заради Чарли.

Това беше решението. Тя трябваше да го намери заради Чарли, не заради себе си. Изражението на Марли от тази сутрин направи така, че да й просветне. През изминалите няколко седмици заспиваше унесена в мечти и измислици за нещо, което нямаше да се случи. Чувстваше се зле, подготвяше се за разочарование, което щеше да се стовари отгоре й за пореден път, а тя нямаше нито време, нито сили да се справи с това. Особено причинено от собствената й глупост.

Забрави го, заповяда си тя за стотен път.

Погледна към големия часовник, който приличаше на пиратски кораб и стоеше на стената над книгите за деца. Беше 9:45 вечерта. Още петнайсет минути, докато затвори. За почивните дни около Деня на труда в "Букс Брадърс" бяха удължили работното време от осем сутринта до десет вечерта, за да са на разположение на върволицата туристи, които отиваха към плажа и имаха нужда от книга, и на онези, които се прибираха за вечеря или от разходка с корабче, с радост влизаха в книжарницата и започваха да търсят, а после си купуваха книга, две или три.

Предишната вечер стоя до късно и си поговори с Марли, после стана рано сутринта за мисията им, но се усещаше изпълнена със сили, сякаш... прекрасното усещане, което Марли получи при появата на Чарли, повтори – и подсили – у Джун увереността, че има нещо много хубаво, за което да благодари.

Днес почти нямаше време да мисли за друго освен за книжарницата: продаваше книги, помагаше на клиентите, работеше по регистъра, подготвяше специално подреждане на книгите. През всички почивни дни в книжарницата непрекъснато беше пълно с хора и въпреки че сега беше понеделник вечер, неофициалният край на лятото и туристическия сезон, тя с нетърпение очакваше тържествената наздравица с шампанско на лодката на Хенри, когато дойдеше моментът да затвори книжарницата.

Точно преди да заключи, Джун позвъни на Кет, за да провери как е Чарли. Двамата с Оливър го завели на излет и да погледа фойерверките, а после заспал стиснал в ръка свирката си с форма на омар. Харесваше й как Чарли е заобиколен от любовта на семейството. Улови се, че се усмихва, докато двете с Бийн вървяха към пристана и корабчето – и още повече, когато Хенри им подаде по чаша шампанско заедно с чек за допълнително възнаграждение, което стигаше за повече от годишната сума за двата часа наглеждане на Чарли след училище. Чашите им звъннаха при наздравицата и тримата отпиха от шампанското, после хапнаха от специалната домашно приготвена от Хенри салца върху резенчета тортиля, а от старата стереоуредба тихо се носеше гласът на Ван Морисън.

Пет минути по-късно приятелят на Бийн дойде, за да я вземе, и Джун остана поразена колко силно иска и на нея да й се случи същото. Някой да дойде да я вземе. И тя да си има някого. Който да я обича, да се грижи за нея. От толкова дълго време се справяше сама, израсна, като се справяше с всичко – отчаяние и радост, капещо кранче, всяка вечер да приспива детето си, някоя и друга появила се мишка. Искаше да има на кого да се облегне. Да обича. С когото да прави любов.

– Без теб, Джун, не бих могъл да свърша и половината работа, която отметнахме тази седмица – каза Хенри, облегнат на кухненския плот в камбуза. – Имаш страхотен подход при продажбите на книги. Хората виждат, че знаеш какво говориш, че наистина обичаш книгите, че с огромен интерес се отнасяш към темата или към виждането на автора.

Похвалата й хареса.

– Един от плюсовете на самотните съботни вечери е, че имам време да прочета всички хубави книги.

Хенри остави шампанското и си отвори бира, което беше повече в неговия стил. Тя го наблюдаваше как вдигна бутилката си за наздраве, как отпива с леко извита назад глава и кестенявата му със златисти отблясъци коса докосва врата му. Наистина беше красив мъж. И истински вълк-единак. Толкова... секси. Но когато си представи как целува Хенри Букс, образът му се превърна в лика на тъмнокос и зеленоок двайсет и една годишен млад мъж.

Ако дори Хенри Букс не беше в състояние да прогони образа на Джон от ума й, тогава сигурно никога нямаше да бъде свободна. Сърцето й все още принадлежеше на мъжа, който не го поиска и си беше отишъл. Но той присъстваше във всеки миг чрез сина й. Възможно ли беше да го забрави?

Хенри остави бутилката и погледна право към нея с кафявите си очи, в чиито ъгълчета имаше бръчици като на Клинт Истууд. Помогни ми да забравя Джон, помисли си тя, но не отклоняваше погледа си от него. Ето ни тук, сами. Години от... премълчавано привличане помежду ни. Освен ако не беше полудяла. Освен ако никога не я е поглеждал така. Но нещо в изражението му й каза, че размишлява. Чувстваше, че обмисля нещо. Дали да не я грабне в страстна целувка и да я заведе в леглото?

Какво си заразмишлявал, Хенри Букс? Дали да не правят любов направо тук, на лодката, веднага?

Или че тя е само старата безинтересна Джун, каквато си е открай време, и той никога не се е чувствал привлечен от нея?

Откъде да знае. Де да имаше смелост да стане от стола, да отиде до него и да го целуне по устата.

– Каква шибана близост само!

Джун се извърна и видя Ванеса Гъл. Както обикновено, Джун беше изключила действителността от мислите си и беше забравила Приятелката. За миг така се изненада от появата й, че не можеше да помръдне. Ванеса не спираше да мести гневен поглед от Джун към Хенри и обратно. Носеше обичайните за лятото лятна рокля и кецове.

– Тъкмо вдигнахме наздравица за успешната работа през празничните дни – припряно обясни Джун.

– Че какво друго – рече Ванеса, от очите й хвърчаха искри. – Хенри, признай си, вече е крайно време. Спести ми главоболието да чакам още няколко години за някакво там предложение за брак, не че съм сигурна дали изобщо искам да се омъжа за теб. Кажи си, та и двамата да знаем, и тримата да научим. Влюбен си в Джун, винаги си бил влюбен в нея.

Джун гледаше ту Ванеса, ту Хенри. Какво?

Ванеса я стрелна с гневен поглед.

– Джун, по дяволите, зарежи тази роля "В мен ли?". Когато беше изчукана на осемнайсет или там на колкото години си била, това може и да е вършело работа, но сега е досадно. Повярвай ми. Вече си минала етапа на невинното девойче.

Джун гледаше Ванеса, а Ванеса – Хенри.

– Не обичам да ме завират в ъгъла, Ванеса – най-накрая се обади той.

Ванеса тикна пръст в гърдите му.

– А аз не обичам да се състезавам с някого, независимо дали живее в този град, или не. Писна ми, Хенри. Считай се за свободен мъж. Така или иначе, започнах да излизам с Бек Харлоу. Той не издирва със запалена факла точно определен човек.

Ванеса взе чашата с шампанско, оставена от Бийн, и я метна към стената до Хенри. Джун видя как чашата се разбива на пода. После Ванеса се врътна, изкачи стъпалата и тръшна вратата.

– Върви след нея – каза Джун, която не беше сигурна какво точно се е случило. С Бек Харлоу – страхотния механик, за когото всички говореха възторжено – или не, Ванеса явно беше ядосана достатъчно, за да хвърля чаши.

– Този път няма – отвърна той. – Като оставим настрана драмата, за останалото е права.

Джун го погледна затаила дъх.

Хенри я гледаше втренчено с очите си като на Клинт Истууд.

– Винаги съм бил влюбен в теб, Джун.

Тя замръзна, всяка клетка в тялото й застина.

Хенри се приближи, застана пред нея и повдигна брадичката й, погледна я, после я целуна по устата, така както си беше мечтала за тази целувка, още когато Чарли беше малък. Хенри се отдръпна от нея без да отмества поглед.

– Винаги съм искал да те целуна. Всеки уикенд, всеки ден, непрекъснато. От години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бард са много бързи!

Публикувано изображение

излиза на 20.08.2012 г.

Забранявана и отричана, но неизменно обичана, трилогията „Петдесет нюанса” е попкултурен феномен, който завладя света!

Ню Йорк Таймс

„ПЕТДЕСЕТ НЮАНСА“ РАЗБИВА ВСИЧКИ РЕКОРДИ!

Трилогията достигна 30 млн. тираж по света – една от най-бързо продаваните поредици, като остави зад себе си романите на Дан Браун и Дж. К. Роулинг.

Е Л Джеймс: „Напълно съм изумена от успеха на моите книги!“

ПЕТДЕСЕТ НЮАНСА ПО-ТЪМНО

Изплашена от ексцентричните сексуални наклонности и мрачни тайни на Крисчън, Анастейжа скъсва с него, за да започне нова кариера в американско издателство.

Но копнежът продължава да владее всяка нейна мисъл и когато той й предлага нов договор, тя не може да му устои. Страстната им връзка отново се разпалва. Скоро Ана научава за изтерзаното минало на своя наранен, напрегнат и властен господин Петдесет нюанса повече, отколкото е смятала за възможно.

Докато Крисчън се бори с вътрешните си демони, Ана трябва да се изправи пред гнева и завистта на жените, с които той е бил преди, и да вземе най-важното решение в живота си.

Решение, което може да вземе единствено сама...

Книга за жените, които не се страхуват да изказват на глас копнежите си!

Нюзуик

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очаквайте новата книга "Среднощен танц" на Джулия Куин на 24.08.2012 г.

Лейди Арабела Блайдън притежава красота и ум, и е уморена от мъжете, които виждат само едното от двете в нея. Когато един ухажор казва на Арабела, че е склонен да пренебрегне ужасните ? литературни наклонности на интелектуалка, за сметка на външността и богатството ?, тя решава да си вземе почивка от брачния пазар. Но никога не е очаквала, че по време на продължителен престой в провинцията, ще срещне л

орд Джон Блекууд – ранен герой от войната, който я вълнува както никой друг мъж досега.

Лорд Джон Блекууд е изживял най-ужасните кошмари на войната… но нищо до този момент не е било така плашещо за измъченото му сърце, както лейди Арабела. Тя е опияняваща, вбесяваща… и го кара да иска да живее отново. Изведнъж той пише лоша поезия и се катери по дърветата в непрогледно тъмната нощ… само за да може да танцува с нея, когато часовникът удари полунощ. И макар да знае, че никога няма да бъде мъжът, когото тя заслужава, той не може да спре да я желае. Но когато жестоката дневна светлина измести магията на нощта, ще може ли тази изтерзана душа да се научи да обича отново?

Публикувано изображение

Редактирано от margc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Книгите на Тиара Букс изглеждат зашеметяващо! Мнооого хубави корици <3 Заслужават ли си като съдържание, защото се въздържам от покупки на този етап.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Книгите на Тиара Букс изглеждат зашеметяващо! Мнооого хубави корици <3 Заслужават ли си като съдържание, защото се въздържам от покупки на този етап.

По мое лично мнение съдаржанието им е страхотно и равно на кориците им.Няма да сбъркаш ако купиш коя да е тяхна книга. Аз имам една две от тях,а повечто от тях съм ги чела. Но тази със ще си я взема,защото имам първата книга от поредицата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също много харесвам книгите на Тиара но кажете дали има нещо ново около техните книги.Наи вече ми е любопитно за Воините на Атлантида.Дали скоро ще излезе следващата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също много харесвам книгите на Тиара но кажете дали има нещо ново около техните книги.Наи вече ми е любопитно за Воините на Атлантида.Дали скоро ще излезе следващата.

Според последното инфо от издателството, втората книга от поредицата тези дни влиза за печат и се очаква в скоро време да обявят датата на пускането й по книжарниците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

dentelle

"Книгите на Тиара Букс изглеждат зашеметяващо! Мнооого хубави корици <3 Заслужават ли си като съдържание, защото се въздържам от покупки на този етап. "

За съжаление не споделям мнението, че книгите им са добри. Може като сюжет да са хубави, но като изпълнение куцат. Иначе кориците им наистина са хубави.

Когато излязоха първите книги от поредиците си ги закупих, но някои от тях още не мога да прочета. В началото се четат леко, но някъде към средата ми стават скучни.

Реших все пак да пробвам и с 2-та книга на Джулия Куин от поредицата за Блайдън /макар мъчно да изчетох първата/, но макар да я имам почти веднага след излизане от печат още не съм я довършила. Същата история.

Личното ми мнение /без да ангажирам друг/ е, че фен-преводите на Тима са много, много над това, което излиза от печат.

Ако все пак се решиш мога само да препоръчам да опиташ с една от книгите като начало.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И мойто мнение за книгите на Тиара не е много розаво. Тръгнаха с известни имена на автори, които видяха, че лудо се свалят от торент-сайтовете. Но забравиха, че там книгите са безплатни. И естествено заложиха на любопитството на читателите. Бях чела на Рейчъл Гибсън - „Истински признания“ и с нетърпение си взех „Безумно влюбен“ - и останах разочарована - банална корица, безинтересно съдържание, чак на предпоследната страница разбрах, че главния е лудо влюбен и то добре, че брат му му каза!!! Да не говорим за „Великолепно“ на Джулия Куин, която прочетох с много зор - правилен избор на автор(защото много народ я харесва), но неправилен избор на поредица. Накрая бях на мнение, че някой трябва да ми плати за това, че я прочетох до край и си загубих времето. Към втората „Среднощен танц“ изобщо няма да посегна. А и кориците са банални и еднотипни - мъж и жена прегърнати. Никакви свежи интересни идеи. Да не говорим за малкия формат, който се наложи да преглътна, ама и с очила си напрягам очите да чета. За грешките и непонятните на места изречения - изобщо няма да споменавам. Сега са се насочили към Линда Хауърд - друга много обичана авторка. Много ми е интересно там какво ще направят, като се има предвид, че тази писателка е много трудна за превод с дълги объркани изречения и много обяснения. Естествено няма да си ги купя, просто ще намеря безплатния начин да си задоволя любопитството, какво са направили. Лично аз няма да си дам повече парите за тяхна книга. Мнението е лично и не обързва никой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И мойто мнение за книгите на Тиара не е много розаво. Тръгнаха с известни имена на автори, които видяха, че лудо се свалят от торент-сайтовете. Но забравиха, че там книгите са безплатни. И естествено заложиха на любопитството на читателите. Бях чела на Рейчъл Гибсън - „Истински признания“ и с нетърпение си взех „Безумно влюбен“ - и останах разочарована - банална корица, безинтересно съдържание, чак на предпоследната страница разбрах, че главния е лудо влюбен и то добре, че брат му му каза!!! Да не говорим за „Великолепно“ на Джулия Куин, която прочетох с много зор - правилен избор на автор(защото много народ я харесва), но неправилен избор на поредица. Накрая бях на мнение, че някой трябва да ми плати за това, че я прочетох до край и си загубих времето. Към втората „Среднощен танц“ изобщо няма да посегна. А и кориците са банални и еднотипни - мъж и жена прегърнати. Никакви свежи интересни идеи. Да не говорим за малкия формат, който се наложи да преглътна, ама и с очила си напрягам очите да чета. За грешките и непонятните на места изречения - изобщо няма да споменавам. Сега са се насочили към Линда Хауърд - друга много обичана авторка. Много ми е интересно там какво ще направят, като се има предвид, че тази писателка е много трудна за превод с дълги объркани изречения и много обяснения. Естествено няма да си ги купя, просто ще намеря безплатния начин да си задоволя любопитството, какво са направили. Лично аз няма да си дам повече парите за тяхна книга. Мнението е лично и не обързва никой.

За книгата на Рейчъл Гибсън подкрепям с две ръце. Ужасяваща корица, и блудкава книга. Общо взето ме е яд, че си я взех. На Джулия Куин книгите ми допадат, но малкия формат и грешките вътре в самите книги убиват настроението. Книгата на Керелин Спаркс също не ми хареса особено. Вече пазара е залят с вампирски книги, Тиарата трябваше да се придържат към историческите романи и да наложат манопол над тях, да ни залеят с историческо и тъй като нямат особено голяма конкуренция, щяха да станат много обичано издателство, но те се разпиляха, опитват се да седнат на 3 стола едновременно, с историческо, съвременно и паранормално, затова винаги ще има недоволни. Единствено според мен са успяли да улучат поредицата на Алиса Дей за воините на Посейдон, но отново малкия формат ми бърка в джигера.

И така и така съм почнала с критиките. Не знам за вас, но новата поредица на Нора, която пускат Хермес ми се вижда адски голяма боза. Докато четях резюмето на първата едва не заспах, но все пак си я взех, нали съм луда по поредиците, пробвах се, помъчих се да я прочета, но не се получи, седи си книгата и нямам намерение да си купя следващата. Чието резюме беше още по-скучно и от това на първото. Нещо Норчето почва да се изчерпва, ама при наличието на 300 милиона книги, то се и очакваше.

Иначе предоволно си прочетох поредицата "50 нюанса" много ми хареса, пак да кажа нещо различно, интересно, има любов, много смях, романтика, неочаквани обрати, крими елементи, силни емоции. Много съм доволна от покупката си. Само дето в последните страници на книгата, има няколко листа, в които историята започва наново, от първата книга, но този път от гледната точка на главния герой. Дано не тръгне да пише цялата история през неговите очи, защото колкото и да е забавен и остроумен, мисля, че ще навреди на поредицата същата история да ни я представи отново. Ще ни доскучае :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Анотация

Доктор Лина Тейлър е специалистка по културата и историята на маите. Красивата млада жена разпределя времето си между археологическите разкопки в Юкатан и студентите си от университета в Хюстън. Дъщеря на видни археолози, в чиито вени тече благородническа кръв, Лина израства сред ценни артефакти в семейното имение Рейс Балам в Мексико.

Животът й се преобръща, когато среща прекалено самоуверения, потаен и неустоимо привлекателен Хънтър Джонстън. Преди осем години при катастрофа загиват съпругата и дъщеричката му. Трагедията оставя траен отпечатък върху Хънтър и той напуска имиграционните служби.

На границата между Тексас и Мексико са заловени древни артефакти на маите с неясен произход. Те са оставени на съхранение заедно с други конфискувани стоки и оръжия, но изчезват мистериозно. Бившият колега на Хънтър – Джейс, разполага само с четири дни, за да разкрие извършителите на обира и местонахождението на антиките. Джейс отчаяно се нуждае от помощта на Хънтър, за да не загуби работата си. А той – от познанията на Лина.

В околностите на Рейс Балам банда, предвождана от безцеремонен главатар с прякор Маят, ограбва древни гробници. Дали на 21 декември 2012 г., според пророчеството на маите, ще настъпи апокалипсис? За да спечели благословията на боговете, Маят е твърдо решен да извърши най-красивото жертвоприношение...

Тази ми изглежда интересна. Чела и други от същата авторка и са доста добри.

Ако някой се интересува в сайта на Хермес, както винаги, има публикуван откъс от книгата.

А между другото тя от вчера трябва да е по книжарниците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, видяхте ли тази красота, нов роман на любима авторка! Ще се купува, изглежда прекрасно, дано е интересна.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеТова е книга втора от поредицата Заветът на Мефисто. Отново  паранормални

способности и  митология, забъркани в една не лоша смес. Предвид факта, че на пазара има много такива книги, то някои ще я харесат, други не. За мен е приятна поредица, но не е ясно колко книги ще има - в едно свое интервю авторката казва, че е сключила договор 2 книги - не е ясно дали биха издали още, а възможности има 7 братя /не съм сигурна колко бяха точно/ са все пак.

Редактирано от Plqsak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа 

Очаквайте през април за първи път на българския пазар невероятния дебютен роман на Оливия Паркър:
AT THE BRIDE HUNT BALL
За един херцог няма нищо по-изкушаващо от тръпката на преследването...

Да уловиш невяста...
Гейбриъл Дивайн, херцог Уолвърест, е твърдо решен никога да не се ожени. За да продължи необезпокояван ергенския си живот, той решава да нагърби със задължението по продължаването на рода по-малкия си брат. Подбирайки внимателно най-подходящите дами от висшето общество, Гейбриъл организира грандиозен бал, за да може брат му да си избере съпруга. Уверен, че всяка една от тях ще бъде нетърпелива да заеме тази позиция и да осигури наследник на семейството, Херцогът не подозира как добре замисленият му план скоро ще приеме неочакван обрат, когато една от кандидатките пленява вниманието му …

Да покориш негодник...
За разлика от мащехата си, която копнее да се издигне в обществото и да види повереницата си сгодена, Маделин Хейууд няма никакво желание да присъства на скандалния бал, организиран от Дивайн. Тя мечтае да се завърне в родното си имение и да продължи живота си извън строгите социални рамки. Но жребият на съдбата я изпраща в замъка Уолвърест, където всички поканени дами се надпреварват да спечелят сърцето на по-младия Дивайн. Тя е убедена, че се намира в леговище на вълци и смята братята за безсърдечни негодници – особено херцога, чиято развратна репутация го предшества. Но неочаквано в сенките на замъка съзира в пленителните му очи страст, която я обърква и пленява. Зашеметена от пламналите помежду им чувства, Маделин е решена да не позволи на ласките му да я омагьосат - и все пак порочните му набези толкова я изкушават...

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резюмето ми харесва. Ще си я взема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

"Нощна сянка" излиза на 25 март!

Заедно пристъпихме в неизвестното...

„Аз, вещицата“ ни запознава с Даяна Бишъп, учен от Оксфорд и вещица въпреки желанието си, и с вампира генетик Матю Клермон – две свръхестествени същества, които се озовават в центъра на битка за изгубен вълшебен ръкопис, известен като Ашмол 782. Привлечени един към друг въпреки вековните табута и решени да разгърнат магическите сили на Даяна, двамата поемат на пътешествие във времето.

„Нощна сянка“ запраща Даяна и Матю в Лондон от времето на Елизабет I – свят на шпионаж и интриги, където се срещат с група стари приятели на Матю, известна като Нощната школа. Целта им е да открият вещица, която да обучи Даяна, и да открият следи от Ашмол 782. Но когато миналото започва да стяга примката си около тях, двамата поемат на съвсем различно пътешествие, което ги отвежда в сърцето на вампирската история и на тайни, пазени цели петнайсет столетия.

В „Нощна сянка“ Харкнес отново тъче пищен и великолепен гоблен от алхимия, магия и история. Любовта се задълбочава, докато авторката ни води през примката на времето в разказа си за кръв, страст и завързани на възел нишки от миналото, за да ни представи един от най-жадно очакваните романи на годината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ооох, вълнувам се за новата трилогия на Норчето :rolleyes: Първата книга ще излезе на 5 ноември, много е далече :( Ето инфо и корица:

The Cousins O'Dwyer Trilogy

1. Dark Witch (2013)

Публикувано изображение

From #1 New York Times bestselling author Nora Roberts comes a trilogy about the land we’re drawn to, the family we learn to cherish, and the people we long to love…

With indifferent parents, Iona Sheehan grew up craving devotion and acceptance. From her maternal grandmother, she learned where to find both: a land of lush forests, dazzling lakes, and centuries-old legends.

Ireland.

County Mayo, to be exact. Where her ancestors’ blood and magic have flowed through generations—and where her destiny awaits.

Iona arrives in Ireland with nothing but her Nan’s directions, an unfailingly optimistic attitude, and an innate talent with horses. Not far from the luxurious castle where she is spending a week, she finds her cousins, Branna and Connor O’Dwyer. And since family is family, they invite her into their home and their lives.

When Iona lands a job at the local stables, she meets the owner, Boyle McGrath. Cowboy, pirate, wild tribal horsemen, he’s three of her biggest fantasy weaknesses all in one big, bold package.

Iona realizes that here she can make a home for herself—and live her life as she wants, even if that means falling head over heels for Boyle. But nothing is as it seems. An ancient evil has wound its way around Iona’s family tree and must be defeated. Family and friends will fight with each other and for each other to keep the promise of hope—and love—alive…
Редактирано от Il colombo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение

Очаквайте на 30 април: Неукротима любов, книга девета от поредицата "Братството на черния кинжал" на Дж. Р. Уорд.

Потопете се в тъмния свят на буреносни страсти 
и спиращо дъха действие, където 
шестима необикновени воини са призвани да защитят расата на вампирите от тяхното пълно унищожение

В сенките на нощта в Колдуел, Ню Йорк, бушува ожесточена и смъртоносна война. Последните вампири са безмилостно прес­ледвани и избивани от Обществото на лесърите – организация на лишени от души ловци, които не се спират пред нищо, за да унищожат враговете си. Шестима изключителни воини, най-­добрите бойци на вампирите, обединени в Братството на черния кинжал, имат за задача да спасят расата си от гибел.

Пейн, сестрата близнак на Вишъс, е замесена от същото тъмно, изкусително тесто като брат си. Държана затворена цяла вечност от майка си, Скрайб Върджин, тя най-накрая получава свободата си с цената на тежка травма...

Мануел Манело, блестящ хирург, е повикан да спаси Пейн. Привличането между тях е моментално и е толкова силно, колкото и опасно. Но когато световете на хората и вампирите се сблъскват, Пейн е застигната от един свой стар дълг, който излага на риск както живота, така и любовта й.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, ето ви два нови книжни повода за радост:

- Линда Хауърд - " Забранено минало " ( вече е по книжарниците ) - Лизет Хенри се събужда една сутрин и прави ужасяващо откритие – не разпознава собственото си отражение в огледалото. Знае как изглежда и е убедена, че това не е нейното лице. Още по - тревожното е, че не може да си спомни цели две години от живота си. Лизет има натрапчивото усещане, че някой я следи. Подозира, че домът й се подслушва. Но няма никаква представа кой и защо я наблюдава. Тя знае как да претърси къщата за бръмбари и колата си за устройства за проследяване. Нещо повече, тя може да избяга от наблюдаващите я като обучен агент. И все пак не помни как и кога е придобила тези умения. Но миналото винаги намира начин да се върне. Появата на тайнствения и съблазнителен Хавиер отключва странни и смущаващи спомени. Въпреки силното привличане, което изпитва към него, нещо нашепва на Лизет, че не трябва да му се доверява. Скоро тя се превръща в мишена на безмилостни убийци, а Хавиер е единственият, който може да й помогне да научи какво е сторила и защо я преследват. Но разкриването на миналото застрашава не само нейния живот, но и този на Хавиер.

Иииииии........Сюзън Елизабет Филипс - " Бебето е мое " ( излиза на 28. 05. ) - Гениалната физичка д - р Джейн Дарлингтън отчаяно копнее за бебе. Но да се намери подходящ баща не е толкова лесно. Суперинтелигентността на Джейн винаги я е карала да се чувства самотна и по - различна от останалите и затова тя е твърдо решена да спести подобна участ на бъдещото си дете. Което означава, че трябва да намери някой много специален за баща на своето бебе. Някой много, много... глупав. Кал Бонър, легендарният куотърбек на „ Чикаго Старс “, изглежда, е перфектният избор. Но красивата му външност и недодяланото му държане са измамни. Д - р Джейн твърде късно разбира, че всъщност той е много по-умен, отколкото показва. Както и че съвсем не е съгласен да бъде използван и захвърлен...

Нямам търпение да прочета както първата, така и втората. " Забранено минало " е голяма изненада за мен, още повече, че е на издателство " Ера ". Предполагам, че книжката ще е от рода на " Втори шанс ", " Убий и кажи " или дори на " Ловен сезон ". Надявам се сюжетът да си заслужава, тъй като Линда е една от любимите ми авторки.

" Бебето е мое "....... тръпна в очакване да се появи у нас от преди доста време, защото обожавам книгите на С. Е. Филипс. Влюбена съм в колоритните и герои и в смешните ситуации, в които ги поставя! Вече едва издържам да се добера до книжката!!!!!!

:)

Редактирано от Амарилис (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...