Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ralna

Предстоящи и нови заглавия на книжния пазар

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

И още няколко: 

" Ад " - Дан Браун ( предстои да излезе на 12 юни ): 

"Търсете и ще намерите." 

Тези думи отекват в съзнанието на видния харвардски професор по религиозна символика Робърт Лангдън, когато се свестява в болница, без спомен къде се намира и как се е озовал там. Не може да обясни и произхода на страховития предмет, открит сред вещите му. 

Заплаха за живота ще запрати Лангдън и младата лекарка Сиена Брукс на главоломна гонитба из Флоренция. Единствено познаването на тайни проходи и древни загадки, спотайващи се зад историческата фасада, може да ги спаси от неизвестните им преследвачи. Водени само от няколко стиха от мрачния шедьовър на Данте, Лангдън и Сиена трябва да разгадаят серия шифри, скрити дълбоко в някои от най-прочутите творби на Ренесанса – скулптури, картини, сгради, – за да открият отговора на загадка, която може би ще им помогне да спасят света от ужасяваща заплаха...

" Черният град " - Борис Акунин ( вече е по книжарниците ): 

Ераст Фандорин е на мисия в Баку, където не само градът е черен от нефт, но и душите са почернели от алчност. Битката за петрола не е от вчера - в Баку се разгарят страсти, достойни за легендарната Златна треска в Аляска. За дни се рушат и издигат финансови империи, а там, където има пари, има и продажни политици, там действат хората, в чийто интерес е да се разклатят устоите на държавата.

Джентълменът - детектив се изправя срещу мултимилионери, революционни групировки и бандити, в лабиринт от финансови и политически интриги, където го дебне и страстта на загадъчна източна красавица. Любовните трепети и разочарованията няма да попречат на Фандорин да намери верния път - той трябва да спаси отвлеченото дете на приказно богата собственица на нефтени находища, но и да се изправи срещу неуловим злодей, поставил си за цел да унищожи многовековната руска империя.

Мисля, че този роман е последният от поредицата на Акунин за Ераст Фандорин, което лично за мен е повече от нещастие.  :( 

Но има и още един нов от автора, който е като неочакван подарък. Това е " Писателят и самоубийството " ( предстои да излезе ) - за повече информация, влезте на http://ednorog1.wordpress.com ( текстът си заслужава, а книгата обещава да е повече от интересна, макар и по - сериозна в сюжетно отношение ).

И....." Любовни писма " на Лайза Клейпас ( пета книга от поредицата " Хатауей ", предстои да излезе ): 

Тя крие потаен копнеж…

Биатрикс Хатауей винаги се е чувствала далеч по - удобно сред дивата природа и животните, отколкото в балната зала. Макар да е участвала в светския сезон в Лондон, нейната здрава красота и свободолюбив дух не жънат сензационен успех, не дори и сериозно ухажване от превзетата столична аристокрация. Така че Биа почти се е примирила със съдбата си – никога да не срещне любовта. Дали някога ще дойде време най  -необикновената от сестрите Хатауей да бъде харесана от някой мъж, та макар и само за да не остане стара мома?

Той е отегчен от света циник… 
Капитан Кристофър Фелън е красив и храбър офицер, който планира да се ожени за приятелката на Биа – хубавата и кокетна Прудънс Мърсър, след като се завърне от бойното поле. Но кошмарът на войната помрачава душата му и става ясно, че от фронта няма да се завърне същият човек, когото познават и харесват в светското общество. Разочарована и охладняла, Прудънс подтиква приятелката си да продължи от нейно име кореспонденцията с Кристофър – поне докато не се изясни дали капитанът ще остане сред перспективните кандидати… Възмутена, Биа отказва, но Съдбата решава друго. Онова, което започва като невинна измама, скоро се превръща за Биа в агонията на несподелена любов, в страст, която не признава отказ…

:)

Редактирано от Амарилис (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, резюмето на "Любовни писма" на Лайза Клейпас, е неточно! Пру никога не е писала на Кристофър, за  "да продължи от нейно име кореспонденцията", нито го е "отразила", като нещо повече от лек флирт, за да бъде "разочарована и охладняла",още повече, че Беатрикс започва да пише писма. При това... тя е харесвана от мъжете в балните зали, но произхода и семейството и, са основна причина за липсата на кандидати.

А и какво точно означава "здрава красота"? Болна красота не съм срещала... но кой знае? (Може би се има в предвид, че е яка мома, или може би - червендалеста :eek: ?)

Ако не знаех за коя книга става дума, според резюмето... Щях да я помисля за някое арлекинче (не, че има лошо), със сигурност щеше да ме поразсмее описанието и можеше и да я подмина.

Редактирано от aranna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Копирах резюмето от сайта на издателството ( или поне така мисля ). Наистина ще е жалко, ако и преводът е като него в стилистично отношение. Правописните / печатните грешки ще ги преживея някак.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Амарилис, проблема не е при теб. Просто се надявам, като се пишат резюмета от издателствата, те да отговарят на книгата, а не да са неточни и направо нелепи на някои места.

Наречете ме претенциозна, ако искате!

(В интерес на истината, съм си купувала книга в която съдържанието на книгата и резюмето си отговаряха само в имената на героите.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До дни ще излезе нов роман от любимата ми авторка. Нямам търпение! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До дни ще излезе нов роман от любимата ми авторка. Нямам търпение! :)

Ъъъъ, коя е любимата ти авторка, и кое издателство ще пуска книгата, че вече взех да ставам претенциозна. ;)

Упс, усетих се

Редактирано от Plqsak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно някой да знае кога Тиара смятат да издадат следващата книга от поредицата на Оливия Паркър, че определено ми се стори свежа и забавна. Между другото ако някой добър човек има линк към руски превод на тази поредица ще съм ви задължена да ми го пратите. Нямам нищо против да прочета още от тази авторка докато я чакам и на български.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно някой да знае кога Тиара смятат да издадат следващата книга от поредицата на Оливия Паркър, че определено ми се стори свежа и забавна. Между другото ако някой добър човек има линк към руски превод на тази поредица ще съм ви задължена да ми го пратите. Нямам нищо против да прочета още от тази авторка докато я чакам и на български.

Досега не успях да намеря авторката на руски. Ако някой има информация - и аз бих искала да знам в кой сайт да търся.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като споменахте Тиара, освен споменатата Оливия Паркър, аз искам и още една на Керилин Спаркс. Мнооого ме накефи и Как да се омъжиш за вампир милионер. Ох, мноого книги искам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като споменахте Тиара, освен споменатата Оливия Паркър, аз искам и още една на Керилин Спаркс. Мнооого ме накефи и Как да се омъжиш за вампир милионер. Ох, мноого книги искам.

И аз искам на Керелин Спаркс. Ама така както вървят, сигурно за Коледа ще ни дойде като подарък. Не знам дали да се радвам или да мрънкам, ама май второто ще наклони везните в своя полза, защото нищо не са издали в последно време... Вярно, че всичко е време и пари, но все пак...

Относно Оливия Паркър аз пък не намерих нищо на испански... :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За " На лов за съпруга " четох, че е дебютен роман на авторката. Ако е дебютен по принцип, а не само в България, то тогава надали ще откриете нещо друго, написано от нея за момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За " На лов за съпруга " четох, че е дебютен роман на авторката. Ако е дебютен по принцип, а не само в България, то тогава надали ще откриете нещо друго, написано от нея за момента.

Ами намерих нейн сайт/блог - там са посочени три книги и май са своеобразно продължение на първата (или са поредица). Който е на "ти" с английския:

http://www.oliviaparker.net/id1.html

Сега остава да се приготвим да чакаме и да ги видим издадени и на български.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъъъъ, коя е любимата ти авторка, и кое издателство ще пуска книгата, че вече взех да ставам претенциозна. ;) Упс, усетих се

Извинявам се :) Софи Кинсела е авторката, издателството - Кръгозор, а самата книга се казва "Сватбена нощ". Надявам се, че ще бъде свежа и по-различна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами намерих нейн сайт/блог - там са посочени три книги и май са своеобразно продължение на първата (или са поредица). Който е на "ти" с английския:

http://www.oliviaparker.net/id1.html

Сега остава да се приготвим да чакаме и да ги видим издадени и на български.

Определено ще е поредица, те и Тиара са написали "книга първа от Дивайн и приятели". Въпросът е, че с такава скорост издават книгите в поредиците, че предполагам децата на Гейбриъл и Маделин ще влязат в колеж преди да прочетем другите истории  :wink12:  За съжаление опитите ми да открия авторката на руски удрят на камък все още

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ришел Мийд
КРЪВНИ ВРЪЗКИ: Индигова магия (книга трета)
Очаквайте на 04.07.2013 
НОВАТА ПОРЕДИЦА НА РИШЕЛ МИЙД
С ГЕРОИТЕ ОТ АКАДЕМИЯТА
След един забранен, но сладостен миг, разтърсил Сидни до дъното на душата й, в нея се противопоставят желанието да остане вярна на принципите, с които е възпитана, и чувствата, които се зараждат в сърцето й.
И тогава среща чаровния бунтар Маркъс Финч – бивш алхимик, извършил нещо непростимо. Той е избягал от организацията на алхимиците и се укрива от тях. На път да разбули тайните, които алхимиците крият от Сидни, Маркъс упорито я подтиква да се разбунтува срещу хората, с чиито възгледи е отраснала, но разчупването на тези окови се оказва много по-трудно, отколкото тя си е представяла.
Водена от нормите, които са й били втълпявани години наред от алхимиците, Сидни се бори срещу древната, тайнствена магия, която е вкоренена дълбоко в същността й. Докато двамата с Ейдриън се опитват да открият злата вещица, която изпива силите на млади момичета с магически способности, Сидни осъзнава, че единственият начин самата тя да не се окаже следващата жертва е да се довери на магията в кръвта си... 

Изпълнена с нови лица, както и с добре познатите ни, в „Кръвни връзки“ има любов, приятелство, омраза, предателство – всичко онова, което превърна поредицата АКАДЕМИЯ ЗА ВАМПИРИ в пристрастяващо четиво и бестселър № 1 на „Ню Йорк Таймс“.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има още много време, докато книгата стигне изобщо до щандовете в книжарниците, да не говорим за нашите, но трябва да споделя новината: Лайза Клейпас пише историята на Джо Травис  :D  :D  :D Заглавието е Brown-eyed girl. Написа го днес в страницата си във фейсбук, както и че по-късно ще добави откъс от книгата  :) Много съм доволнааа  :D  :D  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, Боже!!!!!!!!! Това се казва новина.   :yanim: Поредицата за сем. Травис ми е много любима, всъщност първата книга на Лайза, която прочетох, беше именно за това семейство и по точно - " Захарче "! Вече нямам търпение да се докопам до тази за Джо. Ще се моля за скорошно написване и публикуване! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес докато разглеждах това - онова в една софийска книжарница попаднах на " Моят любим вампир " на Тереза Медейрос, една наистина добра авторка. Има фен превод на въпросната книга под името " Вампирът, който ме обичаше ". Нямах възможност да направя сравнение между двата, но мога съвсем спокойно да кажа, че фен преводът беше разкошен.  Няколко пъти съм го препрочитала с голямо удоволствие, тъй че който не е чел книгата, да я подхваща в единия или другия и вариант.  :)

Горенаписаното цели да покаже, че от " Ирис " малко са се отклонили във вманиачаването си по Джейн Фийдър. Три пъти ура за това!!! :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Редактирано от Il colombo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес докато разглеждах това - онова в една софийска книжарница попаднах на " Моят любим вампир " на Тереза Медейрос, една наистина добра авторка. Има фен превод на въпросната книга под името " Вампирът, който ме обичаше ". Нямах възможност да направя сравнение между двата, но мога съвсем спокойно да кажа, че фен преводът беше разкошен.  Няколко пъти съм го препрочитала с голямо удоволствие, тъй че който не е чел книгата, да я подхваща в единия или другия и вариант.  :)

Горенаписаното цели да покаже, че от " Ирис " малко са се отклонили във вманиачаването си по Джейн Фийдър. Три пъти ура за това!!! :wink12:

Аз мога да направя сравнение и трябва да кажа, че лично на мен фен превода и книжката повече ми харесаха. Но това наистина е едно добро попадение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От "Ибис" през юли:

Публикувано изображение

Вече трябва да е в книжарниците:

Жената на моя живот / Никола Баро

Публикувано изображение

Един следобед романтичният книжар Антоан седи в любимото си парижко кафене, когато жената на живота му сякаш пада от небето. Тя се е настанила на отсрещната маса и му се усмихва. За съжаление чаровницата не е сама. На излизане обаче красивата непозната му подхвърля картичка с телефонен номер. Съдбата се намесва и изиграва голяма шега на влюбения мъж - номерът е непълен. Антоан разполага с десет възможности и само 24 часа да намери жената на живота си...

Един роман, лек като перце и с житейски мъдрости за лудостта на любовта.

Редактирано от Il colombo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очаквайте през октомври: 

Трета книга от трилогия В ГРАДИНАТА от Нора Робъртс

ISBN: 9789542603924

Наличност: Предстоящи заглавия

Година: 2013г.

Страници: 352 стр.

Размер: 13x20

Тегло: 0.2900 кг.

Корица: мека

Цветност: черно/бяла

Език: български

Цена: 12,95 лв.; отстъпка -20% -> 10,36 лв.

Три впечатляващи жени, три истински приятелки научават, че тайната на миналото се крие в сърцето на старата им къща...

Хейли Филипс пристига в Мемфис с надеждата да постави ново начало за себе си и нероденото си дете. Не иска подаяния от далечната си роднина Роз, а само работа в процъфтяващия й градинарски център. Тук тя намира дом, в който е заобиколена от красота и най-добрите приятели на света. Сред тях е и Харпър, синът на Роз, към когото Хейли не е безразлична. За радост на младата жена, малката й дъщеричка Лили силно се привързва към него. Но Хейли не смее да рискува и да загуби всичко това заради увлечението си. Когато то обаче се оказва твърде силно, за да му устои, тя трябва да реши дали е готова отново да се довери на сърцето си...

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:drum2: Влизам, за да зарадвам обожаващите като мен Сюзън Елизабет Филипс с новината, че на 29.11. на българския книжен пазар излиза следващата книга от поредицата " Чикаго старс " на авторката, а именно " This heart of mine ", преведена у нас като " Капризите на сърцето ".  

Книгата проследява историята на Моли Съмървил ( сестрата на Фийб Съмървил от " Избрах теб! " и Кевин ( куотърбекът, появяващ се в " Бебето е мое " и оспорващ си позицията там с Кал ( много забавен образ ). Отново имам големи очаквания!!!!!

Ето линк: http://www.ibis.bg/

Ох, и корицата никак не е лоша. Навява романтика!  :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очаквано от Тиара през декември

Представяме ви новата ни поредица Hard Ink от Лора Кей.
Първата книга - Hard as It Gets, получава номинация за най-добър романтичен съспенс на 2013 година за наградите на Романтик Таймс и е победител в категорията най-добър романтичен съспенс на 2014 година в конкурсите на New England Bean Pot и Desert Rose RWA Golden Quill. Книгата се нарежда в топ листа за 2014 година на най-четените заглавия на Amazon, а Дж. Р. Уорд рецензира романа като:
„ Горещо, секси и изпълнено с напрежение. Страхотно четиво от страхотен нов автор!”
С Hard Ink, Лора Кей се превръща в нова звезда сред авторките на романтичните книги. Наелектризиращата серия, състояща се от четири романа, проследява опитите на четирима бивши военни да възвърнат изгубената си чест, след като в миналото са станали жертва на коварен заговор. Сред страниците на Hard as It Gets ще откриете татуировки, страст и невероятния сблъсък между Бека и Ник, който ще ви остави без дъх. Очаквайте нашето издание на романа в началото на следващия месец.

18680106.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

189561z.jpg

За да спечели любовта и…
Като извънредно богат земевладелец Гауан Стотън, херцог Кинрос, може да се ожени за всяка една от девойките на баловете, които посещава. Единственият проблем е, че всички те са англичанки и Гауан не е сигурен, че са подходящи – той е свикнал с трудолюбивите момичета от шотландските планини, не с тези изтънчени благороднички, които прекарват дните си в пиене на чай. Но тогава се запознава с лейди Едит Гилкрист. Запленен от красавицата с изумрудени очи и златисти къдрици, той разбира, че трябва да я притежава.
Той трябва да я спаси от кулата…
"Еди" е сполетяна от злата участ да бъде ужасно болна по време на дебютантския си бал и почти не си спомня как изглежда Гауан. Дори по-лошо: съгласява се да се омъжи за него още на следващата сутрин. Единствената страст на Еди е музиката – до мига, в който едно скандално писмо на Гауан разпалва у нея неустоимо желание. И все пак след сватбата Еди осъзнава, че съпругът и има нужда от урок и за да му го даде, се заключва в една кула. Гауан трябва да намери начин да проникне в кулата и да убеди невестата си, че мястото и е в неговите обятия.
„Нищо не може да ме накара да отида по-бързо
в книжарницата от… Елоиза Джеймс.”
Джулия Куин

Редактирано от Петето (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...