Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Книгата се казва "Разказите на един златотърсач" или "Историите на един златотърсач", нещо такова. Книгата не е нова, не знам издателство, нито автор. Ако някой може да ми помогне ще съм благодарна.

10х

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А от къде си разбрала за книгата? Дай малко повече информация... А още повече и за заглавието не си сигурна! Освен това, разкази ли са или е роман, или сборник някакъв, или... Ти на практика нищо не знаеш, а търсиш книгата... За какво става дума поне кажи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А от къде си разбрала за книгата? Дай малко повече информация... А още повече и за заглавието не си сигурна! Освен това, разкази ли са или е роман, или сборник някакъв, или... Ти на практика нищо не знаеш, а търсиш книгата... За какво става дума поне кажи.

<{POST_SNAPBACK}>

Еми за златотърсач става дума cool.gif

Да не би да става дума за "Белю Пушилката" от Джек Лондон. Ако е така, то малко повече инфо ТУК

ако не е за него, то съжалявам, но ти препоръчвам да я прочетеш. Заслужава си.

:bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе то толкова общо... Може и нещо на О'Хенри да е... Или пък кой знае... А иначе, Джек Лондон е добро попадение :-D . Той малко ли разкази за златотърсачи има...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах, че автора на книгата е един чужденец, който в България е известен под псевдонима "Императора". Разбрах също така, че той е бил нещо като иманяр, търсел е злато и съкровища в България и тази книга я е написал като мемоари. Мисля, че вече е починал.

Ако някой може да ми каже къде мога да я намеря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човекът известен в БГ като Императора се казва Желязко Колев Демирев и е бил един от най-известинте иманяри, но никъде няма инфо да е писал книга sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа,Императора го убиха заради пръстена ма Цар Калоян!sad.gif

Известен иманяр,книга не знам да е издавал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Другата легендарна личност в българското иманярство, призната за доайен на всички, които в един или друг момент са посягали към металотърсача и кирката под светлината на пълнолунието, беше Желязко Колев Демирев, известен и на иманярите, и на полицаите като Бай Желязко или Императора.

Макар и често сблъсквал се със закона, той беше останал като един от патриотите на родното иманярство. Наистина, съкровищницата му беше и до смъртта му неизвестна като количество и като стойност. Но един от основните принципи, които изповядваше, беше, че ценностите трябва да остават в България, а не да изчезват по неведоми пътища незнайно къде и да не видят бял свят, защото скъпите частни колекции по принцип не се радват на особена прозрачност. Една от версиите за нелепото му убийство преди няколко години беше, че именно конфликт с "младите вълци" е станал причина да му бъде изпратен наемен килър. Стрелецът беше задържан и осъден, но пое сам вината с обяснението, че Бай Желязко му дължал пари за предадени антични монети. Това звучи просто абсурдно, защото Императора никога не оставаше без пари. Както сам той казваше, ако огладнея, ще посегна към "римската касичка". Така наричаше тайнствените си колекции от антични римски монети. Те така си останаха тайни и след смъртта му...

Редактирано от radosstin (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване