Премини към съдържанието
nologo

KMPlayer - въпроси, мнения и дискусия (обединена)

Препоръчан отговор

Забелязох, че си с Windows 7 там се избира Видео (Разширени) > Обработка на видео > Разширена обработка на видео (C/A)

здравей извинявай че се намесвам но и аз имам проблем с филмите в mkv формат.само че при мене филмите тръгва на КМР и VLC, само че след минута най-много, ми забиват и се само изключват http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif . иначе си тръгват без проблем и със субт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем със субтитрите, но след като пусна филма давам десен бутон на плейъра (в/у самия филм) там - subtitles -> и мисля, че субтитрите ти са на последния ред от менюто, може вече да са маркирани, но като кликнеш пак там се появяват. При мен така се получава. Мисля, че нещо се бърка с тези, които ти си сложил и вградените във файла. Пробвай само да ги избереш отново от менюто subtitles. При Windows 7 като си затворя лаптопа екрана ми премигва (с HDMI на ТВ-то) и като се включи пак ги няма субтитрите, пускам ги по същия начин - избираш ги наново от менюто. Надявам се това ще помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един проблем със субтитрите и по точно езика им и не знам как да ги оправя. Със 7 серия на луиндолс съм някой да помогне ако може как да ги оправя. А и използвам кмплеяр там също не могат да тръгнат нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един проблем със субтитрите и по точно езика им и не знам как да ги оправя. Със 7 серия на луиндолс съм някой да помогне ако може как да ги оправя. А и използвам кмплеяр там също не могат да тръгнат нормално.

В какъв смисъл езика им ?

Ако ти излизат разни символи вместо букви смени си регионалните настройки на "луиндолс"-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля за помощ. Свързах през ХДМИ компютъра с ТВ в Тиатър мод. КМР не ми показва субтитри на ТВ-то. Предварително благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля за помощ. Свързах през ХДМИ компютъра с ТВ в Тиатър мод.

КМР не ми показва субтитри на ТВ-то.

Предварително благодаря.

Трябва да промениш монитера и tv-то, в случея монитора е ти основен а lcd-то второ.Размениги и ще си решиш проблема.Това става от настройките на картата било то nvidia или ati.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От настройки - Обработка на видео - избираш "Миксер с наслагване" а от менюто "Субтитри" избери "Показване с наслагване".С тези настройки ще виждаш субтитрите без проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да промениш монитера и tv-то, в случея монитора е ти основен а lcd-то второ.Размениги и ще си решиш проблема.Това става от настройките на картата било то nvidia или ati.

Компа и ТВ са в различни стаи. Не мога да боравя с менютата защото всичко минава на ТВ.

Ще пробвам указанията на topcon и ще пиша.

Благодаря ви и на двамата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От настройки - Обработка на видео - избираш "Миксер с наслагване" а от менюто "Субтитри" избери "Показване с наслагване".С тези настройки ще виждаш субтитрите без проблеми.

За съжаление не се получи.

Някакви други предложения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление не се получи.

Някакви други предложения?

Настрой си видео картата размени основния монитор виж снимката там съм показъл

Редактирано от solid snake (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настрой си видео картата размени основния монитор виж снимката там съм показъл

Моят каталист контрол център е малко по различен, но доколкото разбрах искаш да поставя ТВ като първи?

За съжаление, когато е първи иконите минават на ТВ и тогава не мога да управлявам защото компа е в друга

стая. Пробвах с версии 1435 и 1436 - не се получи. После изтрих всичко до дъно и инсталирах 1428 и о чудо

субтитрите излезоха в "кадър" на ТВ. Така че за момента си реших проблема, но защо не се получи с новите

версии? Чудна работа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят каталист контрол център е малко по различен, но доколкото разбрах искаш да поставя ТВ като първи?

За съжаление, когато е първи иконите минават на ТВ и тогава не мога да управлявам защото компа е в друга

стая. Пробвах с версии 1435 и 1436 - не се получи. После изтрих всичко до дъно и инсталирах 1428 и о чудо

субтитрите излезоха в "кадър" на ТВ. Така че за момента си реших проблема, но защо не се получи с новите

версии? Чудна работа!

Трябва двата екрана да са в режим на клонирана картина, тогава няма да има проблеми. Все пак си успял приятно гледане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр. Някой може ли да отговори на следния въпрос? Защо когато гледам mkv с KMPlayer с 2 или повече аудио потока, при превключване на някой от другите, картината почва да сече и не се вижда нищо? Променям аудио потоците както от Меню-Аудио, така и с командата Ctrl+X.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр. Някой може ли да отговори на следния въпрос? Защо когато гледам mkv с KMPlayer с 2 или повече аудио потока, при превключване на някой от другите, картината почва да сече и не се вижда нищо? Променям аудио потоците както от Меню-Аудио, така и с командата Ctrl+X.

А използваш ли други програми за гледане на филми, например кодеци? Ако ли не десен бутон на екрана на kmplayer, даваш на Видео (Разширени)- Обработка на видео - VMR9 Без обработка (кач. субтитри), и пак пробвай да си смениш аудиото. Ако няма ефект ще ми напишеш хардуера и софтуера си. Възможно е да си със стар драйвер на картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А използваш ли други програми за гледане на филми, например кодеци? Ако ли не десен бутон на екрана на kmplayer, даваш на Видео (Разширени)- Обработка на видео - VMR9 Без обработка (кач. субтитри), и пак пробвай да си смениш аудиото. Ако няма ефект ще ми напишеш хардуера и софтуера си. Възможно е да си със стар драйвер на картата.

Използвам KM и VLC. Имам инсталирани само ffdshow. Пробвах това, което ми каза с

Видео (Разширени)- Обработка на видео - VMR9 Без обработка (кач. субтитри)

, но не стана. Но стана като дадох на "Разширена обработка на видеото". По принцип лаптопа ми е стар модел Acer. Купил съм го 2006г. 1.5 GHz процесор Intel Celeron. Не мога да гледам HD филми, но пускам от време на време някой сериал с по-малък битрейд и резолюция 720р. Но пак се товари и загрява. Пускам тежки ДВД филми с висок битрейд и няма такова нещо като с mkv. Сигурно кодъка товари много процесора. Видеотокартта ми е 128MB.

Аз лаптопа не съм го преинсталирал от 2006г., така че пуснах Еверест и на ми показа това:

Описание на драйвера: Video Codecs

Дата на драйвера: 01.7.2001г.

Версия на драйвера: 5.1.2535.0

Не знам това да ли е достатъчно. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвам KM и VLC. Имам инсталирани само ffdshow. Пробвах това, което ми каза с , но не стана. Но стана като дадох на "Разширена обработка на видеото". По принцип лаптопа ми е стар модел Acer. Купил съм го 2006г. 1.5 GHz процесор Intel Celeron. Не мога да гледам HD филми, но пускам от време на време някой сериал с по-малък битрейд и резолюция 720р. Но пак се товари и загрява. Пускам тежки ДВД филми с висок битрейд и няма такова нещо като с mkv. Сигурно кодъка товари много процесора. Видеотокартта ми е 128MB.

Аз лаптопа не съм го преинсталирал от 2006г., така че пуснах Еверест и на ми показа това:

Описание на драйвера: Video Codecs

Дата на драйвера: 01.7.2001г.

Версия на драйвера: 5.1.2535.0

Не знам това да ли е достатъчно. :biggrin:

Няма какво повече да искаш от лаптопа (дъската за рязане на мезета). :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво повече да искаш от лаптопа (дъската за рязане на мезета). :)

Да, наистина е така. Ще трябва да сменям техниката скоро. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте компютъра е с Windows 7 Pro 64bit. Звуковата карта е Asus sonar 7.1 и колонките са 5+1 . Гледам филмите през KMPlayer при филмите когато е силен звука се чува от колоните пукане което е доста дразнещо. Като гледам филм през Media player няма проблеми. Знаете ли как да оправя този проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си настройките на обработка на аудиото.По принцип по-подразбиране всичко работи нормално.Аз имам подобен проблем,но с SPlayer на лаптопа и няма оправия.За това ползвам КМП.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам защо не мога да си отворя субтитрите за филми които са BluRay или Bluray-rip. Вчера се свалих Wolfman и не мога да заредя субтитрите.Ако на някой се е случвало подобно нещо да споделя :scared: Благодаря предварително на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имаш предвид да си изтегля такава програма да гледам филми.а дали проблема е в KMPlayer-а ? от толкова хора които са свалили филма никой не видях да се оплаква за субтитрите :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам защо не мога да си отворя субтитрите за филми които са BluRay или Bluray-rip. Вчера се свалих Wolfman и не мога да заредя субтитрите.Ако на някой се е случвало подобно нещо да споделя :ph34r: Благодаря предварително на всички.

Провери дали всичко се е свалило коректно ! Впрочем ако мъчиш филма на тази машина:

"CORE 2 DUO T5750 2.00GHz,667,2M

Hard Drive 250GB Serial ATA (5400RPM)

Memory Dual Channel 4.0GB (2×2048) 667 MHz DDR2 SDRAM

Graphic Intel Integrated GMA X3100"

..Просто забрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам защо не мога да си отворя субтитрите за филми които са BluRay или Bluray-rip. Вчера се свалих Wolfman и не мога да заредя субтитрите.Ако на някой се е случвало подобно нещо да споделя :ph34r: Благодаря предварително на всички.

На мен ме се случи вчера. Субтитрите си бяха най-нормален .srt файл. Отворих ги с Notepad, всичко им беше наред.

След преинсталация на KMPlayer-а се оправиха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.