Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

nologo

KMPlayer - въпроси, мнения и дискусия (обединена)

Препоръчан отговор

" KMPlayer portable" и "GOM Player portable" по принцип са си с вградени кодеци.Не стане ли с тях.... сложно става.

Ок, мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да питам как става ползването на интернет радиостанции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Обновена версия на плеара The KMPlayer 3.0.0.1440 от [2011/03/30]

Редактирано от galin59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! С KMPlayer съм, като го използвам за всичко - за видео, аудио, телевизия с tv тунера, дори за гледане на картинки и снимки т.е. замества WMC според мен пълноценно. Та въпросът ми е ако някой знае как се хващат online радиостанции или online телевизия, ако въобще е възможно, нека да сподели. Поне за online радиа съм чел, че може да стане с някакви настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то онлайн радиото се пуска с едно файлче, което се зарежда в плеара. Ето ти на 1-вото радио, за което се сетих. От линковете си теглиш каквото качество си избереш и пускаш, както се пуска обикновено mp3 в плеара. Трябва да набере буфер малко, демек няма да тръгне веднага, а след няколко секунди. Ето линка: от тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то онлайн радиото се пуска с едно файлче, което се зарежда в плеара. Ето ти на 1-вото радио, за което се сетих. От линковете си теглиш каквото качество си избереш и пускаш, както се пуска обикновено mp3 в плеара. Трябва да набере буфер малко, демек няма да тръгне веднага, а след няколко секунди. Ето линка: от тук.

Ето и от мен ТУК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека иска да каже както в winamp има собствен каталог и база от няколко хиляди радио станции които дори могат да се сортират по жанр , наистина много полезно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като пусна филм с плейъра,картината ми излиза на половин екран.Дъщеря ми нещо е натиснала и е променила настройките.Лошото е,че всичко опитах,но нещо не успявам да ги направя.Има ли някъде заводски настройки?Или,моля ви,кажете ми как са настроени вашите плейъри!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Като пусна филм с плейъра,картината ми излиза на половин екран.Дъщеря ми нещо е натиснала и е променила настройките.Лошото е,че всичко опитах,но нещо не успявам да ги направя.Има ли някъде заводски настройки?Или,моля ви,кажете ми как са настроени вашите плейъри!

"Като пусна филм с плейъра,картината ми излиза на половин екран" Направете снимка на екрана "другарю" Защото както сте обяснили се разбира по няколко начина.А най лесният начин е: Деинсталирате плеяра, почиствате регистрите и отново го инсталирате. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При пуснат плеар натисни цифра "5" от малката клавиатура,като преди това се убедиш че е включен Num Lock. Ако няма промяна,с десен в/у плеара->Опции->Настройки(или F2)->долу в ляво "Нулиране на настройките". Най-вероятно малката е пипала цифри "2" и "8" от малката клавиатура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

опции - настроики, доло в ляво нулиране на настроиките после запазване на шаблона. Така се въстановяват фабричните настроики

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

опции - настроики, доло в ляво нулиране на настроиките после запазване на шаблона. Така се въстановяват фабричните настроики

Е аз какво съм написал в поста точно над твоя?! :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е аз какво съм написал в поста точно над твоя?! :computer8:

да бе караи нещо маи не съм го видял къв е проблема.повторението е маика на знанието :) Редактирано от @com (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам да попитам дали някой знае защо след като си пусна даден файл (видео) на кмплеара и от доло лентата си променя цвета от черна става сива като преди това обаче целият екран става черен за 2-3 секунда и се пожтаря сащото като му дам х пак екрана става черен и лентата си става пак каквато си е била с уиндоус 7 съм и най-новата версия на км ??? помогнете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам да попитам дали някой знае защо след като си пусна даден файл (видео) на кмплеара и от доло лентата си променя цвета от черна става сива като преди това обаче целият екран става черен за 2-3 секунда и се пожтаря сащото като му дам х пак екрана става черен и лентата си става пак каквато си е била с уиндоус 7 съм и най-новата версия на км ??? помогнете

Десен на екрана на включен плеар->Видео(Разширени)->Обработка на видео-> маркираш примерно "VMR9 Без обработка(качествени субтитри)".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Бих искал да попитам как да настроя kmplayer да се стартира от remote control, така както WMC на win7ultimate. Имам такова на hama. Използвам посочения плейър за всичко – за филми, музика и дори за гледане на картинки и снимки. Настроил съм и ползвам бързи клавиши от дистанционното включ. и за изход от плейъра, но не знам само как да го стартирам. WMC го стартирам от копчето „старт“ на дистанционното и искам така да го настроя, че KMP, а не WMC да се стартира от съответния клавиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Бих искал да попитам как да настроя kmplayer да се стартира от remote control, така както WMC на win7ultimate. Имам такова на hama. Използвам посочения плейър за всичко – за филми, музика и дори за гледане на картинки и снимки. Настроил съм и ползвам бързи клавиши от дистанционното включ. и за изход от плейъра, но не знам само как да го стартирам. WMC го стартирам от копчето „старт“ на дистанционното и искам така да го настроя, че KMP, а не WMC да се стартира от съответния клавиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да стане с AutoHotkey и KeyboardHook (#InstallKeybdHook), но нека предупредя, че изисква четене и доста занимавки. Ще опитам да помогна, доколкото мога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, но как се работи с тази програма AutoHotkey. Изтеглих я, инсталирах я и дотам. Търсих и указания за работа в мрежата, но не намерих. Ще ти бъда благодарен ако дадеш някакви начални съвети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато пуснеш програмата, в System Tray ще се появи зелена иконка с 'H' на нея - иконката на програмата. Щракни два пъти на нея и в отворилия се прозорец избери Key history and script info от менюто View. След това трябва да накараш програмата да сканира копчетата, които натискаш - натисни веднъж или повече копчето на дистанционното, което искаш да промениш, след което натисни F5 (все още трябва да виждаш прозореца на програмата или да превключиш на него, ако заради копчето се е отворил WMP) - ще ти се появят изброени най-скоро натиснатите клавиши, като последен ще бъде F5. Над него е копчето от дистанционното - за него са ти нужни двата кода от първата и втората колонка - в моя случай (виж снимката) това са AD и 120.

Щракни с десен бутон на иконката в System Tray и избери 'Edit This Script'. Ще ти се отвори Notepad с основния скрипт на програмата. Това е текстов файл, съдържащ команди, които се изпълняват в последователност отгоре надолу. Иди най-долу във файла (при нужда си добави няколко празни реда, те не влияят по никакъв начин на изпълнението) и добави следното:

vkADsc120::MsgBox, 123
return

След което щракни с десен на иконката и избери 'Reload This Script'. Програмата вече трябва да следи за натискането на въпросното копче от дистанционното (дал съм пример с копче от моята клавиатура, трябва да замениш кодовете след vk и sc с тези на твоето копче, както съм описал горе) - когато го натиснеш, ще се появи прозорче със съобщение '123' - това е само за проба.

Написаното преди '::' е клавишът, който искаш програмата да следи, след това - действието, което искаш да се изпълни, а 'return' казва на програмата един вид да се върне в режим на готовност. Ако всичко е точно и прозорчето със съобщението се появява при натискане на копчето, то можеш да промениш действието му, за да се пуска KMPlayer.

vkADsc120:: Run C:\Program Files\The KMPlayer\KMPlayer.exe
return

И съответно след това пак да избереш 'Reload This Script', за да влязат в сила промените. Програмата трябва да работи непрекъснато, за да следи за този клавиш. По същия начин можеш да си опишеш безброй много други клавиши.

Съжалявам, ако обяснението ми е малко объркано, и дано съм помогнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с плеъра.От известно време ДВД-та ги плейва на квадрати, някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с плеъра.От известно време ДВД-та ги плейва на квадрати, някакви идеи?

Ползваш ли допълнителен кодек към него,Десен на екрана на включен плеар->Видео(Разширени)->Обработка на видео-> маркираш примерно "VMR9 Без обработка(качествени субтитри)". Или ресетни настройките си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кодеци използвам ACE Mega CoDecS Pack.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...