Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

KMPlayer - въпроси, мнения и дискусия (обединена)

Препоръчан отговор

Деинсталирах го,но не става пак.Минавам на PotPlayer струва ми се добър. Благодаря за съветите

Редактирано от nicko0 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Имам проблем, когато пусна m2ts и звука от ресивъра ми е само стерео, в действителност е DTS многоканален, с mkv или друг файл нямам проблем и ми декодира коректно. Може би ми трябва/липсва някой декодер за звук?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам проблем с KMPlayer-a - започна да ми пуска някой от филмите надолу с главата. Някой може ли да ми каже как да си ги обърна в нормално състояние?

Смени си от опциите на "стандартни настройки". Ако не стане след презареждане. изтрий плеъра и преинсталирай.

Имах проблеми като описаните от други потребители, като "замазване" на картината и поява на "квадратчета", след като инсталирах последни версии на плеъра на лаптоп с превключваеми видеоадаптери и Уин 7 64 бит. На стационарната ми машина с ХР 32 бита всичко вървеше перфектно.

Реших проблема, като направих даундейт - инсталирах "самоделка" Kmplayer с dxva+cuda, версия 3.00.1441 и маркирах обозначените със звездички външни видеодекодери в настройките.

Сега се държи идеално. Иначе по неволя ползвах PotPlayer, който е по-труден за нагласяне и вдига много температурата.

Надявам се да съм бил полезен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Днес КМплеъра ми поиска обновяване приех и за моя огромна изненада освен обновената версия се оказа, че имам инсталирани три програмки, които са изцяло на китайски (или др. език с йероглифи) и идея си нямам как да ги махна. Някой може ли да помогне? При опит да ги махна чрез Add/remove programs трябва да избирам между няколко опции, разбира се на китайски и не знам кое да избера...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес КМплеъра ми поиска обновяване приех и за моя огромна изненада освен обновената версия се оказа, че имам инсталирани три програмки, които са изцяло на китайски (или др. език с йероглифи) и идея си нямам как да ги махна. Някой може ли да помогне? При опит да ги махна чрез Add/remove programs трябва да избирам между няколко опции, разбира се на китайски и не знам кое да избера...

Щом трябва да се избират между китайските опции,ще пробваш една по една докато се деинсталира!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем се избягва още в  инсталацията на прогрмата.Трябва да махнеш едни отметки.Но след като го упдейтнах и като пусна филм се показва само черен екран.С други подобни програми нямам проблеми.Помагайте

Едит:Оправих се.Избрах "Настройки по подразбиране" и всичко е ОК :)

Едит 2:Друг проблем.Пускам филма и няколко минути не пипам нито мишката нито клавиатурата и екрана леко потъмнява. лаптоп Acer Aspire 5738ZG съм.Windows 7 64 bita.Помагайте...

Редактирано от cherven89 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Този проблем се избягва още в  инсталацията на прогрмата.Трябва да махнеш едни отметки.Но след като го упдейтнах и като пусна филм се показва само черен екран.С други подобни програми нямам проблеми.Помагайте

Едит:Оправих се.Избрах "Настройки по подразбиране" и всичко е ОК :)

Едит 2:Друг проблем.Пускам филма и няколко минути не пипам нито мишката нито клавиатурата и екрана леко потъмнява. лаптоп Acer Aspire 5738ZG съм.Windows 7 64 bita.Помагайте...

Това е, предполагам от настройките на windows-a  Влез тук: Control PanelAll Control Panel ItemsPower Options  И на Change plan settings или другаде беше (в момента нямам лаптоп под ръка да видя), си го направи да не го затъмнява след "няколко минути", ами никога. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много е добър! А откакто му сложиха възможността да рендерира от FTP стриймове, е направо незаменим...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Здравейте !От известно време KMplayer ми прави проблем с възпроизвеждане на файлове формат МР4. Файлове с резолюция 1270х720 картина сече все едно, че възпроизвеждам 1080 х 1020. Мъчи се плеъра. Пробвах и с GOM пак същото. Актуализирах на последните версии на двата плеъра, не помогна. Файлове със същата резолюция, но друг формат - WMV, AVI не прави такъв проблем. Какъв може да е проблема и как да се реши ? Лошото е, че напоследък все по - често се срещат файлове формат МР4.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От къде ги измисли тези резолюции на картината?

Най-вероятно се е объркал,понеже седем и осем са близко в клавиатурата,както и девет с нула! :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Първо,пробвай с по стара версия на KMP,но преди това премахни по-новата! ;)

Второ,ако нямаш инсталирани кодеци,инсталирай си!

Можеш да си инсталираш K-Lite Mega Codec Pack от тук!

Успех! ;)

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От къде ги измисли тези резолюции на картината?

Ами имам предвид това -

Video:
     Bit rate : 2 643 Kbps
      Width : 1 280 pixels
      Height : 720 pixels

Инсталирах кодек пака, ще видя какъв ще е резултата.
Редактирано от tulski (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !От известно време KMplayer ми прави проблем с възпроизвеждане на файлове формат МР4. Файлове с резолюция 1270х720 картина сече все едно, че възпроизвеждам 1080 х 1020. Мъчи се плеъра. Пробвах и с GOM пак същото. Актуализирах на последните версии на двата плеъра, не помогна. Файлове със същата резолюция, но друг формат - WMV, AVI не прави такъв проблем. Какъв може да е проблема и как да се реши ? Лошото е, че напоследък все по - често се срещат файлове формат МР4.

Да изкажа и аз едно мнение по въпроса. Първо ако ти е бавна щайгата може да сече. Кажи каква е. 

Второ, КМР използва неговите си вградени кодеци, и да слагате и да махате други, същата работа, освен ако ръчно не го настроите да ползва други. 

Трето, кажи какви са ти настройките на видео обработката. Отиди на: Настройки (F2 или десен бутон -> опции -> настройки) после на "обработка на видео" и на 2-та страница (отгоре пише Обработка, цъкни там) кажи какво пише на Обработка: (има падащ списък). Кажи кое е избраното.

Имам и друга идея, може да направим КМР да ползва всички ядра на процесора и видео картата. Това става с Core AVC кодеци, отнема около 2 минути. 

- Инсталираш Core AVC (платена е, но я има и в маймунката, не знам от къде знаеш). 

- Правиш му тези настройки, като на ограденото място избираш CUDA ако си с Nvidia карта, ако си с AMD/ATi го направи като мен, ако не ти дава да избереш нито едното си прецакан. На АМД Картите, трябва да се активира хардуерното ускорение от драйвера, то е: когато отвориш контролния център на амд, отиваш на Video -> Accelerated Video Conversion, слагаш тикче на опцията и даваш Apply долу вдясно на прозореца.

Публикувано изображение

- След това влизаш в КМР и отиваш на: 

Настройки (F2 или десен бутон -> опции -> настройки) -> Мениджър на филтрите -> Декодери -> Външни видео декодери -> Търсене на външен декодер 

Публикувано изображение

- В новият прозорец избираш: 1. След сканиране. (ще се покажат няколко декодера). 2. Размаркираш всички освен Core AVC. 3. Проверяваш в ляво, дали след като Core AVC е маркиран с мишката и само той има тикче, дали вдясно има тикчета на H.264 и AVC1. Ако няма, сложи. 4. Натискаш OK и прозореца се затваря.

Публикувано изображение

- От стария прозорец (

Настройки (F2 или десен бутон -> опции -> настройки) -> Мениджър на филтрите -> 

Външни видео декодери) избери за H.264 и AVC1 да е Core AVC. 

Публикувано изображение

- Отиди на:

Настройки (F2 или десен бутон -> опции -> настройки) -> Мениджър на филтрите -> 

Вградени видео декодери и на H.264 (H264, AVC1, X264) от падащото меню вдясно избери Disable.

Публикувано изображение

- Отиди на: 

Настройки (F2 или десен бутон -> опции -> настройки) после на "обработка на видео" и на 2-та страница (отгоре пише Обработка, цъкни там) на Обработка в дясно трябва да има падащ списък, от него избери "Разширена видео обработка"

Публикувано изображение

= Това е от мен, рестартирай плеъра и опитай няколко HD или Full HD клипа.

Лично на мен това смъкна натоварването на едното ядро на процесора и го разпредели по всички 4 и видео картата. 

Ако всичко това не ти е помогнало, опитай VLC Player - VLC Player

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

dancobg, ето какво ми показа - post-89840-0-28269600-1366475017_thumb.jpost-89840-0-63434600-1366475037_thumb.jpost-89840-0-48577000-1366475050_thumb.j

Имам програмата Everest, ама не знам какво да гледам, ако хардуерен компонент прави проблема, което си е твърде вероятно. РАМ-ът ми е 2 ГБ, ама дъното ми горя преди 4 месеца и майстора сигурно не е сложил много добро.

П.П. Инсталирането на кодек пака не помогна.

Редактирано от tulski (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

dancobg, ето какво ми показа - Публикувано изображениеBGF1.JPGПубликувано изображениеBGF2.JPGПубликувано изображениеDNPP1.JPG

Имам програмата Everest, ама не знам какво да гледам, ако хардуерен компонент прави проблема, което си е твърде вероятно. РАМ-ът ми е 2 ГБ, ама дъното ми горя преди 4 месеца и майстора сигурно не е сложил много добро.

П.П. Инсталирането на кодек пака не помогна.

Процесорчето е слабо. С други формати HD клипове има ли го същият проблем ? 

Преди, когато бях на вградено видео, ми вървяха HD филми, но Full HD не. Поне не на KMP. Опитай с VLC, малко по-лек е. Ако и с него не стане, значи са ти прекалено слаби частите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесорчето е слабо. С други формати HD клипове има ли го същият проблем ? 

Преди, когато бях на вградено видео, ми вървяха HD филми, но Full HD не. Поне не на KMP. Опитай с VLC, малко по-лек е. Ако и с него не стане, значи са ти прекалено слаби частите. 

Ами при видео  

Width : 1 280 pixels
      Height : 720 pixels

ако е формат WMV да речем  не ми прави тоя въртел, а иначе при 1080х1020 вече си не става какъвто и да формата. Явно трябва да се сменя пак дъното. Точно от това се опасявах. Благодаря ти за консултацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Ако мога и аз да ,,вметна ,,нещо по темата относно това дали е ,,лек,, или  ,,тежък ,,плеъра. Първо-почти всеки плеър с настройки по,,дефул,, е най-лек.После следват опции за промяна на филтри,кодеци ,рендери и прочее,,подобрители,,които подобряват качестеото на картината,но черпят повече ресурси.И Второ-по лични наблюдения PotPlayer-а е с една идея по лек с настройки по (дефул)от  КМPlayer-a.За тези с по-слаби ,,машинки,, нека го пробват.Надявам се не да не оспамвам темата,като посочвам и друг плеър освен KMP,но виждам,че и в други постове е правено и не мисля че е проблем.Той и без друго (Potplayer-a) е братче на KMP :) ПП.ако може и един съвет-не инсталирайте безброй кодек пакети -понякога това прави проблем с даден плеър (въпреки ,че Вие му задавате кои да ползва,освен ако не е на (дефул)-казвам го от личен опит.Успех....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора имам проблем със субтитрите. То не е точно проблем ама ме дразни. Когато си пусна някой филм нали субтитрите си вървят всичко е нормално обаче на някои места думите не вървят по целия екран и да стане един хубав ред ами ги накъсва по 3-4 реда едно върху друго и е много гадно. Ако знаете къде  е проблема пишете. ПП: KM Player 3.0.0.1439 версия ми е плеъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора имам проблем със субтитрите. То не е точно проблем ама ме дразни. Когато си пусна някой филм нали субтитрите си вървят всичко е нормално обаче на някои места думите не вървят по целия екран и да стане един хубав ред ами ги накъсва по 3-4 реда едно върху друго и е много гадно. Ако знаете къде  е проблема пишете. ПП: KM Player 3.0.0.1439 версия ми е плеъра.

Вероятно е субтитрите да са с много дълги редове. На някои преводачи не им дреме какви ги вършат и съм попадал на субтитри с над 60 символа на ред от един юнашки сайт. Възможно е и шрифта им да е уголемен, ако си си играл с настройките. Ако искаш, покажи тези субтитри да ги видим.

Редактирано от locke (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Качвам малко шотове да добиете представа за проблема ми. Вярвам, че е нещо дребно и е в настройките защото с другите плеъри не прави така. Впрочем гледах си филма на телевизора и нямаше проблем. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Намали шрифта на субтитрите

Публикувано изображение

Правилно locke :handshake::) ,а другият начин е,да натисни следните бутони от клавиатурата : Alt+F1 - За увеличаване на субтитрите,или Alt+F2 - За намаляване на субтитрите. ;):)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам въпрос. Обнових си версията на КМП, в момента е 3.6.0.87 и не мога да разбера как да махна гадния начален екран, който ме примамва да цъкна тук и тук и там и навсякъде. Искам да е като на по-старата версия, когато при стартиране седеше логото на КМП в средата и трябваше да си отворя файл или да цъкна 2 пъти с мишката за да пусне последния отварян файл докъдето е бил при затваряне на плеъра (примерно 23:14). Търсих по опциите за стартиране и намерих само: "Отваряне: Автоматично продължаване", което не е това което търся, но се опасявам, че в новата версия това е най-близо до желаното.  Има ли как да се "оправят" тези неща или ще трябва да се връщам към по-старата версия?! Благодаря предварително (и Наздраве!)! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване