Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Програми и способи за разделяне на харддиск (обединена)

Препоръчан отговор

• Отговори 418
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

На системен диск може да се прави Shrink, но Extend не може.

pataran много добре обясняваш с простички думи .Я ми кажи на мен как да си увелича ц-то за сметка на диск Д,ама пак така простичко обяснено

и вероятността всичко да се омаже много цветно и резултата да е "венецианска мозайка" е много голяма бекъп на всички важни файлове, който не могат да се възстановят от другаде, на дискове/друг HDD и ф

Публикувани изображения

сега да питам защо като искам да инсталирам вече windows XP

ми излиза следното съобщение

"this program cannot be run in DOS mode"

откъде да му взема уиндоус моде, като няма още нищо на този компютър

и какво да правя сега?

Трябва да заредиш операционна система от диска. Слагаш инсталационния диск в устройството, уверяваш се, че в BIOS-а е зададено първо да търси операционна система там (boot) и то ще си намери и ще тръгне инсталацията. После по време на нея ще ти се предложи да форматираш дяла, на който ще инсталираш Windows. Форматирай го в NTFS.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вижте сега имам windows98 и той си тръгна автоматично имам и windows XP с него има проблем някакъв вероятно нещо му липсва , дали са ми фалшива версия някаква и това е

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май трябваше с това да започнеш. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вижте сега

имам windows98 и той си тръгна автоматично

имам и windows XP с него има проблем някакъв

вероятно нещо му липсва , дали са ми фалшива версия някаква и това е

"this program cannot be run in DOS mode"

Щом е такъв случая ,можеш да пробваш да стартираш winnt.exe от директорията /I386 .Това би трябвало да сработи под дос. Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е такъв случая ,можеш да пробваш да стартираш winnt.exe от директорията /I386 .Това би трябвало да сработи под дос.

това вече го пробвах

започва инсталацията и забива

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо карате човека да се занимава със трудни за него неща .Вместо да му обясниме как да инсталира направо оперативната система . Човечеца неможе Windows дa си инсталира.Ние тука започнахме да го учиме да борави със Hirens Boot ,да работи под DOS и други такива. Незнам но според мене нормална инсталация на Windows ще му помогне в този момент "поне според написаното" Ето какво мисля аз ... Ако не се заблуждавам няма какво да губиш от този хард като информация .Затова ще ти дам идея какво да направиш. Намери си читав windows XP диск или този който имаш по нищо не личи да е бъгав .Настрой биоса да бута от CD/DVD След това постави диска във устройството рестартираш компютъра И бутваш от диска .когато започне инсталацията на оперативната система изчакай да се инсталират хардуерните драйвери. На първа стъпка ще те попита дали искаш да инсталираш нова оперативна система или да рипернеш старата .Ти потвърди със командата ,че искаш нова оперативна система .Tоест натисни ENTER След товва се съгласи със споразумението на Microsoft като натиснеш F8.На трета стъпка натисни ESCAPE . След това ще ти даде ,че има вече инсталирана оперативна система "щом казваш ,че си започнал със инстала и не е стигнало място" И ще ти даде във кой дял на харда е убеди се ,че целият хард е на лице Ще имаш опций със който ще можеш да го възвърнеш целият със D ще изтриеш партишъните който се губят и със L ще потвърждаваш,че искаш да ги итриеш.Изтри всички възможни партишъни който виждаш.След това инсталираш оперативната система. Унищожаването на партишъните"Изтриаването им " да не те притеснява в този момент.Само така ще можеш да възвърнеш целият диск като изтриеш всичките партишъни. Има два метода ,сам избери кой ще използваш .За предпочитане е първият ,но вторият е доста по-лесен Метод 1 "Ако искаш можеш да си разделиш харда на два дяла един от 10GB и другото каквото остане .Инсталирай оперативната система във този дял от 10 GB.Ще те попита дали да форматираш дяла на който правиш инсталацията .Избери най-горната опция NTFS Fast Format. Потвърди командата със ENETER ,на следваща стъпка натисни F за да форматира и пак ENETER. Изчакай да се инсталира оперативната система. Когато стартира Windows първото нещо което ще направиш е да посочиш Start и там посочи MyPC със дясно копче на мишката. Избери Меnager влез там и избери DiskMenager тогава ще видиш двата партишана който имаш. Посочи партишъна който е ънлокализиран със дясно копче на мишката избери да направиш нов партишан "NTFS partition" давай само next до края и ще възвърнеш партишана.Изчакай да се форматира .И тогава ще бъде готов за ползване. Метод 2 Даваш направо инстал без да делиш харда на партишъни като натиснеш ENTER .След това избери най-горната опция NTFS Fast Format. Потвърди командата със ENETER ,на следваща стъпка натисни F за да форматира и пак ENETER. Изчакай да се инсталира оперативната система. Когато всичко свърши независимо коя стъпка си избрал ще имаш нов Windows. От този момент на там вече можеш да започнеш инсталацията на драйверите на хардуера!!! Това е всичко

Редактирано от wowgeleto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не ми стана ясно как имаш Уиндоус 98 след като fdisk форматира харда, когато решиш да го делиш?!?!?! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно затова обърнах внимание на това ,че човечеца не разбира много и проблема му е никакъв Имал е windows 98 който е бил инсталиран на този партишън от 2 GB В един момент е решил да инсталира Windows XP правил е инсталация върху партишъна от 2 GB който е бил останал със сигурност от предишната оперативна система .И затова не му е стигнало мястото . Ако направи нова инсталация на оперативната система ще оправи нещата за отрицателно време .Само трябва да сабере партишъните при инсталацията. Това тука го казвам като предположение . Но си мисля ,че проблема е това ,че няма проблем .Просото е направил малка греша при инсталацията която може да се поправи без каквито и да е сложни за него операций . Също така няма да е лошо да обясни малко по-подробно какво е правил и как е започнало всичко за да не си биеме главите в стената и да гадаеме какво става !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ХардДиска сериал ата ли е и имаш ли райд контролер? първо това трябваше да провериш като видиш че инсталацията на хп забива...

Редактирано от ozzy (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз само да споделя една моя скорошна мъка при инсталирането: Когато се стигне до момента в който windows - a е boot - нал от CD - то и се избират/изтриват/създават/форматират партишъни от синия екран, то тогава (не знам колко често) се проявява един дефект - когато потребителя избере да създаде партишън, директно се създава extended партишън, във които се създава logical устроиство, без никаква индикация че това се случва...... После се чуди човек ко стааа ..... ;) Та аз лично ви препоръчвам след като си планирате партишъните, да ползвате двете дискети на Partition Magic -a (едната е boot- вашта, след това дозарежда от втората и тръгва директно с графичен интерфеис) за да си създадете всичко както ви харесва, а на Windows setup- а да поверите само форматирането и нататък. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Имам подобен проблем.

Вчера инсталирах Windows XP на хард диск с 30GB.Когато зареждах самата операционна система цялата памет беше на лице.Всичко мина нормално и Windows-са се зареди.Когато отворих да проверя за хард дисковете открих следното: бяха се изгубили 15GB и самият диск се беше разделил на две части.Втората част въобще не реагира по никакъв начин.

Казаха ми, че за да си върна изгубената памет трябва да направя нов формат под DOS.

Това ще помогне ли,и няма ли пак да се получи същото като се опитам пак да инсталирам windows-са.

Публикувано изображение

Има възможност при предната инсталация диска да е бил разделен на две части, но не мога да потвърдя тази информация.Освен това преди вчерашната инсталация на компютъра имаше заредени две операционни системи windows xp и windows 2000

Редактирано от the_flapper (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Имам подобен проблем.

Вчера инсталирах Windows XP на хард диск с 30GB.Когато зареждах самата операционна система цялата памет беше на лице.Всичко мина нормално и Windows-са се зареди.Когато отворих да проверя за хард дисковете открих следното: бяха се изгубили 15GB и самият диск се беше разделил на две части.Втората част въобще не реагира по никакъв начин.

Казаха ми, че за да си върна изгубената памет трябва да направя нов формат под DOS.

Това ще помогне ли,и няма ли пак да се получи същото като се опитам пак да инсталирам windows-са.

Публикувано изображение

Има възможност при предната инсталация диска да е бил разделен на две части, но не мога да потвърдя тази информация.Освен това преди вчерашната инсталация на компютъра имаше заредени две операционни системи windows xp и windows 2000

Използвай Partition Magic и ще си разрешиш проблема :) Както казва irq първо планирате дяловете на харда си, правите ги с Partition Magic и тогава инсталирате Уиндоус, като единствено му казвате на кой дял да се инсталира и само дорматирате този дял в НТФС без да триете или създавате нови дялове!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам,имаш 30ГБ харддиск разделен на 2 части- на първата сте инсталнали ХР,а сега се губи втората. Ако съм разбрал правилно,би трябвало да форматираш втората част ,която

въобще не реагира по никакъв начин.

,за да можеш да роботиш с нея :speak:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвай Partition Magic и ще си разрешиш проблема :speak: Както казва irq първо планирате дяловете на харда си, правите ги с Partition Magic и тогава инсталирате Уиндоус, като единствено му казвате на кой дял да се инсталира и само дорматирате този дял в НТФС без да триете или създавате нови дялове!

Да предположим, че не използвам Partition Magic.Може ли да стане по начина,който е описан от wowgeleto,или е само загуба на време?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да предположим, че не използвам Partition Magic.Може ли да стане по начина,който е описан от wowgeleto,или е само загуба на време?

Може да стане с инсталационният диск на ХР Публикувано изображение
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че какво му е на медтода от инсталационият диск? Ако нямаш какво да губиш от харда като информация . Изтриваш партишчните . След това правиш един системен и инсталираш върху него . Обърни внимание на поста който сам написал по-нагоре как се прави инсталация на Windows . Поста от 10.07.2006г. в 05:16 Има два начина избери си единия ,аз специялно препоръчвам метод 1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какво искаш да направиш. Ако целта ти е да получиш един диск от 30GB, като едно цяло - без допълнителна програма от рода на Partition Magic няма да стане. Windows XP не го може това. А ако искаш просто да си използваш втората част от диска, като D: например идва втория въпрос - имаш ли нещо ценно там? Ако нямаш - форматирай я през Disk Management с каквато файлова система си избереш NTFS или FAT32 и готово. Ако имаш обаче ценни неща там става по-сложно и най-вероятно ще ти трябва някое save-cd, например Hiren's Boot CD. А ако не ти е важна сегашната инсталация на XP-то - направи си нова и в началото когато те пита за дяловете внимавай какво възможности ти предлага и чети помощната информация в долния ред на екрана! Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По начина по който е описан по- горе ли? Публикувано изображение

Значи отиди на Control Panel -> Performance and Maintenance -> Administrative Tools и стартирай Computer Management. Там в менюто Storage има подменю Disk Management. Там ти дава пълна информация за физическите и логическите устройства на компютъра. От там можеш да ги контролираш и форматираш ако се налага. Пробвай от там да оправиш проблема, предполагам, че ще се оправи. :speak:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По начина по който е описан по- горе ли? Публикувано изображение

Първо опитай да форматираш дяла,който не реагира. А иначе ,ето една статийка с картинки,която ще те упъти какво точно и как да се направи :speak:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички за бързата реакция. :speak:

kokomil не искам да преинсталирам windows-са на ново.Той си работи нормално, открива си останалите хард дискове.Проблема е само с тази част. Публикувано изображение

Че какво му е на медтода от инсталационият диск?

wowgeleto не твърдя че му има нещо на метода, само се интересувах дали така трябва да се направи.

Значи отиди на Control Panel -> Performance and Maintenance -> Administrative Tools и стартирай Computer Management. Там в менюто Storage има подменю Disk Management. Там ти дава пълна информация за физическите и логическите устройства на компютъра. От там можеш да ги контролираш и форматираш ако се налага. Пробвай от там да оправиш проблема, предполагам, че ще се оправи.

На този етап ще пробвам по този начин.Вече ако не стане, предполагам че ще се наложи да използвам инсталационият диск.

Смятам, че тези 15GB които липсват са в този дял, който не мога да отворя.

Още веднъж благодаря. :wors::wors: Ще ви информирам какво се е получило. :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Позабавих се няколко дена, ама сега ще ви обясня какви ги забърках. Публикувано изображение

Като начало се опитах да го форматирам по начина описан от airman и tigertron.

Control Panel -> Performance and Maintenance -> Administrative Tools и стартирай Computer Management.Там в менюто Storage има подменю Disk Management. Там ти дава пълна информация за физическите и логическите устройства на компютъра.

Тогава компютъра блокира тотално. Публикувано изображение Пробвах и инсталационния дикс и пак нищо.Ни приема ни предава.

Затова свалих харда от PC-то,преместих го на друго и там направих същата процедура.

:wors: И успях от първия път.Всичко стана без грешка. :clap:

Прехвърлих отново харда на "неговия" си компютър и сега вече всичко работи. :)

Още веднъж благодаря на всички за бързата реакция. :):wors::wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

искам да питам има ли програма с която да разделя нард диска ми на 2 ако има моляви кажете ми придварително ви благодаря :):nono:;)

Здрасти

Рискувам да ти отговоря цялостно, защото темата с това име е потенциален призьор за коша.Оправи си заглавието и се запознай с правилата.Като цяло разделянето може да започнеш с fdisk, Acronis, Partition magic, файловия менажер в инсталациония диск на Windows или Linux.Kak? Търсачка на форума.Дъвкано е до изпадане на пломбите.

Добро утро

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Опитах се PartitionMagic 8.0 да си разделя диска, но след малко игра така се омотах, че сега не мога да се оправя.

харда ми е 200ГБ сеагате.

ето линк как изглежда в момента положението.

http://lh5.google.com/78.ivaylo/RRMMd_0eAB....JPG?imgmax=720

в единия партишън имам инсталиран линукс.

въпроса ми е как мога да си върна харда отново на 2 части(С и Д)?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване