Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

премахване на шорткът стрелка от декстоп иконите

Препоръчан отговор

здравеите и от мен. и аз имам 1 проблем4е сас 7.

как да премажна стрелки4ката варху иконата на програмата. таи наре4ената шоркут стрелки4ка. ма4их се.досега 3 пати сам инсталирал вин 7 и тез стрелки4ки все си ги има

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. буква "4" в българския език не съществува

2. колкото и да преинсталираш ще ги има - това е съвсем нормална шорткът икона, както и в хр и във виста

3. начините за промяна не са препоръчителни

4. наблегнете на правописа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1) Инсталирай си Windows7 Manager.

2) Стартирай го, и отиди на Customization --> Customize system --> Desktop.

3) Сложи една отметка на третия ред - Remove the 'Shortcut to ...' Prefix on Shortcuts .

4) Цъкни долу вдясно на "Save" , и си готов.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
не се занимавайте с глупости маха се с туне уп стелката най-лесно

Хехе, глупости...

Айде сега и TuneUp. Случайно да забеляза, че става дума в първия пост за Вин 7 или за Windows 7? Не забеляза ли какво съм написал по-горе?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

коментар извън темата, автора да се счита предупреден!!!
Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми засега го оставам така. но виндовс 7 менажер нема да сложа.заштото тои беше причина за преинстал.разказа ми играта на регистрите.извинаваите за писането сас 4.просто тарсех помошт и отговор и получиж и двете. благодара за отговорите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

How to Hide and Remove Shortcut Arrow from Desktop Icons and Other Icons

1. Run Registry Editor (RegEdit).

2. Navigate to the following registry key:

HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile

3. Delete the IsShortcut registry value in the right pane.

Tip: It’s also workable to just rename the IsShortcut registry entry to another name, such as IsNotShortcut.

4. Some other type of documents and files may be shortcut arrow on their icons too. To remove the shortcut arrow overlay image on these icons, navigate to each of the following registry keys, and then repeat step 2 and step 3 above to deactivate the shortcut arrow:

HKEY_CLASSES_ROOT\piffile

HKEY_CLASSES_ROOT\ConferenceLink

HKEY_CLASSES_ROOT\DocShortCut

HKEY_CLASSES_ROOT\InternetShortcut

HKEY_CLASSES_ROOT\WSHFile

5. Exit from Registry Editor.

6. Logout and login again or restart Explorer for the change to take effect.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сваляш това, копираш blank.ico в C:\Windows и избираш регистър ключ според уина 32 или 64 бит. Рестарт и си готов. Това е най безопасния начин според мен laugh.gif

Редактирано от madjo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още един начин, при който прави иконата със стрелката прозрачна, и се използва от TweakUI PowerToy.

1. Отворете команден прозорец (с административни права за Windows Vista и Windows 7), и изпълнете следната команда:

REG ADD "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Icons" /v 29 /d %SystemRoot%\System32\shell32.dll,50 /f

2. Същото се постига, ако свалите и отворите REG файла, в който са шестнадесетичните стойности за Shell Icons еквивалентни на %SystemRoot%\System32\shell32.dll,50

Download Remove_Shortcut_Arrow.reg

След като изпълните 1 или 2, свалете и стартирайте файла FlushCode.exe за да се изчисти кеша на иконите.

За Windows XP, Windows Vista, Windows 7 и Windows Server

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сваляш това, копираш blank.ico в C:\Windows и избираш регистър ключ според уина 32 или 64 бит. Рестарт и си готов. Това е най безопасния начин според мен laugh.gif

маджо благодара за програмката. направих както си писали стана. cool.gifcool.gifcool.gif медудругото на вси4ки благодара. убегдавам се 4е калдата е наи добриа форум в БГ.не си питал не са ти помогнали

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване