Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Hlemguard

Компютъра ми не престава да забива...

Препоръчан отговор

В:А бтв като забие, диода остава ли да свети постоянно?

О:Не съм се заглеждал, но те са два, единя е син и свети като е пуснак компютъра, а другия е оранжево и свети като зарежда компютъра.Мисля че когато забие, свети само тоя дето показва че компютъра е включен.

(за лол левел формат-а: тока не е спирал при нас)

Пуснах Unknown Devices, ето скрийншот, има на няколко места следното: Unknown Device from Albatron Corp

http://hlemguard-creations.hit.bg/untitled.bmp

За флашването на биоса: не мисля да го флашвам, защото:

1.Не знам точно как

2.Страх ме е да не прецакам още повече нещо

3.До сега не е правил проблеми не ми се вярва да е започнал.

(дори мисля че за това дъно това е последна версия биос, но не съм сигурен)

Ще пусна тестове на харда, ако има грешки ще ви кажа, благодаря че отзовавате.

Списък свалени програми:

Everest

DAEMON Tools Lite (свалил съм го от официалната страница, не ми е правил проблем преди)

Google Chrome

Свалих и една игра Talisman Online, но ми забива на нея и я изтрих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не, значи теб те интересуват тези оранжавите ? където са на Multimedia Audio Controler и PCI standart ISA bridge.Виж на долу дали няма още.

Като гледам шота се вижда, че имаш доста накачурини неща който са ти налазили ИЕ-то ( говоря за шитните който са се появили в следствие на Daemon tools горе до бутоните и има някакви за "Времето" ), та се сетих: да си забелязал кога повече забива?Смисъл казваш като браузваш, примерно: по-често като гледаш флашове, или филмчета в youtube и т.н.

П.С. Ставаше дума за оранжавия

П.С2. Е това, че фрийзва без основателна причина си е достатъчна причина за флаш ;) но определено е по-добре да не го мъчиш сам, защото работата там е по-сериозна и по някога не обратима :)

Редактирано от mrowcp (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
не, значи теб те интересуват тези оранжавите ? където са на Multimedia Audio Controler и PCI standart ISA bridge.Виж на долу дали няма още.

Като гледам шота се вижда, че имаш доста накачурини неща който са ти налазили ИЕ-то ( говоря за шитните който са се появили в следствие на Daemon tools горе до бутоните и има някакви за "Времето" ), та се сетих: да си забелязал кога повече забива?Смисъл казваш като браузваш, примерно: по-често като гледаш флашове, или филмчета в youtube и т.н.

П.С. Ставаше дума за оранжавия

П.С2. Е това, че фрийзва без основателна причина си е достатъчна причина за флаш ;) но определено е по-добре да не го мъчиш сам, защото работата там е по-сериозна и по някога не обратима :)

Точно така, като гледам клипчета, като играя флаш игри и тн. ( и ако има значение и на тая игра талисман също ми забиваше )Както написах по горе, ако го остава да стои на декстопа без нищо да се прави на него, не забива.

За диодите:Само 2 диода са, няма повече.

Редактирано от Hlemguard (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изпишете още 2-3 стр. с гадания ще се сетите, че причината по всяка вероятност е nVidia GF 5200 cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като изпишете още 2-3 стр. с гадания ще се сетите, че причината по всяка вероятност е nVidia GF 5200 cool.gif

ОК, но защо причниата да е във видеокартата, като преди 3-4 дена тя не ми е правила проблеми, да не говориме че когато старата се прецака, новата я сложи техник. (ако има някакво значение де)

И, ако това е причината, може ли да обясниш малко по-добре, тоест, може ли да се поправи или не, какво зависи от мене да направа и тн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ОК, но защо причниата да е във видеокартата, като преди 3-4 дена тя не ми е правила проблеми, да не говориме че когато старата се прецака, новата я сложи техник. (ако има някакво значение де)

И, ако това е причината, може ли да обясниш малко по-добре, тоест, може ли да се поправи или не, какво зависи от мене да направа и тн.

Компютъра не е забивал около 3 часа, гледах клипчета и тн., неща на които преди забиваше, не знам може и да се е оправил можие да пак да е така, не съм пробвал да играя игри но утре ще го направя.Все пак ако имате предположение за решаване на проблема казвайте да предприемам действие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

както каза колегата, та се замислих май да :wors: видеото може да прави парчета.Изгърчи го с нещо ( примерно един Prime 95 ).

Вземи почтисти видеото ( крачетата долу и слота ) от прах ако има (с някаква четка да кажем).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
както каза колегата, та се замислих май да :) видеото може да прави парчета.Изгърчи го с нещо ( примерно един Prime 95 ).

Вземи почтисти видеото ( крачетата долу и слота ) от прах ако има (с някаква четка да кажем).

Натоварих компютура максимално.Пуснах уинамп, игра, IE7, и когато тръгнах да свалям торент вече заби, обаче програмата го беше натоварила на 100%, и сега не знам ако е имало някаква грешка, но по време на натоварването даже премина и 1-вия тест (не го вярвах).

Просто да кажа, че компютъра е сравнително добре от преди, но не съм сигурен че се е оправил.Ако иамте още съвети казвайте за да се обедиме че всичко е ОК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Натоварих компютура максимално.Пуснах уинамп, игра, IE7, и когато тръгнах да свалям торент вече заби, обаче програмата го беше натоварила на 100%, и сега не знам ако е имало някаква грешка, но по време на натоварването даже премина и 1-вия тест (не го вярвах).

Просто да кажа, че компютъра е сравнително добре от преди, но не съм сигурен че се е оправил.Ако иамте още съвети казвайте за да се обедиме че всичко е ОК.

И при мен преди като пуснех торент клиент и ми забиваше компютъра, сложих uTorrent и нямам никакви проблеми вече. Ако ти е забил точно от торента смени си програмата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

същата песен си пее когато пусна тая игра талисман..направо не знам вече...виеокартата не е мръсна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз бих почнал да сменям едно по едно, като започна с видео картата.Все повече ми намирисва от нея.

Ако има начин вземи дори за малко от някой авер една и виж дали ще има разлика.

П.С. залагам сладоледа, че е от нея :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчистих компютъра вътре и досега не ми е правил проблем мисля че се орпави!Благодаря на всички, просто страхотен форум!Имам само един въпрос, как да разбера DDR1 или DDR2 ми е рамта, абе по точно как да разбера точно какъв тип е и от каде мога да си купя.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на hiren's има раздел System Information Tools и там има доста програми - System Analyser 5.3v ; HWiNFO 5.2.7

друг вариант дърпаш Everest.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Провери температърите

2.Пусни Tools & Antivirus програми

3.Ако ти засече вируси одново във C\:windows\.... по добре вземи един добър инсталационен диск и започни преинсталациа след пълен формат на HDD-to

4.и един съвет од мен ако след одкриване на вируси и ретарт на компютърът като при тървият път най-добре изчакай малко и виж какво ще стане има случай при които WiN се оправя стига да няма фатално поразени файлове :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Интересно би ми било да ми дадеш линк от сайта ма М$ където споменават memtest86+ и въпросните неща който ти казваш.Все пак мисля си голяма заблуда за мемтеста, но няма смисъл да спорим.

Също така, няма как да има квито и да е "мазни пръсти" освен ако човека не яде сутрин баничка с боза и обича да пипа насам натам :wors:

Сега малко по-сериозно.Идеята за хардиска е добра, да му се пусни тест, както каза някой по-горе Hiren's-a има почти за всички производители тестове.

Възможно е нещо да спича.А бтв като забие, диода остава ли да свети постоянно?В крайна сметка ако си нямаш работа, направи му един лол левел формат на тоя хард.Да е спирал нещо ток, по някое време и след това да е почнал да се държи странно?

Десен бутон на десктоп-а, пропертиес, скрийн сървър, пауар, търн оф хардискс :wors: да е на оф

П.С. не е лошо и да кажеш/запислиш от къде качаваш и какви програми си качил след инстал-а ( ако има нещо качено разбира се ).Може някоя от тях да ти прави парчета.Също е възможно някой драйвър или несъвместимост на драйвърите да ти трошат машината.Пак на Hiren's-а има програма Unknown Devices- може да я пуснеш през вин-а и да видиш дали всичко е ок там.

П.С2. флашни биоса :wors:

да съм казал че ма страницата на М$ пишат нещо за мемтест - в линка дето съм дал пищат за тяхната си програма... и спри да дрънкаш глупости- low level format - такова нещо няма много отдавна - от както дисковете вече не се правят със стъпков двигател да движи главите и вместо него ползват voice coil motor - VCM

друга глупост - флашване на биос на нестабилна машина - точно това води до смърт на биос, особенно ако паметта прави грешки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
да съм казал че ма страницата на М$ пишат нещо за мемтест - в линка дето съм дал пищат за тяхната си програма... и спри да дрънкаш глупости- low level format - такова нещо няма много отдавна - от както дисковете вече не се правят със стъпков двигател да движи главите и вместо него ползват voice coil motor - VCM

друга глупост - флашване на биос на нестабилна машина - точно това води до смърт на биос, особенно ако паметта прави грешки...

Ти к'во седиш тука да си чешеш езика или да помагаш?!?Ако имаш проблем с нещо което съм писал има ПМ за тая цел!

мда щом замръзва и няма нищо логовете - вероятен проблем - харддиска се изключва... или видеото прегрява... ама по вероятно първото - по въпроса за кеша пише си го на страницата на майкрософт пък и ма мемНЕтест86 все си е On и няма опция off дали ще извърти 2 паса или 10 все тая - ако се появи грешка ще е случайна ако се появи още на първия пас на 5-тия тест значи паметта е за боклука, ако се появи грешката при размърдване на паметите - трябва чистене на контактите от мазни пръсти... мемтест не струва - става само при клок да видиш дали минава теста ама като влезеш в графичната обикновенно пак син екран...

2ро не ме бърка ти дали му викаш Zero Fill или low level format, тъй като почти навсякъде ( пример раздела за Hard Disk Tools ) ползват този термин.

3то казвам това което аз съм правил и видял резултат от него и знам, че работи.Това, че на тебе не ти харесва мен по никакъв начин не ме интересува.Човека е писал да се дават идеи, аз давам, дали ще ме слуша негова си работа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...