Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Честито! Кораво дъно си взел и за напред. А и другите части са хубави.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, Tommygun написа:

Видеото си още тук...

N44GTuEhtH81cllbbuQGsOBCiTB36nJBYFwMKWOr

И ще бъде сменено чак след като излезе Вега и се види как ще е. Изобщо няма да се учудя ако накрая по някаква ирония на съдбата от Интел/АМД сега , септември съм на АМД/Нвидиа...

Айде честито! Преди 6-7 години 8 трейда, сега 12, след 6-7 16 ;) Сега поне ще вадиш сравними с моите резултати, та да не се чудим що така. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можах да се стърпя и го събрах днес с боксовия охладител и в старата кутия. Днес за първи път от 7-8 години правих чиста преинсталация на уиндоус и всичко ми е мармалад в момента. Ще отнеме време да си оправя софутера а хардуера ще е някога. Сега гледам е захапал мегаскъпата ми рам 3466 на 2133, но още съм на софуерна вълна и оправяне на дисплеи ,звук и прочие...

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор: I7-6800K + H110i охлаждане

Дъно: Asus X99-A II

ROG GTX 1080 Ti Strix

RAM: 64GB Savage (не са китове, даже са на различни честоти).

SSD 1: 960 EVO (m.2) за OS и софтуер

SSD 2: MX300 само за игри

HDD: 3 бр., общо 9 ТБ - 5 ТБ Тошиба X300 за основен, 3 ТБ SG Baracuda за резерва и някакъв стар 1ТБ Хитачи за торенти.

Захранването се вижда, кутията е InWin 707.

Монитор: LG 27UD68-W (UHD)

20170421_201611.jpg

Редактирано от Петко К (преглед на промените)
  • Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз да се похваля. От 1-2 години нищо не съм сменял. GTX970, i7 6700K, някаква шибана 2х8 GB RAM...абе шибана работа. Да сменям хардуер? Е ще го сменя някога. Излизали нови игри. Аз не видях ни една нова игра за мен. Тогава за къф чеп да сменям хардуера? Виж, може едно HDD  да си взема, че това май се оказва най-нужното напоследък. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel core 2 duo e8300 

RAM - 3 GB DDR2

VIDEO CARD - GIGABYTE 256 MB (не съм я гледал за точен модел)

ОC - Win 8.1

2 HDD

320 GB WD

160 GB WD

Знам , че дори компютрите от първата страница го бият , но LoL си върви с 50-60 fps на LOW.Събирам за лаптоп , който ще ми трябва за по-късен етап.

PLS , не се смейте :D

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Делчо Славов написа:

Intel core 2 duo e8300 

RAM - 3 GB DDR2

ОC - Win 8.1

2 HDD

320 GB WD

160 GB WD

Знам , че дори компютрите от първата страница го бият , но LoL си върви с 50-60 fps на LOW.Събирам за лаптоп , който ще ми трябва за по-късен етап.

Не всеки има пари, купува се това за което имаш пари :) важното е да ти върши работа :)

Редактирано от The-Walk!nG-Dead (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.05.2017 г. в 19:15, Делчо Славов написа:

Intel core 2 duo e8300 

RAM - 3 GB DDR2

ОC - Win 8.1

2 HDD

320 GB WD

160 GB WD

Много си силен :):):) 

Моят е: HP-compaq 7700 Ultra- slim desktop

Intel Pentium E2160

RAM - 3 GB DDR2 667Mhz

VIdeo - вградено

ОС- WIN 10 PRO

HDD-80 GB

Купих го преди 2 години 2-ра употреба за 120 лв. ( нямаше по-евтин в магазина тогава) и до сега нито е отварян,нито е чистен нито пък е изключван.....но работи и браузвам нормално. Планирам след около седмица да го сменя с нов, който поне 3-4 години да ползвам.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, kamkos написа:

Много си силен :):):) 

Моят е: HP-compaq 7700 Ultra- slim desktop

Intel Pentium E2160

RAM - 3 GB DDR2 667Mhz

VIdeo - вградено

ОС- WIN 10 PRO

HDD-80 GB

Купих го преди 2 години 2-ра употреба за 120 лв. ( нямаше по-евтин в магазина тогава) и до сега нито е отварян,нито е чистен нито пък е изключван.....но работи и браузвам нормално. Планирам след около седмица да го сменя с нов, който поне 3-4 години да ползвам.

Марковите компютри работят много равномерно и са много оптимизирани. Качеството там е друга бира. За 120 лв е прилично компче за филми и интернет, бих ти препоръчал SSD, тогава няма да има много голямо значение какъв е процесора и/или рам паметта. Поне за браузване и филми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Монката написа:

Марковите компютри работят много равномерно и са много оптимизирани. Качеството там е друга бира. За 120 лв е прилично компче за филми и интернет, бих ти препоръчал SSD, тогава няма да има много голямо значение какъв е процесора и/или рам паметта. Поне за браузване и филми.

Подкрепям за марковите имам едно хп елит 8200 с i5 2500 мн тиха машина!! Наскоро за се сдобих с настоящата антика от подписа :) добре се представя за сега ..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, black_r32 написа:

Подкрепям за марковите имам едно хп елит 8200 с i5 2500 мн тиха машина!! Наскоро за се сдобих с настоящата антика от подписа :) добре се представя за сега ..

С машините, които са сглобени с части нещата седят по друг начин, ако са подбрани качествени части няма разлика, единствено в охлаждането или шума може да отстъпва един сглобен компютър. Тук отварям скоба, че може да се модва много повече по тях. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички включили се в темата, без вас тази покупка нямаше да е възможна.

https://pcpartpicker.com/b/fz7WGX

CPU: AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz 6-Core
MOTHERBOARD: MSI B350 TOMAHAWK ATX AM4
RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4-2400 
SSD: Samsung 850 EVO-Series 250GB 2.5
HDD: Seagate BarraCuda 1TB 3.5
PSU: Corsair RMx 550W 80+ Gold
Case: Fractal Design Define S

IMG_20170523_182638.jpg

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Taurus# написа:

Благодаря на всички включили се в темата, без вас тази покупка нямаше да е възможна.

https://pcpartpicker.com/b/fz7WGX

CPU: AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz 6-Core
MOTHERBOARD: MSI B350 TOMAHAWK ATX AM4
RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4-2400 
SSD: Samsung 850 EVO-Series 250GB 2.5
HDD: Seagate BarraCuda 1TB 3.5
PSU: Corsair RMx 550W 80+ Gold
Case: Fractal Design Define S

Честито за новата конфигурация !Пожелавам ти да я ползваш с удоволствие и без каквито и да е проблеми.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Перфектна машинка се е получила. Дълго и безаварийно ползване и от мен! Както и много приятни моменти.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го и моя звяр:

DSC_0546.thumb.JPG.cac657f8caa97ac65db0f4bea8a0abe5.JPG

i7-7770K@4.5GHz с Hyper 212 EVO

2xCrucial Ballistix Tactical 8GB 2666MHz

Asus Strix GTX 970 3.5GB :D

NZXT S340 Black(исках синя, ама нямаха никъде, явно един склад обслужва всички магазини)

WD Green 1TB WD10EZRX, наскоро си взех и 256GB SU800

FSP Raider 750W Bronze

(Харда и захранването са единствените неща останали от оригиналната машина с FX-4170, 2x8GB A-Data 1333MHz, HD 7770 на 970-DS3, която много мразех(дънната платка) щото нямаше USB3.0 и не можех да си ползвам предните USB-та на Helios-a.)

Периферията е - Asus VG248QE, G502 Proteus Spectrum+S520 Keyboard(то е комплект, ама мишката е много зле), G230 Headset или едни стари колонки на Creative-SBS240

Имам и някои по-интересни машинки- Компютър Daewoo (Socket 7) и един с P67 Extreme4 който го ползвам само за дискети(една от малкото платки със сокет 1155 която има Floppy).

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Частите са в подписа.

П.п носталгично  е да се видят първите постове от 2004та. :)

received_1156596874445429.jpeg

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler

преди 6 часа, Williams написа:

П.п носталгично  е да се видят първите постове от 2004та.

Реколта '97. Още драпа и то с XP.

Процесор: Pentium II 334 MHz с турбо охлаждане Titan Noisy, 2x64 MB RAM, 32 MB видео карта, 40 gb хард Maxtor, дъно Asus P2L97.

IMG_20170712_182542.jpg

Spoiler

IMG_20170712_183005_1.thumb.jpg.38c2c2e3fe7f5eebd21724b85a45340c.jpg

Редактирано от mister_pigs (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Петко К написа:

Нова кутия, охлаждане и памети. Другото е същото като в предния пост. 

Какво е основното предназначение на конфигурацията? 

Със здраве да се ползува!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Silent Base 900?

Ако да , може ли да споделиш впечатления и евентуално забележки. В 800 съм сглабял и е просто удоволствие.А 900 трябва да е поне едно ниво нагоре.

И честито естествено!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dark Base 900 Pro, изцяло черния вариант. 

Задния капак се слага с плъзгане, и мястото за кабели ми се стори сравнително малко, така че трябваше да се постарая с подредбата, за да се затвори нормално (т.е., в изправено положение, без да натискам много). Не че няма място, но според мен кутията е достатъчно голяма, че да отпуснат още малко. Също и само едно ССД може да се монтира от зад. От вътре пък е открита и няма къде да се крият кабелите, но това е неизбежно, като се вземе предвид модулния дизайн. Все пак, един шрауд на захранването мисля, че можеше да се сложи, още повече, че целия страничен панел е прозрачно стъкло и всичко се вижда.

Също не ми хареса, че LED лентите не са магнитни (в ревютата, които гледах бяха магнитни). И не са RGB (но поне имат няколко цвята). Начина на монтажа на захранването не е много ясeн, или поне аз не го схванах веднага, та трябваше да пробвам няколко пъти, докато уцеля.

Но като цяло, нямам кой знае какви забележки.

Кутията изглежда добре. Фабричните вентилатори са тихи дори на макс. обороти, и са вече включени към контролера. Вграденото безжично зарядно работи отлично (поне с моят телефон). Филтрите се свалят лесно от пред. Поддържа всякакви по размер радиатори в различни комбинации. Може да се завърти и монтира цялата система на обратно, т.е., от лявата страна.

С перки на охлаждането, настроени да не вдигат над 1200 об. (след това почвам да ги чувам) и тези на кутията на минимум, компютъра е на практика безшумен, дори като играя.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Петко К написа:

Ами в момента основно за игри :D 

Как само хабиш железарията.:D Та това си е една чудесна работна станция. Но си пресилил леко нещата с кутията, захранването и охладителя за процесора. Ти си знаеш най-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването го взех доста изгодно. И е с 10 години гаранция. Знам, че не се товари и на 50%, но то не се сменя всяка година, и сигурно ще изкара няколко смени на хардуер. Предпочитам да имам запас от мощност, ако ми потрябва. И при сегашното натоварване, перката се пуска едва-едва и за кратко, което го прави напълно безшумно. 

За охлаждането, идеята ми беше перките да въртят на минимални обороти, за да са безшумни. Можех да взема някой метален топуз за 1/3 от цената, който щеше да върши същата работа, но предпочитам AiO. Мислил съм и за истинско водно, но там вече цената отива много напред, за почти никаква полза, а и не ми се занимава. 

Кутията е ясно, че няма пряко отношение към производителността, и всяка за 100 лв. ще върши същата работа, но уж я взех с идеята да не я сменям скоро (но ще видим колко ще изкара :D) . Тази има почти всичко, което искам и което може да ми потрябва. 

А ето и втория ми компютър, който сглобих скоро, за спалнята. До преди няколко месеца имах там една AMD система с FX-8320 процесор, но тя заемаше много място, събираше прах на пода и я ритах. Затова я смених с нещо по-компактно.

Кутията е Thermaltake Core V1, а хардуера - I7-4790 с Corsair Н45, Asus H81l-Plus, 16 GB Hyper X, R9 380, 840 Evo 250 ГБ, 2 TB HDD Samsung и още 1 TB диск, и захранване CM V850. Дъното и видеокартата са нови. Както и охлаждането (от Амазон излезе доста изгодно).

Кутията, процесора и паметта ги намерих втора ръка, а останалото го имах вече налично.

Основното му предназначение е да гледам филми в леглото :D И за резервен компютър, ако случайно стане нещо с другия.   

20170701_010953.jpg

20170701_010903.jpg

20170701_010941.jpg

20170613_211823.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7/13/2017 в 1:06, Петко К написа:

Ами в момента основно за игри :D 

Аз съм същия :)  Кога работя,кога играя :) 

пс

Впрочем продавам i7 5960x-ката и да видим какво ще е АМД или пак Интел :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.