Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

• Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

CPU - i5-3350P / 3.1GHz

MoBo - GB B75M - D2V mATX

PSU - CM B700

RAM - Corsair Vengance Blue 1x4GB 1600Mhz

VGA - GB R9 270x 2GB WindForce

Case - CM K350W

HDD - 500GB WD Caviar Blue

Display - ASUS VE228DR 21.5"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече повече от месец съм с това от подписа!

7679358.jpg 7679357.jpg 7679356.jpg

Каква ти е клавиатурата,че ми хареса и какви пари я взе ?

На каква честота ти е процесора също ?

Редактирано от monicho (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тази, как може да не знаеш?

Не се интересувам,с новата машинка си ги взимам ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каква ти е клавиатурата,че ми хареса и какви пари я взе ?

На каква честота ти е процесора също ?

Колегата "gyps" ти е отговорил. За процесора до няколко дни ще пусна резултатите, защото компа го имам повече от месец, но днес го пуснах за втори път и все още не съм правил тестове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колегата "gyps" ти е отговорил. За процесора до няколко дни ще пусна резултатите, защото компа го имам повече от месец, но днес го пуснах за втори път и все още не съм правил тестове.

Аха мерси.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малка промяна с новата карта:

Asrock Z77 Extreme4

Intel i7 3770k 3.5GHz (stock)

Corsair Vengeance 2x4GB DDR3 1600

Zotac GeForce GTX 970 AMP! OMEGA

Hitachi Sata II 1TB

Cooler Master Centurion 6

Corsair TX 650W

7685622I.jpg

7685626K.gif

Много съм доволен от картата. За съжаление волтажа е заключен, но все пак си се клоква до 1500 ядро. Забелязах coil whine в менюто на crysis 3 кадето кадрите са от порядъка на 2000, 3000 иначе по време на игра го няма. Също и при излизане от unigine бенчовете го има, но не ми пречи щом по време на бенча и по време на игра го няма.

Редактирано от BlackDevil9 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малка промяна с новата карта:

Asrock Z77 Extreme4

Intel i7 3770k 3.5GHz (stock)

Corsair Vengeance 2x4GB DDR3 1600

Zotac GeForce GTX 970 AMP! OMEGA

Hitachi Sata II 1TB

Cooler Master Centurion 6

Corsair TX 650W

7685622I.jpg

7685626K.gif

Много съм доволен от картата. За съжаление волтажа е заключен, но все пак си се клоква до 1500 ядро. Забелязах coil whine в менюто на crysis 3 кадето кадрите са от порядъка на 2000, 3000 иначе по време на игра го няма. Също и при излизане от unigine бенчовете го има, но не ми пречи щом по време на бенча и по време на игра го няма.

Има тонове прах...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прахта е изчистена. Трябваше преди да снимам да я изчистя, но както и да е :D . С кабелите утре ще си поиграя, че днес съм зает.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

какви тонове прах... Явно не сте виждали какво е прахоляк... Отваряш телевизор или компютър и се образува димна завеса

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей това му е майката:

2014-10-26_171832.jpg

Към тия момент нещата са следните:

Дъно: GB H77 D3H - близо 2 години е с мен.

Предимства:

- 8 външни USB  на задния панел (4 USB 3.0);

- VIA VT2021 - добър звук за слушалките ми Sennheiser HD215, какъвто не може да извади нито един Realtek чип. 

- възможност за клок по шина

- 4 слота за RAM

- достатъчни на брой PCI и PCI-e  слотове;

- наличие на втори PCI-E x16  слот, позволяващ втора видеокарта за CF  или за физика;

- поддръжка на RAID

- наличие на mSATA  порт;

- достатъчно изходи за вентилатори;

Недостатъци: 

- Само 6 SATA III  порта, като единия не работи при ползване на mSATA II  порта. От тук и другия недостатък - mSATA II  вместо III. 

- Своенравен BIOS  първите ревизии. Дори след 2 години, последната ревизия е още бета. Все пак работи стабилно, стига да му разбере човек чалъмите, а те не са един и два.

Процесор - Xeon E3-1230V2 - година и нещо е при мен.

Предимства:

- Ниска цена за това, което предлага - 4 ядра с 8 трейда, честота 3.5 GHz  при 4 работещи ядра с възможност до 3.66 GHz  след клок по шина, липса на ненужно вградено видео, което само вдига цената и никога не се ползва.

- бокса е тих и аз никога не го чувам с едно единствено изключение - някои участъци от играта Crysis 3, където процесора спъва видеото съвсем малко, а в същото време видеокартата е около 70 градуса. така охлаждането на кутията ми не е достатъчно и вентилатора на процесора вдига обороти. 

- поддръжка на ECC  памети, което в случая не е от полза, защото пък дъното не ги поддържа.

-  Ivy Bridge  ще бъде актуален поне още няколко години за игри. 

Недостатъци:

- липса на отключен множител

- недостатъчна честота на ядрото за някои игри

RAM памет - 4 GB A-DATA 1600 Pro + 4 GB Geil Enhance Veloce.  - Наложи се да взема различни памети, защото поне от година няма налични A-DATA 1600 Pro  по магазините, което е тъпо. Това е много добра памет за парите си - евтина и в същото време без проблеми достига 1700 MHz  при намалени тайминги от CL11  на CL9. Взех точно тая GEIL  за двуканален режим, защото по спецификация е CL9  при 1600 MHz. Така без да рискувам и без проблем паметта работи на около 1700 MHz. 

Предимства:

- Отлична латентност на паметта - под 40 ns

- Отлични скорости на четене и запис след клок

Недостатъци: 

- GEIL  е с ненужно гребенче

Хард дискове: Seagate 1 TB 7200.14, Segate 500 GB 7200.12, Seagate 250 GB 7200.10 2 бр., Intel  SSDMAESC020G2 - 20 GB

Предимства:

- SSD  за кеш на 1 TB-вия HDD

- тихи дискове по принцип

- ниски температури на всички дискове, като най-старите са с най-високи. Например в момента температурите са от 32 до 34 градуса, а лятото само старите дискове стигат до 40-42 градуса.

- RAID 1  за два от дисковете, които ползвам за съхранение на по-важни неща.

Недостатъци:

- дисковете остаряват и в един момент ще се наложи замяна. Най-старите са на 7 години.

Захранване: Seasonic G-550 - малко повече от година е при мен 

Предимства:

- не е създавало проблеми никога; 

- никога не съм го чувал да шуми, дори при тежки игри и клок;

- полумодулен дизайн;

- интересна торбичка за кабелите, идваща в комплект със захранването, както и свински опашки;

- златен сертификат;

- достатъчен брой SATA кабели;

- два 8 пинови PCI-E  конектора

Недостатъци:

- буксите за модулните кабели се падат в долната част на захранването, а това е неудобно. Кутията има долен вентилатор, който е много близко до захранването, а от там и до буксите за кабелите. Така е доста трудно да се включи или изключи кабел, без да се демонтира вентилатора.Освен това кабелите са леко прегънати при излизането си от захранването;

- само два 8 пинови PCI-E захранващи конектора, което създава проблеми при включване на втора карта. Проблемите са и заради това, че 4 пиновите конектори са твърде малко и се налагат разклонения и дори удължения. 

Кутия - CM690 - от 6 години е при мен

Предимства:

- сравнително голяма;

- странично разположени хард дискове, което улеснява демонтажа и монтажа;

- 8 места за вентилатори до 140 mm;

- Възможност за монтаж без болтчета;

- болтчетата на страничните капаци се развиват без отвртка;

Недостатъци:   

- ламарините предават вибрации от вентилаторите, дори и при ползване на гумени уплътнения

- не толкова качествени ламарини;

- побират се само до 30 сантиметрови видеокарти, което е голям проблем;

- като цяло лош кабелмениджмънт;

- предният панел всъщност е горен, а това не е добре при мен. кабелът на слушалките стои във вертикално положение и така с времето се прегъва. разбира се, това се дължи и на високо разположената кутия при мен. 

Видеокарта - MSI GTX 970 GAMING 4 G 

Предимства:

- към момента само 2-3 карти са по-бързи и то главно след клок; 

- възможност за добър клок, който обаче на тоя етап е доста ограничен от BIOS;

- нормална дължина на картата - около 26 сантиметра, което позволява побирането и в почти всички нормални кутии;

- пасивно охлаждане до 62 градуса, което обаче може да се регулира;

- много тихи перки на охлаждането, дори при 60-70% обороти. На практика никога не се чуват.

- сравнително добра температура на ядрото при натоварване - повече от 71 градуса не съм виждал при игри, а при тия градуси не се чува никакъв шум.

- 6 и 8 пинови захранващи кабели вместо стандартните 6+6, което дава гаранция за достатъчна мощност при клок;

- според производителя ( а и според някои четива в интернет), използваните компоненти са с високо качество ( както те се изразяват - за военните). Което откъдето и да го погледнеш е тъпо, защото ние в България нямаме армия и се чудя, какви транзистори и кондензатори ползват военните ни ;)

- 4 GB видеопамет - на някои може да му се струват много, но примерно една CoD Ghost  заема 3.5 GB. 

- стандартен клок на картата до 1316 MHz  след boost, който може да стигне и над 1500 MHz  в зависимост от изразходваната енергия и клока на паметта.

- памет на 7000 MHz, което компенсира донякъде тясната 256 битова шина. Възможност за клок. Лично при мен 7500-7600 MHz  вече правят проблеми така, че си карам на 7400 MHz.

- поддръжка на PhisX;

- поддръжка на G-Sinc;

- поддръжка на Shadowplay - хардуерно ускорение за запис на видео и мониторинг;

- поддръжка на streaming  към Twitch.tv и NVIDIA Shield конзола;

- поддръжка на CUDA;

- поддръжка на DSR - Dynamic Super Resolution;

- възможност за включване на до 3 видеокарти;

- поддръжка на MFAA, HBAO+, TXAA, VXGI;

- поддръжка на 4К  резолюция;

- подобрена компресия на данните към паметта, което намалява влиянието на тясната 256 битова шина;

- 2 MB L2 cache,  която също намалява използването на паметта, а от там и компенсира тясната шина ( поне според някои, на които и 512 бита не стигат, съдейки по резултатите от видеокартите им)

Недостатъци:

- TDP  е ограничено от BIOS, въпреки наличието на достатъчно захранване. В случая до 110%;

- липса на заден капак, който да спомага за охлаждането на двата чипа памет, разположени на задната страна на платката. Това означава и висока температура в тая част на картата, която се предава към процесора, а от там и процесора загрява повече при някои специфични игрови случаи. Всъщност, проблем има само при Crysis 3, където има едно положение в играта, когато и видеото е горещо и процесора се товари доста, а от там и загрява. При други игри не съм забелязал това, защото или процецора почива или видеокартата не загрява толкова, че да повлияе на охлаждането на процесора. Липсата на заден капак автоматично означава, че тая карта не е подходяща за SLI,  ако двете карти са близко разположени; 

Като заключение ще кажа, че с тая конфигурация се играят всички игри с максимални или почти максимални детайли при 1920х1080,  но леко се усеща ниската честота на процесора. По-качествена картина при игри никога не съм виждал. Причината е използването на DSR  от моя страна, както и включване на Ambient Occlusion,  когато се поддържа от игрите. Има и един гаден недостатък при всички карти на NVIDIA - при ползването на HDMI( За DP не съм сигурен), цветовете са ограничени от 16 до 235  и се налага ползване на една малка програмка след всяка преинсталация на драйверите - NVIDIA RGBFullRangeToggle, която разширява цветовото предаване  0-255.  SSD  за кеш позволява доста по-бързо зареждане на операционната система, както и по-бърза работа при отваряне на често използвани приложения.  RAID 1  е безценен за съхраняване на по-важни неща, като дори при фалит на единия диск, данните се пазят на другия. Наличието на допълнителни хард дискове освен тоя, на който е инсталирана системата, позволява някои дейности да се извършват без забавяне или насичане на картината. Например запис на видео чрез FRAPS или сваляне на торенти.  Двуканалния режим на паметта се оказа, че влияе много на тая система и без него процесорът не може да смогне на видеокартата в някои случаи. Всъщност, печалбата при четене/запис от паметта е 50% спрямо едноканален режим с една плочка РАМ. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еуфорията покрай 9-та серия е голяма, но тези, които вече са успели да направят тестове и да видят картите в реални условия, казват, че GTX 970 е по-слаба от GTX 780, както и че GTX 980 е по-слаба от GTX 780Ti.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еуфорията покрай 9-та серия е голяма, но тези, които вече са успели да направят тестове и да видят картите в реални условия, казват, че GTX 970 е по-слаба от GTX 780, както и че GTX 980 е по-слаба от GTX 780Ti.

970 не е по-слаба от 780,а 980 е по-бърза от 780ti.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

970 не е по-слаба от 780,а 980 е по-бърза от 780ti.

Ти не си от хората които цитирам, и надали скоро ще имаш възможност да тестваш карти от този клас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти не си от хората които цитирам, и надали скоро ще имаш възможност да тестваш карти от този клас.

Най-вероятно ще имам. ;)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Донякъде си прав. Със gtx 780 на хевън всичко на макс 1080p вадех 59,4 фпс със стокова gtx 780, a със 970 пак на сток вадя 54,5. Вече със клок на 970 гледам кадрите се изравняват, обаче със стокова 780ка. За съжаление не съм клоквал 780ката защото изглежда бройката беше такава, че дори със 20 да вдигна ядрото се появяваха артефакти и крашваше. Процесора ми не е клокнат може и той малко да ограничава 970ката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Донякъде си прав. Със gtx 780 на хевън всичко на макс 1080p вадех 59,4 фпс със стокова gtx 780, a със 970 пак на сток вадя 54,5. Вече със клок на 970 гледам кадрите се изравняват, обаче със стокова 780ка. За съжаление не съм клоквал 780ката защото изглежда бройката беше такава, че дори със 20 да вдигна ядрото се появяваха артефакти и крашваше. Процесора ми не е клокнат може и той малко да ограничава 970ката.

Ето ви как в някои игри 290х се изравнява с 980,не вярвам 780 да бие 970,но както и да е... на 4к резолюция 290х в някои игри бие 970 и достига 980,а в други разликата с 970 е скромните 2-4 кадъра...

Видео

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти си гледай видеотата, а аз ти цитирам мнение на хора с пари и опит.

Не казвам, че 9-та серия са лоши карти, а че 980 не си струва парите, а който има в момента 780 и 780Ti, няма смисъл да минава на новите карти. Билдера тепърва купува 970 и това е добра инвестиция, но тези които сменят 780 с 970 бъркат.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой ти говори за слабост? Картата има потенциал за клок, но той умело е заключен от NVIDIA  и тук таме се намират някои ентусиасти с моднат BIOS  за GTX980. Гледам стигат 1640 mHz  честота, а това е много повече от стандартните 1500-1550  при клок. Цялата работа е, че TDP  и волтажите са заключени. Ако се отключи това TDP,  GTX970  ще мине не само стандартна GTX980. Лесно е на някои да говорят за това, как някои карти от седма серия минават новата 9-та. Само че не отчитат факта, че BIOS-ите все още не могат да се пипат. Така бе в началото и с GTX750Ti. Има тук таме някакви BIOS-и из нета, но лично на мен не ми се рискува все още. Нека нещата се поуталожат и да се види ясно ще го бъде ли мода или няма да го бъде.  А и честно казано, тая карта е предостатъчна за 1920х1080. Ако има клок, то той ще е валиден за много по-високи резолюции и включен DSR  или за монитори с по-голяма от 1920х1080 резолюция. Който ползва 1920х1080, не му трябва и грам клок. Дори даунклока ще му свърши работа за тая резолюция.  А тия тестове в HBG  ги знаем - пуснали два теста на Метро и Heaven  и заключенията готови. Ама ти сериозно ли? 

Ето ви как в някои игри 290х се изравнява с 980,не вярвам 780 да бие 970,но както и да е... на 4к резолюция 290х в някои игри бие 970 и достига 980,а в други разликата с 970 е скромните 2-4 кадъра...

Видео

И как ще я пуснеш тая 4K  резолюция с 290X  на скапания си монитор? Разликата между 9-та серия и 290 е в това, че NVIDIA предлага подобна резолюция и с FullHD  монитори.  Откакто пуснах DSR  при почти всички игри, 1920x1080  ми се струва като 1280х720  навремето.  И хубавото е, че GTX970  е достатъчно мощна, за да се пусне комбинация от AA  и DSR. Ей тогава картината заспива. 

Ти си гледай видеотата, а аз ти цитирам мнение на хора с пари и опит.

Не казвам, че 9-та серия са лоши карти, а че 980 не си струва парите, а който има в момента 780 и 780Ti, няма смисъл да минава на новите карти. Билдера тепърва купува 970 и това е добра инвестиция, но тези които сменят 780 с 970 бъркат.

Те тез твойте хора с пари и опит, имат опита си само от бенчове. А една карта се взема не да се бенчи, а да се играе и кефи човек. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То ако за тези гениални умозаключения са нужни пари и опит, егати тъпунгерите са тези дето ги влагат в мисловната си дейност. Хайде преди и вие да се сдобиете поне с едно от двете - кинти и опит, не пробутвайте лафове от сорта на "Слънцето топли" или "небето е синьо". Смяната на процесор, видео и т.н. при разлика ново-старо в рамките на 10-15% почти никога не си е струвала. Що се правите на разбирачи от нищо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване