Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Как е overclock-а с това дъно? Трябва ли update на Bios, за да разпознае процесора?

Аз смятам да си купувам почти същата машина, само че с R9 270, CX500W и 4Gb ram, заради това се интересувам. :)

Стига 4,6 със волтаж 1,300 без проблем :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Не е кой знае какво, но има прилична производителност:

MB: ASUS M5A97 Pro
CPU: AMD Phenom II x4 955 @ 4.0GHz OC
RAM: 2 x 4 GB Kingston HyperX Fury 1600 Mhz Dual Channel Kit
VGA: Sapphire Radeon HD7870 Ghz Edition
SSD: Intel 520 120 GB SSD
HDD: WD Caviar Blue 500 GB 7200 RPM SATA 6 Gbs
PSU: SeaSonic G Series SSR-550RM 550W
CASE: Cooler Master N600
DISPLAY: DELL P2414H 24" IPS 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дена и аз си сглобих 1 машинка за игри.

Intel® Core™ i7-4790K CPU @ 4.00GHz/4.40GHz

Asus - B85M-G

A-data 8GB (1600MHz)1x

Cooler master 650 pure

FSP600-50ARN/600W

Само, че вчера си поръчах Evo 212, че този процесор не ми се рискува с охлаждане за 12 лева или пък със стоковото. Не ми харесват градусите при максимален товар. Чакам да дойде охлаждането и може би утре ще го инсталирам и ще пусна снимки. :) В другата тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дена и аз си сглобих 1 машинка за игри.

Intel® Core™ i7-4790K CPU @ 4.00GHz/4.40GHz

Asus - B85M-G

A-data 8GB (1600MHz)1x

Cooler master 650 pure

FSP600-50ARN/600W

Само, че вчера си поръчах Evo 212, че този процесор не ми се рискува с охлаждане за 12 лева или пък със стоковото. Не ми харесват градусите при максимален товар. Чакам да дойде охлаждането и може би утре ще го инсталирам и ще пусна снимки. :) В другата тема.

Честито но защо B85 и I7 4790K?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото нямах пари за Z, а и сега няма смисъл според мен, за дигане на процесора, защото е предостатъчен за новите заглавия, защо да му скъсявам сега  живота като може след като стане по слаб след 1-2 години ? :)) След години ще мислим за дигане на чистотите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото нямах пари за Z, а и сега няма смисъл според мен, за дигане на процесора, защото е предостатъчен за новите заглавия, защо да му скъсявам сега  живота като може след като стане по слаб след 1-2 години ? :)) След години ще мислим за дигане на чистотите. 

Правилно. Той процесора си е достатъчно клокнат за да държи минимум 60 fps  в коя да е съвременна игра. Стига и видеокартата да може де. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента няма такъв вариант, защото видео картата ми е слаба. Но няма капитал, иначе веднага ще сложа например 

PowerColor PCS+ R9 290 4GB GDDR5

този звяр, макар че иска 750W То реално не дърпа толкова според мен. В смисъл ако го пресметна това захранване би трябвало да стигне, но нямам пари за видео сега. Както казах, чакам охлаждането за процесора, че при някой игри достига до 90 градуса, което не е много нормално. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ти трябва Z с отключен процесор освен ако не търсиш повече опции. Та си спестил един излишен разход.

При по-старите беше вариант с заключен процесор.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента няма такъв вариант, защото видео картата ми е слаба. Но няма капитал, иначе веднага ще сложа например 

PowerColor PCS+ R9 290 4GB GDDR5

този звяр, макар че иска 750W То реално не дърпа толкова според мен. В смисъл ако го пресметна това захранване би трябвало да стигне, но нямам пари за видео сега. Както казах, чакам охлаждането за процесора, че при някой игри достига до 90 градуса, което не е много нормално. :)

Съмнява ме да вдига 90 градуса при игри с тая GT 630. по-скоро трябва да стои около 50 градуса, освен ако не си пуснал нещо на заден план. С тая карта няма как процесора да се натовари и на 30% при коя да е игра. Скоро имаше тук една тема за конфигурация и там човека спомена, че при ъпдейт на BIOS  процесорът му i7 4790K  се пускал с по-голямо напрежение, а от там и греел. Виж и при теб да не е така, дори да не си ъпдейтвал BIOS. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съмнява ме да вдига 90 градуса при игри с тая GT 630. по-скоро трябва да стои около 50 градуса, освен ако не си пуснал нещо на заден план. С тая карта няма как процесора да се натовари и на 30% при коя да е игра. Скоро имаше тук една тема за конфигурация и там човека спомена, че при ъпдейт на BIOS  процесорът му i7 4790K  се пускал с по-голямо напрежение, а от там и греел. Виж и при теб да не е така, дори да не си ъпдейтвал BIOS. 

Аха ама и те от Интел са малко консервативни от към волтажа.Моя на точно 1.05 волта  работи на 4.4  стабилно а стоковия волтаж бе 1.211

пп

Колегата може да си поиграе малко с волтажа да пробва да смъкне някой друг градус.Все пак не всеки чип е еднакъв

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аха ама и те от Интел са малко консервативни от към волтажа.Моя на точно 1.05 волта  работи на 4.4  стабилно а стоковия волтаж бе 1.211

пп

Колегата може да си поиграе малко с волтажа да пробва да смъкне някой друг градус.Все пак не всеки чип е еднакъв

2014-11-17_203154.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Именно.След малко ще дам снимки :)

пп

Някои много добри чипове на 1.25 или 1.27 достигат 5 гиги :)

Моя на 1.275 стига 4.9 гигахерца а за 5 му трябва 1.35 иначе се дъни много яко ако пусна нещо по-тежко

Иначе до 4.8 си е доста постоянен със вдигането на волтажа от порядъка на 0.010 волта

Редактирано от tux (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2014-11-17_203154.jpg

По тази статистика съдя, че моя трябва да се намали. Вижте колко мах е дигал, като градуси също и волтажа при 4,3. Не е нормално, мисля. Трябва да се бутне, но досега не съм го правел и малко ме шобе хаха.. http://prikachi.com/images.php?images/108/7729108L.png Тествах го с доста програми да го натоваря на 100 % и градусите са отивали 92-93, което не е нормално. Prime95, също и 1 програма, която ти товари процесора и ти казва всичко за него, от официалния сайт на интел е. Дайте съвет. Къде точно да вляза и да го настроя със точните цифри.

Редактирано от Стъпил на дъното (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

R9 290 ще върви без проблеми и на 500W захранване стига да е качествено и да пуска достатъчно ампери по 12V

не. минимум 600 ако наистина ползваш 500 ватово захранване дори и с висока ефективност ще го изпържиж... C:

Именно.След малко ще дам снимки :)

пп

Някои много добри чипове на 1.25 или 1.27 достигат 5 гиги :)

Моя на 1.275 стига 4.9 гигахерца а за 5 му трябва 1.35 иначе се дъни много яко ако пусна нещо по-тежко

Иначе до 4.8 си е доста постоянен със вдигането на волтажа от порядъка на 0.010 волта

The fvck?! haswell на 4.8+ гхц е като еднорог! а ти твоя го докарваш на 5 с що горе нормален волтаж!? покажи снимки моля :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не. минимум 600 ако наистина ползваш 500 ватово захранване дори и с висока ефективност ще го изпържиж... C:

The fvck?! haswell на 4.8+ гхц е като еднорог! а ти твоя го докарваш на 5 с що горе нормален волтаж!? покажи снимки моля :)

Сигурен ли си ? Аз не мисля така.На 280x й стигат 430 вата,на 290 да не й стигнат 500 ? Та тя достига 320 максимум,а процесора е 90 вата...Другото и то някъде към 30-40 и остават 40 вата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Screenshot_9.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си ? Аз не мисля така.На 280x й стигат 430 вата,на 290 да не й стигнат 500 ? Та тя достига 320 максимум,а процесора е 90 вата...Другото и то някъде към 30-40 и остават 40 вата.

Значи ще имам в предвид, да не се страхувам ако взема това видео след време, защото пише, че иска 750, ама знам, че реално не иска толкова. :) Градусите на процесора се оправиха, като ми дойде Evo 212 и го боднах, 100 load - 59 градуса. Супер :) Със старото беше 93. Също съм много доволен, че отделно стана още по безшумен и с тази изолация. Супер, доволен на мах. :) По-късно или утре ще кача 1 снимка. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Време беше и аз да се похваля с машината си  :D  Ето цялата фотосесия  ;) . Първа, втора, трета и последна :clown:

Честито и със здраве да си я ползваш!И аз съм със същата видеокарта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Време беше и аз да се похваля с машината си  :D  Ето цялата фотосесия  ;) . Първа, втора, трета и последна :clown:

Честито колега, със здраве да си я ползваш. Да попитам защо перката на процесора е от другата страна? (:

Редактирано от Стъпил на дъното (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване