Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравей, колега колко градуса вдига под товар.

Държи около 80 градуса и доста шумничка.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Моя i7 4770k работи перфектно. С качествено охлаждане съм и работи както трябва. То с калпово охлаждане няма как всичко да е на шест.

Редактирано от Defused (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм при мен не е така. Държи 29-32c при нормално ползване, и макс 60-74 при тест.

Държи около 80 градуса и доста шумничка.

Има ли coil whine.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко закъснявам с отговора тъй като сега видях известието. Но твоето си е фенство "Ако не е Интел+Нвидиа+WD" не става.

ето една малка статия от хора които са пробвали много повече дискове от всички тук взети заедно.

http://www.extremetech.com/extreme/175089-who-makes-the-most-reliable-hard-drives

Не съм фен, само на и винаги предпочитам intel процесорите, защото са се доказали, че са доста над amd. А нищо не съм казал, възможно е, но моя вече кара 2 година и няма никакви проблеми, затова се учудих, че спомена марката. Също такива процесори като 4770k и като моя, според мен не си струва да си с боксовия дори да няма клок. Аз като бях с едно от 12 лева като боксовия 1 вид. Ми дигна 93 градуса при мах товар 30 минути, така че не си струва. Взимаш едно evo 212 и проблема е решен, даже може да му ударя 1 клок, но засега няма смисъл да му скъсявам живота, като и сега си кара игрите без проблем. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.... Взимаш едно evo 212 и проблема е решен, даже може да му ударя 1 клок, но засега няма смисъл да му скъсявам живота, като и сега си кара игрите без проблем. ;)

Не самият клок скъсява живота на процесора а Волтажа,който пък от своя страна повишава температурата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм при мен не е така. Държи 29-32c при нормално ползване, и макс 60-74 при тест.

Има ли coil whine.

Веднъж скръцна леко, не помня на какво приложение. Предишната ми 4870 си се чуваше редовно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм фен, само на и винаги предпочитам intel процесорите, защото са се доказали, че са доста над amd. А нищо не съм казал, възможно е, но моя вече кара 2 година и няма никакви проблеми, затова се учудих, че спомена марката. Също такива процесори като 4770k и като моя, според мен не си струва да си с боксовия дори да няма клок. Аз като бях с едно от 12 лева като боксовия 1 вид. Ми дигна 93 градуса при мах товар 30 минути, така че не си струва. Взимаш едно evo 212 и проблема е решен, даже може да му ударя 1 клок, но засега няма смисъл да му скъсявам живота, като и сега си кара игрите без проблем. ;)

Доста над АМД това е типично фенско изтъркано клише далеч от реалността.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

С нова придобивка от румънците за 295 лв. - Philips 244E5 23.8" AH-IPS.

Предимства:

1. AH-IPS матрица

2. Отлична картина с прекрасни цветове без ШИМ (или поне не съм го забелязал засега) 

3. Нелоши вградени говорители.

4. MHL - възможност за връзка между смартфон и монитор. Гледане на филми от телефона, играене на игри. 

5. Два HDMI изхода.

6. Тънка рамка (поне за мен е предимство)

Недостатъци:

1. Кекава стойка. Колкото и да я затегнеш, монитора е леко нестабилен. 

2. Липса на DVI изход, въпреки двата HDMI.

3. В комплекта няма HDMI и MHL кабел.

Засега други недостатъци не съм забелязал. Радващо е, че предимствата са повече. А и за тези пари едва ли има по-добра оферта.

7779771J.jpg

7779774I.jpg

7779772Y.jpg

7779773N.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

И аз бях пуснал една тема в която си търсих монитор и накрая взех този :) 

пп

Наистина стойката е много кекава

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях пуснал една тема в която си търсих монитор и накрая взех този :)

пп

Наистина стойката е много кекава

Ами картината как е ?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами картината как е ?

Картината е добре.Има една опция Game , Internet и Standart за избор на оцветяване и наистина добре са подбрани

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Картината е добре.Има една опция Game , Internet и Standart за избор на оцветяване и наистина добре са подбрани

За този говорим нали ?Ако е така мисля и аз да си взема такъв ако наистина няма по-добро за тези пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно за този си мислех,дали наистина е по-добър и с какво точно ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изработка,портове,пивот,стойка  и тн. Ейзо,Дел и Нек  са мониторите а другото е пълнеж,талаш и конфекция от битака .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изработка,портове,пивот,стойка  и тн. Ейзо,Дел и Нек  са мониторите а другото е пълнеж,талаш и конфекция от битака .

Аз съм фен на Eizo,но не и на цените им,значи ще взема Dell-а като прежаля 4-те гигабайта рам,по-натам ще ги добавя,а за това захранване какво ще кажете струва ли си спрямо 650 ватов RAIDER на Fortron или някой Chieftec ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В смисъл? Dell  в голямата си част са без HDMI  портове. А видеокартите си в голямата си част са без DP  изходи. Лично аз не мога да се оплача кой знае колко от Philips-а си, модел blade 2. Поне като изработка и качество на цветовете. Виж, за игри е на средно ниво. Но пък за работа си е много добре, заради отличните цветове след калибровка, както и заради наличието на доста удобен софтуер с опции в контекстното меню на десктопа. И всичко това за 350 лева. След година и половина странно, защо цените на тоя модел са над 400 лева. За мен си е необяснимо, след като има толкова по-добри dell  за поне 50 лева по-малко. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм фен на Eizo,но не и на цените им,значи ще взема Dell-а като прежаля 4-те гигабайта рам,по-натам ще ги добавя,а за това захранване какво ще кажете струва ли си спрямо 650 ватов RAIDER на Fortron или някой Chieftec ?

Темата не е е за избор на захранвания! Пиши в твоята и ще ти се отговори.

В смисъл? Dell  в голямата си част са без HDMI  портове. А видеокартите си в голямата си част са без DP  изходи. Лично аз не мога да се оплача кой знае колко от Philips-а си, модел blade 2. Поне като изработка и качество на цветовете. Виж, за игри е на средно ниво. Но пък за работа си е много добре, заради отличните цветове след калибровка, както и заради наличието на доста удобен софтуер с опции в контекстното меню на десктопа. И всичко това за 350 лева. След година и половина странно, защо цените на тоя модел са над 400 лева. За мен си е необяснимо, след като има толкова по-добри dell  за поне 50 лева по-малко. 

Почти всяка съвременна видеокарта има DP. А от Филипс се отказаха от тоя си вид и подобни бизнеси съвсем закономерно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Темата не е е за избор на захранвания! Пиши в твоята и ще ти се отговори.

Почти всяка съвременна видеокарта има DP. А от Филипс се отказаха от тоя си вид и подобни бизнеси съвсем закономерно.

Да, но когато Dell  се отказаха от HDMI  преди няколко години, никоя видеокарта нямаше DP, още повече старите ни модели, с които някои хора все още карат ;) А и ако си с вградена видеокарта, не винаги имаш изход за DP. Трябва да я караш или с преход или с VGA,  което лично при мен е отвратително. VGA  имам предвид. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, но когато Dell  се отказаха от HDMI  преди няколко години, никоя видеокарта нямаше DP, още повече старите ни модели, с които някои хора все още карат ;) А и ако си с вградена видеокарта, не винаги имаш изход за DP. Трябва да я караш или с преход или с VGA,  което лично при мен е отвратително. VGA  имам предвид. 

Dell  в голямата си част са без HDMI  портове. А видеокартите си в голямата си част са без DP  изходи.

Общо взето си противоречиш и пишеш неверни неща. Нито от Делл са се отказали от HDMI, нито повечето VC са без DP. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето си противоречиш и пишеш неверни неща. Нито от Делл са се отказали от HDMI, нито повечето VC са без DP. 

За всяка думичка се хващаш. Типично за хората, които дебнат другия, само и само да го хванат в крачка :) Не се сърдя. Аз все пак имах предвид, че ней-препоръчваните монитори за игри на Dell, доста отдавна са без HDMI  порт. Поне от 3 години. А тогава DP  тепърва навлизаше. Сега не се хващай за сроковете, изобщо не съм си правил труда да ги изчислявам точно така, че може да си спестиш забележката по мой адрес. Това е американска марка, а какво може да очакваш от американците? Dell, Microsoft, Intel, NVIDIA  и Ford. От тая гледна точка и ти си противоречиш малко, защото тук няма намесени канадци. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Отново нова придобивка. A-Data Premier Pro SP920 128GB.

7834060X.jpg

С всички боклучета вътре:

7834061Q.jpg

Вече преживя и първото си изпускане! :D Надявам се скоро да не пипна нищо по тоя компютър, че ми писна! 

През почивните дни ще дам повече информация, тестове, бенчмаркове и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отново нова придобивка. A-Data Premier Pro SP920 128GB.

7834060X.jpg

С всички боклучета вътре:

7834061Q.jpg

Вече преживя и първото си изпускане! :D Надявам се скоро да не пипна нищо по тоя компютър, че ми писна! 

През почивните дни ще дам повече информация, тестове, бенчмаркове и т.н.

Супер колега,аз имам от същата серия (600) и не мога да се оплача изобщо,това съм сигурен,че е и по-добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми то ''на крива ракета и космоса и пречи''. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми то ''на крива ракета и космоса и пречи''. :D

Ко да направя, футболист, ръцете са ми кьопави! :D

Бъзикам се, просто при разопаковането падна само от кутийката, понеже не го държи нищо. Все к*р, мога дори да си го подритвам, понеже съм го взел на спешъл! ;)

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване