Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

На скоро подарих един такъв и много говорихме в тема че този вентилатор е пълен боклук, единствено има визия, иначе никаква производителност и жужи като рояк оси.

Аз пък знам друго за него. Може да си попаднал на дефектен? Перката си е много добра за парите си. 

Редактирано от Стъпил на дъното (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Аз пък знам друго за него. Може да си попаднал на дефектен? Перката си е много добра за парите си. 

Не е дефектен просто не отговаря на характеристиките, много малки са перките му. много дълбоки и много жужат без да правят нищо.

Бях сложил за охладителя на процесора такъв, жужи на 1800 оборота като фуражомелка и не може да смъкне температурата.

Сложих си пак стария Arctic Cooling F12 PWM който е два пъти по-евтин, и при 1000 оборота охлажда без проблем и не се чува, и рядко стига до 1350 оборота.

Та реших и чисто нов JetFlo го подарих по празниците.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е дефектен просто не отговаря на характеристиките, много малки са перките му. много дълбоки и много жужат без да правят нищо.

Бях сложил за охладителя на процесора такъв, жужи на 1800 оборота като фуражомелка и не може да смъкне температурата.

Сложих си пак стария Arctic Cooling F12 PWM който е два пъти по-евтин, и при 1000 оборота охлажда без проблем и не се чува, и рядко стига до 1350 оборота.

Та реших и чисто нов JetFlo го подарих по празниците.

Ти си мислиш,че си направил супер добро като си подарил вентилатор за 20 лева след като рева 2 страници за него.И спокойно знам как се изкарват 20 лева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо винаги извърташ всяка моя дума? Май си нямаш друга работа?

Просто пуснах тема да се обсъди и да има информация за други хора които търсят вентилатор.

Проблема ви е че вие не ви харесва някой да прави ревюта да дава мнение отзиви коментари.

А вместо това само говорите за някакви западни тестове който един господ ги знае колко реални са.

По-добре е всеки който се е похвалил с новата си машина да пише после и в моята тема за бенчмарк.

Но така и никой не писа. Явно всеки се страхува от реалния резултат който 100% ще е различен от този на синтетичния бенчмарк.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля с машината от подписа ми :)

Това е първия компютър, който съм сглобил сам.

Рових известно време, четох насам-натам и резултата е налице.

Първоначалната идея беше да сглобя mini itx машина на базата на кутия CM Elite 110, която щях да поръчам от Ebay (излизаше около 100 лв с доставката).

Дъното го избрах заради възможността за msata диск, който ми остана от един Intel NUC.

Искаше ми се да има добра видео карта, защото неможах да устоя на Dragon Age Inquisiton и предстоящата Witcher 3 :)

И тук дойде проблема с дължината на видео картите, които могат да се съберат в кутията.

Изпадна ми много добра цена за втора ръка видео карта (от подписа). Картите от този клас, които се събират в кутията са около и над 300 лв,

което ми беше извън бюджета и така отпадна mini itx варианта.

Излезе ми към 970 лв с ДДС + картата втора ръка.

Никакъв проблем с която и да е игра на високи настройки и full HD.

Ако искате да тествам нещо само кажете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля с машината от подписа ми :)

Това е първия компютър, който съм сглобил сам.

Рових известно време, четох насам-натам и резултата е налице.

Първоначалната идея беше да сглобя mini itx машина на базата на кутия CM Elite 110, която щях да поръчам от Ebay (излизаше около 100 лв с доставката).

Дъното го избрах заради възможността за msata диск, който ми остана от един Intel NUC.

Искаше ми се да има добра видео карта, защото неможах да устоя на Dragon Age Inquisiton и предстоящата Witcher 3 :)

И тук дойде проблема с дължината на видео картите, които могат да се съберат в кутията.

Изпадна ми много добра цена за втора ръка видео карта (от подписа). Картите от този клас, които се събират в кутията са около и над 300 лв,

което ми беше извън бюджета и така отпадна mini itx варианта.

Излезе ми към 970 лв с ДДС + картата втора ръка.

Никакъв проблем с която и да е игра на високи настройки и full HD.

Ако искате да тествам нещо само кажете.

Аз искам да тестваш нещо. Може и на лична да коментираме това, за да не разводняваме темата. Но за начало пусни един тест на GRID Autosport  при 1920х1080  на максимални настройки с 8xMSAA и включени допълнително всички възможни опции за картината от допълнителните настройки, защото дори да сложиш детайлите на максимум, то някои опции за осветлението не са включени по дефолт.  Благодаря. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

И аз най-после да се похваля с две нови придобивки от вчерашната румънска разпродажба. :)

Взех си в четвъртък  LG 23MP75HM (нямам представа защо вече го няма в eMag) за ~280лв от 340. 

QnQg5E1.jpg

Позитивните неща:

1. Изключително красив. (нямаше как да не го спомена)

2. Има страшно много опции в менюто, вкл. най-различни модове (Game, Cinema, Photo, Reader, Text).

3. По цветовете не мога да коментирам, защото никога не съм ползвал друг IPS монитор, но в сравнение със стария ми 4:3 изглежда уникално.

4. 5ms време за отговор (response time)

5. Вградени говорители, въпреки че не са много приятни като качество.

6. 23 инча

Негативите:

1. Самият монитор е малко нестабилен, при най-лекото побутване се клати.

2. Рамката е доста по-голяма, отколкото изглежда на снимките в сайта (около 1см.)

3. Бутоните са много глупаво направени, много са близо един до друг и са супер чувствителни.

4. Има 2x HDMI и един D-sub, но идва само с D-sub кабел (все пак сме в България, не случайно в инструкциите пишеше HDMI cable depending on country)

Много съм доволен от монитора и засега работи перфе.

Другата придобивка ми беше Super Flower SF-550K12XP.За него писах в тази тема.

Редактирано от TheLion17 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз най-после да се похваля с две нови придобивки от вчерашната румънска разпродажба. :)

Взех си в четвъртък  LG 23MP75HM (нямам представа защо вече го няма в eMag) за ~280лв от 340. 

QnQg5E1.jpg

Позитивните неща:

2. Има страшно много опции в менюто, вкл. най-различни модове (Game, Cinema, Photo, Reader, Text).

3. По цветовете не мога да коментирам, защото никога не съм ползвал друг IPS монитор, но в сравнение със стария ми 4:3 изглежда уникално.

6. 23 инча

Негативите:

2. Рамката е доста по-голяма, отколкото изглежда на снимките в сайта (около 1см.)

3. Бутоните са много глупаво направени, много са близо един до друг и са супер чувствителни.

4. Има 2x HDMI и един D-sub, но идва само с D-sub (все пак сме в България, не случайно в инструкциите пишеше HDMI cable depending on country)

Моя е далеч по-стар и е с 2ms

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

CPU:FX 8300

CASE:Delux MV872K

MB:ASUS M5A78L-M LX3 s.AM3+

RAM:2X4 1600MHZ A-DATA

PSU:CHIEFTEC 650W 140mm

GPU:SAPPHIRE R9 270X VAPOR-X

HDD:1TB TOSHIBA 32MB SATA3 7200

ОБЩО:1001 ЛЕВА ОТ http://www.erabg.com/products/view/category/4/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Росене твоя е TN   и за това  имаш тия милисекунди

• Screen size 20 inches
  • Panel type TN
  • Resolution 1680 x 1050 pixels
  • Response time 2 ms
  • Inputs (HDMI / DVI / VGA / Component) 0 / 0 / 0 / 0
  • Other details NULL
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

QnQg5E1.jpg

Позитивните неща:

6. 23 инча

Негативите:

4. Има 2x HDMI и един D-sub, но идва само с D-sub (все пак сме в България, не случайно в инструкциите пишеше HDMI cable depending on country)

Честито!Монитора е много добър.Моя е предишния модел,от който съм много доволен.Като се замисля стария ми монитор Asus беше 2ms,и поне аз не виждам разлика в бързодействието спрямо новия,като изключим ips матрицата, което е друга бира.

Между другото и аз се възползвах от румънската промоция,и си купих кутия NZXT H440.Не я бях предвидил в месечния бюджет,но не издържах на цената от 175лв.Първите ми впечатления са:

Освен че визуално е красива е и много тиха,въпреки 5-те монтирани перки. Фабрично е с 4 включени перки,и съм монтирал една 140мм на тавана понеже охладителя на процесора ми е с вертикален монтаж.

Като минус може да се приеме,това че няма 5,25 слот за dvd.На тези които търсят тиха и просторна кутия горещо препоръчвам.Ето и няколко снимки:

снимка1, снимка2, снимка3, снимка4

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Росене твоя е TN   и за това  имаш тия милисекунди

• Screen size 20 inches
  • Panel type TN
  • Resolution 1680 x 1050 pixels
  • Response time 2 ms
  • Inputs (HDMI / DVI / VGA / Component) 0 / 0 / 0 / 0
  • Other details NULL

Според това което си написал няма DVI вход а аз в момента работя точно с него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като правите снимки за темата слагайте по едно листче с надпис ника ви и форума саморъчно изписано, че стана практика да се копират снимки от нета и да се хвалят с тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

sYukb67.png

Взех си i5-4590 и ASRock Z97X Killer. Е можеше да мина и с H97, но там дори паметта не може клокнеш. 4590 е достатъчен за моите нужди и без да може да се клокне.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя е далеч по-стар и е с 2ms

Човека се похвали,че си е купил нов монитор и ти вместо да му честитиш,реши да напишеш тази идиотщина  :shock11: ?

Росене,ти си уникален,честно!  :yanim:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като правите снимки за темата слагайте по едно листче с надпис ника ви и форума саморъчно изписано, че стана практика да се копират снимки от нета и да се хвалят с тях.

YQlrQaO.jpg

Ето :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато аз си сглобих компютъра само ме критикувахте. Каквото повикало такова се обадило

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато аз си сглобих компютъра само ме критикувахте. Каквото повикало такова се обадило

И ти трябва да продължаваш с тъпотия така ли?

Да му е честит на колегата монитора и да му се радва дълго време ,но не мисля ,че той заслужава такова отношение. Ако си добре възпитан дори и тези които са те критикували, не би трябвало да им отвръщаш със същото!

Поздрави и хубав ден!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И ти трябва да продължаваш с тъпотия така ли?

Да му е честит на колегата монитора и да му се радва дълго време ,но не мисля ,че той заслужава такова отношение. Ако си добре възпитан дори и тези които са те критикували, не би трябвало да им отвръщаш със същото!

Поздрави и хубав ден!

Каква тъпотия вие не сте нормални. Просто казах какво забелязвам. Много обичате да въртите интриги в БГ форумите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каква тъпотия вие не сте нормални. Просто казах какво забелязвам. Много обичате да въртите интриги в БГ форумите.

Росене,едва ли някой иска ей така да те дразни щото му е кеф!Това,което забелязвам е,че ако нещо не ти харесва ,ти веднага тръгваш с рогата напред.

Хората не те критикуват защото конфигурацията ти е ужасна или нещо подобно,а заради това,че ти се опитваш да наложиш на някой твоето виждане без да се замисляш дали то е правилно или не.Постоянно водиш някакви спорове,постоянно си на въпреки,решаваш,че някой те мрази и започваш да се заяждаш с въпросния човек и т.н.Най-яростно е отношението ти,когато някой каже нещо негативно за АМД процесор/видео,но защо?Били сини фенове,били не знам си какви,но нали разбираш,че всеки има свое мнение....свое разбиране,както и ти ,но не "влизай" така гадно на хората,държанието ти е много остро и дразни.Дори Аз често споря с теб,но това не ме кара на всеки твоя пост да сипя помия....просто няма смисъл.Сега с този си пост не искам да мислиш,че целя да те обиждам или че те мразя,не,няма такова нещо.Просто бъди малко по-спокоен и как да кажа... коректен,към другите участници във форума.

Модератори,извинявайте :D ,че нацапахме темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AMD Atlon XP 2200+ 1.8 GHz

Epox EP-8KRA

2 x 512 DDR 400

Ati Radeon 9600

Samsung 80 gb 7200 rpm

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AMD Atlon XP 2200+ 1.8 GHz

Epox EP-8KRA

2 x 512 DDR 400

Ati Radeon 9600

Samsung 80 gb 7200 rpm

Процесора на старата машина е някакъв такъв :D сокета какъв е? Смисъл моя съм го клокнал и пише,че е 2200..
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

462 е сокета ,а процесора  може да се клоква на 2,2 GHz.............тва е на 10 години машина :) даже и сата портове има ама изгореха.

Редактирано от McLane (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

462 е сокета ,а процесора  може да се клоква на 2,2 GHz.............тва е на 10 години машина :) даже и сата портове има ама изгореха.

Мойта е на 13 май,а не на 10 :D :D :D 

Моя е принципно 1800+ май,обаче е клокнат и е станал 2200+ :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване