Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Най-накрая, след година подбиране на части и гледане и мислене, мога вече да се похваля с моята системка...

Asrock FM2A88X Extreme 6+

AMD Athlon X4 760K @ stock

A-DATA 2x2 DDR3 2000X @ 1866 C9

A-DATA SP900 64GB

WD 500GB Black

Sapphire Toxic R9 270X

Seasonic S12II 430W 80+ Bronze

Fractal Design Arc Midi R2

Acer G226HQLHbd - 21,5", 1080p, VA

Със следващата заплата съм се насочил към:

Zalman LQ315 или Silverstone TD03, но още не съм решил кое, а и двете ще ми дойдат на едни пари - около 115лв...

Идеята е да разколача токсика, да тегля на жълтата пластмаса една бяла боя и да сменя LED лентата от жълта на бяла, ако взема залмана да му сложа едни бели вентилатори и всичко да стане черно, бяло и сиво в тая машина...

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Гледам всички си показват частите... да споделя и моите.

Mobo - MSI Z97M gaming

CPU - i7 4790K 4.0 GHz

CPU Cooler - Corsair H110

RAM - Corsair Vengeance Pro DDR3 dual chanel 2x4GB 1600 MHz

GPU  - MSI GTX 970 Gaming edition 4G Twin frozr 4GB Maxwell

HDD - SSD samsung 840 EVO 250GB, 2x - TOSHIBA 650GB 2.5"

PSU - EVGA 750W SUPERNOVA G2

CASE - NZXT H440 RED

системата е на 2-ва месеца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

CASE - NZXT H440 RED.

Как се справя кутията с охлаждането? Имам приятели, заинтересовани от нея, но с притеснения за охлаждането...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как се справя кутията с охлаждането? Имам приятели, заинтересовани от нея, но с притеснения за охлаждането...

Имам чувството ,че е ограничен въздушния поток, но не мога да кажа до колко и дали изобщо е. CPU-то от idle на 32° отива на 50°- 60° при 100% наторване.

Например Dragon age inquisition - заграява до около 55°. Като махна капаците, няма кой-знае каква разлика с 2°-3° пада температурата.

Температурите са нормални, но аз очаквах малко по-ниски с това охлаждане. Има вероятност да не е прилепнал блока плътно върху CPU-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам всички си показват частите... да споделя и моите.

Mobo - MSI Z97M gaming

CPU - i7 4790K 4.0 GHz

CPU Cooler - Corsair H110

RAM - Corsair Vengeance Pro DDR3 dual chanel 2x4GB 1600 MHz

GPU  - MSI GTX 970 Gaming edition 4G Twin frozr 4GB Maxwell

HDD - SSD samsung 840 EVO 250GB, 2x - TOSHIBA 650GB 2.5"

PSU - EVGA 750W SUPERNOVA G2

CASE - NZXT H440 RED

системата е на 2-ва месеца.

Може ли да споделиш как се справя H110 при overklock? На колко си го дигнал и волтажа на колко е? Градусите как са?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Появи се и не му харесват постоянните взаимни обиди. Темата се заключва докато се уталожат страстите!!!

Все пак бях прав. Но не знам защо винаги като се появи Джони аз получавам банове в форума заради него... Но това е друга тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като 780ката започна да прави мизерии и да се появяват артефакти я смених с зотак 970 омега. Омегата не ми хареса заради високите температури и големия поуър лимит и я смених гаранционно с G1 gaming. От гигата вече съм доволен. Клокнал съм я на 1545 и 7520 памет (на 7600 occt ми откри 2 грешки и за това я държа на 7520). Паметта е Hynix и не се клоква. Клока не е голям, но достатъчен. Сега машината стана следната:

Asrock Z77 Extreme4

Intel i7 3770k 3.5GHz (stock)

Corsair Vengeance 2x4GB DDR3 1600

Gigabyte GeForce GTX 970 G1 

WD 1TB Blue Sata III

Cooler Master Centurion 6

Corsair TX 650W

Утре ще пусна и някоя снимка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като 780ката започна да прави мизерии и да се появяват артефакти я смених с зотак 970 омега. Омегата не ми хареса заради високите температури и големия поуър лимит и я смених гаранционно с G1 gaming. От гигата вече съм доволен. Клокнал съм я на 1545 и 7520 памет (на 7600 occt ми откри 2 грешки и за това я държа на 7520). Паметта е Hynix и не се клоква. Клока не е голям, но достатъчен. Сега машината стана следната:

Asrock Z77 Extreme4

Intel i7 3770k 3.5GHz (stock)

Corsair Vengeance 2x4GB DDR3 1600

Gigabyte GeForce GTX 970 G1 

WD 1TB Blue Sata III

Cooler Master Centurion 6

Corsair TX 650W

Утре ще пусна и някоя снимка.

Супер машинка,на процесора можеш  да му купиш едно охлаждане за 40-50 лева и да си му търсиш 4.4 гигахерца спокойно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая, след година подбиране на части и гледане и мислене, мога вече да се похваля с моята системка...

Asrock FM2A88X Extreme 6+

AMD Athlon X4 760K @ stock

A-DATA 2x2 DDR3 2000X @ 1866 C9

A-DATA SP900 64GB

WD 500GB Black

Sapphire Toxic R9 270X

Seasonic S12II 430W 80+ Bronze

Fractal Design Arc Midi R2

Acer G226HQLHbd - 21,5", 1080p, VA

Със следващата заплата съм се насочил към:

Zalman LQ315 или Silverstone TD03, но още не съм решил кое, а и двете ще ми дойдат на едни пари - около 115лв...

Идеята е да разколача токсика, да тегля на жълтата пластмаса една бяла боя и да сменя LED лентата от жълта на бяла, ако взема залмана да му сложа едни бели вентилатори и всичко да стане черно, бяло и сиво в тая машина...

Да покажеш снимки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да покажеш снимки.

Преговарям за Silverstone TD03 и като дойде ще има снимки и всичко...

Тогава най-накрая ще почна и да боядисвам и ще напиша и 3-тата статия за модване, че много се забави нещо тя...

Тогава ще има и снимки, и тестове за охлаждане, че са ми смешни някои хора във форума, дето говорят глупости и т.н.

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да споделиш как се справя H110 при overklock? На колко си го дигнал и волтажа на колко е? Градусите как са?

Здрасти, все още не съм го клона процесора въпреки, че имам нужният софтуер и хардуер. Няма нужда за момента, всички игри вървят на максимална резолюция и текстури. Мислех си да правя експерименти , обаче ме мързи да се занимавам в момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер машинка,на процесора можеш  да му купиш едно охлаждане за 40-50 лева и да си му търсиш 4.4 гигахерца спокойно.

Аз от Нова Година се каня да купя охладител, но все нещо изниква и нямам излишни пари. Но мисля до няколко дена да поръчам едно охладителче и да клокна проца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземи и пожарогасител за всеки случай :)

Нали, а при AMD даже не слагай хубаво охлаждане, няма смисъл.... Не мога да разбера Роска какъв ти е проблема и защо постоянно се заяждаш и веднага повдигаш и плуеш конкуренцията, която е по - добра засега - главно в процесорите. :) Ако сега пак почнеш да ми лафиш и да говориш за простотиите ти просто си ги запази за тебе, никой не ти иска мнението. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това с пожарогасителя май само аз го разбирам?

Без значение кой е производителя овърклока си е игра с огъня.

Иначе за мнението то и твоето никой не го иска, то човек само като ти погледне конфигурацията и ако е умен ще избягва всякакви твои предложения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Rosene верно мама му стара какво ги превазнасяш тия AMD-та се едно са технологично по напред от Интел ?  Та те са още на 32 нанометра бе човек !!! Интел след 6 месеца падат на 18  за десктопите и до 2019 са запланували да свалят до 9 нанометра. Нито са  енерго спестяващи нито са с хубави чипсети нито са производителни колкото конкуренцията. Да  евтинки са ама то щеше да е наглост за  технология на 3 години да искат  и повече пари. Слез на земята бе човек и виж хората как правят  зверове със 8 ядра и 16 треда  на 140 вата TDP I7-5960X /3.0G/20M/BOX/2011 V3 а ти с тоя пръдлив 8320 си със 125 вата. 

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе я се осъзнайте малко, т'ва форум да се помага на хората и да се обсъждат IT въпроси ли е, или е форум да си мерите пишките? Роска, кротни се и ти малко. Да речем, че AMD имат някои предимства пред Intel и обратното. Нека да се приключи тази смехотворна дискусия. Капитан ли е, командир ли е, пак ще заключи темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде сега съм казал нещо за АМД ? Абе хора докога само ще си съчинявате?

Казах че овърклока си е игра с огъня, нищо повече. Без значение дали ще е АМД или Интел.

А темата беше заключена заради един дето сега е в почивка..

и ако съм казал нещо относно конфигурацията на въпросния човек дето цитирах, ами огледайте се в подбора на дънна платка процесор видеокарта захранване и други.. По никакъв начин не съм имал за цел да говоря за АМД, вие решихте така и започнахте нов спор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това с пожарогасителя май само аз го разбирам?

Без значение кой е производителя овърклока си е игра с огъня.

Иначе за мнението то и твоето никой не го иска, то човек само като ти погледне конфигурацията и ако е умен ще избягва всякакви твои предложения.

Някой ден като му дойде времето ще взема видео и Z97 дъно, но леко по леко тогава ще видим какво ми е на конфигурацията, не че сега не е по - добра от твоята ама той постоянно намеква да стават такива кавги ходи си Dat* да те базикът и не създавай кавги в този форум. Сега тия дни ще поръчвам и 850 evo. А ти си стой със великата мощна конфигурация, понеже аз песта и не мода да взема всичко на куп. Колкото до, че AMD са по евтини рядко става това, зависи какви процесори сравняваш. Дръж си там ламята и не пиши. Защо не написа, че си е игра с огъня,а намекваш, че сините..... Изобщо защо модераторите заключват на хората темите, като този пише в тях и става винаги, така че всички спорим за марки. Значи аз ще пусна тема и тоя ще дойде и ще намеква за великите им поцесори и ще ми заключат темата, я стига... Ей затва спрях да посещавам хардуер разделите и ей затова гледам друг форум като се интересувам....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както ти казах ти сам си навиваш. От самото начало сам си навиваш да спориш с мен. Никой с нищо не те кара да спориш. И с АМД да беше човека щях да му кажа същото. На всеки начинаещ овърклокър се казва това. И една лична молба не ми казвай къде да ходя и какво да правя, не ти определяш кой какво къде и как ще прави.

Бъди жив и здрав с твоя компютър, щом за теб е много добър нека е така, но никой не те е питал за наложеното ти мнение. Последния път темата я заключиха заради Моничо който сега случайно е баннат от форума. Аз никъде не налагам свое мнение, дори отворих тема в която да си "мериме" конфигурациите, но явно никой нямаше смелост да покаже свой тест. То на тестове от нета и баба знае да говори кое как е.

И не аз съм ти виновен за заключените теми. Аз не съм тръгнал да се оплаквам въпреки че на мен всяка моя тема Емо Костов я заключва още преди да е прочетена от някого. 

ПС: Капитане знам какво ще кажеш но малко изпуснах пара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа тогава  и аз.Първия ми компютър е на 9 години с Athlon XP 2000+ на сокет А.И Нвидиа 5900ХТ (това беше по онова време като сега i3 с 970 ;) ).

Клокнат на 2000 реални мгхц със невероятен Revoltec охладител и картата и тя "къстъм" медно охлаждане,на което му спира вентилатора от време на време.Това цялото с 1280 рам....,но на едно от най-скъпите тогава дъна.

Ползват го наште за племенничките ми  за интернет,че за скайп вече не поддържа,видеото няма ssa2.Като се прибера април ще им нося APU с дъно и рам,захранването oще миналата година го смених с be Quite pure power 430.Голяма машина е,ще му направя снимки.

И най-вече най-голямата екстра,кутията е с дръжка.....

Ееех носталгия.Но всеки все от някъде е тргнал а първия компютър е като първата жена,кола и всичко останало.С грешки проби но и много емоция :D

ПП.Жена ми ме поправи на 11-12 години е машината.

Хех стъбилно видео :) Моето беше S3 virge а другата  Matrox g200 и бръмчеше яко на пентиума и като заговорихме за клок моя вървеше на   на 300 MHz със 128 mb sdram 

пп

Още работи.Оригиналния хард който беше със капацитет 2 гиги гръмна преди години.

Редактирано от tux (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предния път темата я заключиха не зареди Моничо.

Сега отново стана мерене на пи.ки ,както и повечето теми последно време.

Та не се сърдете на моддераторите, които даже и многи ви търпят.

А за специалиста Моничо ,какво се учудвате ,че е баннат-той в тема с 27 коментара ,където половина от които пак бяха спор амд-нвидиа има предложени 9 конфигурации. Ами лично аз ако бях пуснал темата отдавна да съм бегал в друг форум!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване