Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Хайде тогава и аз да се похваля като сме тръгнали  :D  Това е компа, използвам го за игри и филми.Дъно: Asrock Z97 Pro 4  LGA  1150Процесор: Intel i7-4770K  4.2 Ghz ClockОхлаждане: Cooler Master V8 GTSРам: 2x4 GB A-DATA Extreme Gaming 1600 DDR3 и 2x4 GB Corsair Vengeance 1600 DDR3Звукова карта: Creative X-Fi Fatality XtremeGamer with front panelВидеокарта 1: SAPPHIRE 7970 GHz Edition 3GB GDDR5 VAPOR-XВидеокарта 2: SAPPHIRE TOXIC R9 280X 3GB GDDR5HDD 1: Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/sHDD 2: WD 1 TB Black editionHDD 3: Seagate 1.5 TB 7200 rpm 64mbHDD 4: Seagate 1.5 TB 7200 rpm 64mbЗахранване: Seasonic 750W MI-12SКутия: NZXT Source 530 Full tower Black7 охлаждащи вентилатораПоръчани Фан контролер NZXT Sentry 2

със 2 вентилатора NZXT performance 140mmМонитор-Телевизор 40 инча фулл ХД 3Д предстои замяна със телевзор 50 инча 4К

Конфигурацията е лудница да те питам каква производителност докарваш в сравнение с последните модели на енвидиа 970 и 980

Редактирано от capnemo
Излишно голям цитат (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Ами аз смених видеокартите, в момента съм със една R9 290X Sapphire и до края на месеца ще взема още една за кросс, както и ново захранване, наскоро бях пускал тема за да ми предложите такова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз смених видеокартите, в момента съм със една R9 290X Sapphire и до края на месеца ще взема още една за кросс, както и ново захранване, наскоро бях пускал тема за да ми предложите такова.

На този етап бих си взел gtx980 или 780ti зависи и на каква резолюция играеш де?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди да го направиш,потърси в гугъл и се запознай с ефекта на микрозасечките.Ако си чуствителен на тема гладка картина може да стане така,че да налееш камара пари и да останеш разочарован.Едва ли има игра в която една 290Х да не е достатъчно бърза,а ако искаш да гониш резолюции и филтрации с двете карти на 40-60 кадъра определено ще забележиш микрозасичанията.Трябват ти много повече за гладка игра.Друг проблем на решението 2 карти е ,че драйвъра не винаги скалира както трябва и в някои игри производителността е не повече 20-30% повече.А в най-добрия случай 60%.А някои игри като WOT например игнорират втората карта нацяло...С това н еискам да те откажа от намерението ти,просто трябва да занеш и негативните страни на въпроса.А аз се радвах 4-5 години на CF така че нищо не ми струва да те предупредя.

На този етап бих си взел gtx980 или 780ti зависи и на каква резолюция играеш де?

980 да,780Ti не.Втората е равностойна на 290Х в най-добрия случай и е по-скъпа.Не харчи и чак толкова по-малко ток а ако 290Х не е стокова,780Ti не е и кой знае колко по тиха.

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То ако нямаше разлика, нямаше да си ги измислят ей така тези отделни платки за звук, не може ей така да им кефне и да измислят за всичко си има причини.

Cough Nvidia awkward cough marketing very awkward cough...

Миналата година е проведен експеримент с няколко аудиофили, повтарям, аудиофили, с качествени слушалки... На едните вървяла песен от Realtek 882, на другите вървяла същата песен от отделна звукова карта за над 100$.

О, ужас. Много от тях не могли да кажат на кои слушалки върви смотания Realtek, на кои върви скъпата звукова карта.

Имайте предвид, че Realtek чиповете за звук не са никак лоши. Това, че им трябва усилвател, за да поддържат високоомни слушалки, или трябва да си поиграе човек с настройките и да изкара същия звук като от отделна звукова карта не означава, че са лоши.

Съгласен съм, има много по-добри звукови карти, но моля ви, не ми казвайте, че имате Realtek 800серия, сложили сте отделна звукова карта и разликата е огромна.

Разликата е в силата и еквилайзерите. И психологическа, разбира се.

И моля, не ми скачайте на главата, хора, които професионално се занимават със звук и музика казват, че няма разлика... Аз съм по-съгласен да вярвам на професионалистите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди да го направиш,потърси в гугъл и се запознай с ефекта на микрозасечките.Ако си чуствителен на тема гладка картина може да стане така,че да налееш камара пари и да останеш разочарован.Едва ли има игра в която една 290Х да не е достатъчно бърза,а ако искаш да гониш резолюции и филтрации с двете карти на 40-60 кадъра определено ще забележиш микрозасичанията.Трябват ти много повече за гладка игра.Друг проблем на решението 2 карти е ,че драйвъра не винаги скалира както трябва и в някои игри производителността е не повече 20-30% повече.А в най-добрия случай 60%.А някои игри като WOT например игнорират втората карта нацяло...С това н еискам да те откажа от намерението ти,просто трябва да занеш и негативните страни на въпроса.А аз се радвах 4-5 години на CF така че нищо не ми струва да те предупредя.

980 да,780Ti не.Втората е равностойна на 290Х в най-добрия случай и е по-скъпа.Не харчи и чак толкова по-малко ток а ако 290Х не е стокова,780Ti не е и кой знае колко по тиха.

Днес трябва да ми изпратят тази карта   http://most.bg/power-axr9-290x-4gbd5-mdh-oc.html

Редактирано от Деян Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За 400лв втора ръка с остатъчна гаранция , но ако говорим за нова определено gtx980

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам i7 5960X с водно...На снимка.Просто тук е темата да се похвалиш с нещо твое,а не чуждо.

Ами Росене,как да ти повярва човек,след всичките ти бисери.

Ако изчистя кашона мога някоя снимка да кача.  :D

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-5960X-vs-Intel-Core-i5-4690K

2249лв му ха ха сипват , докато не се олеят ... тва за да има къде да си харчат парите тези , които не си знаят парите ли е :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е тема да се хвалим, тогава да се похваля, че току що си взех Silverstone TD03... Или съкратено STD03... Ще пусна малко стрес тестове като го закача да видя как ще се държи...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При SLI има ли ги тия ефекти?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@monicho не веднъж съм показвал фотографии на моята машина.

Нямам какво да ти доказвам на теб но ето..

https://onedrive.live.com/redir?resid=C427E6F322318F3C!7155&authkey=!ABfuRrjr2SUB4_s&v=3&ithint=photo%2cjpg

https://onedrive.live.com/redir?resid=C427E6F322318F3C!7154&authkey=!ADUSa2qHeJVDeno&v=3&ithint=photo%2cjpg

Ти все още не си показал нищо от твоята предполагаема. 

https://onedrive.live.com/redir?resid=C427E6F322318F3C!7156&authkey=!APGMQxXoqYctFqE&v=3&ithint=photo%2cjpg

Ето и с името ми до нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е тема да се хвалим, тогава да се похваля, че току що си взех Silverstone TD03... Или съкратено STD03... Ще пусна малко стрес тестове като го закача да видя как ще се държи...

И веднага... Шумен, топъл... тестис... Същото като бокса... Поне по температури... Иначе вентилаторите са по-шумни... Честито :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чудя ви се как се стремите да усилите процесора и видеокартата а от това страдат дъно,кутия,захранване може и памет една плочка!Мен една игра ако ми е интересна дали ще е версия 2010 или 2015 се ми е тая.Та антиалайзинг,кадри,анизотропно филтриране.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е добре е. Кое не ти хареса? Виж моята кутия където няма как да ги разположа :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо :). Кабелите просто ме дразнят. Дори мисля да взема някакво PCIe SSD и да махна три от кабелите :). Но след лошият опит с Mushkin Ventura Ultra, няма да е mushkin scorpion deluxe :D.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ам дай ми го на мен Чушкин ако ти е излишен аз ще му се радвам.

На старата конфигурация имах памети Мушкин ДДР2 и бях много доволен от тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване