Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

• Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Нямах намерение да се "хваля" в тая тема, но обещах. Та ето какво стана:

То това твоето не си е за хвалба. Защо? Ще ти спомена:

1. За тези пари за охладителя имаш поне 3 алтернативи налични в БГ, които са по-добри. А за малко отгоре и много по-добри. Ако си мислиш, че обема и тежината на ребрата са фактор много се лъжеш.

2. Кутията ти е мръсна(прашасала).

3. Наблъскал си вентилатори, от които нямаш нужда.

4. Подредбата на кабелите е... гледал ли си предаването ''Кошмари в кухнята''?

5. От към цветове(макар че това не е толкоз важно) е пълен кич. От преобладаващото синьо единствено вентилаторчето (NB BS XL1 или XL2) изглежда добре, защото е чисто(вероятно си го монтирал скоро).

6. Явно държиш кутията в/у някакъв мокет или килим - голяма грешка.

Та с какво точно се хвалиш аз лично не разбрах. Имам и други забележки, но ще ти ги оставя за домашно.

П.П. Понеже съм абсолютно сигурен, че ще сменяш процесор не е лошо да се посъветваш преди покупката. Мисля ти писах навремето на лс за Ксеона, но явно не си обърнал нужното внимание. Естествено е хубаво да смениш и кутията, дъното и да си унифицираш вентилаторите, ако държиш на тишина и спокойствие.

П.П.П. Има ли още хора, които да вярват, че продуктите на Интел са хладни и икономични? И ти лично си писал това. Дефакто твоя Ксеон харчи повече или равно на един FX 83.. и е по-топъл, но без това да е изявено като превес в чиста производителност.  

Поздрави и с най-добри чувства! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за препоръките :) Само ако видиш Фиестата на какво прилича вътре, сигурно ще си вземеш думите назад за кутията :P

Проблемът на фотоапаратите с висока разделителна способност и голям сензор е в това, че показват детайли, които ти с просто око никога няма да забележиш. Виждаш ли как охладител на половин час е прашясал? Не е като да хванеш GSM-а и да нащракаш 5 размазани снимки, на които даже и цветовете не си личат какви са ;)

Грешиш за едно - кутията е около метър над земята върху един шкаф. Долния вентилатор има филтър. Предния пред хард дисковете, който не се вижда, също. Единствено тоя на страничния капак - FD  няма филтър. Кутията е на 6 години и отдавна е за смяна. Няма как да вържеш 4 харда и една записвачка, без SATA  кабелите да стърчат грозно. Няма как да свържеш захранването на видеокартата, без кабелите да се извият по тоя начин. Ела ти да поставиш тоя Seasonic  в тая кутия, да те видя как ще свържеш долните модулни кабели. Никак. Аз за да извадя вентилатора отдолу, трябва да махна кабелите на захранването. А за да махна кабелите на захранването, трябва да махна вентилатора :P Общо взето това е една операция, която не препоръчвам на никой. Тоя долния вентилатор рядко работи. Цяла зима пасуваше, пуснах го едва в края на миналата седмица. А Xeon- а обясних защо е горещ. Дай тоя FX83**  да видиш, как ще му стопя лагерите с GTX970. Всъщност, може и да не станат точно така нещата, защото картата ще бъде спъвана при нормална резолюция. Но ще му намеря цаката при 4k.  Отърване от 100-те градуса на FX8300  няма. А кулера знам защо го взех. Не ми трябва някой да ми дава наклон на оная работа. Можех да взема всякакъв. Всъщност, съм противник на Cooler Masters  и тоя охладител го взех с голямо нежелание. Все пак аз избирам от наличното по магазините, а не теоретично, кой охладител е най-добър и изгоден. Забрави за изгодата, защото мен тя не ме интересува. Ако ме интересуваше, щях да поръчам от emag  с намаление 30%. Обаче не ми хареса. Тоя NB  е някакъв компромис и не знам защо го купих. Бях се навил на доста по-скъпи , но в последния момент го взех, щото в HL  се водеше като най-купувано. FD  пък е пълен боклук, макар и 140мм, silent...ала бала. даже и като silent  не е никак силент, само да вдигне малко обороти. Като цяло се оказва, че вентилатора на 612 е най-тих и не се чува, слагайки пръст на перката. NB  доста вятър загребва, а FD  не му е мястото на тая раздрънкана кутия, макар и с гумени държачи. Изобщо, всички тия вентилатори са пълни боклуци и скоро ще разкарам половината от тях. А за нов процесор...чакай малко, преди това имам да купувам DSLR, плазма и кола. 

А и за тежестта на кулера. Предпочитах да е колкото се може по-малка, че да не виси като видеокартата. Напълно съм наясно, че CM  произвеждат само боклуци. щях да кажа като AMD,  ама се въздържах :P

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някои неща са верни, други не, но с риск да те засегна ще напиша следното - не е нормално да даваш съвети в хардуерния раздел. Та ти не можеш една проста конфигурация да сглобиш като хората, а като гледам мненията по-нагоре в темата не си самотен. Пишеш ''няма как'' и отново грешиш. Даваш за пореден път пример с МПС - логично ми се струва да се съсредоточиш в тази посока. Личи си, че имаш бегло понятие от фотография, но не можеш да ме заблудиш - айде кажи модела на DSLR-а, с който си правил снимките, че нещо не ми се връзва. ('' А за нов процесор...чакай малко, преди това имам да купувам DSLR, плазма и кола.'' - а, тепърва ще напредваш, но плазми вече рядко се срещат, а кола - та ти имаш най-добрата в своя клас ;)). Отново пускаш подмолни бъзици, но нали се разбрахме, че всичко е зад нас?! 

Лека вечер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ХЕС, вместо да намираш кусури по машините на хората, вземи покажи твоята, че в последните месеци си смени подписа няколко пъти, а не си доказал с нищо, че имаш FX-8320+R7 260. Нямам нищо против да даваш съвети (от които може и никой да не се нуждае), но е добре да дадеш пример чрез твоята конфигурация как една една машина може да е балансирана, с добра подредба на кабелите, с красива цветова гама и т.н.  icon_e_wink.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямах намерение да се "хваля" в тая тема, но обещах. Та ето какво стана:

..............................

Сам си го избирах два дена и решавах дали изобщо да вземам няколко часа. Мнение от никого не съм търсил, макар изобщо да не съм в час с кулерите. Дори не съм чел и теми за кулери, с изключение на 3-4 поста в една тема оня ден. Смятам, че когато някой знае какво търси, за какво ще го ползва и колко време би го ползвал, сам може да си избере нещото. Тоя CM Hyper 612 v2  се оказа най-подходящия за мен избор, въпреки че се колебаех между още 5-6 охладителя, някои от които и със сериозно намаление в емаг. И понеже ме попитаха в една тема как така имам пари...то оставаше и да нямам на 42, че тогава щях да си... е, пари за Noctua  нямам, но пък и Noctua  не ми трябва за тоя Xeon e3-1230v2. Сигурно някой ще попита, защо примерно не 212 evo? Ами защото исках възможно най-тихия, работещ на ниски обороти, който да става и за бъдещи процесори ( стига сокета да пасне). А тоя си работи на 800 оборота, държи си под 60 градуса при Project Cars ( преди от клипчетата ми видяхте, че стига и минава 80 градуса с бокса), при Prime 95  стигна максимум 75 градуса за половин час, заедно с пуснат Heaven  за да загрея видеокартата до около 70 градуса на ядрото. Иначе при стрес теста на AIDA64  достига максимум 60-65 градуса на едно от ядрата. Със стария бокs снощи постигнах 95 градуса при теста с Prime95 + Heaven. Общо взето се надявам охладителя да държи под 80 градуса и при 30 градуса в стаята лятото, ама да видим. 20 градуса смъква средно спрямо бокса.

@Tommygun,  имам чувството, че още не вярваш как един 8 нишков процесор може да спъва видеокарта ;)

Жалко че не ми зарежда снимките и не мога да видя за какво отнасяш тези критики.

За другото - ако говориш за твоя процесор,не знам, не ми е в кутията за да видя какво колко спъва,но моя приятел с 970 и Xeon не се е оплаквал. Макар че най-тежкото което игре той е Witcher 3,за която вече изяснихме, че е пример за оптимирана игра. Иначе при теб доста пъти се каня да те заговоря за тези 75-80 градуса по клипчетата ,но все се отплесвам за нещо друго. А ти си бил с боксовото охлаждане.Това обяснява доста.

Ако става дума за моя старец,няма как вече. Купил съм го на 3.3.2009. Тогава безсмислена покупка защото никога няма да ми трябват повече от 2 ядра. И какво стана,след някоя годинка малко клок и се изравни с актуален процесор средна ръка,след като го прежалих след известно време клок до дупка и чак сега 6 години по-късно намирам игри в които да издъхва. Не говоря за хипотетичните ситуации от тестовете а за това процесора да ми пречи на игра с моите изисквания и настройки.За момента само една игра и това е Project cars. И като намаля настойките или махна дъжда пак докарвам 40 кадъра които пак ще кажа за мен са напълно достатъчни. Знаеш мнението ми по въпроса за V-Synch. Аз лично търся стабилни 40-45 кадъра ,но с повече качество на картината.Примирявам се с на моменти правещия впечатление тиъринг,но това си е въпрос на личен избор кой как да игре.Ти а и колегата по-нагоре търсите по-високи кадри,като те са определящия фактор за удоволствието от играта. Ако настройките позволят по-високо качество и резолюция здраве да е.Но всеки сам си знае.Тестването е едно а вкъщи личните нужди и предпочитания са друго.

Затова и ъпгрейда вече е желателен,та ако ще и само за това, че платформата вече е морално остаряла,но няма да се учудя ако DX12 му спечели още малко живот.Тогава може пак да поговорим за нуждата от 8 нишков процесор с възможност за клок.Специално за процесора моята логика е да се взима възможно най-бързия за бюджета ако може с възможност за клок. По този начин се дават веднъж пари а се пестят в бъдеще от постоянни ъпгрейди.Дъното и процесора ми излязоха ако не се лъжа към 550 евро и ги ползвам още,като прескочих 3-4 поколения процесори.Ако тогава бях взел нещо средно за около 300-350 евро всеки може да се сети колко пъти да се е наложило да повторя операцията до днес и колко още пари да съм набълбукал в този компютър (не че и сега са малко де).Затова и по принцип избягвам да давам препоръки тук,защото в нисък до среден клас(а това по мое мнение е всичко около и под 1000/1200 лева) винаги бих препоръчал АМД и клок. Просто не съм изобщо фен на заключени малки интели,но пак казвам въпрос на личен избор.Някой хора предпочитат тук и сега пред утре.А и някои хора не искат/могат да се занимават с клок.Пък и интел са напипали бога за рога с тази висока IPC и си разпределят пазара както им е кеф.Всеки гледа табличката и казва "ма заключения интел убива отключеното АМД с двойно повече нишки",и убиването се иразява с примерно 90-100 кадъра срещу 70....Тук на всеки трябва да му светне какво означава израза "достатъчно бърз".Защото и моя праисторически процесор го дават клокнат на 3,5 (моя е на 3,88) около неклокнат 2500К и в някои игри дори по-бавен от актуален Пентиум.Но на практика ми стига за моите 40-45 кадъра във (почти)  всяка игра вече 6 години.Затова и в съседната тема на колегата @killchain изобщо не му отворих приказка за това че 4790К на стандартни честоти е по-бърз от избрания от него.Но с 5820 той ще изкара много повече време без належаща нужда от ъпгрейд.

Първия вариант на моя човек с Xeon-a беше с АМД 8350, охладител и клок до насиране,но той каза,че изрично не желае да човърка по компютъра и да се занимава с клок,така че xeon.Който бих казал, че ако не беше заключен наистина е перфектния процесор за игра.Иначе вградените графики на големите са пълен смях.Вградена графика на i3 примерно за HTPC да,но да го причиниш на процесор от типа на 4790К е просто нелепо.После били греели....Но това си е работа на маркетинг отдела на Интел.Гледам ,че в Бродуел са натъпкали още по яката графика.Понеже някой ще изсипе камара пари за процесор а ще кара с вграденото видео....Има и такива които наистина ги ползват за работа,но да бъдем честни,масовия потребител е геймъра.Може да спорите колкото искате по тази тема,но геймърите са златните кокошки на производителите на хардуер.

Айде че излязох от темата @bildera_ дай някаква друга снимка че ми стана интересно наистина ;) .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жалко че не ми зарежда снимките и не мога да видя за какво отнасяш тези критики.

За другото - ако говориш за твоя процесор,не знам, не ми е в кутията за да видя какво колко спъва,но моя приятел с 970 и Xeon не се е оплаквал. Макар че най-тежкото което игре той е Witcher 3,за която вече изяснихме, че е пример за оптимирана игра. Иначе при теб доста пъти се каня да те заговоря за тези 75-80 градуса по клипчетата ,но все се отплесвам за нещо друго. А ти си бил с боксовото охлаждане.Това обяснява доста.

Ако става дума за моя старец,няма как вече. Купил съм го на 3.3.2009. Тогава безсмислена покупка защото никога няма да ми трябват повече от 2 ядра. И какво стана,след някоя годинка малко клок и се изравни с актуален процесор средна ръка,след като го прежалих след известно време клок до дупка и чак сега 6 години по-късно намирам игри в които да издъхва. Не говоря за хипотетичните ситуации от тестовете а за това процесора да ми пречи на игра с моите изисквания и настройки.За момента само една игра и това е Project cars. И като намаля настойките или махна дъжда пак докарвам 40 кадъра които пак ще кажа за мен са напълно достатъчни. Знаеш мнението ми по въпроса за V-Synch. Аз лично търся стабилни 40-45 кадъра ,но с повече качество на картината.Примирявам се с на моменти правещия впечатление тиъринг,но това си е въпрос на личен избор кой как да игре.Ти а и колегата по-нагоре търсите по-високи кадри,като те са определящия фактор за удоволствието от играта. Ако настройките позволят по-високо качество и резолюция здраве да е.Но всеки сам си знае.Тестването е едно а вкъщи личните нужди и предпочитания са друго.

Затова и ъпгрейда вече е желателен,та ако ще и само за това, че платформата вече е морално остаряла,но няма да се учудя ако DX12 му спечели още малко живот.Тогава може пак да поговорим за нуждата от 8 нишков процесор с възможност за клок.Специално за процесора моята логика е да се взима възможно най-бързия за бюджета ако може с възможност за клок. По този начин се дават веднъж пари а се пестят в бъдеще от постоянни ъпгрейди.Дъното и процесора ми излязоха ако не се лъжа към 550 евро и ги ползвам още,като прескочих 3-4 поколения процесори.Ако тогава бях взел нещо средно за около 300-350 евро всеки може да се сети колко пъти да се е наложило да повторя операцията до днес и колко още пари да съм набълбукал в този компютър (не че и сега са малко де).Затова и по принцип избягвам да давам препоръки тук,защото в нисък до среден клас(а това по мое мнение е всичко около и под 1000/1200 лева) винаги бих препоръчал АМД и клок. Просто не съм изобщо фен на заключени малки интели,но пак казвам въпрос на личен избор.Някой хора предпочитат тук и сега пред утре.А и някои хора не искат/могат да се занимават с клок.Пък и интел са напипали бога за рога с тази висока IPC и си разпределят пазара както им е кеф.Всеки гледа табличката и казва "ма заключения интел убива отключеното АМД с двойно повече нишки",и убиването се иразява с примерно 90-100 кадъра срещу 70....Тук на всеки трябва да му светне какво означава израза "достатъчно бърз".Защото и моя праисторически процесор го дават клокнат на 3,5 (моя е на 3,88) около неклокнат 2500К и в някои игри дори по-бавен от актуален Пентиум.Но на практика ми стига за моите 40-45 кадъра във (почти)  всяка игра вече 6 години.Затова и в съседната тема на колегата @killchain изобщо не му отворих приказка за това че 4790К на стандартни честоти е по-бърз от избрания от него.Но с 5820 той ще изкара много повече време без належаща нужда от ъпгрейд.

Първия вариант на моя човек с Xeon-a беше с АМД 8350, охладител и клок до насиране,но той каза,че изрично не желае да човърка по компютъра и да се занимава с клок,така че xeon.Който бих казал, че ако не беше заключен наистина е перфектния процесор за игра.Иначе вградените графики на големите са пълен смях.Вградена графика на i3 примерно за HTPC да,но да го причиниш на процесор от типа на 4790К е просто нелепо.После били греели....Но това си е работа на маркетинг отдела на Интел.Гледам ,че в Бродуел са натъпкали още по яката графика.Понеже някой ще изсипе камара пари за процесор а ще кара с вграденото видео....Има и такива които наистина ги ползват за работа,но да бъдем честни,масовия потребител е геймъра.Може да спорите колкото искате по тази тема,но геймърите са златните кокошки на производителите на хардуер.

Айде че излязох от темата @bildera_ дай някаква друга снимка че ми стана интересно наистина ;) .

Ами прав си е @XECUTIONER   и някои други. Не съм чистил основно кутията много отдавна. Единствено забърсвам, докъдето ми стигне ръката и което видя. Иначе фотоапарата дава всички дефекти. Знаеш ли колко съм готин пред огледалото като се гледам и колко зле на снимки :P . Въпроса бе, че не съм духал прахта от кабелите и от дъното на кутията. А това се вижда със светкавица на фотоапарата, както и власинките по новия кулер. И въпреки, че само преди максимум час е изваден от кутията, то той е вече прашасял на снимката. Но ще дам един пример с любимите ми автомобили. Навремето четох в Ауто Билд, как се правят снимки на автомобили, които се ползват за реклама. Всичко става в камера, изолирана от външни влияния. И най-малкото петънце или прашинка се забърсва преди фотосесията. Знам ги тия работи, но целта ми не е да представям кошницата си в най-добра светлина, а да покажа с какво се сдобих, а именно с нов охладител. Добър или не все тая, защото както на теб ти трябват 40 fps,  на мен пък ми трябват под 95 градуса лятото, че да не тротва процесора при игри, както и да не увеличава оборотите си вентилатора. А тоя кулер определено може тия неща много добре, защото сваля средно температурите от 20 до 24 градуса при еднакви условия. Виждаш, при игри имах около и над 80 градуса последните дни, а сега трудно се виждат 60 градуса и то на едно от ядрата. Това са и резултатите от тестовете, които съм чел и сравнявал различни охладители. И точно защото сравнявах различни охладители, бях наясно от кой колко температура и колко шум да очаквам. Приоритет ми беше тишината, а не теглото и температурите. Естествено важен бе и евентуален бъдещ ъпгрейд, при който да ползвам тоя кулер. А с някои по-евтини боклуци, губех главно тишината. Тоя кулер при 1300 оборота е тих, но все пак се чува, макар и като малко по-силен полъх на вятъра. А мен това не ме устройва. При 800-900 оборота обаче няма проблеми с шума. 1300  оборота успяват да смъкнат едва 2-3 градуса, което е нищо в сравнение с шума, който трябва да търпи човек. И сега си представи, че взема евтин боклук с два варианта на оборотите. За Xeon ОК, но знам ли какво ще е за Skylake  примерно? От тая гледна точка предпочетох малко по-скъп кулер, който да е тих при всякакви обороти (или почти тих) и който да мога да ползвам в бъдеще. Не както казваш ти, да взема някой за 50 лева, после още един за 70 лева и накрая NOCTUA. Така всичко ще ми излезе на 200 лева и 300 кила нерви.  А относно кабелмениджмънта...ако някой си мисли, че CM 690 I има кабелмениджмънт, да вземе да си сложи очилата. Единствено успях да прокарам 2-3 кабела зад дъното - тоя на процесора и на единия вентилатор. Останалите кабели са ву=ързани с пластмасовите скоби, които дойдоха с кутията и чието предназначение е тоно кабел мениджмънта. Архаично, но това е CM 690 отпреди 6-7 години модел.  Освен това е и среден клас кутия. А тогава ако се сещате, видеокартите бяха средно по 20-25 сантиметра максимум, доста често заемащи и само един слот. тая кутия по принцип си е тясна и 30 сантиметрова видеокарта едва ли би се побрала. Още по-малко пък GB GTX970. Това бе и една от причините да не взема GB.  тая кутия е запълнена изцяло с две видеокарти, голям кулер и на практика не мога да бръкна да закача дори кабела на процесора или някои от SATA кабелите, които остават под видеокартата. Изобщо, кутията е доста зле към тоя етап. Да не говорим, че вибрации предава всякакви, въпреки гумени уплътнения, пластмасови рамки за хардовете и какво ли не.  Има и някои хвърчащи кабели, които се виждат, но чието предназначение е за свързване на още от неработещите вентилатори. Имам толкова много джаджи в кутията, че няма как с 5 кабела, скрити зад дъното, да оправя нещата. Още повече, че Seasonic  може да се води за реномирана марка, но G-550  е бюджетно злато, което идва и с по-бедно окабеляване. Принуден съм да ползвам стари кабели или да купувам нови. Изобщо, лесно е да се критикува отстрани, ама ела да те видя, как би оправил нещата ( не ти). Още повече, че подредбата на нещата в кутията никога, ама никога не ми е било приоритет. Кутията си стои затвеорена най-често и никой не я гледа. А като я погледне, разхвърляните и оплетени кабели правят много по-голямо впечатлени ( уау ефект), отколкото бедната откъм окабеляване кутия, в която хардуера стои като нещо прикачено и нещо не на място. 

Някои неща са верни, други не, но с риск да те засегна ще напиша следното - не е нормално да даваш съвети в хардуерния раздел. Та ти не можеш една проста конфигурация да сглобиш като хората, а като гледам мненията по-нагоре в темата не си самотен. Пишеш ''няма как'' и отново грешиш. Даваш за пореден път пример с МПС - логично ми се струва да се съсредоточиш в тази посока. Личи си, че имаш бегло понятие от фотография, но не можеш да ме заблудиш - айде кажи модела на DSLR-а, с който си правил снимките, че нещо не ми се връзва. ('' А за нов процесор...чакай малко, преди това имам да купувам DSLR, плазма и кола.'' - а, тепърва ще напредваш, но плазми вече рядко се срещат, а кола - та ти имаш най-добрата в своя клас ;)). Отново пускаш подмолни бъзици, но нали се разбрахме, че всичко е зад нас?! 

Лека вечер.

Не си разбрал за DSLR. Апарата е Sony,  с по-голяма матрица от масовите сапунерки, но не е DSLR. Затова, DSLR  е плануван в скоро време. Да, може да имам най-добрата кола, но ми остава още година изплащане. така, че и колата си е на място. Плазма написах риторично, но явно много хора тук не са изобщо в час. Естествено, можех да кажа просто "телевизор", но от телевизор до телевизор разлика от Земята до небето. А като се избъзикаш с "плазма", всеки разбира, че става въпрос за нещо свръхестествено...абе...хумУра ви куца на повечето от вас, не само тук, а и изобщо в живота. Например аз почти никога не употребявам думата "гума" за автомобилна такава, а просто казвам галоши, джапанки, цървули...Чат ли си вече за плазмата или още да обяснявам?

Само не разбрах, как не мога да сглобя една конфигурация. Ъ...

Пичове как ви се дават по 2 бона за един рейсър  ?  На някоя картинг  писта ше ви е сигурно по-евтино да връткате кръкчета или да си платите 20 часа  да карате някоя яка кола на писта.

Метър и 85 не се побират в картинг. Още навремето като учех за шофер, не ме искаха в картинга, че бях в челото на редицата.  Къде са тия 20 часа с яка кола на писта? Дори на Nordshlafe никой няма да те пусне за повече от час. Представяш ли си 30 калпака като мен и теб да платят за 20 часа на писта, какъв хаос ще настане и колко линейки ще летят? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Метър и 85 не се побират в картинг. Още навремето като учех за шофер, не ме искаха в картинга, че бях в челото на редицата.  Къде са тия 20 часа с яка кола на писта? Дори на Nordshlafe никой няма да те пусне за повече от час. Представяш ли си 30 калпака като мен и теб да платят за 20 часа на писта, какъв хаос ще настане и колко линейки ще летят? 

Aбе да ти кажа най добре си се побират,зависи от картинга. Аз ходих преди няколко седмици на електрически картинг на закрито.С цялата фирма бяхме наели пистата и ресторанта за коледното ни парти ,което поради естеството на работата ни обикновенно е пролетта.И аз не съм много по малък(1,83) а имам и по-големи колеги от мен и като му опънах седалката до отзад не ми стигаха краката педалите.

Голям кеф е наистина само не е много за хора с дискови хернии на които колегите си мислят че са на блъскащи колички. Иначе за 2 бона специално на тази писта човек може да си вземе 16 пъти "All you can drive",което ще рече да изгние на пистата.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aбе да ти кажа най добре си се побират,зависи от картинга. Аз ходих преди няколко седмици на електрически картинг на закрито.С цялата фирма бяхме наели пистата и ресторанта за коледното ни парти ,което поради естеството на работата ни обикновенно е пролетта.И аз не съм много по малък(1,83) а имам и по-големи колеги от мен и като му опънах седалката до отзад не ми стигаха краката педалите.

Голям кеф е наистина само не е много за хора с дискови хернии на които колегите си мислят че са на блъскащи колички. Иначе за 2 бона специално на тази писта човек може да си вземе 16 пъти "All you can drive",което ще рече да изгние на пистата.....

Хептем я осрахме тая тема. Май само аз се хваля с хардуера, други само завиждат. И като сме я подкарали така...тук няма писти наблизо. До Германия не ми се ходи, само за едното каране на картинг. Тук дори няма полигон, където да се учат начинаещи шофьори. Преди 4 години брат ми взе книжка и мерак да кара новата кола. Отидохме на полигона и още на първата естакада закачи предната броня. Обра всички дупки. Та за какъв картинг казваш?

А на една обикновена писта, трудно се побират 30 автомобила, още повече аматьори с всякакви кочинки. Има достатъчно клипчета в интернет на подобни писти, където се вижда каква  лудница е и колко е опасно като те застигат тия с бързи коли и тия, дето карат по-добре. Опасно е и ти да застигнеш някакъв идиот, който не знае как да ти даде път. Това не е за мен. Предпочитам PC. А картинг навремето наистина исках да карам. Имахме два в училище, но не ме избраха, защото бях най-високия. И не бяха електрички както сега, а истински картинги с истински мотори. Но това бе още при комунизма...тогава си имахме и картинг писта в парка. Ама истинска писта между дърветата с истински картинги.  Сега има един гол...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Слагаш затъмнени очила да не повредиш зъркелите и банския и не ти трябва да ходиш на море за да хванеш тен.

Е що :) човека си е направил нощна лампа от компа 2 в 1 ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето е Dell Inspiron N7720 SE, или това
http://www.notebookcheck.net/Review-Dell-Inspiron-17R-SE-7720-Notebook.80063.0.html

с малки разлики:

Харда е: Seagete Samsung Spinpoint M8, ST1000LM024 HN-M101MBB - 1TB
SSD: Samsung SSD 840 EVO 250GB mSATA

RAM: GEIL 2x8GB DDR3L 1600 1.3V SODIMM

Хубавото е, че има още едно празно гнездо за обикновен хард 2,5". Лошото е, че има само два слота за RAM... иначе щях да сложа 4х8GB / 1600MHz. Като цяло процесора ми върши работа, видеокартата е слаба..... но за толкова пари - такава конфигурация. Все пак е купуван ноември 2012г.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш затъмнени очила да не повредиш зъркелите и банския и не ти трябва да ходиш на море за да хванеш тен.

Това,че съм снимал с хамав фотоапарат не значи,че компа свети като солариум ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега и се радваш на кутията, но ще останеш неприятно изненадан, колко бързо тая мрежа отпред ще се наблъска с прахоляк... Гледката е грозна тогава, повярвай ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това,че съм снимал с хамав фотоапарат не значи,че компа свети като солариум ;)

Много добре си го направил браво.Не ги слушай мрънчовците.Да покажат те снимки и тогава да се подиграват.Има начин за намаляне светлината на диодите,ама подигравачите да го предложат щом намират за грозно,ако знаят как.И сега почва ровене в интернет :D .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много добре си го направил браво.Не ги слушай мрънчовците.Да покажат те снимки и тогава да се подиграват.Има начин за намаляне светлината на диодите,ама подигравачите да го предложат щом намират за грозно,ако знаят как.И сега почва ровене в интернет :D .

Не може всички да сме фенове на Кичка Бодурова ;)

Само знака на Мерцедес липсва  :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

^ И какво трябва да видим от инфото на ХР-то, че е работило 1 час 7 минути и 59 секунди... може би на някоя виртуалка...?!

Original install date

Дали има виртуалки с такова дъно и процесор ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Original install date

Дали има виртуалки с такова дъно и процесор ?

А дали има инсталиран 2003г. компютър, който е работил един час...?

п.с. Искаш да кажеш, че тази пишеща машина може да върши нещо друго ли ?

MS6215_01.jpg

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А дали има инсталиран 2003г. компютър, който е работил един час...?

Явно моят е единствен :)

Нали разбираш, че това ще е голяма реклама на енергото ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване