Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Човек, едва преди два часа инсталирах Windows. Клоква се по всичко така, както чета  и както гледам опциите на дъното. Трябва 100 страници упътване поне. Иначе не мисля да клоквам засега, защото се оказа, че за GTX970  е напълно достатъчен при всички проблемни игри като race Room  и Project Cars,  които преди с Xeon E3-1230V2   вървяха дори с 35-40  fps  при повечко ботове. Сега под 60  fps  не пада и при двете игри, дори  да съм с максималната бройка ботове. Същата е работата и при far Cry 3,  която преди ми дропваше до 50-55  fps  и не можех да държа стабилни 60, като на всичко  оптгоре и играеха понякога. Сега просто си върви гладко. И това без клок. Ще клоквам за информация, но ще е на по-късен етап, когато ще прочета по-дебелите упътвания. Дадоха ми  такива, за което съм благодарен на @Tommygun. Иначе го охлаждам с CM Hyper 612s v.2,  който ползвах и за Xeon. Изненадващо е, че температурите при игри са 5-6 градуса по-ниски. Например при far Cry 3  държи 45-55 градуса на ядрата, а преди Xeona  стигаше и 60  градуса. Това си го обяснявам с по-малкото  натоварване на процесора, който е  доста по-бърз от Xeon-a ( по мои груби сметки от тестове в нета, грубо 30% без клок). Не съм го пробвал как ще е  с Prime95, утре ще го направя, че сега съм с нова ОС и нямам много неща инсталирани. Мен интересно ми бе как ще се държи при проблемни игри. Както се оказа, процесорът е върха за GTX970. просто няма какво повече да се желае не само за тая карта, а и за много по-бързи по простата причина, че процесора си държи над 60  fps  при всички игри. Това означава, че всички игри мога да играя с вертикална синхронизация, дори да взема три карти, колкото поддържа дъното ми. Ами  това е. Не напразно хората искат 750 лева за процесор, с който няма никакви проблеми никъде.

ПП: Ето след половин час prime 95:

2015-08-11_234832.jpg

Максимум 40 множител, нямам си понятие защо. 

Между другото, на Xeon-a  температурите бяха подобни, въпреки че работеше на 3.65 GHz  при 4 ядра. 

Редактирано от FORD МанЯк (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

И аз да се похваля с (не чак толкова) новата придобивка. :)

MB:        ASRock H97M Anniversary

CPU:      Intel Core i3-4160

VGA:      GB GTX960 GV-N960IXOC-2GD

HDD:      Seagate Barracuda 1000GB 7200

RAM:      1X8G DDR3 1600 Kingston HyperX Fury Red

CASE:    Coolermaster K280

PSU:      Superflower SF-550K12XP

Ето го красавецът отвътре:

OrFfimy.jpg

Както и целият setup:

S8w6ycC.jpg

Ако има заинтересовани, мога да направя бенчмаркове.

Редактирано от TheLion17 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

CPU - Intel Core i7 3770K 3.5GHz
CPU Cooler - Noctua NH-D14S

MOBO - Gigabyte Z77-D3H

RAM - CORSAIR 2x8GB Vengeance DDR3 2133Mhz 1.5V
GPU - SAPPHIRE VAPOR-X HD7950 3GB GDDR5 OC with Boost
HDD - 1T SG SSHD ST1000DX001
SSD - Intel 520 Series 120GB
PSU - CORSAIR CXM series CX750M 750W
CASE - CM Storm Enforcer
OS - Windows 8.1 Pro x64

YZXpYIR.jpg

Редактирано от iittssnnoottrreeaall (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моя кютук, ако някой не го е виждал:

8294594f.jpg

8294597i.jpg

Панела е пълен с прахоляк отвътре, ама ме мързи да го изчистя, а и се пълни всекидневно, та няма смисъл...

Скоро ще сменям дъното, процесора, захранването и кутията!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

О Нико и ти си се набутал като мене с тази прахосъбирачка n300 :)

Не е.. ;)

Всичките са такива. Не ми се разправя да ти снимам cosmos-а в момента как изглежда. Страничния капак е така както на Нико предния,обаче и мен ме мързи.Само предните бленди ги свалям от време на време и ги мия под чешмата,че те са лесни. Отстрани трябва да се развива вентилатора пък да се маха външната решетка и т.н.

Лятото като е отворено навсякъде няма спасение. И това е при положение,че жена ми е маниак на тема чистота и прах се бърше ежедневно,a и като цяло тук има много по-малко прах от България. И въпреки това за няма и седмица и са пълни филтрите.Не ми се помисля как се чисти някой FD или пък Nanoxia,дето май още ги няма при вас. Или пък не сте ги открили още като вариант.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Nanoxia,дето май още ги няма при вас. Или пък не сте ги открили още като вариант.

Вярно, че сме див полуазиатски народ, но чак толкоз назад не сме.  ;)

П.П. Честито на bildera_ и със здраве да си ползува компютърчето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

attachicon.gifИзображение058.jpg

Телефона е от 2009 година. Всъщност, то си е точно телефон, а не фотоапарат, видеокамера или таблет. 

ПП: Все пак ето от телефона. Кутията няма да снимам, че нищо няма да разберете. 

А а а,да почерпиш! Със здраве да си ги ползваш и дай температури при клок,че тоя малък кристал-вяра му нямам,особено с маджуна под капачката.Честито!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А а а,да почерпиш! Със здраве да си ги ползваш и дай температури при клок,че тоя малък кристал-вяра му нямам,особено с маджуна под капачката.Честито!

До клока скоро няма да стигна. Сега съм на тема коя ОС да оставя, щото си имам и двете - 7 и 10. Ама за да разбера коя да оставя, трябва да си възстановя всичко в работно положение. А за да направя това, трябва да имам време, което нямам през седмицата. Освен това си проверявам и проблемните игри, коя върви и коя продължава да не върви. Ако тръгна да се занимавам с клок сега, ще трябва да заеба по-важните неща. Мен не са ми интересни температурите след клок и ще ти кажа защо. Защото ползвам процесора си за игри, не за работа, където може да се натовари максимално. При игрите натоварването му зависи от видеокартата и настройките на играта. и понеже процесора си е доста по-напред от видеокартата като бързина, то и не се товари кой знае колко при игри. Това води и до ниски температури. И да клокна и да не клокна, температурите пак ще си останат в тоя порядък, защото при клок процесора ще се товари по-малко при игра, а от там и вероятност за по-ниски температури. Разбира се при еднакви напрежения. За мен клокът е безсмислен на тоя етап, още повече, че и така процесора си хваща 60  fps. В смисъл не че ги дава, а че може да ги подкрепи за всяка видеокарта при всяка игра, поне от тия дето имам. А това означава че и три GTX970  да му сложа, колкото поддържа дъното( егати, кефя се на бройката :P), то пак  ще си имам минимум 60  fps,  зависещи от процесора. За 120 няма да стане, поне не и при някои игри. като прибавя и факта, че целта са ми 60  fps  точно с GTX970,  процесорът и видеото се товарят още по-малко, а това означава и още по-ниски температури за процесора при игра. Затова и тоя процесор е леко по-хладен от Xeon E3-1230V2  при еднакви игри или в най-лошия случай равен. Обаче тук имам и 350 mHz  по-висока честота. каквото и да е,  температурите на процесора просто  са по-ниски от тия на IB,  а кадрите 25-30% повече без клок и с клокнат Xeon. Например набързо засякох средните кадри при GRID Autosport,  когато процесорът е ограничаващо звено. Имам такива тестове с Xeon  в подписа си. Та там имам 160  fps с Xeon на 3.65 GHz, докато i7-6700K  при 4 GHz  извади 196 фпс. Тук го има и момента с DDR4  вероятно, защото точно при тия игри на Codemasters  паметта винаги е оказвала най-голямо влияние в сравнение с други игри. А и при едни тестове на Anandtech  се оказа, че DDR3  в случая е много назад спрямо DDR4 . Макар че тук пак трявба да се направи уговоркарта, че процесора е един и същ, а не различен, както при моите тестове.  Та ето защо не са важни температурите. Отначало се шашках от постоянното увеличение и намаление на оборотите на всички вентилатори, но след това се захванах и с тях. Нищо не казах за дъното, но то си има доста опции и страничен софтуер, в частност за настройка на вентилаторите. та с малко настройки ги накарах да си мълчат по време на игра, без да се завишават  температурите и без постоянно някой вентилатор да е решил, че нещо е загряло и че той трябва да подгрее също с високи обороти. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

ПП: Ето след половин час prime 95:

2015-08-11_234832.jpg

Максимум 40 множител, нямам си понятие защо. 

...

Ако ползваш последната версия на Prime то тогава е ясно защо пада на 40.Когато процесора види AVX/FMA3 инструкции се доунклоква за да не се изпържи и да си остане във TDP-то 

пп

На каква честота ти е рамта.

пп2

Честито за новите покупки може и някой бенч да направим  ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ползваш последната версия на Prime то тогава е ясно защо пада на 40.Когато процесора види AVX/FMA3 инструкции се доунклоква за да не се изпържи и да си остане във TDP-то 

пп

На каква честота ти е рамта.

пп2

Честито за новите покупки може и някой бенч да направим   ;)

Паметта е на 2133 CL15, най-простата и евтина A-DATA  за 126 лева 8 GB. Интересно ще ми е, дали ще може да се клокне и доколко, но няма да се занимавам с това сега, а по-късно. Бенчове да, може да продължим отново с GRID Autosport  както преди. Спрямо Xeon-a  кадрите са 15% повече при вградения бенчмарк и максимални настройки., Но с теб поравихме тестове на малко по-ниски настройки доколкото си спомням, а това означава, че разликата ще е още по-голяма. Ако  искаш, може да се разровя за старите тестове, ако изобщо още ги пазя, щото много вода изтече и не знам кое се е затрило и кое не. Аз тестове ще направя на някои стари неща, които сме пускали в тоя форум. Ще направя и малка демнонстрация каква е разликата между клокнат Xeon E3-1230V2  и неклокнат i7-4700K. Доста голяма понякога и трудна за възприемане при положение, че се ползва една и съща видеокарта - GTX970  с два 8 нишкови процесора. Разбира се, при реални игрови условия, а не при някакви измислени тестове на ниска  резолюция и малко детайли. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно можеш да я докараш до 2666 или 2800 тази адата :).Поне при X99 има огромна разлика като се клокне и uncore-a и неща като компресиране,рендиране стават по-бързо :)

пп

От къде намери проца ?

Според мен е трябвало да минеш на X99  а не на mainstream-а но това е мое мнение(е да 4-ри канакната е по-скъпа но ..)

Най-добре се залавяй да undervolt-ваш проца .

Аз скоро моя ще го махам и ще слагам i7 5960x или ще изчакам бродуела да видим.Разликата м/у хаспел и бродуел е 2%-3% процента , м/у бродуел и скайлейк е още 2%-3% процента такаче сумарно имаме едни  6%-7% процента което за един tick е доста кофти но ... тва е то монопола и липсата на конкуренция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно можеш да я докараш до 2666 или 2800 тази адата :).Поне при X99 има огромна разлика като се клокне и uncore-a и неща като компресиране,рендиране стават по-бързо :)

пп

От къде намери проца ?

Според мен е трябвало да минеш на X99  а не на mainstream-а но това е мое мнение(е да 4-ри канакната е по-скъпа но ..)

Най-добре се залавяй да undervolt-ваш проца .

Аз скоро моя ще го махам и ще слагам i7 5960x или ще изчакам бродуела да видим.Разликата м/у хаспел и бродуел е 2%-3% процента , м/у бродуел и скайлейк е още 2%-3% процента такаче сумарно имаме едни  6%-7% процента което за един tick е доста кофти но ... тва е то монопола и липсата на конкуренция.

Не е точно така. Ако се загледаш в тестовете, ще видиш разликата между платформите - и като памет и като архитектура на процесора. Тия промени влияят по някакъв начин и  няма как да кажем, че 2-3 % единия процесор е по-бърз. Мислех да кача две клипчета за сравнение на Xeon E3-1230V2  и i7-6700K  на друго място, но ще го направя сега тук, за да разбереш за какво предимство говоря. Това е играта Race Room Racing Еxperience, където съм се пуснал с 23 бота на една писта. На практика, 60  fps  с Xeon  се държат при липса на ботове, докато с i7-6700K  при максимално количество от 23 бота. И не това е интересното, а друго. кадрите са два пъти повече почти, а натоварването на ядрата при i7 6700K  и Xeon E3-1230V2  е много различно. Обърни внимание на това. Не знам каква е причината, но допускам, че това е точно DDR4,  която не ограничава толкова процесора. В първия случай Xeon  се товари с първо ядро на 90-100% и това ограничава като цяло кадрите. Във втория имам повече равномерно натоварени ядра и въпреки ограничението на GTX970,  то кадрите са си винаги над 60  fps. Така е и при 1920х1080,  но за нагледност на резултатите съм пуснал при 1280х720. Просто така почнах да првя тестовете с Xeon  преди около месец, не си спомням точно защо, но пак спорехме за нещо в някаква тема. Имам и тестове с по-малко ботове, където се вижда,  как процесора се разтоварва и при 0 бота кадрите с Xeon  са вече над 60. Но тоя пример ти го давам за да опровергая тия 2-3 %. Това са различни архитектури, които работят различно. Няма как ей така да принизим всичко до 2-3 5 и да кажем, че няма смисъл. Не, смисъл има и той се вижда  много ясно тук:

Xeon E3-1230V2 @  3.65 GHz:

I7-6700K:

Това е играта, която играя най-много и точно заради нея съм доволен от покупката. Иначе просто не играех играта с други опоненти, а най-често се въртях сам или си избирах по-леки писти с по-малко опоненти. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Билдер сравни ги на една и съща честота, да видим с колко точно е по добро новото поколение сравнено с айви!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Билдер сравни ги на една и съща честота, да видим с колко точно е по добро новото поколение сравнено с айви!

Да, ще го направя. Сега обаче ей така за спорта реших да клокна малко и с малко усилия успях да докарам от раз до 4.6 GHz  на 4 ядра и 1.42 волта. Малко множко е волтажа и се наложи да пусна вентилатора на CM 612  на 1400 оборота,  което  е и максимума. При priome 95  след петнайстина минути стигна максимум до 86 градуса на едно ядро, другите по-малко, като общо взето държеше около и малко под 80 градуса. Мисля още да пробвам да намаля напрежението. Интересното е, че в BIOS  настроих на 1.42 V,  но се оказа, че на практика   напрежението се вдига с още 0.05 волта и стига 1.47 волта. Така пуснах Prime95 и след като две от ядрата стигнаха 93 градуса при нормални обороти на вентилатора( не  ги бях вдигнал), тротнаха :) Сега ще виодя дали ще мога да намаля още волтажа и колко. Иначе  паметта за проба я пуснах на 2400 MHz  при CL15  и заспа. Не съм си играл да пробвам други честоти и тайминги, но и това ще направя. Все пак това е най-евтината ADATA  на пазара :) Направих и едно клипче като горните но на 4.6 GHz. Кадрите доста скочиха. Клокът е 15% според Asus. Това дъно при зареждане на BIOS  ми показва клока в проценти, което е готино, не бях виждал такова нещо. При project cars  пак се пробвах и там кадрите също скочиха с 15-тина процента. Пробвах се, защото в едно от клипчетата видях, че все пак кадрите падат до 55 на едно място. Сега минимума който видях, бе 69. А да, температурите при игри са около 65-70 градуса ( поне такива стойности зърнах, без да съм гледал подробно записите), рядко стигат и до 75. Общо взето напълно  нормално, защото аз все пак с тоя процесор ще играя и то с вертикална синхронизация. А там температурите са още по-ниски. Например при F1_2015  видеото ми падна от 77 на 67 градуса  след включване на вертикалната синхронизация, а процесора ( небеше клокван) падна няколко градуса под температурите на Xeona,  когато съм играл и записвал с него при същите обстоятелства. Тоест, за единица кадър тоя процесор е по-хладен от Ксеона. Кой както иска да го разбира. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен във Grid Autosport средния фпс ми се покачи със 25-30 фрейма повече в сравнение със i7 4790k :)

Сериозно? Може би паметта?

Иначе още малко ъпдейт на клока ми. 200 MHz   шина, 23 множител, 4.6 GHz, 1.392V напрежение, температури от  70-до 80 градуса с Prime 95. Мислех си, че ще хвана и 4.7 GHz, но като че ли ударих на камък. Първо ядро спира да се товари, а след него и второ по време на теста с Prime95  (без да става червено).  Иначе си работи с други програми, товари се в известна степен, но не и от теста на Prime95. Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо? Няма тротване, няма и високи температури. Аз ще ги разнища нещата, но сега просто питам, ако някой има инфо.  Иначе продължавам със смъкването на напрежението. Паметта стигна 2500 MHz   без проблем и без да съм се занимавал изобщо с нея. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде да се похваля и аз с новата играчка.

post-46692-0-88163500-1439641396_thumb.j

Сега остава само да го настроя както трябва и да се науча да карам с камера отвътре. :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде да се похваля и аз с новата играчка.

Сега остава само да го настроя както трябва и да се науча да карам с камера отвътре. :P

Честито :) това е да си фен ... но не си готов сега остава 21:9 монитора иначе не си истински фен :)

пп: баси кутията евала :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тази кутия ти говорех по-горе, обърни внимание на петното прах където е страничния вентилатор.А ако погледнеш кутията в този пост моята е като джудже пред нея. Ами не мога да намеря снимката където бяха една до друга с един SATA кабел между двете за захранването с данни.

А на 21:9/10  не съм фен изобщо. Ако искам нещо широко ще си направя 3 монитора. Пича от който купих кормилото беше с 3 монитора и каза че не му стигали и след като си купи новата система кормила,педали,седалки и прочие на Fanatec се замислял за нещо за мониторите да направи.Та аз не съм чааак толкова болен фен,има и по-зле.Между другото да се похваля, взех го на страшна оферта - 180 евро и дизел за 40км разходка да си го взема. В магазина тук е 270 евро а в България го бях гледал за 700 лева някъде.И имам още гаранция и касова бележка че е купено на 16.5.2015. То даже и кожата си му мирише на ново още.Иначе бях тръгнал да го поръчам ново ,но вчера в нито един магазин го нямаше и на всички пишеше,че не се знае кога ще го има пак. А в Ebay нещо не бях фен без да мога д а го пусна и тествам.Добре че Ebay имат и локални миниобяви от региона,та там го намерих.

Но Dirt Rally определено прави голям кеф,само още му напипвам настройките между памук и никакво усещане и "щи скъсам ръцете" на всеки камък и бабуна.Трябва обаче да се уча да карам отвътре,защото цял живот съм карал с камера отвън и сега ми е малко криво. Докато свикна трябва да оставя FFB-а на повече сила ,за да усещам като тръгне задницата,иначе както съм още при тези със задното предаване са само пумпали на всеки завой.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Етоо да се похвалим какво може да се сглоби за 550лв.(толкова ми излезе след като продадох старите чарколяци :)  )

MB:MSI z97 PC Mate

CPU: i5 4590

GPU: Sapphire r9 290 TRI-X

PSU:EVGA NEX750B

HDD:HGST 2TB трябва да му видя модела но го хванах на промоция от 130$ на 64$ :) и един 1тб сеагате от стария,предстои едно ссд да му взема

RAM:2x4 ADATA 1333mhz от стария предстои да му взема 2х8

Редактирано от hellraider13 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване