Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Сериозно? Може би паметта?

Иначе още малко ъпдейт на клока ми. 200 MHz   шина, 23 множител, 4.6 GHz, 1.392V напрежение, температури от  70-до 80 градуса с Prime 95. Мислех си, че ще хвана и 4.7 GHz, но като че ли ударих на камък. Първо ядро спира да се товари, а след него и второ по време на теста с Prime95  (без да става червено).  Иначе си работи с други програми, товари се в известна степен, но не и от теста на Prime95. Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо? Няма тротване, няма и високи температури. Аз ще ги разнища нещата, но сега просто питам, ако някой има инфо.  Иначе продължавам със смъкването на напрежението. Паметта стигна 2500 MHz   без проблем и без да съм се занимавал изобщо с нея. 

Може и от четири каналния режим да е.Но ще те помоля да тестваш със 27.9 версията на prime95 не го пържи със fma3 :) няма смисъл и му пусни един къстъм 1344-1344 fft издържи ли 30 минути вдигай множител.Чак после тествай рамта.Най-добрия тестер за рам стабилност е Този тест но е под Линус.За Уиндоус може да ползваш HCI

А отностно проблема ти със prime95 виж дали някой worker не е спрял работа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Може и от четири каналния режим да е.Но ще те помоля да тестваш със 27.9 версията на prime95 не го пържи със fma3 :) няма смисъл и му пусни един къстъм 1344-1344 fft издържи ли 30 минути вдигай множител.Чак после тествай рамта.Най-добрия тестер за рам стабилност е Този тест но е под Линус.За Уиндоус може да ползваш HCI

А отностно проблема ти със prime95 виж дали някой worker не е спрял работа

Сега ще ти разкрия една тайна. Е6750  след клок го чаках да ми издържи една мимута и си го ползвах за игри. Аз ако чакам пълна стабилност, ще трявба да си карам на стандартни честоти. Така като гледам игрите си, просто съвсем малко ще вдигна честотта на процесора, за да е всичко ОК. Няма да го мъча за 100 MHz  отгоре. А паметта докъдето издържи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Билдер сравни ги на една и съща честота, да видим с колко точно е по добро новото поколение сравнено с айви!

С малко закъснение, ето и как е на една и съща честота при тая игра. Пуснах го на 3.63GHz. Xeon-a  работеше горе  долу на толкова - 3.65 GHz   с 4-те  си ядра. 

По мои сметки, около 26% предимство. Това е под Win 7,  някой да не каже, че  Win 10  е причина. На тая честота процесора е слаб както се вижда. 48 fps  минимални, докато след клок минималните бяха 68. С Xeon-a  имах 38. Бива си го процесорчето за някои от проблемните игри, които пробвах. При Shift 2  обаче не оказа влияние. там явно нещата са свързани с  видеокартата, която не се справя добре с MLAА, като изобщо не се и товари. Някъде 30%. Но и без MLAA  кадрите  макар да скачат малко над 60, видеокартата пак не е натоварена, което говори за...шибана игра от EA. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де,ако честотата е такъв фактор,защо FX-сите ,кара и клокнати на 4,8 не стигат i5-ците?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де,ако честотата е такъв фактор,защо FX-сите ,кара и клокнати на 4,8 не стигат i5-ците?

Забравяш за Single core performance. Там Интел имат поне 20-30% предимство, а това значи, че на AMD  им трябва и 20-30% по-висока честота, за да имат същата производителност. Отделно архитектурата на FX  е такава,ч е макар да се водят с много ядра, то те използват  обща кеш. Представи си сега, че ти се ходи до тоалетна сутрин, а там е приятелката ти :P  Какво правиш? Чакаш и се стискаш. Е, същото правят и FX-ките ;)  А пък специално при i7-6700K  имаме и различна архитектира. Вече дъното отново е важно за клока на процесора, както бе при LGA775 и преди това. Освен това имаме и малко по-бързата DDR4. Не съм изследвал тия игри как зависят от паметта, но не бих се учудил, ако и тя оказва влияние. 

Относно горния клип, може би имам лека грешка и кадрите са малко  повече. Причината  е, че не се съобразих със софтуера на монитора, който товари едно от ядрата на процесора, а това смъква кадрите. Забелязах го едва на по-късен етап, когато бях премахнал даунклока. Така, че процентите печалба може би са повече от 26 и минават 30-35.  Ама тия работи ще ги пробвам може би утре. Изобщо, при тая игра процесора Skaylake  има много голямо предимство спрямо IB. Същото е и при Project Cars - проблемна игра за AMD и добра за NVIDIA, но както установих, стана и добра за  Интел. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Публикувам няколко снимки в тази тема с цел да задоволя любопитството на някои хора, които се държат детински(собственоръчно написан ник). :D Иначе за хвалене няма какво, освен че компютъра винаги е чист, хладен и бърз за целите ми. 

zUCDkxl.pngiCR0kYK.jpgcpBkC4y.jpgXNX6Mam.jpg

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде,хайде,следя "развитието" ти :) ,ползвай си го със здраве.

Не знам какво следиш, но най-новия чарк е 260-та. Процесора го имам от края на 2012 г., кутията не помня вече. А Атлончето го използвах да те дразня(признавам си). :P  И си го имам още в комплект с Arctic Freezer 13 Pro + MSI дъно и разбира се АМД карта. Безпроблемни лятото. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво следиш, но най-новия чарк е 260-та. Процесора го имам от края на 2012 г., кутията не помня вече. А Атлончето го използвах да те дразня(признавам си). :P  И си го имам още в комплект с Arctic Freezer 13 Pro + MSI дъно и разбира се АМД карта. Безпроблемни лятото. ;)

Почваш да се излагаш като Росен и да ми разваляш удоволствието да ти се порадвам от сърце.Много добре знаем от кога ти е проца,а и другите неща и че наскоро майка ти даде някой лев за 260ката.До преди година не знаеше разликата м/у ХД7750 и ХД7770 (може и още да не я знаеш)-та трай си и се радвай на компчето си,че няколко години се фантазираш.Сега ,като си взе-не викай Дявола и да стане беля-ползвай си го със здраве и кротувай.

Билдера,всичко що е ново-свети,след няколко месеца ще е кат нашите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почваш да се излагаш като Росен и да ми разваляш удоволствието да ти се порадвам от сърце.Много добре знаем от кога ти е проца,а и другите неща и че наскоро майка ти даде някой лев за 260ката.До преди година не знаеше разликата м/у ХД7750 и ХД7770 (може и още да не я знаеш)-та трай си и се радвай на компчето си,че няколко години се фантазираш.Сега ,като си взе-не викай Дявола и да стане беля-ползвай си го със здраве и кротувай.

Билдера,всичко що е ново-свети,след няколко месеца ще е кат нашите.

Спри да ме споменаваш във всяка тема. Още повече че си господин никой а тука се правиш на специалист. А дори веднъж не си показал реални снимки на нещо което имаш. Досаден си на всички не го ли осъзнаваш?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес се сдобих с benq xl2430t. Soo sexy

post-351829-0-38000400-1439988103_thumb.

Редактирано от Sensei_Rocky1 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спри да ме споменаваш във всяка тема. Още повече че си господин никой а тука се правиш на специалист. А дори веднъж не си показал реални снимки на нещо което имаш. Досаден си на всички не го ли осъзнаваш?

Ми и и, щото о о ... ми е счупен маджара на вратата и не съм го оправил, ама ето:

http://prikachi.com/images/932/8308932J.jpg

http://tranzit.dir.bg/load.php?id=R0zUZJ7qCyfeDb9k2397336

пп Роско,да вземем да ти подарим една прахосмукачка...

Редактирано от dl777 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито! но за тези пари какъв IPS 29 инча 21:9 FreeSync щях да си взема не е истина :)

Имам ипс 55инчов самсунг. Монитора е за компетитивен гейминг

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам ипс 55инчов самсунг. Монитора е за компетитивен гейминг

ако е 21:9 freesync ще го приема  :) но вие геймърите имате други разбирания за мониторите. Няма значение щом ти харесва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ох, за това тъпо, разтеглено съотношение, как си успял така да се зомбираш, че само то ти е в уст..на върха на пръстите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ох, за това тъпо, разтеглено съотношение, как си успял така да се зомбираш, че само то ти е в уст..на върха на пръстите?

на мене ли говориш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ясно ,защото ми е познато от преди 10на години като се опитвах да продам 16:9 вместо 4:3.

Живот и здраве след 2,3 години ако пак сме тука може да изкоментираме темата.

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Веднага правим бартер ако някой иска да се отърве от "гадното" 21:9?  :)

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Веднага правим бартер ако някой иска да се отърве от "гадното" 21:9?  :)

Какво да се отървава. Той вероятно се е набутал с такава стока в магазина си и наистина не може да се отърве от нея. Затова ни надува главите колко било хубаво. Ега някои от неговия край, се навият да идат и да си ги купят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване