Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 час, Кико написа:

Ами да се похваля и аз, че май ударих кьоравото с Logitech G29. Гледам днес цената е 60 лева нагоре, а иначе го взех за 540, което пък е със 160 лева по-малко от всеки друг БГ магазин. 

Нямам фотоапарат и не мога да го снимам, но ви е ми вярвате, както ми повярвахте и за Skylake, който също не снимах заради липса на фотоапарат.  Или май имаше снимки с GSM. От всичко най се кефя на цената. Определено волан не ми трябва, но пък как да не си го купя на тая цена? Нищо че е без скоростен лост, купуващ се отделно. Честно казано, от мненията на някои потребители, пишещи и в тая тема, бях с големи очаквания. Те не се оправдаха. Не заради лошата покупка или нещо друго, а като цяло за воланите. Имах чувството от техните коментари, че това е нещо извънземно. Всъщност е нещо, доста изостанало в развитието си, въпреки огромния FFB  и други простотии. Е, не е чак толкова зле, знам че се настройва, но аз говоря по принцип. Та върнах се в първи клас с тоя волан, въпреки че напредвам. Всичко, което бях постигнал като резултати с клавиатура, се изпари за миг. Вече съм просто първокласник, напредващ бързо заради предучилищното си обучение. Та бих казал едно. Воланът не е по-добър от клавиатурата  дори като усещане. В интерес на истината с клавиатурата съм се кефил много повече на карането си, отколкото с волана сега. Това може и да се промени, но няма да е в близките седмици и вероятно месеци. 

Извинявам се да го кажа на човек,който сигурно е доста по-възрастен от мен,ама да се сравнява *икията с *бането,си е *икиджийска работа.Честито за придобивката и след време ще си промениш мнението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 8 часа, Кико написа:

Та върнах се в първи клас с тоя волан, въпреки че напредвам.

За това не играя подобни игри и ви се чудя на определението, че е симулатор.  Имам кола и знам да карам. Сядам зад pc. волана или клавиатура  и един завой не мога да взема и аз като тебе се връщам в първи клас. Честито за хубавото воланче, след време ще му свикнеш и като се върнеш на клавиатурата ще си пак в първи клас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Кико написа:

Ами да се похваля и аз, че май ударих кьоравото с Logitech G29. Гледам днес цената е 60 лева нагоре, а иначе го взех за 540, което пък е със 160 лева по-малко от всеки друг БГ магазин. 

Нямам фотоапарат и не мога да го снимам, но ви е ми вярвате, както ми повярвахте и за Skylake, който също не снимах заради липса на фотоапарат.  Или май имаше снимки с GSM. От всичко най се кефя на цената. Определено волан не ми трябва, но пък как да не си го купя на тая цена? Нищо че е без скоростен лост, купуващ се отделно. Честно казано, от мненията на някои потребители, пишещи и в тая тема, бях с големи очаквания. Те не се оправдаха. Не заради лошата покупка или нещо друго, а като цяло за воланите. Имах чувството от техните коментари, че това е нещо извънземно. Всъщност е нещо, доста изостанало в развитието си, въпреки огромния FFB  и други простотии. Е, не е чак толкова зле, знам че се настройва, но аз говоря по принцип. Та върнах се в първи клас с тоя волан, въпреки че напредвам. Всичко, което бях постигнал като резултати с клавиатура, се изпари за миг. Вече съм просто първокласник, напредващ бързо заради предучилищното си обучение. Та бих казал едно. Воланът не е по-добър от клавиатурата  дори като усещане. В интерес на истината с клавиатурата съм се кефил много повече на карането си, отколкото с волана сега. Това може и да се промени, но няма да е в близките седмици и вероятно месеци. 

Колко хора сменят едно кормило с друго и не постигат същото. Примерно Паскал Верлайн миналата и тази година. И това си е професионален съзтезател. Ще му свикнеш - дори и аз подобрявам постоянно времената си а не прекарвам на волана и 1\10 от времето което ти ще отделиш. Просто в реалния живот карам по цял ден и не винаги ми се върти геврека и вкъщи. 

@nikolela, има една сериозна причина да се хвърляме на волани и симулатори -грешките! В играта правиш фатална грешка биеш ESC и рестартираш. В реалността правиш фатална грешка и е game over  за теб или което е несравнимо по-лошо за на някой човек детето. Затова е по-добре да ръчкаме вкъщи а да не се правим на джигити навън. Има и такива които се мъчат да пренесат играта навън, но това става и с такива дето играят CS....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Qnko222222 написа:

Извинявам се да го кажа на човек,който сигурно е доста по-възрастен от мен,ама да се сравнява *икията с *бането,си е *икиджийска работа.Честито за придобивката и след време ще си промениш мнението.

Как се рзпознава веднага :) А не беше ли ти, дето преди година или две ме караше да дам 20 лева за волан, колкото да видя какво е? За чекията и ебането си прав. Мнението със сигурност ще го променя, със сигурност обаче и очаквах доста повече. 

преди 2 часа, nikolela написа:

За това не играя подобни игри и ви се чудя на определението, че е симулатор.  Имам кола и знам да карам. Сядам зад pc. волана или клавиатура  и един завой не мога да взема и аз като тебе се връщам в първи клас. Честито за хубавото воланче, след време ще му свикнеш и като се върнеш на клавиатурата ще си пак в първи клас.

Ами...въпроса бе, че доста бързо подобрявам времената си, защото съм карал много с клавиатура и знам на кой заваой и къде, може да се вземе още малко и че еди коя си настройка за колата, дава еди какво си предимство. С волан като не си в час като мен, тия неща трудно се различават. Но пък като ги знаеш, е по-лесно да напреднеш с волана. Примерно в една тема давах съвети на Tommygun  как да кара. Снощи се хванах да проверя тия съвети и се получава. Имаше едно трасе в Германия, където го карах да минава на пълна газ а той твърдеше, че не става. Е, минах го на пълна газ, макар и от третия път докато схвана тънкостите. Но ако не знаех това от опита си с клавиатура, доста време щеше да мине докато се осмеля да го направя. Или другия пресен сслучай, дето се хвърлихме да караме за време в RRRE. Там също дадох съвети каква траектория да се държи, защото знам с клавиатура как е най-бързо и как губя най-малко време. Има примерно един наклонен вираж, където логиката диктува да внимаваш. На практика обаче може да се даде пълна газ, ако минеш по определена траектория. и така нататък... Не казвам, че с волан съм добър колкото с клавиатура, напротив. Доста слаб съм дори в сравнение с други слабаци :) 

преди 45 минути, Tommygun написа:

Колко хора сменят едно кормило с друго и не постигат същото. Примерно Паскал Верлайн миналата и тази година. И това си е професионален съзтезател. Ще му свикнеш - дори и аз подобрявам постоянно времената си а не прекарвам на волана и 1\10 от времето което ти ще отделиш. Просто в реалния живот карам по цял ден и не винаги ми се върти геврека и вкъщи. 

@nikolela, има една сериозна причина да се хвърляме на волани и симулатори -грешките! В играта правиш фатална грешка биеш ESC и рестартираш. В реалността правиш фатална грешка и е game over  за теб или което е несравнимо по-лошо за на някой човек детето. Затова е по-добре да ръчкаме вкъщи а да не се правим на джигити навън. Има и такива които се мъчат да пренесат играта навън, но това става и с такива дето играят CS....

Верлайн ще успее с Марусята или както им викат сега. Последното състезание направи малко чудо.  Аз в реалността обикновено карам нормално. Последния месец примрно повече от 70 км/ч не вдигнах, освен при изпреварвания, че има и по-бавни от мен на пътя. Това не ми пречи да троша клавиатура през другото време. Причината последния месец да карам като баба, бе да видя колко може да ми изгори тая кола. За един резервоар бензин смъкнах малко под 6 l/100  км, което си е истинско чудо за тая кола с атмосферен мотор и стотина коня.  Та да те подкрепя де, че с волана в къщи винаги може да натисна хиксчето, стига да работи. 

Малко излязох извън темата. Понеже съм от хората, дето обичат да дават мнение за нещата, които са купили, има голяма вероятност и да дам тия си мнения в отделна тема. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по скоро се заиграеш с настройките от драйвъра и от игрите ,толкова по-бързо ще дойде момента да те удовлетворява. Както ти казах за Дърт или реализъм или времена. За писта не е точно така, но има настройки които спокойно можеш да намалиш или изключиш. Например вибрация от двигателя,реакция на удар,игрите на окачването намалени и т.н.  За всяка игра е различно, но първото място е от драйвъра spring и dampers. Това разваля най-много усещането и според мен е настройка за хидравлична седалка но не и за кормило. 

Следобед като се прибера може да седна да напиша някои неща в темата за настройки на игри. 

btw  спри си ABS в Дърт, вече можеш да дозираш и пробвай пак нашата писта (опа,това прозвуча малко гей) с настройка на окачването да не блокират гумите така лесно и кажи пак как е завоя ;)

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Tommygun написа:

Колкото по скоро се заиграеш с настройките от драйвъра и от игрите ,толкова по-бързо ще дойде момента да те удовлетворява. Както ти казах за Дърт или реализъм или времена. За писта не е точно така, но има настройки които спокойно можеш да намалиш или изключиш. Например вибрация от двигателя,реакция на удар,игрите на окачването намалени и т.н.  За всяка игра е различно, но първото място е от драйвъра spring и dampers. Това разваля най-много усещането и според мен е настройка за хидравлична седалка но не и за кормило. 

Следобед като се прибера може да седна да напиша някои неща в темата за настройки на игри. 

btw  спри си ABS в Дърт, вече можеш да дозираш и пробвай пак нашата писта (опа,това прозвуча малко гей) с настройка на окачването да не блокират гумите така лесно и кажи пак как е завоя ;)

Мисля да продължа в другата тема за игрите малко по-късно, че тая е за друго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

След 7 месеца служба, за пръв път отварям кутията на компютъра с цел махане на стар хардуер и подготвянето на нов, който ще пристигне утре. Няма толкова приятна изненада за окото от чистотата.

Вижте в какво състояние ми са всички части. :) Херметична кутия с филтри от дамски чорапогащници. 3 вентилатора вкарват и 4-ри изкарват въздуха. Все си мислех, че ще имам някакъв прахоляк, но такава чистота ме изненада.

http://prikachi.com/images.php?images/46/8765046Y.jpg

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новите части пристигнаха. За някой хора, поне процесора е минимум за игри, понеже е с 2 ядра.

8769786P.jpg

Благодарение на помощ от съфорумците, процесора и рамта се клокнаха до толкова, че май бия процесор i5 6400.:)

Благодаря на оказалите помощ по избор на компоненти и клокването им.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Със здраве и безпроблемно да си ползваш новата машина. Но се замисли, по-нататък, за смяна на процесора с поне i5, защото новите игри ще тормозят здраво този i3, колкото и клокнат да е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде да покажа пак нещо. Не е мой ,но е при мен така че мога да си го снимам и показвам:P

20160422_125645.jpg

Понеже невероятния ни форум не дава да качвам повече снимки а и не може да ги показва директно от Гугъл+ ,който иска да гледа ще цъка линкове.....!!

Ето и тук и тук

Мина ми малко яда заради снимките. Та ето и няколко впечатления и пояснения. половината неща са купени преди 8-9 месеца и затова преди да възникне въпрос ССД-то е "само" 850 pro. Кaртата пък е такава, защото това не е компютър за игри. Човека ползва около 20 програми и около 15 от тях ползват OpenCL, та затова АМД.Пък и я взехме на 219 евро с код за AotS която си е 50 евро отделно (надявам се да я намажа аз но ще видим..). За останалите неща не са правени компромиси, особенно за кутията. Ако някой се чуди за модела - това е големия батко на моята,а именно Cooler Master Cosmos II. Не е лоша ,но за парите си трябваше да прави и някои други неща които няма да казвам че са +18. А като директно сравнение с предната която показвах Phantom 820(също никак неевтина) е на светлинни години и като изработка и като мисъл и кабел мениджъмънт и като всичко.Недостатък са късите кабели на предния вентилатор и на тези на кутията за хардове долу. Тях ги откачих а предния го закачих към вградения контролер. Жалко е,защото управлението на вентилаторите на Deluxe-a граничи с гениалност. Пък и гъзара си клокна процесора сам на 4,1 и си го следи да харчи малко ток и какви ли не глезотийки още. Абе пак,като за толкова пари може да се очаква,но пак е впечатляващо.Иначе кутията я разделих с някой и друг кабел а другите за вентилатори и LED(не е като да няма ) ги навих на една голяма топка и под горния капак. 2 от местата за хардове са с вратичка с кл'ч към предния панел и кабелите за ток и интерфейс са завити с видии към кафеза да не могат да се вадят. Та тях ги разглобих и махнах че беше много грозно насред кутията 4 дебели кабела да си висят ей така.

Дъното също идва със страшно много допълнителни неща,но съм монтирал само картата за USB 3.1. Tова което не стана веднага е с графичната карта,че не влезе в най-горния слот заради Noctua-то,но и долу си работи.

Та така, още някой и друг ден занимавка след като последните всички ги накарах да си сглобят сами машините или да ги поръчат сглобени. На този нямаше как да откажа обаче - много добър приятел на много добър приятел и няма как. Та намазахте вие някоя снимка. Щяха да са повече ако форума не беше настроен по този начин но и това е нещо.

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...

Малък ъпгрейд на периферията, corsair k70 rgb cherry mx red, mouse zowie fk, zowie ec1 evo, steelseries kana v2, pad zowie ptfx, steelseries qck и захранване be quet straight power 800w gold и хард диск сигейт барака 2тб 64мб 7200п :)

IMG_20160826_123120.jpg

Редактирано от Sensei_Rocky1 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...
на 19.08.2015 г. в 15:34, Can Oa написа:

Честито! но за тези пари какъв IPS 29 инча 21:9 FreeSync щях да си взема не е истина :)

Това бях написал преди повече от година! Коментара

Е не е freesync но и без това нямам карта на amd. 29" Class 21:9 UltraWide® Full HD IPS LED Monitor (29" Diagonal) 29UM58-P

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито.

пс. По-ниската цена с 113 лв. също не е за пренебрегване.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Roujin Z написа:

Честито.

пс. По-ниската цена с 113 лв. също не е за пренебрегване.

Къде го има със 113 по-евтино? не може да има по-евтино от промото на емаг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Кико написа:

Много рано пристигна! Егати късмета, аз чакам по 4-5 дена минимум от е-маг.  Честито де!

Благодаря :)  в статуса ми пишеше 17-24 октомври , и днеска получавам SMS че е тука.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е кутията що не долу?

преди 2 минути, Кико написа:

Много рано пристигна! Егати късмета, аз чакам по 4-5 дена минимум от е-маг.  Честито де!

Ша са разбърза за тебе жена или куриер?:biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, *Vengeance* написа:

Е кутията що не долу?

имам едни много големи тонколони отдолу, кошче за хартиени боклуци , сумати разклонители а и много го ритам а не обичам да ми се драскат нещата( кутията все още е като чисто нова)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Can Oa написа:

Къде го има със 113 по-евтино? не може да има по-евтино от промото на емаг.

Това имах предвид че си го взел и на далавера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Roujin Z написа:

Това имах предвид че си го взел и на далавера.

офф изкара ми акъла ... помислих че съм се набутал ...

Не бих дал такива пари за монитор ако не беше на далавера щях да си взема 25 инчовия 300 кинта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

Хубав монитор за филми, а за игри 14ms сигурно няма да се усещат. То и без това нямаме представа колко е половин секунда, тъка че ... :)

Между другото тия ипс от както излязоха не съм видял един с 1ms. По принцип си ги пишат тия мили секунди ей тъка, пък кой ще разбере дали е 14 или 1ms.

А иначе не мога да си представя как ще играя игри на това нещо. Преди когато бях с квадратен, ходих у мой приятел и той имаше 16:9 и хората и главите им изглеждаха широки, разпънати. Та на 21:9 сигурно ще е още по разтегнато. Но сигурно и с това се свиква, но лично не бих взел такъв за игри, просто не мога да си представя всичко да ми се разпъне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, goodly написа:

А иначе не мога да си представя как ще играя игри на това нещо. Преди когато бях с квадратен, ходих у мой приятел и той имаше 16:9 и хората и главите им изглеждаха широки, разпънати. Та на 21:9 сигурно ще е още по разтегнато. Но сигурно и с това се свиква, но лично не бих взел такъв за игри, просто не мога да си представя всичко да ми се разпъне.

и двамата с ванко нямате идея какво говорите ;)

на всеки монитор който си е на неговата резолюция всичко изглежда с нормалните си размери , разликата е на този имам площ 2560 пиксела а ти на твоя 16:9 виждаш 1920 пиксела.

lg-29ea93-21-9-vs-16-9.jpg

всичко извън това правоъгалниче бялото на което пише 16:9 ти няма да го видиш а аз ще го видя. Това е единствената разлика и на нито единия няма да е разтеглено или там каквото си мислиш ако си е на стандартната си резолюция.

edit: ето така ми изглежда екрана:

ляво си играя онлайн игрицата , по средата си пиша със тебе , дясно си гледам сериала и долу дясно си пиша в скайпа. Без да барам нищо и без нито едното да ми пречи/закрива другото и всичко си е съразмерно.

n4opgd.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване