Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 8 часа, Tommygun написа:

Хайде дълго време да си я ползваш и да и се радваш. Аз се бях засилил на Ti, но като гледам колко играя напоследък, по-добре, че не я взех. Само за красота щеше да ми е.

Благодаря. То и аз много малко играех напоследък на PC, но като си взех тая карта, си засилих статистиката. Навремето нали тествахме и спорехме за DIRT Rally  как е с Advanced blanding...ами с тая карта над 60 фпс хваща на дъжд и то отзад в колоната, 4к, но с 4хMSAA. с 8хMSAA  малко падат кадрите.  FC5  си купих вчера и там върви на 1440p.  със стотина FPS,  затова сложих и 1.3 SS,  та да паднат малко кадрите до 60-80. Доволен съм засега, макар съвсем малко да съм играл, щото се занимавах и с преинсталиране на Win. 

преди 6 часа, pepy86 написа:

Аз пък се отказах от тях по скоро заради дефектните партиди , които изкараха . 

На мен пък ми се наложи да сменя GTX970,  щото изгърмя някоя от фазите най-вероятно и картата можеше да стигне само до екран дето ми съобщава, да включа още захранване :) . Изгърмя ми и горния PCI-E  слот, та затова картата е в долния. Като изгори, нали е в гаранция още.  Не ми се купува и ново дъно, че там ще заминат още 400-500 лева.  За дефектните партиди четох навремето, като излязоха тия карти, но сега си казах - все пак минаха 2-3 месеца, нещо трябва да са подобрили.  Гледам има различни партиди видеокарти в ценовите листи, има и различни BIOS.  Малко ей така се хвърлих в мрака с тая карта, но си казах, че след като е 2080, нека е някой модел, дето са обърнали внимание на качеството. Затова и избягах от евтините варианти за около 1600 лева и се насочих за уж върхов на ГБ, които уж обещават и качествени компоненти. Оф. Знам, че е реклама, но и във всяка лъжа има по малко истина. 

преди 5 часа, Tommygun написа:

Нормално е да има детски болести.

Аз с детските болести на MSI  карах толкова години...имам предвид развъртащите се вентилатори или по-точно единия от вентилаторите. Все пак тоя проблем затихна последните години и много рядко се появяваше.  И да, избрах GB  и защото картата е дълга около 28.5 сантиметра, докато на MSI  примерно са 31-32 сантиметра и нямаше да се съберат в кутията.  Асус пък бяха още по-скъпи, особено моделите STRIX.  Парaдокса е, че предната MSI  избрах, щото бе по-къса от GB  :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честити ново видео! Да си го ползваш безпроблемно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемни бяха само 2080Тi  . За 2080 не съм чувал или поне не така масово създават ядове . Специално 2080ти , имам 2-ма познати чиито карти заминаха за около 30дни употреба.  Случайност или не, факт е, че се случи. Единя беше с Асус ROG , другия с Гигабайт (не помня точния модел).  От това , което четох е масов проблема.  Нямам идея какво е  в момента  положението и дали вече е отстранен проблема , но честно казано за 2500лв , не бих рискувал . Всъщност кога заблуждавам ? За тези пари , тази карта трябва да е с не 30% , а със 100% по висок перформънс , за да се изкуша . :money6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.12.2018 г. в 19:19, Кико написа:

То и аз много малко играех напоследък на PC, но като си взех тая карта, си засилих статистиката.

Много ми се иска ти и хората, които пишат тук да ме разберат! Ето какво е моето мнение...

1. Честита нова придобивка! Ползвай със здраве! Радвай се на това, което си закупил с честно изкарани парички. Заслужил си си го.

2. За мен би било срамно да покажа снимка на нужник, който дори е неизмит. Това показва твоето пренебрежение към хардуера и тотална незаинтересованост. Всъщност ти сам си го написал с няколко думи(''не ми пука''). Е тогава за какво сме се събрали тук? Да напишем по едно ''не ми пука''? На твое място бих продал всичко и заменил его с Sony PlayStation 4 Pro или нещо подобно. 

П.П. Надявам се ме разбираш. Никого не искам да обидя, а само да напиша честно какво мисля.

Поздрави и приятни мигове във форумите!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е много за фалене, ама върши работа. Коги лаптопу приигрява, убаче иди на списение - ИНЖЕНЕРНАТА МИСЪЛ!  :D

LR2W4XD.jpg  2mZ33uC.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2015г. го сглобих, до сега безотказно. Нищо не се е спъвало на Full HD :) Във времето дъното смени доста карти, за сега се задържа най-дълго с тази и предполагам ще й е последната :)

• Дънна платка: GB H110 s2h
  • Процесор: Intel Core i5 6500 (Arctic Freezer 12)
  • Памет: Kingston 8GB DDR4 HyperX
  • Видео карта: Zotac GTX1060 AMP!
  • Твърд диск: 1xSamsung 1TB 5400rpm;1xWD Blue 7200rpm;1xSP A55 256GB (Самсунга е на 10 години, понякога забива, но е нормално за толкова години вярна служба, хаха)
  • Захранване: FSP Hyper M 650w
  • Кутия: Thermaltake H18

YhxwMNk83BFUgILg15sPjxz7rCbaRjHQmy41Pn8J

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След 3 години и половина ъпгрейд

Celeron G1820 > I5 4670

4Gb Ddr3>8gb ddr3

Intel HD Graphics > Gigabyte RX 570

post-351158-0-22079100-1441119916.jpg

received_2210110032365825.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, bogomilkorbankolev написа:

Celeron G1820 > I5 4670

4Gb Ddr3>8gb ddr3

Ха помня като се похвали когато го взе  :) мали кога минаха 3 години ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Can Oa написа:

Ха помня като се похвали когато го взе  :) мали кога минаха 3 години ...

Времето минава бързо, особено след като почнах да работя. Като цяло не ползвах компютъра много, но тази година реших да завърша това което бях започнал отдавна. За 390 лв общо за ъпгрейд ми се струва добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, bogomilkorbankolev написа:

Celeron G1820 > I5 4670

4Gb Ddr3>8gb ddr3

post-351158-0-22079100-1441119916.jpg

received_2210110032365825.jpeg

Браво, кранчеееее!Аз на моя набутах i5 4460 , GTX950 и 8GB DDR3 1600Mhz, XFX TS430W :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, The Negative One написа:

Браво, кранчеееее!Аз на моя набутах i5 4460 , GTX950 и 8GB DDR3 1600Mhz, XFX TS430W :clown:

Гошо ти си бил жив :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мчи как!Жив съм ама вече нямам време да влизам толкоз често. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.01.2019 г. в 12:07, Петроff написа:

ето и моята гордост ;):P

https://postimg.cc/gallery/2ctndgqr4/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леко пролетно почистване, с което дойде и лек ''upgrade'' или по-скоро ''sidegrade''.😃

IMG_E0775.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tрябва и аз да почистя че са се задръстили филтрите ама нещо не ми се занимава. Да не говорим че отнякъде ми излиза антифриза. Но ще е налято, сега ме вълнуват други неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят е сребрист :Д. Кой ползва през 2019 такива големи тухли??? Пролетно почивтване??? На компютъра??? Пинеже е голяма празна кутия в която се пълни с прах и косми от котката? Рофл ....

как някой може да се гордее с облепена с лепенки омазана машина на 10години....

май трябва да престанете да си пилеете живота с глуписти :). Вземате си лаптоп готов за ползване и го сменятае след 2-3 години и няма грижи, няма готдости, просто играчки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята машинка...
Lenovo D20 workstation
Intel Tylersburg 36D, Intel ICH10 Dual processor
CPU Xeon E5620 2.4GHz  / засега само един /
RAM 24 Gb DDR3 1600MHz ECC
VGA Gigabyte GTX1070 G1
HDD 3x 2TB 7 200 rpm Seagate BarraCuda
PSU 1060W active PFC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASRock Z370 Pro4
Intel Core i3-8100 + Intel e97379-003 + THERMAL GRIZZLY Kryonaut
KINGSTON 8GB DDR4 3200MHz HyperX FURY CL18 x 2
ADATA 512GB XPG GAMMIX S11 Pro PCIe Gen3x4
Zalman ATX ZM-S2 + Arctic Fan F12 Silent 120mm/800rpm
FSP HEXA+ 500W

CPU кулера е малко шумен на фона на захранването и вентилаторите на кутията - някой ден ще се смени.
Кутията бива - не са се престарали при производството, ама за тия пари толкова. Достатъчно избор на дупки да мушнеш жицата. Мистерия е наличието на повече USB2 пред USB3 портове, не само при тази кутия ами и при повечето разгледани. Отзад е произведение на изкувството затова няма да го снимам - слийвнах с домакинско фолио и мартеници - тя едната си се вижда и отпред. Много мразим да четкам прахоляк от мрежички.
Излишното жица идеално се натъпква в клетките за дискове.
Пали до десктоп под 10 секунди - доволно.
Прибирам си го в кутията щото в момента изобщо не ми трябва ама пък си начесах крастата.

20190421_124817.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, zlinaka написа:

ASRock Z370 Pro4
Intel Core i3-8100 + Intel e97379-003 + THERMAL GRIZZLY Kryonaut
KINGSTON 8GB DDR4 3200MHz HyperX FURY CL18 x 2
ADATA 512GB XPG GAMMIX S11 Pro PCIe Gen3x4
Zalman ATX ZM-S2 + Arctic Fan F12 Silent 120mm/800rpm
FSP HEXA+ 500W

CPU кулера е малко шумен на фона на захранването и вентилаторите на кутията - някой ден ще се смени.
Кутията бива - не са се престарали при производството, ама за тия пари толкова. Достатъчно избор на дупки да мушнеш жицата. Мистерия е наличието на повече USB2 пред USB3 портове, не само при тази кутия ами и при повечето разгледани. Отзад е произведение на изкувството затова няма да го снимам - слийвнах с домакинско фолио и мартеници - тя едната си се вижда и отпред. Много мразим да четкам прахоляк от мрежички.
Излишното жица идеално се натъпква в клетките за дискове.
Пали до десктоп под 10 секунди - доволно.
Прибирам си го в кутията щото в момента изобщо не ми трябва ама пък си начесах крастата.

20190421_124817.jpg

Това с мартеничката трябва да го патентоваш. Но дотогава мисля да ти открадна идеята за следващата ми сглобка.😁

Със здраве да се ползва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеше и далеч по-разумно да се похарчат тези 1000 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, zlinaka написа:

това с фолиото не е добра идея :) те затова ги правят с мрежа а не цяло парче плат или найлон за да може малко или много да се охлажда кабела. Но както и да е не съм чувал проблеми с това.

честито!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Jorge написа:

Това с мартеничката трябва да го патентоваш. Но дотогава мисля да ти открадна идеята за следващата ми сглобка.😁

Със здраве да се ползва!

Пратих снимки на патентното ведомство но ми се струва че докато ми отговорят ще дойде време да слийвам с листа от кисело зеле и канап от суджука.

преди 5 часа, Can Oa написа:

това с фолиото не е добра идея :) те затова ги правят с мрежа а не цяло парче плат или найлон за да може малко или много да се охлажда кабела. Но както и да е не съм чувал проблеми с това.

честито!

Принципно си прав - ама и аз като на колежката лапето обичам да пипам в кутията докато работи, и реших че няма да има кой знае какво нагряване на кабели и др. Пък и аз също не се престарах с увиването.

преди 10 часа, Росен Р. Александров написа:

Можеше и далеч по-разумно да се похарчат тези 1000 лева.

Знаех си аз че съм се преебал. То още миналата седмица на един приятел баба му ми вика: " Вземи си райзън бе момче, или още по-добре изчакай новите райзъни - ще имат повече ядра от на опрасена свинкя нянките, седем сантима дзен+ микроархитектура и фортнайт ше фърчи на хиперултра".

Ама тъпото си е тъпо пък и така и така ше кътвам - ще прегладувам някой неразумен лев.

20190422_171137.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито. :)

И аз мисля, да си взема една такъв тип, кутия друго си е да са подредени кабелите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко ъпгрейд. Мартеницата върши работа дори когато ти виси. Видеокартата.

Охладителя е добре. Очаквах да е по-шумен. Не че не се чува, но почти всичко идва от свистенето на въздуха.

Правилото на проба-грешка гласи: "Ако трябва да включиш вентилаторите някъде на п*тка си м*йна под радиатора - ми включи ги преди да го ръгнеш него." ( без видеокарта е друго).

20190505_172733.jpg

20190505_172914.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...